Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2015, 20:04   #2321
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Žao mi je što je ovako... ali imalo smo sličnih momenata i ranije. Ovaj vid druženja je od samog početka bio ograničen na relativno uzak krug ljudi - u suštini, u pitanju je generacijska stvar pa treba imati razumevanja za ljude koji imaju i pritisak posla, porodicu, druge obaveze i oblike zabave.

Možda nije loše da se napravi i mala pauza, ali samo ako nije više od pauze. Bilo bi mi žao da ovo takmičenje prođe kao ono za Amigu koje je praktično stalo u martu.

Uostalom, nedavno smo igrali Pac-mania-u i GNG Arcade i to su bile odlične runde. Biće bolje sledeći put?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 0:52   #2322
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom C64 takmicenje

Кад је нека игра коју сам играо пре, ја се укључим у такмичење ако имам времена. Турикан 2 сам имао на Амиги, али је скоро уопште нисам играо, вероватно ми није била по укусу, укључивао сам је да би слушао музику. (:

Poslednja ispravka: Боле (25.9.2015 u 15:44)
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 8:31   #2323
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Кад је нека игра коју сам играо пре, ја се укључим у такмичење ако имам времена. (:
Poenta takmicenja je da se igraci upoznaju i sa onim igrama koje nisu iskusili u proslosti i tako doprinesu zabavi. A ne drzati se samo onog sto je se igralo pre k'o pijan plota.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 8:55   #2324
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Ma ajde da mi opletemo neku igru pa da usput onako razmenimo i utiske i ko, zašto, kako, koliko, kako igra ... I što bi rekao Sledge Hammer: Zaboravio sam -gde !?

Što se mene tiče, ja volim da igram igre koje nisam ranije igrao (a takvih je ihaha) ali volim i da se podsetim starih koje jesam ili nisam zaboravio. Dakle, isključivost u mom rečniku ne postoji.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 0:50   #2325
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.208
Zahvaljeno 663 puta na 459 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Meni je naisao period kada ne stizem da odigram kako treba. A do polovine oktobra cu biti I na odmoru pa cu verovatno preskociti jos rundu, dve.

Zbog tog nedostatka vremena i ja cesto igram ono sto sam igrao i ranije (mada vecinu stvari jesam igrao ). Ali probao sam i par novih igara, a posebno sam se istakao u super bread box-u
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 2:09   #2326
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Poenta takmicenja je da se igraci upoznaju i sa onim igrama koje nisu iskusili u proslosti i tako doprinesu zabavi. A ne drzati se samo onog sto je se igralo pre k'o pijan plota.
То је већ ствар мишљења и укуса. Вероватно је некима смисао такмичења да се такмиче. А и да се друже. Некo има више, а неко мање воље да игра игре које није играо пре. И ја волим одиграти неку игру коју нисам пре играо, ако ми је по укусу. Ако ми није по укусу онда тешко да ћу играти. А укуси су различити. Пре више од годину дана сам дао предлог за четири игре од којих смо играли само две, а два месеца после тога сам додао још четири игре од којих смо играли само једну. Исто тако сам тада предложио да буду у избору и спортске игре и симулације вожње, и једино сам видео да си предлагао Out Run из тих жанрова. Значи да не прихваташ да поставиш да бирамо игре које други предлажу, него ћераш оне игре које се теби свиђају. Тако да сам ја одавно престао да дајем предлоге игара.

Иначе ово су пет игара које сам предлагао, а ниси их поставио да бирамо: Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon, Daley Thompsons Super-Test.

Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 8:00   #2327
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
То је већ ствар мишљења и укуса. Вероватно је некима смисао такмичења да се такмиче. А и да се друже. Некo има више, а неко мање воље да игра игре које није играо пре. И ја волим одиграти неку игру коју нисам пре играо, ако ми је по укусу. Ако ми није по укусу онда тешко да ћу играти. А укуси су различити. Пре више од годину дана сам дао предлог за четири игре од којих смо играли само две, а два месеца после тога сам додао још четири игре од којих смо играли само једну. Исто тако сам тада предложио да буду у избору и спортске игре и симулације вожње, и једино сам видео да си предлагао Out Run из тих жанрова. Значи да не прихваташ да поставиш да бирамо игре које други предлажу, него ћераш оне игре које се теби свиђају. Тако да сам ја одавно престао да дајем предлоге игара.

Иначе ово су пет игара које сам предлагао, а ниси их поставио да бирамо: Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon, Daley Thompsons Super-Test.

Ako mozes malo prelistati ranije runde , vecina igara koje predlazem spadaju u red najboljih igara na C64, znaci NE PO MOM UKUSU vec po misljenju i igraca sa zapada, gde ovaj vid takmicenja postoji vec godinama. Takodje predlazem i nove igre od kojih je poslednja igra bila Bomberland koja se moze smatrati vrhunskim naslovom iz 2013 godine. Da li si je probao ? Takodje određenu prednost dajem i samom kvalitetu igre ali to ne mora biti uvek biti presudno. Naravno da su ukusi različiti, zato i predlažem po pet igara. To su uglavnom cisto arkadno akcione igre koje po mehanici uvek mogu biti prihvatljive za vecinu takmicara. Ti si sam rekao da ti Turrican nije po ukusu, igra koja spada u sam vrh igara za C64, dok ti je Express Raider prihvatljiv. Cool je to sto TEBE vezuju drage uspomene dok si igrao igru u proslosti i sto si uz nju verovatno proveo mnoge lepe sate, ali ne mogu tek tako predlagati igre koje sa sadasnje tacke gledista nisu imale neki naročit status u C64 istoriji igara. Ali ponavljam, to ne mora biti presudno!

edit : A od igara koje si sam predlozio,igrale su se tri. Eto recimo da je se igralo svih osam, da li bi opet igrao i druge igre kada bi imao vremena a koje su TEBI nepoznate/nisu prihvatljive dok drugim takmicarima jesu. Verovatno bi opet bilo isto...

1. Highnoon
2. River raid
3. Moon cresta
4. Rick dangerous 2
5. Express raider
6. Buggy boy
7. Decathlon
8. Daley Thompsons Super-Test

Poslednja ispravka: Elvir (25.9.2015 u 11:04)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 16:59   #2328
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Еlvir kaže: Pregled poruke
ako mozes malo prelistati ranije runde , vecina igara koje predlazem spadaju u red najboljih igara na c64, znaci ne po mom ukusu vec po misljenju i igraca sa zapada, gde ovaj vid takmicenja postoji vec godinama.

...ali ne mogu tek tako predlagati igre koje sa sadasnje tacke gledista nisu imale neki naročit status u c64 istoriji igara. Ali ponavljam, to ne mora biti presudno!
О чеми ти пишеш то? Игре које сам предлагао а ниси их поставио у избор су веома познате, са великим оценама на Лемон комодор. Те игре су легендарније и квалитетније од доста игара које си ти овде предлагао и које су се играле. Ако за тебе игре као што су Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon, DT Super-Test нису имале добар статус у историји комодорових игара онда треба мало да проучиш ту историју.

И какве везе има у којим се играма такмиче играчи са запада? Што би они били меродавнији за избор игара од нас, играча из Србије? Све је то ствар избора и укуса. А ми смо сигурно имали пуно више игара него играчи са запада јер су овде игре биле џабе.

Да, мени се више свиђа експрес раидер него турикан. Шта је ту чудно? Експрес раидер је одлична игра. Шта јој фали? Пробао сам бомберланд и није по мом укусу. А ја не спорим квалитет турикана и бомберланда.

И није суштина у томе колико би ја играо игара или не би, а играо би више када би ти уважавао туђе предлоге и кад би избор игара био шири. Суштина је у томе што ти нећеш да уважаваш и испоштујеш туђе предлоге, него постављаш игре које ти бираш. Мислиш ли да си меродавнији од других играча? Да си коректан, све игре које сам предложио би поставио да их бирамо, не знам шта ти је био проблем да убациш по једну од тих игара на листи од пет игара које предлажеш... Самим тим што си одбио предлоге легендарних игара као што су Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon показује да ниси довољно меродаван и да ниси довољно упознат са тим играма. Или нису по твом укусу? Да ли си ти играо те игре?

И овим што рече да бираш углавном чисто аркадно акционе игре показујеш колико си искључив. Има доста других игара у којима се може такмичити.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 18:10   #2329
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
О чеми ти пишеш то? Игре које сам предлагао а ниси их поставио у избор су веома познате, са великим оценама на Лемон комодор. Те игре су легендарније и квалитетније од доста игара које си ти овде предлагао и које су се играле. Ако за тебе игре као што су Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon, DT Super-Test нису имале добар статус у историји комодорових игара онда треба мало да проучиш ту историју.

И какве везе има у којим се играма такмиче играчи са запада? Што би они били меродавнији за избор игара од нас, играча из Србије? Све је то ствар избора и укуса. А ми смо сигурно имали пуно више игара него играчи са запада јер су овде игре биле џабе.

Да, мени се више свиђа експрес раидер него турикан. Шта је ту чудно? Експрес раидер је одлична игра. Шта јој фали? Пробао сам бомберланд и није по мом укусу. А ја не спорим квалитет турикана и бомберланда.

И није суштина у томе колико би ја играо игара или не би, а играо би више када би ти уважавао туђе предлоге и кад би избор игара био шири. Суштина је у томе што ти нећеш да уважаваш и испоштујеш туђе предлоге, него постављаш игре које ти бираш. Мислиш ли да си меродавнији од других играча? Да си коректан, све игре које сам предложио би поставио да их бирамо, не знам шта ти је био проблем да убациш по једну од тих игара на листи од пет игара које предлажеш... Самим тим што си одбио предлоге легендарних игара као што су Highnoon, Express raider, Buggy boy, Decathlon показује да ниси довољно меродаван и да ниси довољно упознат са тим играма. Или нису по твом укусу? Да ли си ти играо те игре?

И овим што рече да бираш углавном чисто аркадно акционе игре показујеш колико си искључив. Има доста других игара у којима се може такмичити.
A o cemu ti pises?!

Rekao sam da sam predlozio tri igre iz tvojih predloga i koje su se igrale u okviru takmicenja. Odnosno četiri igre, igrali smo i Mountie Mick's Death Ride opet po tvom predlogu. Realno po kvalitetu se mogu izdvojiti samo Buggy Boy i Rick dangerus 2 i sa visokim ocenama u Lemon best 100. Gde si ti video toliko visoke ocene za ostale igre? Express raider ili Highnoon I po cemu su one bile tako znacajne u C64 istoriji!? Pored toga, igrale su se jos dve igre koje KOLIKO GOD DA SE TEBI DOPADAJU, ne spadaju u red kultnijih naslova na C64 ali to opet ne znaci da nisu dovoljno igrive. I kao sto sam rekao, ne mora status igre uticati na predloge, jer igrale su se i ranije, nesto manje poznate igre. Da, biram i igre prema merodavnosti i misljenjima zapadnih C64 fanova, jer za razliku od nasih foruma, ovakav vid zabave je kod njih ipak na daleko vecem nivou i interesovanja i zasto da ne poučen njihovim iskustvom, prenesem par predloga ovde ? Takodje, par racing naslova sam odavno stavio u razmatranje za buduce predloge, ukljucujuci i Buggy Boy kao i Pit stop 1/2, Turbo out run.

Sistem po kom biram arkadno -akcione naslove i kojima dajem prednost naspram recimo sportskih,(Decathlon, ) je prema ranijem savetu/predlogu ostalih takmicara i koji su se aktivno igrali ovde od prvog dana, za razliku od tebe. To se odnosi i na sam sistem predlaganja igara, po kojima ih ja predlazem prema proceni.

A sto se tice moje merodavnosti i nepoznavanja istorije C64 igara, evo da proverimo tvoju merodavnost i poznavanje kroz banalnu stvar:

Koliko si igara igrao sa ovog spiska na C64? Koliko bi to bilo brojčano?(Osim Manic minera, RD1/2, GnG.) KAko u istoriji tako i kroz sadasnju retro scenu: Crvenom bojom su oznacene neke od najbojih C64 igara i igrale su se ovde, koliko si od njih igrao u nekom od perioda ? I po cemu su igre koje si ti predlozio, kvalitetnije i legendarnije ? Ranije sam rekao da sam vecinu tvojih predlozenih igara stavio na razmatranje, igrao ih, prostudirao i zakljucio da neke od njih nisu prigladne takmicenju, i to je to.

Runda 2 : Super bread Box Oggy
Runda 3: IO Elvir
Runda 4 : Thrust Oggy
Runda 5 : Hawkeye Elvir
Runda 6: Dropzone Elvir
Runda 7 : Ms Pac man Stojan
Runda 8 : Happy Flappy Stojan
Runda 9 : Ghost n Goblins Oggy
Runda 10: HERO Stojan
Runda 11 : Burger time 97 oggy
Runda 12 : Zamzara Marko River
Runda 13 : Frantic Freddie Oggy
Runda 14 : Nebulus Carnex
Runda 15 : Tapper Pedjosav
Runda 16 : Mayhem in monsterland Elvir
Runda 17 : Sanxion Elvir
Runda 18 : Commando Arcade Oggy
Runda19 : Hunchback Oggy
Runda 20 : Trance sector Pedjosav
Runda 21 : Frogger 93 Nergal
Runda 22 : Death ride Bole
Runda 23 : Bomberman Nergal
Runda 24 : IK+ Oggy
Runda 25 : Armalyte Elvir
Runda 26: Terrys big adventure Elvir
Runda 27: Moon Cresta Bole
Runda 28 : Where is my bones Oggy
Runda 29 : Boulder dash Nergal
Runda 30 : Squish em Nergal

Runda 1 : Falcon Patrol
Runda 2 : Super Pipeline
Runda 3: Creatures 2
Runda 4 : Giana Sister(again)
Runda 5 : Marauder
Runda 6 : Breaker
Runda 7 : Spelunker
Runda 8 : Uridium
Runda 9 : Barbarian
Runda 10 : Slayer
Runda 11 : River raid
Runda 12: Bubble bobble
Runda 13 : Mikie
Runda 14 : Rick Dangerous 2
Runda 15: Manic miner
Runda 16 : Pacmania
Runda 17: GNG arcade
Runda 18 : Turrican

Runda 1: Samurai Warrior, Elvir
Runda 3: Tetris , Stojan
Runda 4: Jeep Command, Elvir
Runda 5: Wizzard of wor Oggy
Runda 6: Green beret, Oggy
Runda 7: Exolon, Stojan
Runda 8: Blue max, marco river
Runda 9 : Yie ar Kung fu, Oggy
Runda 10 : Slap Fight, Stojan
Runda 11 : Lode runner, Nergal
Runda 12 : Zynaps, Elvir
Runda 13 : Bopn Rumble, Elvir
Runda 15: Inter.Karate, Oggy
Runda 16 :Bounty Bob strikes back, Elvir
Runda 17: 1942, Oggy
Runda 18 : Creatures, marco river
Runda 19 :Outrun, Elvir
Runda 20 : Way of the expl.fist,Oggy

Poslednja ispravka: Elvir (26.9.2015 u 13:32)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 4:05   #2330
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.208
Zahvaljeno 663 puta na 459 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Dogovorili smo se vec ranije da Elvir po svom izboru daje predloge, pa ako neki od tih predloga bude od nekog od nas to je samo jedan plus. ali nije obavezno. Nije lako moderisati ceo topic.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 15:00   #2331
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Dogovorili smo se vec ranije da Elvir po svom izboru daje predloge, pa ako neki od tih predloga bude od nekog od nas to je samo jedan plus. ali nije obavezno. Nije lako moderisati ceo topic.
Od njegovih predlozenih osam igara odigrali smo četiri. Dok sa druge strane, u medjuvremenu nije odigrao nijednu drugu izglasanu dobru igru a koja mu je verovatno bila nepoznata u proslosti, samim ne vredna igranja i time doprineo rundi/zabavi sa ostalim takmicarima, makar upisom. Ali ok, to je njegov izbor i volja.

Siguran sam da i pored slobodnog vremena, ljude mrzi/nemaju volju da se bave igrama koje nisu iskusili u proslosti ili koje im tada nisu bile drage, (cast izuzecima) ma koliko one iz danasnje perspektive bile dobre. Zao mi je sto je tako ,jer to uopste nije poenta ovog takmicenja.

Poslednja ispravka: Elvir (27.9.2015 u 19:47)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 23:05   #2332
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom C64 takmicenje

Citat:
Elvir kaže:
Rekao sam da sam predlozio tri igre iz tvojih predloga i koje su se igrale u okviru takmicenja. Odnosno četiri igre, igrali smo i Mountie Mick's Death Ride opet po tvom predlogu. Realno po kvalitetu se mogu izdvojiti samo Buggy Boy i Rick dangerus 2 i sa visokim ocenama u Lemon best 100. Gde si ti video toliko visoke ocene za ostale igre? Express raider ili Highnoon I po cemu su one bile tako znacajne u C64 istoriji!?
Од 9 игара које сам предложио играли смо само 4. Значи да већину нисмо играли. Игре које сам предложио су пробране, познате, игриве, и све заслужују да их играмо.
Није тачно да се по квалитету могу издвојити само Рик 2 и Баги бој, него су све ове игре квалитетне. Мало је слабијег квалитета Highnoon, али има одличну музику, одлично дочарава стари дивљи запад и та игра је легенда, која никако не заслужује да је не прихватиш. Треба имати у виду да је то игра из 1984. године. И Експрес раидер одлично дочарава стари дивљи запад. Ако за тебе није квалитетна игра Mountie Mick's death ride, онда не знам шта ти је квалитетно... (:

И још питаш где сам видео толико високе оцене за остале игре... Јеси ли ти погледао оцене за игре које сам предложио? Ево неких:

Decathlon 8,1
Mountie Mick's Death Ride 7,8
River Raid 7,8
Highnoon 7,6
Express Raider 7
DT super test 6,3


DT super test има слабије оцене зато што кажу да је то копија игре Hyper sports који има оцену 8,2. Музика је очигледно иста као у Hyper sports.

Већина игара које сте играли овде имају сличне оцене.
Мада оцене са Лемон Комодор и нису главно мерило ако је игра занимљива и игрива.

Ако прочиташ мало коментаре за ове игре видећеш што су биле значајне у историји комодора. А по чему су игре које сте играли у овој теми више значајне у историји комодора? Све је то ствар укуса.

Citat:
Elvir kaže:
Sistem po kom biram arkadno -akcione naslove i kojima dajem prednost naspram recimo sportskih,(Decathlon, ) je prema ranijem savetu/predlogu ostalih takmicara i koji su se aktivno igrali ovde od prvog dana, za razliku od tebe. To se odnosi i na sam sistem predlaganja igara, po kojima ih ja predlazem prema proceni.
Па шта ако нисам ту од првог дана? Проблем је што предлажеш игре које ти процењујеш по твом избору, по неким твојим мерилима, твоме искуству и укусу, и што не поштујеш избор, предлоге, мерила, искуство и укус других играча. Ајде да нпр. неки пут даш предност аркадно акционим у односу на спортске, али није нимало коректно да ти потпуно избацујеш спортске игре, посебно ако их неко предлаже.

Citat:
Elvir kaže:
Ranije sam rekao da sam vecinu tvojih predlozenih igara stavio na razmatranje, igrao ih, prostudirao i zakljucio da neke od njih nisu prigladne takmicenju, i to je to.
И ја сам их играо много дуже него ти и закључио да јесу прикладне такмичењу, иначе их не би ни предлагао. Претпостављам да ти је већина игара које су се овде играле довољно позната и довољно си времена провео играјући и анализирајући их. Зато си их и предлагао. Али требаш да имаш у виду и то да смо ми овде довољно искусни играчи и ако неко предложи игре које ти ниси довољно или уопште играо (а ако имају могућност за такмичење) треба да их прихватиш. Не можеш ти никако бити меродавнији за прихватање или одбацивање игара које ти нису довољно познате од људи који су провели много времена уз те игре. И кад тако не прихваташ предлоге других људи, тиме вређаш те људе, јер поступаш некоректно и не поштујеш друге.

Од твојих описа видео игара сам прочитао опис за Маник минер и мислим још неки. Претпостављам да си неке игре фино и тачно анализирао, али маник минер ниси. За Маник минер си написао да је издање за комодор теже него за спектрум, што је очигледно нетачно. А ни команде нису траљаве.
А за Рик 2 си рекао да је иста забава играти је на Комодору и на Амиги, што такође није тачно. Могуће да је неком ко је пристрасан Комодору 64 забава иста или чак боља на комодору, али никако не може бити иста кад су на комодору знатно скраћени нивои (осим првог), и кад је много бољи доживљај амбијента на амиги због велике разлике у графици и звуку.

Citat:
Elvir kaže:
Od njegovih predlozenih osam igara odigrali smo četiri. Dok sa druge strane, u medjuvremenu nije odigrao nijednu drugu izglasanu dobru igru a koja mu je verovatno bila nepoznata u proslosti, samim ne vredna igranja i time doprineo rundi/zabavi sa ostalim takmicarima, makar upisom. Ali ok, to je njegov izbor i volja.

Siguran sam da i pored slobodnog vremena, ljude mrzi/nemaju volju da se bave igrama koje nisu iskusili u proslosti ili koje im tada nisu bile drage, (cast izuzecima) ma koliko one iz danasnje perspektive bile dobre. Zao mi je sto je tako ,jer to uopste nije poenta ovog takmicenja.
Није тачно да нисам одиграо ниједну игру коју нисам предлагао, одиграо сам неколико. А било је доста и оних које су ми познате од пре али их сада нисам играо.

За мене је суштина такмичења да се такмичимо и да сви играчи могу да предложе игре, и ако те игре имају могућност за такмичење и ако су игриве да их поставиш да их бирамо. Тако би избор игара био шири и занимљивији. А то што ти одбацујеш предложене легендарне игре које имају оцене 8,1 и 7,6, а које ти се не знам из кога разлога не допадају, показује само да си некоректан. Као што рекох, то је главни разлог што сам мало играо, а често и није занимљиво такмичење јер мало људи игра.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 8:16   #2333
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

@Bole

Da bi stekao zakljucak kvaliteta o nekoj C64 igri, moras uraditi poredjenje na osnovu onog sto je igra bila u komercijalnom dobu C64. To mozes uvideti po relevantim opisima u tadasnjim casopisima a koje mozes naci po arhivama na net-u. Vecina igara su prosek proseka, koliko god da si ti proveo vreme uz njih. Vecinu igara koje si ti predlozio ljudi su na Lemon-u ocenili kroz emotivni i nostalgicni pristup, kao i ti. To je u redu, postoji brdo igara koje su na ljude ostavili utisak u detinjsvu ma kakvog god da su kvaliteta. Ali treba biti realan i znati da je u momentu igara koje ti pominjes, C64 imao daleko kvalitetnije igre a koje sam i predlagao u ovom takmicenju.A koje NISI nikad igrao makar ne detaljno, 100% sam siguran.

Opet ponavljam kao pokvarena ploca :

Odigrali smo cetiri igre koje si predlozio, sta je sporno ? S obzirom da ti nisi u medjuvremenu odigrao NIJEDNU izglasanu dobru igru a koja ti je verovatno bila nepoznata i samim tim nije bila vredna tvog utrosenog slobodnog vremena. Ok tvoj izbor naravno, samo nemoj drugima soliti pamet kako treba da organiziju nesto, u tematici u kojoj su ipak kompetetniji od tebe.

Komande JESU traljave u Manic Miner ako se igra uporedi sa jednim Bounty Bob strikes back recimo. Ali to ne utice na status MM kao legendarne igre.

1983/1984 godine, kada je izasao Highnoon, imao si Lode runner, Spelnuker, HERO, Imposs.Mission, Trolls and Tribulations ....

A 1987 godine kada je izasao Mountie Mick's Death Ride/Exp.radier koje ti smatras mnogo kvalitetnim naslovomima imao si takodje : Nebulus, Uridium, Cosmic Causeway, Quedex ,Paradroid, Giana sisters, IK+, Hunters moon, Platoon...I ja sam puno cepao Mick's Death Ride, najvise zbog dobre muzike ali moram biti realan i zakljuciti da je u tom periodu C64 imao daleko kvalitetnije igre.

Poslednja ispravka: Elvir (28.9.2015 u 9:34)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 11:51   #2334
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom C64 takmicenje

Команде у Маник минер нису идеалне, али не може се рећи ни да су траљаве. А шта би за оно што рече да је игра тежа на Комодору? То би требао исправити у твом тексту, јер је нетачно.

Хајнун није најбоља игра која је изашла 1984. али такође јесте легенда и свакако заслужује да се игра овде јер је довољно игрива. Од игара из тог времена које си набројао, ја би их по мом укусу и оцени поређао овако: Хајнун, Херо, Лоуд ранер, Немогућа мисија, Тролс енд трибулејшнс (не знам што си подебљао ову), Спелункер. Од ових игара једино Немогућа мисија има квалитетнију графику, анимацију и игривост од Хајнуна, и Хероима бољу анимацију, али зато Хајнун има много бољу музику и атмосферу. А остале игре Хајнун шије. Не знам само по чему су ти те игре боље. (:

А што се тиче игара које си набројао уз Моунти Мик детрајд и Експрес раидер, ја би их по мом укусу и оцени поређао овако: Mountie Mick's Death Ride, Giana Sisters, IK, Express Raider, Platoon, Uridium, Nebulus, Paradroid, Hunter's Moon, Quedex, Cosmic Causeway. На овој листи Death Ride има најбољу музику и атмосферу, амбијент и боје. После Експрес раидера почињу игре које нису по моме укусу.

Све ове игре су игриве и имају довољан квалитет, али су укуси различити. Избор је ствар укуса. То би требало да схватиш (:

А рекао сам шта је спорно и шта је суштина. То што ниси прихватио остале игре које сам предложио, и самим тим не уважаваш туђ избор, мишљење, искуство, укус. Ја не мислим да сам искуснији ни компетентнији играч од других овде, него поштујем искуство других, а ти ако мислиш то онда је то твој проблем, јер ниси ни искуснији ни компетентнији. Што се мене тиче нећу више учествовати у теми где се показује овакво непоштовање према осталим учесницима. Боље ми је да време које ми прође за играње игара буде играјући старе игре које су по мом укусу без такмичења са другима. (:

Опростите ако сам пуно писао и поздрав. (:

Poslednja ispravka: Боле (28.9.2015 u 12:06)
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 12:31   #2335
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Pa objasnio sam ranije u vezi tezine MM. Ali ocigledno moram da iste stvari da ponavljam iks puta da bih ti objasnio...

MENI je tezina nesto drugacija u odnosu na ZX spectrum verziju zbog nekih nijansi oko brzine kretanja neprijatelja i tajminga skokova. Tako recimo, neke fazone koje sam koristio u Spectrum verziji nisu mi upalili u C64 verziji. Recimo, nivo gde se Eugen spusta kada pokupis poslednji items je drugaciji u odnosnu na Spectrum jer se nesto brze krece i mora brze da se reaguje da bi uskocio u Exit. Slicne sam primere i procitao kod drugih igraca. Cak se i C16 verzija razlikuje od C64 i Spectrum verzije. Opet, u pitanju su neke nijanse. Textovi su pisani kao delo iskustva autora, i ne mora se svako sloziti sa time.

Tvoj redosled redjanja igara po kvalitetu, je opet po TVOM ukusu ali pitanje koliko je relenvatan ako se uzme u obzir da si prosecne igre stavio ispred nekih od najboljih C64 igara. Najkrace, uporedi ocene jednog Mountie Mick's Death Ride na relevantim sajtovima sa nekim od igara koje sam ja nabrojao. Onda se postavlja pitanje tvoga ukusa... Reći da Mountie Mick's Death Ride ima bolju grafiku od jednog Nebulusa ili Uridiuma ili Giane sisters.....

A ne znam o kom nepostovanju pises kada su ostali ljudi izglasali i igrali četiri igre iz TVOG predloga a ti pri tom nisi valjano odigrao NIJEDNU rundu koja je nosila neku drugu dobru izglasanu igru iz nekog tvog razloga(nepoznata, nije mi po ukusu, ima ruzne boje ,itd..) I tako doprineo rundi/zabavi sa ostalim takmicarima.


Trolls and Tr.sam podebljao nehotice. Isto kao sto bih ja tebe pitao, zasto si neke igre pisao cirilicom/ na srpskom i kao takve smesno izgledaju u postu dok si neke druge, napisao latinicom/na engleskom...

Poslednja ispravka: Elvir (28.9.2015 u 15:43)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 14:58   #2336
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Sve u svemu evo ga rezime Boletovog ucesca u ovom takmicenju i koje izgleda ovako :

Mountie Mick's Death Ride : Igrao sam ovo/predlozio sam/iglasalo se- igracu!

River raid : Igrao sam ovo/predlozio sam igru/izglasalo se- igracu!

Boulder dash : Nisam predlozio ali igracu jer mi je poznato!

Rick dangerous 2 : Igrao sam ovo/predlozio sam igru/izglasalo se- igracu!

Moon Cresta : Igrao sam ovo/predlozio sam igru/izglasalo se- igracu!

Manic miner : Nisam predlozio ali igracu jer mi je poznato!

GNG arcade : Nisam predlozio ali igracu jer mi je poznato!

Ostale igre koje su se u medjuvremenu igrale...

Bomberman - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

IK+ - Nisam predlozio ali igracu jer mi je poznato.

Armalyte - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Terrys big adventure - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva, ali odigracu jer me podsceca na Super Marija.

Where is my bones - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Squish em - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Falcon Patrol- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Super Pipeline -Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Creatures 2 - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Giana Sister- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Marauder- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Breaker- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Spelunker- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Uridium- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Barbarian- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Slayer - Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Bubble bobble- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Mikie- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

Turrican- Palio sam ovo na Amigi i slusao sam muziku ali nije moj tip igre.


Bomberland- Ne znam sta je ovo/nemam iskustva/mrzi me da igram i da trosim svoje slobodno vreme.

"S obzirom da se nisu igrale igre koje sam dodatno predlozio ja vise ne ucestvujem u ovoj temi jer se ne poštuju moja misljenja. "

Poslednja ispravka: Elvir (28.9.2015 u 20:41)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 16:07   #2337
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom C64 takmicenje

Не могу да верујем да можеш као домаћин у овој теми да својим понашањем показујеш овакво непоштовање према људима.

Као прво, ја нисам дошао на ову тему да играм редовно, него кад ми се нека игра свиди и кад имам времена. А колико год да сам играо или предложио игара, тиме могу само да допринесем да ова тема буде живља и занимљивија, поготово зато јер је веома слабо посећена. И уместо да поштујеш и цениш то што ти нови људи дођу на тему и желе да дају свој допринос, ти их вређаш на овакав начин...

Као друго, ко си ти да резимираш о мени и да пишеш неке твоје претпоставке како ја размишљам о којој игри? Иначе од тих игара које си навео да нисам играо у такмичењу, ИК сам играо. А скоро сваку знам и играо сам их некад. Неке сам играо дуже, а неке само пробао неколико партија јер нису по мом укусу. А овде их нисам играо јер или нисам стигао или нису по мом укусу.

Не знам да ли сам видео и играо више игара на комодору и амиги него ти, али очигледно да немамо исти укус, па смо играли пуно различитих игара.

И што се тиче Маник минера, слабо ти је искуство које помињеш, с обзиром да ниси обрнуо све нивое, тако да сам ту сигурно искуснији, и зато ти кажем да је игра на спектруму очигледно тежа, а навео сам и зашто. (:

Poslednja ispravka: Боле (28.9.2015 u 16:19)
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 18:17   #2338
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke
Не могу да верујем да можеш као домаћин у овој теми да својим понашањем показујеш овакво непоштовање према људима.

Као прво, ја нисам дошао на ову тему да играм редовно, него кад ми се нека игра свиди и кад имам времена. А колико год да сам играо или предложио игара, тиме могу само да допринесем да ова тема буде живља и занимљивија, поготово зато јер је веома слабо посећена. И уместо да поштујеш и цениш то што ти нови људи дођу на тему и желе да дају свој допринос, ти их вређаш на овакав начин...

Као друго, ко си ти да резимираш о мени и да пишеш неке твоје претпоставке како ја размишљам о којој игри? Иначе од тих игара које си навео да нисам играо у такмичењу, ИК сам играо. А скоро сваку знам и играо сам их некад. Неке сам играо дуже, а неке само пробао неколико партија јер нису по мом укусу. А овде их нисам играо јер или нисам стигао или нису по мом укусу.

Не знам да ли сам видео и играо више игара на комодору и амиги него ти, али очигледно да немамо исти укус, па смо играли пуно различитих игара.

И што се тиче Маник минера, слабо ти је искуство које помињеш, с обзиром да ниси обрнуо све нивое, тако да сам ту сигурно искуснији, и зато ти кажем да је игра на спектруму очигледно тежа, а навео сам и зашто. (:
Tvoje učešće je u ovom takmičenju je od prvog dana upitno u smislu koliko si zaista težio da doprineseš rundama zajedno sa ostalim takmičarima. Tvoja je naravno volja da li ćeš odigrati neku igru ili ne. Lepo je što si neke odigrao, a isto tako zaboravljaš koliko si rundi samo istrolovao svojim komentarima. Jesi doprineo da time bude još življe ali nisi time ništa pozitivno postigao već samo iritirao ostale ljude. Recimo, kada porediš Amigine igre u C64 temi i ubeđuješ nas koliko su bolje, je isto kao da uđeš u kineski restoran i počneš da komentarišeš koliko je italijanska kuhinja bolja. Ili u sred C64 teme se pokenj.š na ZX spectrum...

I na kraju krajeva, ovaj topic je opstajao isključivo zahvaljujući 3-4 stalna čoveka koji su najviše doprinosili zabavi i druženju i igrali skoro svaku igru. Bez nepotrebnih poredjenja, negativnih komentarisanja, i slično. Medju ta 3-4 čoveka sigurno nisi bio ti....

Moj presek tvog učešća je bio samo kao primer kroz koji sam pokazao, da ti nimalo nije po volji što se nisu igrale i ostale igre koje si predlagao i koje su samo TEBI bitne i prihvatljive jer si ih dobro istrenirao u prošlosti.. Ako sam ja uvažio četiri tvoja predloga, ljudi ih izglasali, odigrali da li si ti isto mogao da uradiš i sa par nekih drugih rundi , koje se NISU ticale tvojih predloga ili tebi poznatih igara a koje su isti ljudi izglasali ? Ponavljam, tvoja je volja da te runde preskočiš ali onda nemoj drugima prebacivati za nekakvu nekorektnost i slično...

Da ti je zaista stalo da se ZABAVLJAŠ i DRUŽIŠ a što je btw i poenta ovog topica, makar bi se malo potrudio da odigraš i još po koju rundu u slobodno vreme i bez bilo kakvih nepotrebnih prigovora, tipa nije igra po mom ukusu i slično dok su ostali takmičari igrali sa elanom iste te runde/igre...

edit: Ispravio sam presek za IK+. Eto u moru rundi koje NISI odigrao, nisam odmah zapazio IK+.

edit 2 : A na ono tvoje pitanje, zbog čega su neke igre igre iz rundi koje smo igrali bitne za C64 ( a tebi su nepoznate) ne znam šta bih ti odgovorio sem da ti predložim da malo pročitaš o istoriji debeljkovih igara...

Evo za početak ću ti dati još par linkova koje verovatno nisi pročitao...

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c6...-sisters-1987/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c6...-yojimbo-1988/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-uridium-1986/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c6...ing-fist-1985/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-lode-runner-1983/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c6...sterland-1993/

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-hawkeye-1988/

Poslednja ispravka: Elvir (28.9.2015 u 20:11)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 19:23   #2339
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

Ali zasto ti Elvire nisi prihvatio SVE Boletove predloge, vec SAMO 4 od 9 ?

Ja se vratio i spreman sam da nastavim sa takmicenjem. Jako mi je zao sto sam propustio prosle 2 runde, pogotovo sto su to bile mozda i najbolje igre za C64 uopste.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 15:01   #2340
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: C64 takmicenje

E pa Elvire,
Kad imaš toliko energije
hajde da nastavimo sa igrama.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
Nergal (30.9.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Photoshop takmičenje DylaN 2D radovi 494 29.12.2012 22:41
takmicenje vozila? vlad777 Brbljaonica 3 11.12.2009 12:11
Takmicenje BubbleCoup 999milica999 Programiranje 51 6.6.2008 15:14
Intro takmicenje nika100 Programiranje 0 11.12.2006 22:46
Blizzard takmicenje 3LANCER Strateške igre 0 3.7.2006 18:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com