Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2011, 23:54   #1
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Promena adsl ip adrese

Imam adsl internet, a samim tip i dinamicnu ip adresu. Koliko sam ja shvatio ip adresa se menja prilikom svakog paljenja racunara. E sad mene zanima da bi promenio ip adresu da li treba da izgasim racunar ili je dovoljno da iskljucim modem da bi promenio ip adresu?
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 0:44   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Dovoljno je da ugasis i ponovo upalis modem ili ruter na dugme (ako ga ima ), ali po meni je elegantnije resenje resetovanje ( uz zadrzavanje provajdervih podesavanja) iz internet browsera .
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Miki2 (11.10.2011)
Stara 11.10.2011, 1:11   #3
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Mene interesuje sledeće: Igram Far Cry OnLine da li admin na nekom serveru muže da zna da li sam to ja ako promenim ime? Da li on može po nečemu da utvrdi da li sam ja u igri?
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 1:21   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Citat:
Miki2 kaže: Pregled poruke
Imam adsl internet, a samim tip i dinamicnu ip adresu. Koliko sam ja shvatio ip adresa se menja prilikom svakog paljenja racunara. E sad mene zanima da bi promenio ip adresu da li treba da izgasim racunar ili je dovoljno da iskljucim modem da bi promenio ip adresu?
Promena IP adrese ne zavisi od uključivanja / isključivanaj uređaja već od sistema koji tvoj provajder koristi za izdavanje IP adresa (tzv. "lease time"). Kod nekih provajdera lease time je postavljen toliko visoko da se Ip adresa praktično nikada neće promeniti iako je dinamičkog tipa. Postoji način da se izričito zahteva dobijanje nove IP adrese ali ako provajder nanjuši da to radiš namerno nećeš se najbolje provesti.

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Mene interesuje sledeće: Igram Far Cry OnLine da li admin na nekom serveru muže da zna da li sam to ja ako promenim ime? Da li on može po nečemu da utvrdi da li sam ja u igri?
Zavisi od sistema zaštite koju igra koristi. Neki sistemu za zaštitu koriste automatske banove (Punkbuster, VAC) i na njih ne možeš da utičeš jer proveravaju više parametara (IP adresu, vezanost za određeni nalog itd.)

Ukoliko je ban izdat ručno od strane admina servera obično je najveći neprijatelj igrača njegova nesposobnost da batali da radi ono zbog čega je na početku i bio banovan.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Miki2 (11.10.2011)
Stara 11.10.2011, 1:25   #5
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Ne ne nisam ja banovan i nemam tih problem sem ponekad, ali se taj ban uvek ukloni jer je privremen. Mene samo interesuje da li admin može uvek da zna da sam ja u pitanju? Da li je to po IP adresi ovoj ili onoj i da li je moguće zavarati to što me odaje?
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 1:46   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Ne ne nisam ja banovan i nemam tih problem sem ponekad, ali se taj ban uvek ukloni jer je privremen. Mene samo interesuje da li admin može uvek da zna da sam ja u pitanju? Da li je to po IP adresi ovoj ili onoj i da li je moguće zavarati to što me odaje?
Privremene banove u Far Cry-u reguliše sam Punbuster i to uglavnom za probleme sa PB-om ili manje prekršaje tipa psovanja, probleme sa pingom, glitch-ovanje itd. Pošto Punkbuster koristi sistem u kojem se svakom igraču dodeljuje jedinstveni PB GUID (identifikacioni hash) svi banovi se vezuju za GUID i onemogućavaju igrača da ga koristi sve dok se ne skinu zabrane korišćenja. IP adrese nemaju apsolutno nikakvog realnog uticaja na sistem funkcionisanja Punkbuster servisa.

U slučaju da dobiješ automatski ban (trajnog tipa) možeš proveriti razlog za banovanje na http://www.pbbans.com/master-ban-index.html (ukucaš svoj GUID u prozor za pretragu levo). Svoj PB GUID možeš saznati kucanjem komande /pb_myguid u konzoli igre.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 2:21   #7
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Ovi serveri ne koriste PB i admini banuju ručno, tako isto sami uklanjaju ban. Mene čisto interesuje da li sam admin može putem nekog programa da vidi bilo šta što bi njemu pokazalo da sam ja u pitanju, a da on bude 100% siguran. Uglavnom me banuju što im ja ne prećutim ništa ili što budem uvek prvi pa ne znaju šta će od muke više
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 8:58   #8
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ukoliko je ban izdat ručno od strane admina servera obično je najveći neprijatelj igrača njegova nesposobnost da batali da radi ono zbog čega je na početku i bio banovan.
Mislim da ovo najbolje sumira celu stvar. Postoji jednostavno pravilo: admin je u vek u pravu, uopšte ne mora biti 100% siguran, ne mora biti ni 50% siguran, što pre apsolviraš tu prostu činjenicu, to bolje.
A kad neko jednostavno dosadi i bogu i ljudima, može ići na drastične mere, tipa blokiranja celog IP opsega, tako da ni menjanje IP adrese preko rekonektovanja neće pomoći.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 10:22   #9
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Promena IP adrese ne zavisi od uključivanja / isključivanaj uređaja već od sistema koji tvoj provajder koristi za izdavanje IP adresa (tzv. "lease time"). Kod nekih provajdera lease time je postavljen toliko visoko da se Ip adresa praktično nikada neće promeniti iako je dinamičkog tipa. Postoji način da se izričito zahteva dobijanje nove IP adrese ali ako provajder nanjuši da to radiš namerno nećeš se najbolje provesti.
Ja sam tu caku sa resetovanjem rutera koristio pri ''skracenju'' vremena cekanja na ''odredjenim'' sajtovima za hostovanje sadrzaja, i palilo je svaki put. Provajder je bio o**ion telekom.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 7:38   #10
Visociji
Član
 
Član od: 13.3.2013.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Promena adsl ip adrese

Moja situacija je sledeća: Pokačio sam se sa adminom na jednom forumu i dobio trajni ban, promenio sam ip, registrovao sam se sa drugom mejl adresom, promenio stil pisanja, ponašanje ali su ipak nekako shvatili da sam to ja. Da li postoji neko rešenje da me ne provale?
Visociji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena e-mail adrese GordoN Forum o forumu 5 26.12.2011 18:51
Promena MAC adrese na Windowsu 7 Night Shade Operativni sistemi 3 2.5.2011 12:22
Promena IP adrese, kako? touch_master Aplikativni softver 14 2.9.2009 2:03
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Promena IP adrese svchost.exe Axis Operativni sistemi 8 20.3.2007 17:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com