Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2012, 3:27   #1
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Primordia

Iz Wadjet Eye kuhinje stize na jesen jos jedna SF avantura, u njihovom maniru..

trailer


Ako bude bila slicnog kvaliteta kao Gemini Rue i Resonance, bice ovo sjajno..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bokela (16.2.2014), ezenkiel (16.8.2012), LoshMeeBre (16.8.2012), Pinball Wizard (16.8.2012)
Stara 16.8.2012, 16:08   #2
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Primordia

Gemini Rue je bio super, Resonance je otkinuo, tako da jedva cekam i ovo.
Prilican preokret u art direction-u

Sa graficke strane, ako su Gemini Rue i Resonance bili omaz ranim devedesetim, ovo mi deluje kao da je u duhu recimo Daedalic-a ali i dalje u pixel fazonu sa blagim retrom.

Sto naravno nije nista lose
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2012, 20:22   #3
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Primordia

Podseca malo na 'Beneath The Steel Sky' i 'Machinarium', sto je svakako veliki plus..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bokela (16.2.2014)
Stara 16.8.2012, 22:05   #4
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Primordia

Beneath a Steel Sky, eeehh mladosti <3
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 0:06   #5
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Primordia

Igram je upravo ovih dana, mislim da sam pri kraju, pa javljam utiske kada predjem... Za sada je odlična igra...
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 15:08   #6
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Primordia

Prešao sam je sinoć, uz velike muke dok sam provalio šta treba uraditi pri kraju! Jedna mana ove igre bi mogla biti ne tako intuitivno rešenje zagonetki, ali sve ostalo briljira. Vidi se da igra nije na nivou Gemini Rue-a, ali je vrlo kvalitetna. Pogotovu što je mene lično oduševio seting igre. Što se samog kraja tiče, šta reći kada igra ima nekoliko različitih završetaka i morao sam sve da ih vidim - zahvaljujući ačivment sistemu same igre (ne bih ni znao da ih ima više da nisam pogledao ačivmente)

Vrlo dobro urađen pacing igre i priče koja se polako odmotava i ako pri kraju deluje malo zbrzano, ipak je dovoljno od ovakvog tipa igre. Vidi se da su neke zagonetke tu postavljenje da "kupe" vreme, ali svejedno bitno je da ne iskaču iz okruženja i postavke same igre. Nakon dužeg vremena se u igrama nisam nasmejao, kao sad zahvaljujući Crispinu - sporednom liku - pratiocu protagoniste Horacija. Mislim da nakon Vitlija iz Portala 2, imam novu omiljenu lebdeću robotsku glavu iz sveta igara Kvalitetan humor, u većini slučajeva pogađa pravo u centar. Pogotovu što nekad Crispin ume inteligentno da se našali na račun p&c avantura, da iskarikira trenutnu situaciju u kojoj se nalazite u igri i da neki ludački predlog šta bi bilo moguće uraditi, kako bi se trenutni problem u igri rešio. Ono gde Crispin briljira su njegovi usputni filozofski dijalozi koje vodi sa Horacijom.

Vizuelni stil i pixel art je dobar i ako pretežno preovlađuju braon-sive scene sa malo kolorita, ali sve to doprinosi atmosferi. Sama postavka igre je takva, gde je u pitanju neki vid Wall-E-evske atmosfere koju mislim da su uboli.

Priča i zaplet su vrlo kvalitetni, i ako nekada deluje da igra pokušava da bude pretenciozna i da se bavi istovremeno sa nekoliko tema, robotima, veštačkom inteligencijom, religijom, odnosom ljudi i robota itd. Na kraju je ipak odlično sve upakovano i super je što igra nije pokušala da da odgovor na sve te teme, već je ostavila dovoljno prostora da igrač sam popuni rupe i izvuče zaključke. Lepo je prezentovana ideja konflikta ljudskosti, emocija, religije i vere, sa običnom surovom kompjuterskom logikom i načinom na koji razmišlja veštačka inteligencija.

Svet koji su kreirali dizajneri je odličan i ako prikazan na kaščicu, imate utisak da ste deo veće celine i da ima dosta toga još što može da se istraži. Mnogo više lokacija za razliku od Gemini Rue-a na primer.

Svakako je treba odigrati, i mislim da je kvalitet ove igre, što je svako može protumačiti na svoj način i ostaviti igrača da dugo kontemplira nakon završetka!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (16.2.2014), dijego_ (16.2.2014), filpan (13.3.2020), lukababic (2.3.2014), Shlaymara (17.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
primordia


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com