PDA

Prikaži potpunu verziju : Game: BORBA (TM)

Aksic Srdjan
11.2.2007, 0:22
Konacno! Danas sam ceo dan sklapao jednu web stranu i pripremao fajlove za download.

Radi se o igri, 2D Svemirska pucacina, dosta zestoka ;) brza, akciona, zahteva reflekse. Ovu igru sam uradio sam uz minimalnu pomoc kriticara i jednog artista, bilo kako bilo, a bilo je *davno* April-Maj 2005 kada sam ispitivao moci ovde poznatog Game Makera.

Dakle, napravio sam stranicu sa informacijama i linkovima za download: http://borbagame.freehostia.com

A ja nestrpljivo ocekujem vase komentare i kritike ovde :)

AkulM
11.2.2007, 0:28
mozes da postavis screenshote?
(jako sam nestrpljiv):aplauz:

Aksic Srdjan
11.2.2007, 0:29
Evo samo da kazem da upravo uploadujem screenshotove:) Ovaj shot je iz verzije 0.3

http://img131.imageshack.us/img131/9837/screenshot1022007233231fm8.jpg

Aksic Srdjan
11.2.2007, 0:41
Ovo je iz verzije 0.4:
http://img68.imageshack.us/img68/4452/screenshot1022007233935cd4.jpg

phoenix[illusion]
11.2.2007, 9:57
Jako lepo ti izgledaju ti svemirski brodici.
Jesi li ih sam crtao?

Aksic Srdjan
11.2.2007, 10:14
Da, kratko i jasno :) samo je ovaj glavni (koga igrac upravlja) vuce uticaje iz slicnih igara.

huligan
11.2.2007, 11:57
Super :tapsh: :aplauz: :tapsh:
Nadam se da ces i u buduce biti vredan,i podariti nam ovako dobre igre...:kreza:

Aksic Srdjan
11.2.2007, 12:24
Hvala na komplimentu, drago mi je da ti se svidja igra:) .

Patton
11.2.2007, 15:00
Pa ono kao, simpaticno je... samo sto ne mogu da opstanem ni 60 sekundi, vec me ubiju :)

A sto se tice ReadMe fajla:

1. "OVAJ PROIZVOD NESMETE IZDAVATI" - narode ... odvajajte recicu NE od glagola

2. Minimalna konfiguracija (16xCD ROM), Preporucena 16xDVD ROM... kakve ovo veze ima kada je igra u jednom fajlu i nema pristupanja CD-u :)

3. Ista stvar... min: WinXP, preporucujemo WinXP Pro :) kakve to veze ima opet sa igrom? Znas li uopste koja je razlika izmedju ova 2 sistema?

4. "Ubacite instalacioni cd isacekajte" - oksacekaosam

5. "bilokoje verzije Borbe" - ...uf

6. "lokaciju igre klikom na dugme "Bronswe""... :rofl: :rofl:

7. Direktor: Aksic Srdjan - za jednog direktora morao bi dosta da poradis na srpskom jeziku

... inace igra ti je OK, s obzirom da ti je ovo prva ako se ne varam?
Pozdrav.

Aksic Srdjan
11.2.2007, 15:14
Prvo da kazem :rofl: to Pattone care!

E ovaj, da bila je prva tada, davno. A ispravio sam nesto u jenom "PROCITAJ.txt" fajlu a u drugom nisam :) pa sigurno ti imas full ali se vise ne secam u kom sam ipravljao, na kraju sam odustao jer je bilo dosta tih gresaka.

Ako si citao "O_IGRI" u verziji 3 ili 4 slobodno daj komentar na pricu a ako vidis neku gresku u pravopisu...

2. Minimalna konfiguracija (16xCD ROM), Preporucena 16xDVD ROM... kakve ovo veze ima kada je igra u jednom fajlu i nema pristupanja CD-u :)

Taj "PROCITAJ.txt" je sa CD Izdanja kopiran na internet izdanje ;) Da, da, bilo je CD izdanja u tirazu 1 Primerak koji je autor zadrzao za uspomenu :).

Hvala na komentarima, pozdrav.

Marko_L
11.2.2007, 21:33
Ja bih samo da dodam, ljudi manite se tih Game Makera. 8MB za nešto što se realno može smestiti u manje od 1MB je stvarno previše. Igra jeste simpatična, ali nije preterano igriva. Prvo, zašto pucanje mora da ide preko miša... trebalo bi da postoji taster na tastaturi za to (možda i ima samo ja nisam našao), a drugo dosadno je... jer neprijatelji imaju samo jedan movment pattern koliko sam uspeo da vidim (odozgo na dole), takođe previše je lako zaginuti... Mogla bi biti fina igrica kada bi se još malo više poradilo na njoj.

Aksic Srdjan
11.2.2007, 21:52
To je prva igra koju sam uradio u GMu, pre dugo vremena (vise od dve ipo godine tako da sada nemam .gm6 fajlove da bi mogao išta da menjam. Sta je tu je.

Pucanje je na misu jer sam mislio da je taj taster prilagodjen za visestruko brzo "udaranje" i da se ruka manje zamara uz vecu zestinu pucanja. Dobro, verovatno se neki ljudi ne bi slozili ali sta je tu je.

U vezi neprijatelja, ne znam da li si procitao pricu (koja se nalazi u odeljku "o_igri" po pokretanju igre), hteo sam da kazem da mozda ona do neke mere daje smisao tome.

Previse je lako izginuti? Pa mozda... ja ne bih rekao, treba "samo" refleksa... kada se uhvati taktika mozes biti nepobediv ;)

Hvala za komentar.

Aksic Srdjan
11.2.2007, 23:11
Za sat vremena je tacno 24 casa od kad sam uploadovao Borbu, prema tome:

Download Small: 38 download-a
Download Full: 30 download-a

Konstatujem 68 download-a u prva 23 casa. S toga sam happy :)

Aksic Srdjan
12.2.2007, 23:36
Download stanje za 48 sati:
- Small: 52
- Full: 32
- Ukupno: 84 download-a. Sad sam vec mnogo happy :)

Sa ovim download informacijama necu vise da vas smaram, ako vas interesuju nacicete ih ovde (http://borbagame.freehostia.com/vesti/vesti.htm).

Nego, jel hoce neko da se pohvali osvojenim brojem bodova?:aplauz:

federer
28.12.2008, 23:16
NEmoj da ti svemirski brodovi prelaze preko slova...
i pazi kako kucas(dve ipo godine,NESMETE;....