PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da naucim c++

Igor_ue
4.2.2007, 12:37
Zelim da se ozbiljno bavim programiranjem u c++-su ,i interesuje me kako najbolje i najlakse da naucim?
P.S.Kada i kako ste vi naucili...

Stevvan
4.2.2007, 12:44
Imas dosta tema ovde na forumu o tome, koristi search

al0cunit
4.2.2007, 13:09
e ****m li ga sto ovo pocinje da iritira ..
LOCK jedan veliki ..

Balan
4.2.2007, 13:59
P.S.Kada i kako ste vi naucili...
Niko ovde nista nije naucio!!!Mislimo na C++

Andross
4.2.2007, 14:01
@Balan: To sto ti nisi nista naucio ne znaci da ostali jesu ;)
@Igor: Vidi objasnjenja pocetniku u Programiranje Igara, kupi neku knjigu(Efikasno programiranje u C++, ++ za 21 dan itd.)gledaj tutorijale, guglaj...

rudar
4.2.2007, 14:10
@Balan: To sto ti nisi nista naucio ne znaci da ostali jesu ;)

Valjda nisu ;););)

Andross
4.2.2007, 14:17
Ja jesam.Crusader88 je naucio dovoljno.A oni koji se ne trude nikad nece nauciti nista.;)

toxi
4.2.2007, 18:16
Da bi naučio C++ trebalo bi prvo da naučiš C jer je C podskup C++a, pa ćeš učiti prvo one osnovne stvari a zatim do znanje proširivati...pa dokle stigneš... Trebaće ti par godina da DOBRO naučiš bilo koji jezik...

Literatura za C:
Programiranje na jeziku C , Augie Hansen.

Za C++:
Efikasno programiranje na jeziku C++( Accelerated C++) , Andrew Koenig

Ako ne bi da kupuješ knjigu, za početak ti može poslužiti ovaj tutor na našem jeziku:
http://www.nena-reli.com/tutoriali/Tutorials/C/Srpski_skolski_C_tutrial.zip

Kad završiš sa gore navedenim knjigama, ova tema će se već odavno izgubiti a zatim ti pretstoji učenje C++ biblioteka i API-a po tvom izboru( npr. .NET framework etc.).

rudar
4.2.2007, 19:28
Ja jesam.Crusader88 je naucio dovoljno.A oni koji se ne trude nikad nece nauciti nista.;)

Mislio sam kada si rekao

@Balan: To sto ti nisi nista naucio ne znaci da ostali jesu

Pa bi trebalo reci

"To shto ti nisi nishta nauchio ne znachi da ostali nisu"

Je80t3 kako ja znam da ser3m...;) ;) ;)

Igor_ue
4.2.2007, 21:51
Cemu takve reakcije...Tako podsticete mlade, ili secete u korenu potencionalnu konkurenciju... Svi ste nekad pocinjali!Naravno hvala dobrim ljudima na razumevanju!
Posto sam tek u gimn. i nisam 'pronikao u sve cari matematike',interesuje me postoje li neki dobri 'kursevi' koji nisu gubljenje vremena, gde mogu da se uputim u osnove MISLJENJA u c++-su?Nabavio sam knjigu c++ za 21 dan,i imao sam problema sa pisanjem koda(ako se to tako moze reci)!

toxi
4.2.2007, 22:15
Kakvih si problema imao?

Generalno, treba ti samo knjiga i ABNORMALNO vremena za vezbu... a da bi to postigao treba ti želja, ne kurs....

Jel ta knjiga beše govori o MFC-u ili o čiston C++u?

Promy
29.3.2007, 23:56
Najbolje bi bilo da pocnes sa C, jel je on u osnovi svega:D

Andross
30.3.2007, 10:30
Najbolje bi bilo da pocnes sa C, jel je on u osnovi svega:D

I onda Bjarne Stroustrup rece: "Ne moras uciti C da bi naucio C++, jer sa ucenjem C++-a ti prakticno ucis C" (dobro malo Bjarne malo ja :D)

A onda Patton rece: "Nemoj dizati temu iz mrtvih...." (dalje ne znam :D)