PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji Virtual CD Program

Night Hawk
17.12.2005, 23:09
Ja koristim Virtual Drive 9.0 i zanima me da li je on najbolji <Virtaul Drive> program ?

Magneto
17.12.2005, 23:43
Od shareware/trial ovakvih programa izdvojio bih sledeća dva. Jedan od najboljih se nalazi u samom naslovu tvoje teme - Virtual CD. Tu je i naravno pomenuti Virtual Drive.

Od freeware programa te vrste vrlo dobri su: Circle Virtual CD, Virtual CD-ROM Control Panel, MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM i dobro poznati Virtual CloneDrive.

Night Hawk
17.12.2005, 23:47
Od shareware/trial ovakvih programa izdvojio bih sledeća dva. Jedan od najboljih se nalazi u samom naslovu tvoje teme - Virtual CD. Tu je i naravno pomenuti Virtual Drive.

Od freeware programa te vrste vrlo dobri su: Circle Virtual CD, Virtual CD-ROM Control Panel, MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM i dobro poznati Virtual CloneDrive.
Alcohol 120% ne spominjes ? Ne svidja ti se kao i meni ?

Magneto
18.12.2005, 0:24
Ne, nije to uopšte pitanje sviđanja ili ne sviđanja. Jednostavno, kada su u pitanju "trial" programi Virtual CD ili Virtual Drive su mnogo bolje rešenje od alkohola koji nije prvenstveno namenjen za pravljenje virtuelnih CD-ova. Sam po sebi ni alkohol nije ni u kom slučaju loš. Moja krajnja preporuka ipak ide na jedan od navedenih freeware programa.

NenadN
18.12.2005, 2:41
da ako ne koristis da kopiras original. Imas VirtualDrive 10

holodoc
18.12.2005, 2:47
Ne, nije to uopšte pitanje sviđanja ili ne sviđanja. Jednostavno, kada su u pitanju "trial" programi Virtual CD ili Virtual Drive su mnogo bolje rešenje od alkohola koji nije prvenstveno namenjen za pravljenje virtuelnih CD-ova. Sam po sebi ni alkohol nije ni u kom slučaju loš. Moja krajnja preporuka ipak ide na jedan od navedenih freeware programa.

Ne bih se složio sa tobom iz jednostavnog razloga što sam ja posle dugo vremena prešao sa VirtualDrive-a na Alcohol. Prva stvar koja mi se ne sviđa kod VD-a je ta što je njegov format šitljiv samo u programu. Kako koristim Total Commander a u Alc-u postoji opcija snimanja u ISO format, često koristim opciju direktnog otvaranja image fajla iz TC-a. Veruj mi ova opcija je više nego korisna.

Drugo, jesi li pročitao help Alca. Sam Alc je jedan od retkih programa koji uspevaju da se snađu sa svim vrstama zaštite koje danas postoje za CD i DVD medijume (ne želim ovde da ove funkcije propagiram kao "pogodne za pirateriju") već pogodne kad recimo želite da napravite identične kopije. Ovo se pokazalo kao tačno i u praksi. Ponekad je i ovo veoma važno. :) Kada, ipak otkrijte sami.:) :)

Covenant
18.12.2005, 19:07
Alcohol je zakon..........
Koristio sam pre VD,ali kada sam probao Alchohol vise i ne pomisljam na bilo sta drugo...
Za mountovanje image-a odlicni Deamon Tool,koji sa gore pomenutim cini dobitnu kombinaciju....
ByE!

Bokile
18.12.2005, 19:49
Alkoxol je relativno dobar,moze cak da napravi image ostecenih diskova(Provereno vise puta,i nisam koristio tecni sapun:D ,ko razume shvatio je)...
Po meni definitivno Alkoxol...

holodoc
18.12.2005, 20:38
odlicni Deamon Tool

Deamon Tools je poznato da pravi probleme a i stvarno me nervira kada zaboravim da odjavim (Unmount) disk na kome se nalazi virtualni. Neće ni za živu glavu da prihvati Ignore ili Cancel kad traži disk koji ste upravo izvadili i preostaje samo opcija da ga vratite nazad.

Covenant
18.12.2005, 23:40
Jadan ti,moras da kliknes dva puta misem:)

zvucnjak
18.12.2005, 23:56
Ja koristim Clone CD i zadovoljan sam.

voodoo_
19.12.2005, 0:04

Gde iznađe sve ove "nikad čuo" programe? Alcohol 120% ili Daemon Tools ispunjava sve moguće potrebe, od montiranja običnih imidža do korišćenja zaštićenih...
Virtual Drive je bio dobar u vreme Windowsa 98...

Magneto
19.12.2005, 0:21
Gde iznađe sve ove "nikad čuo" programe? Alcohol 120% ili Daemon Tools ispunjava sve moguće potrebe, od montiranja običnih imidža do korišćenja zaštićenih...
Virtual Drive je bio dobar u vreme Windowsa 98...

Zanimljivo. Čovek je lepo pitao za virtual drive programe i ja sam mu odgovorio. Nisam nigde pročitao nešto za daemon tools, razbijanje zaštite i slične radnje. To što nikad nisi čuo za programe govori dosta (o tebi naravno). Probaj slobodno neki od ovih freeware, možda budeš zadovoljan mehanikom a biće to i nešto legalno bez potrebe za kojekakvim krekovima zaobilaženjem zaštita itd.

Covenant
19.12.2005, 1:40
Deamon Tool je besplatan,koliko ja znam.....
Dovoljno je napraviti bilo koji image i mount-ovati ga,jer prepoznaje sve zivo....
Takodje i Alcohol moze da se skine shareware verzija koja ima odredjeni vremenski period.....
Cak i ovakvom,vecina programa mu nije ni prismrdeti...
Toliko....

holodoc
19.12.2005, 1:57
Jadan ti,moras da kliknes dva puta misem:)

Treba se setiti.:)

Simke
20.12.2005, 1:45
Mislim da nije spomenut CD-Space, taj program sam negde pre koristio i radio je OK.

Pitanje:
Mislim da sam baš u programu CD-Space pronašao upozorenje da se ne slaže sa antivirusnim programima (ili sam pak u antivirusnom programu to pronašao što je manje važno.)
Pitanje je da li je to slučaj i sa ostalim programima ove namene, napominjem da ne koristim nijedan sličan program ali me zanima.

Spawn BG
27.12.2005, 8:27
Alcohol je zakon..........
Koristio sam pre VD,ali kada sam probao Alchohol vise i ne pomisljam na bilo sta drugo...
Za mountovanje image-a odlicni Deamon Tool,koji sa gore pomenutim cini dobitnu kombinaciju....
ByE!
Zašto bi uopšte koristio Daemon pored Alkohola? Pa njegov virtuelni drajv čita sve što i Daemon...
(iso, cue, bwt, ccd, mds...)

voodoo_
16.1.2006, 0:12
Zanimljivo. Čovek je lepo pitao za virtual drive programe i ja sam mu odgovorio. Nisam nigde pročitao nešto za daemon tools, razbijanje zaštite i slične radnje. To što nikad nisi čuo za programe govori dosta (o tebi naravno). Probaj slobodno neki od ovih freeware, možda budeš zadovoljan mehanikom a biće to i nešto legalno bez potrebe za kojekakvim krekovima zaobilaženjem zaštita itd.
Prvo, koristio sam brdo VD programa od prastarog Virtual Drajva 6 pa do Alcohola i Daemona čim su se pojavili. Drugo, zašto bi neko uopšte koristio te programe koji često podržavaju samo svoj format, i samo onda pravili sebi i drugima probleme. Imam drugara koji se kao mazga godinama držao Virtual Drajva, i jedva sam ga ubedio da ga batali tako što sam mu dao gomilu igara u ISO, BIN/CUE ili MDF/MDS formatu, koji su de facto standard danas. A gajio je kolekciju VCD imidža sa kojima posle nije znao šta će. I šta ja da radim ako recimo hoću takav nestandardan imidž da narežem ili montiram pod Linuxom gde nema VD-a? Problem nije u tim programima, problem je što ih koriste ljudi koji često nemaju predstavu o strukturi CD-a i režu imidže tako što ih preimenuju u ISO i provuku kroz Nero. I treće, korištenje Alcohola/Daemona (u principu je isto pošto koriste isti drajver) uopšte nije nelegalno niti tu ima nekog krekovanja (a Daemon je pritom totalno free). Lepo programi omogućavaju emulaciju raznih zaštita, a to što ih mi koristimo za šta ih koristimo, to je naša stvar. Zato te molim da ljudima ne preporučuješ te "nikad čuo" programe; kad (primera radi) čujem da neko koristi tamo neki Perin Free MP3 Ripper koji koristi Lazin MP3 Encoding Engine (umesto proverene Audiograbber/CDex/EAC + Lame kombinacije) i onda krene da deli pesme krš kvaliteta po komšiluku, digne mi se kosa na glavi. Zato koristite proverene stvari, nisu svi zainteresovani za kopanje po download.com-u i isprobavanje kojekakvih sumnjivih rešenja.

101st Airborne
16.1.2006, 2:29
Alcohol 120%. Cita i mountuje sve formate, dobro narezuje image, ne pravi probleme, koliko sam ja iskusio. Za svaku preporuku.

Oliver
16.1.2006, 2:37
Ja ne koristim virtual drive zato što mi ne treba:)
A za igrice koje traže disk ja koristim no-cd patch:icon_mrgr
Tako štedim hard:worshippy

Cvrcak
18.1.2006, 2:15
Što niko ne kaže ništa za Clone CD!? Nije valjda da je toliko loš???

sokratbg
20.1.2006, 22:18
Alcohol 120%. Cita i mountuje sve formate, dobro narezuje image, ne pravi probleme, koliko sam ja iskusio. Za svaku preporuku.
slazem se, za mene je najbolji Alcohol 120%, u kombinaci sa ultra iso ili magic iso mozes bez problema da prepravis imidze i ponovo ih narezes kao obican cd
(zgodno kad treba dodati serial da ne moras da pises po cd-u)

M@rin
21.1.2006, 13:00
Ja takodje preporucujem Alcohol 120%, mozda malo komplikovaniji za prilagodjavanje ali definitivno najbolji program za rezanje, moutovanje, virtualne diskove.... Svaka preporuka!

Sasa011
21.1.2006, 16:35
Najbolji je trenutno najaktuelniji,koji je i najrasprostranjeniji.
Na novim diskovima uglavnom stize pomenuti Alcohol 120%.
Kakvu zamerku moze da ima,ako je u opstoj upotrebi?
Glasam za njega,inace sam antialkoholicar privatno:icon_redf

<Rio_da>
8.2.2007, 22:46
Ljudi jel ovaj Virtual Drive 9 moze da pravi iso slike i da ih mountuje? Poslednji koji sam koristo bio je VD7 - dobro me je sluzio

ACHTUNG
8.2.2007, 22:53
Virual Drive 10 je verovatno najbolji VD do sada.Iz jednog,vrlog prostog razloga:ubacena je opcija da se VCD konvertuje u ISO i obratno.

jagodanbg
9.2.2007, 21:00
Takodje i Alcohol moze da se skine shareware verzija koja ima odredjeni vremenski period.....
Cak i ovakvom,vecina programa mu nije ni prismrdeti...
Toliko....
postoji i nesto sto se zove Alcohol 52% sto je freeware verzija alcohola 120%. jedino sto nema u odnosu na verziju koja se placa jeste narezivanje imidza!

PDarko
15.2.2007, 3:15
A šta mislite o UltraISO (http://www.ezbsystems.com)?

glitch
15.2.2007, 4:02
Ja sam na VirtualCD-u, cisto dok ne prerezem kojekakve znamenitosti... Ko koristi viruale za igre, ne znam koliko su Alc i Daemon dobri, kako ih pojedine instalacije "provaljuju"... "Domace" igre, naravski ;)

choi
15.2.2007, 4:06
I moje misljenje je da je najbolja kombinacija Alcohol + Deamon Tools. S' tim da pored njih koristim i Virtual Drive i to samo zbog opcije kompresije image-a (sjajna stvar za stare PSone igre - Japanske RPGove koji svi zauzimaju 4 CD-a, tako da mi dve igre(8 CD-a) stanu na jedan DVD).

Night Hawk
15.2.2007, 13:17
A šta mislite o UltraISO (http://www.ezbsystems.com)?
Progam je stvarno extra.

LoneWolf
8.3.2007, 0:14
Alcohol 120,UltraISO,ISOBUSTER (http://www.isobuster.com)...vrhovi vrhova ;)
isobuster podrzava i micro$oft,pa vam se mozda ne svidi samo zbog toga :p