PDA

Prikaži potpunu verziju : best security

flame
7.1.2007, 22:17
1.Sta je potrebno za kompletnu bezbednost racunara?
Firewall, antivirus, anti-spyware... Sta jos ili je to dovoljno?
2.Da li antivirus moze da se bori protiv spywarea ili za to mora da postoje posebni programi?
3. Kazite mi konkretna programska resenja koja su najbolja bilo da se placaju ili besplatna, vazno je da su najbolja.
Hvala

Magneto
7.1.2007, 22:39
1. Potrebno je sve to što si naveo, ali ipak izbor donekle varira. Kako varira? Pa ključna stvar je surfuješ li, i gde surfuješ. Ako voliš (trebaš), s vremena na vreme, malo da prodžaraš po warez sajtovima, baciš oko na prezentacije sa izvesnim xxx sadržajima, onda će ti trebati sva raspoloživa sredstva. Dovlačenje svega i svačega sa torrent servera takođe ume da uzdrma sistem, ako nema adekvatne barijere između OS-a i mreže. U svim drugim okolnostima i jedan solidan firewall radi posao.

2. Treba ti poseban program.

3. Evo u ovom forumu postojalo je, i još uvek hvala Bogu postoji, milijardu tema na temu "koji AV/FW/Anti-malware". Znači pročešljaj slobodno: http://www.sk.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=26 Naćićeš odgovor sigurno. Na primer ova kombinacija: Ad-aware SE, NOD32, Outpost/Kerio/Look'n'stop firewall.

DeCoy
8.1.2007, 0:00
Kombinacija koju koristim vec 2 godine i sasvim sam zadovoljan:

Firewall: Kerio
Antivirus: NOD32
Antispyware: Spy Sweeper

A redovno obilazim warez i xxx sadrzaje i nema nikakvih problema:D

GordoN
8.1.2007, 0:08
Mene sasvim lepo sluze Windows Firewall u kombinaciji sa NOD32 i AD-Aware sa SpyBot Search & Destroy. Warez sajtove posecujem svakodnevno dok xxx sadrzaje slabo posecujem (zbog kolekcije koju imam na racunaru :D) , i nijedan mi virus nije zapretio hvala bogu ,mada mozda se provukao tu i tamo neki ,al bezopasan...

Dimo
8.1.2007, 0:17
Meni je Windows firewall po defaultu iskljucen.Ionako donosi vise stete nego koristi.

GordoN
8.1.2007, 0:23
Meni je Windows firewall po defaultu iskljucen.Ionako donosi vise stete nego koristi.

I meni je bio iskljucen po defaultu. Duze vreme sam koristio ZoneAlarm ali sam cuo price da je poceo da se bori protiv piraterije i da pravi probleme,u sta sam se i sam uverio , cesto su mi se gasili P2P programi bez ikakvog upozorenja (DC++ ,Azureus i td) , i restartovao racunar. Pa sam ga lepo deinstalirao ... sledeci je bio sygate koji mi je takodje pravio neke probleme ,i na kraju sam lepo i njega izbrisao ,mrzelo me da trazim druge firewall-e ,i tako sam ostao na Winfirewall :to_care:

Edit: Meni windows firewall nije naneo nikakvu stetu , a sto se tice koristi ...

Carl Jonson CJ
8.1.2007, 0:37
Панда сигурносни центар(firewall, antivirus, antispy)+ Ad-Aware+Spyware Terminator+скинућу ZoneAlarm. Ако се правилно подеси, не би требао да прави проблеме :)))

Dimo
8.1.2007, 0:45
Edit: Meni windows firewall nije naneo nikakvu stetu , a sto se tice koristi ...
Nisam mislio na konkretnu stetu sistemu,vec na blokiranje pojedinih aplikacija(igara i programa sa kojima imas hiljadu problema izazvanih firewallom by Win).

A M G
8.1.2007, 0:52
Панда сигурносни центар(firewall, antivirus, antispy)+ Ad-Aware+Spyware Terminator+скинућу ZoneAlarm. Ако се правилно подеси, не би требао да прави проблеме :)))

Sta ce ti jos jedan firewall kada vec imas jedan u Pandinom kompletu? Mogu samo da se medjusobno "mrze" i da ti prave probleme.

Carl Jonson CJ
8.1.2007, 1:00
Sta ce ti jos jedan firewall kada vec imas jedan u Pandinom kompletu? Mogu samo da se medjusobno "mrze" i da ti prave probleme.
По савету искусног корисника ;)

A M G
8.1.2007, 1:09
По савету искусног корисника ;)

Naravno. :) Veruj mi, imao sam posla sa svime i svacim, pravilo je da imas 1 antivirus i 1 firewall na racunaru da ne bi dolazilo do konflikta.

Carl Jonson CJ
8.1.2007, 1:13
Ахм... :) Овај корисник је и хакер већ дуги низ година (10-так), па сам хтео да га послушам :)

Tim85
8.1.2007, 3:51
Ljudi, sta znaci kada viruse stavis u quarantine, i kakva je razlika izmedju toga i brisanja virusa. Kada se sta radi jer je meni ponudio da odlucim da li cu u quarantine ili da ga obrisem.
Hvala

A M G
8.1.2007, 4:03
Ljudi, sta znaci kada viruse stavis u quarantine, i kakva je razlika izmedju toga i brisanja virusa. Kada se sta radi jer je meni ponudio da odlucim da li cu u quarantine ili da ga obrisem.
Hvala

Kada ti je virus u karantinu on ne moze da naudi tvom sistemu. Brisanje znaci da se on fizicki uklanja sa tvog diska. Ukoliko ti je zarazen neki Windowsov fajl, pametnije je da ga stavis u karantin nego da ga obrises.

Dimo
8.1.2007, 13:46
Kad vec ovo pomenuste,imam 2-3 spywarea u C:System Information,drzim ih u karantinu,bih li smio da ih obrisem?
Nestabilnost i pad sistema je zadnje sto mi sad treba,inace bih ih se odavno ratosiljao...

JovanK
8.1.2007, 14:10
Kad vec ovo pomenuste,imam 2-3 spywarea u C:System Information,drzim ih u karantinu,bih li smio da ih obrisem?
Nestabilnost i pad sistema je zadnje sto mi sad treba,inace bih ih se odavno ratosiljao...

Ako se oni nalaze u "System Volume Information" tu ti se čuvaju system restore fajlovi, pa štetočine možeš izbrisati bez ikakve bojazni, naravno može se desiti da izgubiš mogućnost da sistem vratiš kroz vrijeme, to jest da se izbrišu fajlovi koje je system restore snimio kao sliku sistema, ali to ne može ugroziti normalan rad OS.

flame
10.1.2007, 23:57
Jel' se Keirov firewall zove Kerio Personal Firewall ili Kerio WinRoute Firewall. Na oficijalnom sajtu nigde ne postoji Personal firewall, samo winroute, ali zato na softpediji postoji i Personal firewall. Koji vi koristite, sta da skinem?

jagodanbg
11.1.2007, 2:48
Jel' se Keriov firewall zove Keiro Personal Firewall ili Kerio WinRoute Firewall. Na oficijalnom sajtu nigde ne postoji Personal firewall, samo winroute, ali zato na softpediji postoji i Personal firewall. Koji vi koristite, sta da skinem? personal; jedan od razloga je da je besplatan za licnu upotrebu!

AkulM
17.1.2007, 11:11
ja koristim nod 32 koji MOZE PROTIV SPYEWARE-a i ponekad preskeniram sa ad-aware i spyware doctor.a fire wall mi stvarno netreba:D

JovanK
17.1.2007, 11:41
ja koristim nod 32 koji MOZE PROTIV SPYEWARE-a i ponekad preskeniram sa ad-aware i spyware doctor.a fire wall mi stvarno netreba:D

Danas je suludo surfati bez FIREWALL-a.

AkulM
17.1.2007, 12:01
Danas je suludo surfati bez FIREWALL-a.

YUP THAT'S ME:rofl: .sta ce ti firewall ako imash dobar anti-virus.ako se plasis da ce crv da ti uskoci antivirus sa internet skenerom ce da ti ga nadje i unisti.A ako se bojis hakera onda previse gledas filmove;) .j na primer idem na razne one sjtove (sem xxx) i nisam nikad imao problema.eto bas juce downloadujem ja neki cr... i nod32 mi nadje neki ZLOB trojan i kliknem ja zeleno dugme (TERMINATE) i nema problema:alealeee:

JovanK
17.1.2007, 12:12
Ako ti tako kažeš onda dobro, mada ja rizikovati neću. Neka meni i noda i firewall-a i ostalih "vojnika".

AkulM
17.1.2007, 12:20
Ako ti tako kažeš onda dobro, mada ja rizikovati neću. Neka meni i noda i firewall-a i ostalih "vojnika".

e pa kod tebe nece doci:ciao: .a koji su ti ostali vojnici??
secam se kad sam bio mali i dobio svoj 3 kompjuter koji i dan danas koristim i nisam imao ni AV ni Firewall nista i iso ja na one sajtove pa moje sestra one free ikionice iskliktala, i posle godinu dana koriscenja kompjuter se nesto usporio i izbacivao me iz igara.ode moj pc u servis kad ono nesto oko 6000 infekcija+mydoom+sasser+netsky+bugbear+doomaru+bla ster i jos puno:kreza:

JovanK
17.1.2007, 12:35
Ad-Aware SE Personal

Spybot - Search & Destroy

AkulM
17.1.2007, 12:38
Ad-Aware SE Personal

Spybot - Search & Destroy

po meni je Ad-Aware SE Personal najbolji anti spyware:D :D :D

JovanK
17.1.2007, 12:44

PA ima nekih štetočina kojima Ad-Aware ne može ništa, ali ih zato Spybot - Search & Destroy tamani, mada važi i obratno.

Dimo
17.1.2007, 13:29
Nema real time protection u Personal varijanti,sto je prilicna mana.Desava se da program ne moze da izbrise odredjene zarazene fajlove nakon ulaska u racunar.

AkulM
17.1.2007, 13:42
iskreno meni spyware nije problem ono cega se plasim su crvi i virusi.trojanci su tupavi:kreza:

A M G
17.1.2007, 13:52
iskreno meni spyware nije problem ono cega se plasim su crvi i virusi.trojanci su tupavi:kreza:

Ne bih se kladio u to :paranoia: ....najbolje je da nemas nista od toga na racunaru, a da bi to postigao - prodaj racunar! :D

JovanK
17.1.2007, 13:56
trojanci su tupavi:kreza:

Druže....................

AkulM
17.1.2007, 14:10
Ne bih se kladio u to :paranoia: ....najbolje je da nemas nista od toga na racunaru, a da bi to postigao - prodaj racunar! :D

ne moze to tako onda neces imati racunar.
@jovank
dobro ajde nisu ali su manje opasni od crva i vrusa:to_care:

A M G
17.1.2007, 14:24
ne moze to tako onda neces imati racunar.

Naravno da ne moze to tako, poenta je bila u tome da nema apsolutno savrsene zastite, zbog toga je i onaj smajli stavljen na kraju. ;)

JovanK
17.1.2007, 14:37
Savršena zaštita ne postoji. Sjetite se samo izjave da Visti neće trebati antivirus. :rofl: Pa već kruže kre.ovi za nju, pa toliko i o antipirat zaštiti.

Dimo
17.1.2007, 16:26
Davno je receno da je najbolja zastita operativnom sistemu sam korisnik ;)

AkulM
17.1.2007, 19:11
Savršena zaštita ne postoji. Sjetite se samo izjave da Visti neće trebati antivirus. :rofl: Pa već kruže kre.ovi za nju, pa toliko i o antipirat zaštiti.

pa to je zato sto NEMA VIRUSA KOMPATIBILNIH sa vistom.postoji cra*k za sve;) .secate se mog posta "trojanci su tupavi" e pa danas me je napao jedan na mom najpoverenijem sajtu.kao u SK:manje virusa vise zla

jel vam je poznat: Win32/TrojanDownloader.Zlob.AOW
jel vam je poznat: JS/TrojanDownloader.Agent.BI

Dimo
17.1.2007, 20:03
Idi na sajt BitDefendera,cini mi se da oni redovno azuriraju liste trenutno najopasnijih virusa i crva,pa pogledaj ima li gdje tih tvojih i kako se kotiraju.
Svejedno ti je inace,samo ih "skini"

AkulM
17.1.2007, 20:08
Idi na sajt BitDefendera,cini mi se da oni redovno azuriraju liste trenutno najopasnijih virusa i crva,pa pogledaj ima li gdje tih tvojih i kako se kotiraju.
Svejedno ti je inace,samo ih "skini"

nasam rekao da sam zrazen nego mi zvuce poznato/opasno:rolleyes:

LoneWolf
19.1.2007, 19:20
jel vam je poznat: Win32/TrojanDownloader.Zlob.AOW
jel vam je poznat: JS/TrojanDownloader.Agent.BI
Davno pokupio,detektovao,unistio....:dedica:
Sto se tice toga koji je AV ili antispyware bolji,
svi su oni dobri ako su redovno апдејтовани:):):):kreza:

next
19.1.2007, 21:38
Ne znam,meni je najbolji BItDefender...Koristim ga vec 2god. i nemam problema,ranije sam ga koristio sa ZOne Alarmom,ali sada ne,nema potrebe jer i BItdefender ima svoj firewall,a ikad skeniras otkriva i unistava i spyware...