Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2009, 14:15   #1
bucho
Novi član
 
Član od: 5.8.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom TP-LINK WR340G wireless router

Ljudi, imam sbb kablovski net, flathome 1536/128, kupio sam wireless router tp-link wr340g i nikako ne mogu da ih povezem! Sve radim po raznim uputstvima i nece da reaguje! Operativni sistem je Vista, ako to nesta znaci...
Bio bih vam beskrajno zahvalan ako bi neko imao detaljno uputstvo da mi posalje korak po korak sta da radim i sta da kucam!

HVALA UNAPRED!

Poslednja ispravka: Chivan (5.8.2009 u 14:57) Razlog: izbačena e-mail adresa
bucho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 16:13   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: TP-LINK WR340G wireless router

Pozdrav

Predpostavljam da imaš šugavi WebStar kablovski modem :



TP-LINK WR340G


Prvo što si trebao da odradiš je da iz mrežnog (LAN) priključka na kablovskom modemu da utakneš u WAN (plavi) port na ruteru . To je uglavnom to , nakon toga bi trebalo sve da profunkcioniše samo od sebe .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 17:03   #3
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Potrebna su ti podešavanja za ruter.

Ja ću sad u par crta da ti napišem šta treba da uradiš:
- povežeš modem sa ruterom
- tvoja wireless kartica na računaru treba da bude podešena da automastki dobije IP adresu
- kada je sve to namešteno trebalo bi bez problema da možeš da pristupiš mreži koju ruter formira
- kada si priključen na mrežu, u browser-u otkucaš 192.168.1.1, to bi trebalo da bude default adresa (na poleđini rutera je ispisana kao i username i password)
- kada pristupiš podešavanjima rutera, trebalo bi da ima kao neki wizard koji će ti pomoći
- u slučaju da nema, treba da nemestiš ruter da kopira MAC adresu racunara da bi mogao da imaš pristup internetu...

Ja imam ZyXel ruter koji sam uspeo da namestim, ali uz pomoć programa koji ide uz njega.
Mogu pogledati tačno podešavanja pa da ti javim. U svakom slučaju javi se ako bude potrebno...
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 0:30   #4
bucho
Novi član
 
Član od: 5.8.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

E, ovako:
Pogodili ste koji je modem i to je sve u redu.
Hardwerski sam sve povezao kako bi trebalo, sve lampice sijaju po propisima. Pogasio sam sve firewall-e, Na TCP/IP Properties sam kucao IP address 192.168.1.3., na Subnet Mask 255.255.255.0., Gateway 192.168.1.1., a na Preferred DNS server i Alternate DNS server ne znam sta da kucam.
Kada ukucam u browser-u 192.168.1.1. nista ne reaguje, kao da nema konekcije, a na modem-u uopste ne sijaju lampice sand and receive.
Ne znam kako da wireless karticu namestim da automatski dobije IP adresu, ako vec nije namestena.
Razmisljam da ovo bacim kroz prozor...

Narode, opet hvala na vasem dragocenom vremenu...
bucho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 10:00   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: TP-LINK WR340G wireless router

Dobro al ajde mi molimte objasni što si ti manualno unosio paramtre u TCP/IP masku kad ta podešavanja treba da ti dodeli DHCP server koji se nalazi u Wireles Ruteru. To je prva greška (tvoja), druga greška-problem može biti taj što ta prokletinja od webstar modema iz nekog razloga uopšte ne komuniciraa sa ruterom kako valja pa ruter ne dobija uopšte DNS-ove od Modema i samim tim ni Ruter ne dobija valjanu konfiguraciju od Modema, i samim tim ti nemaš internet. Ono što ja tebi savetujem je da za početak podešavanja na mrežnoj kartici staviš na automatska, a zatim uradi jedan skrinšot :

Gde će lepo da se vidi dali ti od DHCP-a u Ruteru uopšte dobijaš dobre parametre znači vrlo je bitno da ti u konfiguraciji sotoje ova tri podvučene stavke ako njih nema znači da nešto ne radi kako valja.

U to slučaju savetuem da zoveš tehničku podršku provajdera kako bi ti oni dali potrebne parametre DNS-ove. Da ih ručno uneseš u ruter kako bi sve proradilo kako valja.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 12:16   #6
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Ja sam ti napisao da staviš automatski da ti se dodeli IP adresa.
Tamo gde si ukucavao adresu imaš opciju "Obtain an IP adress automatically".

Druga stvar je da bi mogao da pristupiš ruteru ti moraš da budeš povezan na mrežu, bilo wireless ili kablom, možda bi trebalo da pokušaš da računar povežeš privremeno lan kablom sa ruterom. Bitno je da ti uspostaviš konekciju sa ruterom, a onda da njega podesiš da radi.

Povezivanje na mrežu rutera nema nikakve veze sa modemom. I trebalo bi da radi i bez modema jer je to klasičan lan.

Pozdrav.
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 17:40   #7
iMinja
Novi član
 
Član od: 27.8.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: TP-LINK WR340G wireless router

Ljudi i ja imam problem sa instalacijom, ali imam XP. Da li bi neko hteo da mi pojasni dobro sta treba da radim, evo od pocetka, spojio sam sve dobro (ja mislim) sta onda da radim?? pokusao sam dosta toga ali nisam uspeo, pa sada da mi pomognete od pocetka, imam isti ruter ko ovaj i sbb modem
iMinja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 18:01   #8
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Pa sad ako si sve dobro povezao, proveri da li su ti parametri za wireless karticu ( ili lan ako se tako povezuješ) podešeni na automatsko dodeljivanje.

Opiši malo detaljnije situaciju... nemaš net ili nemaš uopšte mrežu... kako si povezao sve to...
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 18:30   #9
iMinja
Novi član
 
Član od: 27.8.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

E ovako, ja sam ih pravilno povezao, i namestio u connectons da sam namesti Ip adresu i ostale stvari, pa kada sam pokrenuo sa cd-a setup, zadnji koram mi kaze da mi nemam internet konekciju, a da sam dobro konfigurisao ruter. dalje ne znam
iMinja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:04   #10
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Jel se povezuješ preko kabla ili wirelessom?
Napravi screen shot details.. u properties-u kartice preko koje se povezuješ i postavi. Kao u postu gore...
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:34   #11
iMinja
Novi član
 
Član od: 27.8.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router






Da li ti znaci nesto ovo?
iMinja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:43   #12
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Tebi modem ne dodeljuje dobru adresu, tj nemaš izalz ka netu. Pokušaj da isključiš modem na 20-ak sekundi pa ponovo da ga uključiš, ali samo modem.

Ako to ne uspe priključi modem prvo na računar dok ne dobiješ net, a onda samo ponovo poveži.

Javi šta si uradio.
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:54   #13
iMinja
Novi član
 
Član od: 27.8.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

to i radim, ali nema sanse da dobijem koneckiju kada su spojeni modem i ruter, bez rutera super radi net i imam drugu IP adresu
iMinja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:59   #14
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TP-LINK WR340G wireless router

Mislim da trebaš u podešavanjima za ruter da namestiš kloniranje mac adrese, barem sam ja to uradio za moj ZyXel ruter. Ali stvarno ne znam kako to ide za TP-Link, tj nisam upoznat sa menu-jem.
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista, XP, Router, Wireless i opet nije dosta? Otherside Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.11.2008 23:51
Wireless router problem!!! VlackeFON Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 4.8.2008 22:11
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless router ovislink WL-5470AP veza puca lule Kvarovi 0 11.4.2008 18:20
misterija Adsl- wireless router tetaLija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 14.11.2007 0:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com