PDA

Prikaži potpunu verziju : Project : Acolyte

fingerprint
23.2.2007, 0:36
Poceo sam mali projekat u slobodno vreme, pravim program koji se (za sad) zove Acolyte. Necu vam jos reci sta tacno program radi, makar ne do prve alpha verzije.
Ovaj thread sam napravio jer mi treba vasa pomoc oko nekih problemcica...
Prvo : Koje su najcesce koriscene rezolucije, osim 1024x768, i 800x600?
Drugo : Da li vise volite programe sa standardnim windows-lookom ili sa sopstvenim skinom?

EclipsE
23.2.2007, 0:59
1) Ja ponekad koristim 1280x1024 ali samo zato sto imam ogroman monitor pa da stvari ne budu previse velike
2) Da ima svoj skin :P

3dM@niak
23.2.2007, 2:23
1. koliko ja znam, 1024 je sada standard, sa tendencijom da dalje raste...
2. kako oces... ja poshtujem i windows look, skin ume da smara...

glitch
23.2.2007, 3:24
Ispod 1024 ne bi trebao da ides a sto se skina tice, trebao bi da bude pregledan i intuitivan cak i opcion pa da menjas po zelji... Da ja pravim nekakav slican projekat, zamolio bih ortaka (dizajnera) da napravi nesto slicno za mene. Zacudio bi se koliko truda ljudi ulazu u nesto takvo, poput obicnog skina (ako je iole entuzijasta u svom poslu)!

fingerprint
23.2.2007, 12:05
Tacno, skin je u sustini tesko napraviti tj. ubaciti u program... Bilo bi mnogo lakse kada bi imao 19 evra da kupim jedan dll koji mi olaksava "skinovanje"...
Anyway, da vam objasnim zasto sam vas pitao prvo pitanje :
Ovaj program ima mogucnost da menja rezoluciju ekrana, pa me je zato zanimalo koje sve rezolucije da ubacim...

fingerprint
23.2.2007, 13:17
Ok, ovako (za sad) izgleda Message Box za program. Cisto da vidite skin.
Za one koji se pitaju : Ne, nisam se petljao sa API-ima da promenim MsgBox, napravio sam svoj costume MsgBox, koji pozivam kao Private Sub...
http://img206.imageshack.us/img206/9310/msgboxji5.png

Renee
17.3.2007, 21:29
I šta bi sa programom?

MG-RAY
20.3.2007, 9:09
Poceo sam mali projekat u slobodno vreme, pravim program koji se (za sad) zove Acolyte. Necu vam jos reci sta tacno program radi, makar ne do prve alpha verzije.
Ovaj thread sam napravio jer mi treba vasa pomoc oko nekih problemcica...
Prvo : Koje su najcesce koriscene rezolucije, osim 1024x768, i 800x600?
Drugo : Da li vise volite programe sa standardnim windows-lookom ili sa sopstvenim skinom?

pretpostavljam da radis u VB...koja verzija?...jer ako koristis .NET...skinovanje ti je mnogo, mnogo lakse...

I šta bi sa programom?

covek nije kod kuce :D

fingerprint
20.3.2007, 14:01
Evo vratio sam se :D
Pocinjem sa radom veceras, i naravno vracam se u programming challenge :D Yipiieee!
Program ne ide lose, mada (posto radim u VB6) malo me zeza skinovanje, jer dll koji sam skinuo (koji opasno olaksava posao) kosta oko 100 dolara :D
I gotta figure out an alternative...

MG-RAY
20.3.2007, 22:18
Evo vratio sam se :D
Pocinjem sa radom veceras, i naravno vracam se u programming challenge :D Yipiieee!
Program ne ide lose, mada (posto radim u VB6) malo me zeza skinovanje, jer dll koji sam skinuo (koji opasno olaksava posao) kosta oko 100 dolara :D
I gotta figure out an alternative...

uzmi .NET...naravno da ces morati rucno da radis skinove...ali vec imas ugradjenu transparentnost koja je poprilicno kontrolabilna...a da ne pominjem fleksibilnost...

fingerprint
20.3.2007, 22:48
No thanks. I suvise sam navikao na VB6. Neke toliko banalne sitnice su izmenjene, da to prosto ubija... Btw, transparencija nije problem u vb6 (+jedan modul) a i moze se lakse menjati i prilagodjavati (da se koriste sprite-ovi kao oblici za prozor i td.). Upravo to je (cini mi se) mana tih programskih jezika koje ti daju vec sazvakane stvari- ne sazvacu do kraja.
Ali transparencija prozora u svakom slucaju ne cini skin. Samo pravi providan prozor, sto i nije neki efekat. Moraju da mi se razlikuju i liste, dugmici, frame-ovi, combo boxovi, options & check buttons i td... To u svakom slucaju nije lako, a za to bi mi poprilicno pomogao taj god damn dll... (poprilicno pomogao = uradio ceo posao skinovanja za mene)
Anyway, thanx MG!

Highlander
21.3.2007, 21:48
Ok, ovako (za sad) izgleda Message Box za program. Cisto da vidite skin.
Za one koji se pitaju : Ne, nisam se petljao sa API-ima da promenim MsgBox, napravio sam svoj costume MsgBox, koji pozivam kao Private Sub...
http://img206.imageshack.us/img206/9310/msgboxji5.png

Sa dizajnerske strane - mislim da ništa ne valja. :a_bleh:

fingerprint
21.3.2007, 22:16
Sa strane obicnog smrtnika, slazem se :D .
Zato sam izgled promenio, pa sad izgleda ovako :
http://img67.imageshack.us/img67/9748/screen2ng3.jpg (http://imageshack.us)
Naravno, ako vam se ne svidja, you're more then welcome to help... Hvala na konstruktivnoj kritici :D

Highlander
21.3.2007, 22:34
Opet si uprskao sa ovim ogromnim x dugmetom...
I fontovi nisu dobri. Za message box je bolja neka svetlo siva boja ako planiraš da zadržiš ovaj braon skin... I lepše bi bilo da koristiš isti font, i za text u msgbox-u i za naslovnu liniju... I još nešto, centriraj malo bolje onaj text na dugmićima.
:ciao:

fingerprint
21.3.2007, 22:40
Umm, da li bi mogao (kad budes imao vremena) da uradis to? Recimo u corelu. Ako hoces, poslacu ti velicine za slike...

Highlander
21.3.2007, 22:54
Umm, da li bi mogao (kad budes imao vremena) da uradis to? Recimo u corelu. Ako hoces, poslacu ti velicine za slike...

Zašto da ne. Ionako nemam pametnija posla za vikend. Ti mi samo reci kako ti radi skin (da li dugmići idu posebno, ili je sve fiksirano kao jedna slika), koje boje preferiraš (ili da to ja odredim?) i slično...

Možeš da mi se javiš na PM ili na mail highlander.mm@gmail.com

fingerprint
21.3.2007, 23:02
Dogovoreno, sutra (mozda danas) dobijas sve :D
Sto se mice izgleda i stila, pusti masti na volju...
Hvala

MG-RAY
23.3.2007, 0:14
Sa strane obicnog smrtnika, slazem se :D .
Zato sam izgled promenio, pa sad izgleda ovako :
http://img67.imageshack.us/img67/9748/screen2ng3.jpg (http://imageshack.us)
Naravno, ako vam se ne svidja, you're more then welcome to help... Hvala na konstruktivnoj kritici :D
Ti to pravis OS :D

fingerprint
23.3.2007, 12:02
Nope, samo ga poboljsavam (tj. trudim se da ga poboljsam)
Bice tu dosta stvari, a ako sve bude po planu (sto se nikad ne desava), mozda nesto i zaradim... Mozda... :rolleyes: