PDA

Prikaži potpunu verziju : Raspadnuti video fajl

Patton
13.12.2005, 11:52
Dobavio sam neki film koji je se sastoji iz 2 dela (AVI), oba po 700mb. Prvi je sasvim OK i normalno se pusta, dok ovaj drugi ne moze da pusti nijedan player. Kada sam uzeo HEX editor da vidim sta nije u redu sa ovim drugim primetio sam da taj fajl nema uopste header... ako je AVI u pitanju trebalo bi na pocetku da pise nesto RIFF... blablabla. Znaci u ovom drugom fajlu ima prvo jedno 2-3mb "nula", pa tek onda pocinje neki krs (predpostavljam slika i zvuk). Da li postoji neki program sa kojim bih mogao nekako da "opravim" ovaj fajl...? Znaci nesto sto ce skenirati ceo fajl i pokusati da izvuce frejmove i napraviti header, index i sta vec sve treba? Preporucite mi vise njih ako postoje.

Reloader
13.12.2005, 16:59
DivFix. Re-builtuje headerove fajlovima...

Patton
13.12.2005, 19:01
Uspeo sam ipak nekako da se izborim... sta da radim kada sam mnogo pametan!!! :p Uzeo sam header od onog prvog fajla i nalepio ga na pocetak ovog drugog... a index AVI-ja sam rekonstruisao sa Virtual Dub-om. :D

To sam uradio posto nista nije pomoglo od Divx Fixera i slicnih alatki...

GaVrA
13.12.2005, 19:15
Uspeo sam ipak nekako da se izborim... sta da radim kada sam mnogo pametan!!! :p Uzeo sam header od onog prvog fajla i nalepio ga na pocetak ovog drugog... a index AVI-ja sam rekonstruisao sa Virtual Dub-om. :D

To sam uradio posto nista nije pomoglo od Divx Fixera i slicnih alatki...

e ajde sad vi meni neshto uopshteno objasnite to header i tako to... ;)

Highlander
13.12.2005, 19:19
e ajde sad vi meni neshto uopshteno objasnite to header i tako to... ;)

Header ti je početak svakog fajla, mislim da kod AVI-ja on sadrži neke bitne informacije od ostatku fajla. Anyway, ako je header pogrešan, nema ništa ni od ostatka fajla, tj. ne može ništa da ga pročita!

Patton
13.12.2005, 19:38
Header ti je početak svakog fajla, mislim da kod AVI-ja on sadrži neke bitne informacije od ostatku fajla. Anyway, ako je header pogrešan, nema ništa ni od ostatka fajla, tj. ne može ništa da ga pročita!

Microsoft je naravno bio dovoljno glup (ili pametan) da u AVI fajlove strpa header na pocetku fajla, a index o frejmovima na kraju... tako da ako imate samo parce AVI-ja ne mozete ga gledati (tako je barem bilo pre, dok se nisu pojavili programi koji umeju da rekonstruisu index (mada se pri toj akciji gube key frejmovi onda)). Anywayz, kod MPG-a ti je header na pocetku i koliko parce fajla imas, toliko mozes i da ga gledas... if you know what I mean.

Reloader
13.12.2005, 21:38
sta da radim kada sam mnogo pametan!!!

;)

...

GaVrA
14.12.2005, 1:37
thnx gays! ;) pitao sam poshto sam kao poceo da se malo zezam sa virtual dub-om pa me interesira svaka sitnica... mada logicno je da sam znao odprilike shta je header ali reko samo da pitam... :)

oluja
15.12.2005, 2:46
Pokusaj i sa All Media Fixer 5.4
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-Convertors/All-Media-Fixer.shtml Here are some key features of "All Media Fixer":
· Fix media file can not be played or dragged
· Fix media file which are not completely downloaded
· Fix partly damaged media file
· Support: WMA, WMV, ASF, WM, ASX, AVI ,Vob, RM, MP3, MP2, MP1, MPA, MPGA, MPG, MPEG, MPA, DAT, WAVE, Jpeg and BMP
· Very User-friendly interface
· The rate of success in the fix has reached 82.8% to 97.6%