PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za čupanje delova DVD-a?

Goran
12.12.2005, 18:03
Pozdrav forum,

Koji program savetujete za cupanje delova DVD-a? Treba mi da iz DVD-a izvucem samo jedan deo, u DVD formatu.

bobi
12.12.2005, 18:49
Virtual Dub.

Em' je besplatan, em je dobar.
Samo stavis in i out i rendas fajl

Goran
12.12.2005, 21:42
Hm, Virutal Dub-om nisam uspeo da otvorim DVD film koji hocu da seckam, a trebam da isecem DVD film u delove.

NenadN
12.12.2005, 22:17
Pa sa VirtualDubom ne mozes ali sa VirtualDubMod mozes ali ne i da ih snimis u dvd vec DivX ili XviD

holodoc
12.12.2005, 22:39
Nijedan VirtualDub pa čak ni VirtualDubMod se ne snalaze baš najbolje sa MPEG2 kontejnerima za video formate iliti što će reći DVD VOB fajlovima nad kojima je urađen DVD mastering. MPEG1 da ali MPEG2 NE!

Moja preporuka,.... Poslušaj ove mukice sa SK-a :) (u pozitivnom smislu naravno) koji uspevaju da skoro u svakom broju za tako mali rok pronađu par dobrih programa i skini Womble MPEGEdit.

Program je mali, brz, efikasan i odrađuje dobar deo posla. Ja koristim verziju 3.14 ali mislim da sigurno ima novija.

NenadN
12.12.2005, 22:48
Nijedan VirtualDub pa čak ni VirtualDubMod se ne snalaze baš najbolje sa MPEG2 kontejnerima za video formate iliti što će reći DVD VOB fajlovima nad kojima je urađen DVD mastering. MPEG1 da ali MPEG2 NE!

VirtualDubMod se odlicno snalazi sa bilo kojim MPEG2 bilo to da je vob ili bilo sta drugo. Ali ako je decriptovan tu postoji resenje DVD Decrypter. Ako treba neko filtriranje tu je AviSynth a to sve mozes naci u Gordian Knot u. Jedan Paket za sve

holodoc
12.12.2005, 23:22
Izvinjavam se NenadM-u i ostalima na ovoj temi zbog loše iznesenih informacija u mom poslednjem postu. Ono što sam u stvari hteo da kažem je NenadM ispravio njegovim odgovorom a to je da se VirtualDub i VirtualDubMod ne snalaze dobro sa snimanjem obrađenog materijala u neki od formata koji su prihvatljivi za kasniji DVD autoring.

Po objavljivanju posta sam i sam pročitao šta sam napisao i shvatio da ne piše ono što sam hteo da kažem. Eto šta 12 sati u kancelariji učini od čoveka.

Izvinjavam se još jedanput.

Pozdrav.

NenadN
12.12.2005, 23:24
Izvinjenje se prihvata

andrija-king
16.12.2005, 0:16
Probaj MPEG Video Wizard,odlican program,lak za rukovanje,snalazi se sa mpeg,vob i mpg fajlovima:D

Goran
21.12.2005, 19:30
Probaj MPEG Video Wizard,odlican program,lak za rukovanje,snalazi se sa mpeg,vob i mpg fajlovima:D

Hvala na odgovoru, konacno sam skinuo MPEG Video Wizard i uspeo njime da uradim domaci zadatak :) Fino programce.