PDA

Prikaži potpunu verziju : Grafika u Visual Basic-u

DAVIDovic
1.12.2006, 23:24
Pokušavam već dugo da postignem dobru grafiku u VB-u, ali stalno mi treperi slika. Konkretno, pokušavam da pravim video igrice. Može li mi neko pomoći? :)

DAVIDovic
1.12.2006, 23:45
Što mi niko ne odgovara... :mad::mad:

mirk
1.12.2006, 23:48
Pokušavam već dugo da postignem dobru grafiku u VB-u, ali stalno mi treperi slika. Konkretno, pokušavam da pravim video igrice. Može li mi neko pomoći? :)

Neznamo šta ti točno treba pomoći. Treperenje slike zbog osvježavanja se rešava tehnikom dvostrukog baferisanja.

DAVIDovic
1.12.2006, 23:52
Kakvo duplo baferisanje? Nikada nisam čuo za to (da priznam, nov sam). Možeš li mi to pojasniti? :)

Marko_L
2.12.2006, 1:12
Davidoviću, ovo je već druga tema koju ti zaključavam zato što tebe mrzi da koristiš pretragu. Znam da imaš 10 godina, ali ako si dovoljno "mator" da umeš da se registruješ na forum i postaviš novu temu, onda verujem da ti nije problem da klikneš na "Pretraži" i ukucaš "vb" ili "visual basic". Već smo pričali o treptanju (a i mnogim drugim problemima), u barem nekoliko tema.

Btw, moje lično mišljenje, koje si takođe mogao da vidiš u više tema da si pretražio forum, je da ako si već početnik i imaš toliko godina, odmah zaboraviš na pravljenje igara, jer je to najzahtevniji vid programiranja i posvetiš se osnovama kao i svi ostali.