Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2009, 18:06   #1
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Scribblenauts - IZAŠAO



Ova tema bi tehnicki vise pripadala podforumu "Konzole", s obzirom da se pravi samo za Nintendo DS, ali postoje dva razloga zasto je postavljam ovde:

1) da bi je vise ljudi videlo
2) zato sto cu ja ovo igrati na PC-ju, preko no$gba (verzija 2.6a) emulatora

Opisivanje ove igre je prilicno lak posao. Sve se vrti oko jednostavne premise: imate junaka igre i 220 kratkih nivoa od kojih svaki sadrzi po jednu zvezdu. Da biste presli nivo, dovoljno je da pokupite zvezdu koristeci... reci. Recimo, ako napisete "staircase", u igri ce se stvoriti merdevine. E, sad zamislite bazu od nekoliko DESETINA HILJADA reci. Kao sto developeri igre (5th Cell) kazu, "Write anything. Solve EVERYTHING." Pogledajte oficijelni video za jasnu predstavu o tome sta nas ocekuje.

Da bih vam priblizio moje stajaliste da je ova igra kandidat za igru milenijuma, pogledajte ovaj post na jednom od popularnijih igrackih foruma na internetu:

Citat:
I had played all the big titles at E3. Private showings of God of War III, Heavy Rain, Alan Wake. But at 4:00 on Thursday, I was wandering around the show floor, wondering what else I had to see. I saw a small little booth for "Scribblenauts!" in the Warner Bros. Interactive Entertainment section. I mean, who goes to that booth? But I remember hearing about it on GAF, and so I decided to check it out.

Best game of E3? Without a fucking doubt. Anyone who says otherwise did not play Scribblenauts. Best game of all time? Jesus Christ, I don't know, maybe. It's a game that challenges your IMAGINATION. No other game has ever done that.

So listen to this story. I was in the early levels; I didn't quite have an idea of how ridiculously in-depth the database was. I was summoning things like ladders, glasses of water, rayguns, what have you. But I reached a level with zombie robots, and the zombie robots kept killing me. Rayguns didn't work, a torch didn't work, a pickaxe didn't work. In my frustration, I wrote in "Time Machine". And one popped up. What the fuck? A smile dawned on my face. I hopped in, and the option was given to me to either travel to the past or the future. I chose past. When I hopped out, there were fucking dinosaurs walking around. I clicked one, and realized I could RIDE THEM. So I hopped on a fucking DINOSAUR, traveled back to the present, and stomped the shit out of robot zombies. Did you just read that sentence? Did you really? I FUCKING TRAVELED THROUGH TIME AND JUMPED ON A DINOSAUR AND USED IT TO KILL MOTHERFUCKING ROBOT ZOMBIES. This game is unbelievable. Impossible. There's nothing you can't do.

Holy fucking shit.
Kao i nekoliko gameplay video klipova:

Oficijelni video


Scateboarding God vs Chtulhu


Gametrailers.com walkthrough

Igra izlazi u septembru ove godine. Ako niste od onih koji u igrama vide samo grafiku, iskreno preporucujem.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (13.7.2009), 3LANCER (26.6.2009), Doomche (25.6.2009), gamer4life (9.9.2009), goodlikesweeper (24.6.2009), Haron (12.7.2009), Lokigodofirendlies (24.6.2009), miregrobar (1.7.2009), Mr.Lukyas (12.7.2009), NaraYan (12.9.2009), Nash Knight (24.6.2009), player1 (25.6.2009), urial_septim (29.6.2009)
Stara 24.6.2009, 19:53   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Ovo izgleda too good to be true. Nekako mislim da nece shljakati kako treba. Mada ko zna, i onaj koncept za Braid mi je delovao kao da "nikad nece poleteti" pa jeste poleteo..

Btw. mrzim komentare tipa "bice najbolja igra ikad", besmisleni su na vishe nivoa.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 20:00   #3
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Apsolutno neverovatno.

Developerima zelim svu srecu, valjda vlasnici DS-a nece zanemariti ovu igru u moru Barbie Horze Advantureza i slicnog shovelwarea.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 20:39   #4
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Ja sam se bio zainteresovao za igru kad sam video da je dobila nagradu za najoriginalniju igru na E3-u(pored Schafera zivog i zdravog) ali kad sam video da ce izaci samo za taj nintendo nisam se bother-ovao. Tako da hvala za informaciju u vezi emulatora i igre same, deluje stvarno perfektno. Sto se mene tice, ovo ce biti prva prava next gen igra!
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 20:40   #5
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Ovo stvarno zvuci zanimljivo. Samo da radi na PC-u i bice lepo.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 20:46   #6
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Igra je potpuno u 2D-u (kao sto se vidi iz prilozenog), a cak i moja kanta moze da vrti takve igre bez ikakvih problema.

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ovo izgleda too good to be true. Nekako mislim da nece shljakati kako treba.
Jedan od glavnih ljudi koji rade na ovoj igri redovno postuje na tom popularnom forumu koji sam pomenuo gore, covek se kune u sve zivo da ce SVAKA stvar koju mozes da zamislis biti unutra. Uostalom, evo sta je napisao:

Citat:
Concrete Objects Only
No Proper Nouns
No Copyrighted Words
No Adjectives
E-E10 rated words only - this means No Vulgar/Offensive/Lewd/Drug/Alcohol related words

Poslednja ispravka: Dio37 (24.6.2009 u 21:15)
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 21:26   #7
MICROCOMP DOORS
Veteran
 
Član od: 26.1.2008.
Lokacija: pravo pa levo
Poruke: 627
Zahvalnice: 473
Zahvaljeno 182 puta na 77 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MICROCOMP DOORS
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

nadam se da ce izaci za PC ili bar PS3
ako je barem skoro sve sto pozelimo bice to dobro.

Poslednja ispravka: MICROCOMP DOORS (24.6.2009 u 21:41)
MICROCOMP DOORS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 21:31   #8
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Rekoh vec, mozes lako da igras ovo na PC-ju preko emulatora (PM-ujte me ako vam treba link).

Uzgred, mozda nisi shvatio poentu igre, ne radi se samo o pravljenju dva lika i njihovoj borbi, mada je i to jedna od opcija. Glavna stvar je prelazenje onih 220 levela.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:23   #9
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Pitam se da li ce da radi ako utipkas LOVE...
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 14:11   #10
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Gamespot First Look (imate primer action-oriented levela, koji cine polovinu igre u drugom delu klipa)

Jos utisaka sa IGN-a koje sam propustio da spomenem u prvom postu:

The Black Hole

Citat:
Midway through conjuring all manner of strange tropical fruit, household appliance and major motor vehicle, we decided to type 'Black Hole', just for the hell of it. Would it actually make a black hole? Surely not. That'd just be too 'out there'. We were so very, very wrong.

Immediately, a black hole appears in the sky, about the size of a penny when held against the DS screen. Suddenly, every AI inhabitant, item and anything not rooted to the ground gets sucked into that sucker. Your character is pulled in there too, along with the star you're supposed to retrieve. We failed the level, but man – what a rush.
The Portal and the Monster

Citat:
On the advice of the booth attendant, we typed in 'portal'. A small, inconspicuous ring, outlined in black, appears. At first, nothing happened. But then, with no real warning, a demon emerges from the portal and begins to wreak havoc on any soul standing around. Oh noes.

What did we do? Typed in 'Sword', of course. Naturally, a broadsword appears and we get to work. The monster is subdued – but at the expense of the people in the scene. Oops.
Pirate vs Ninja

Citat:
The age-old battle can finally be settled: Typing in 'Pirate' and 'Ninja' brings the two classically drawn characters to life. They do battle, cutlasses versus samurai swords. Villagers run for their lives. Who wins?

The ninja. Because ninjas are awesome.
Internet Jokes

Citat:
Here's an easy one for the geeks out there. Try typing in 'Longcat', 'Ceiling Cat', 'Keyboard Cat' and 'All Your Base Belongs To Us'. You will be surprised and delighted by what you can find hidden in Scribblenauts.
The Time Machine

Citat:
Here's a good one. You can get your Marty McFly or Bill and Ted on, just by typing 'Time Machine'. Doing so brings forth a large silver contraption just itching to be climbed into. Doing so actually does send you back in time, to a full medieval village setting. Insane.

Wandering a little farther along the lush, green countryside, you can even come across peasants, noblemen and women, knights and a full castle to explore. Did we mention that this game is utterly incredible? But we weren't through… this countryside was missing a critical element: dragons.
Knight vs Dragon

Citat:
Okay, so here we are in medieval England, farmers and peasants and princesses galore – but where's the tyranny and bloodshed? Naturally, we had to introduce some, so we typed in 'Dragon'. Holy cow.

A dragon appears; fifteen feet high, bright green and yellow with angry red eyes that stare soullessly forwards, sitting just above stained yellow teeth. This thing looks hungry. And so, we unleash it by dragging it into the world. It flaps its wings and starts walking towards the castle as peasants scream and the dragon gobbles them up.

Being the good, balanced people we are, we decide to even up the fight and call in a heavy-hitter – a Knight. We type that in and a silver-clad knight appears and immediately does battle with the dragon, slaying it and standing there triumphantly. Huzzah!
God vs Death

Citat:
The strangest – perhaps most disturbing – combination of words we used were 'God' and 'Death'. Regardless of your religious affiliation, typing in this word will bring up a classical old man with a long, white beard and pure white robes. He mostly just stands there, not doing a whole lot, as a few AI-driven villagers did likewise. However, that was about to change.

Typing in 'Death' creates the soul-collecting figure of the grim reaper himself. Dressed all in robes with a little grey skull and a bad ass scythe, we dragged Death onto the ground next to some villagers. Immediately, Death went to work, slicing up the hapless humans, who ran for their literal lives. Of course, God wasn't going to take that crap, so God and Death got into a fight.

Suddenly, the unthinkable: Death kills God.

Wow. Just… wow. Raises all sorts of weird questions, doesn't it?
The Atom Bomb

Citat:
The perfect way to stop Death – and everything else. While the E3 booth technician strongly urged me not to, typing in 'Atom Bomb' brings in a small red and silver bomb, nose pointing downwards. I tapped the bomb, allowing it to drop. Suddenly there's a flash, the screen slowly fades to white as your heroic scribbler keels over. The end. It was as good a place as any to conclude our time with Scribblenauts – and trust us when we say that it was hard to let go of this one. We cannot wait.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
Lokigodofirendlies (25.6.2009)
Stara 25.6.2009, 14:34   #11
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

ovo deluje.... odlično.

i da, mali offtopic. u čemu je kuloća braida? nisam ga još igrao, pa me zanima da li da ga uzmem ili ne, pošto vidim da mnogo ljudi priča koliko je dobar.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 14:59   #12
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
mali offtopic. u čemu je kuloća braida?
Najkraće rečeno: u хајпу.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 18:15   #13
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
ovo deluje.... odlično.

i da, mali offtopic. u čemu je kuloća braida? nisam ga još igrao, pa me zanima da li da ga uzmem ili ne, pošto vidim da mnogo ljudi priča koliko je dobar.

Igra je artsy(-fartsy), izgleda jako lepo, ima odlican trip sa vracanjem vremena i jako kompleksnu pricu. Meni se jako dopala ali je nisam nesto igrao posto mi je preteshka. Vredi probati, pogotovo sto staje <100mb.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 21:22   #14
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Najkraće rečeno: u хајпу.
Nema hajpa za ovu igru, jedva da je iko pogledao igru na E3-u.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 21:38   #15
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Koliko li im je trebalo vremena da odrade sve to Ako je istina ovo što kažu i ako nivoi budu imali zanimljive zadatke (ne toliko lake kao ovo iseči drvo da bi pokupio zvezdu) igra će biti stvarno nešto revolucionarno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 21:44   #16
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Nivo sa drvetom je tutorijal, koliko sam cuo.

Naravno da ce igra biti revolucionarna, zar ti ja izgledam kao neko ko stavlja "kandidat za najbolju igru ikada" u naslov iz zezanja?
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 0:07   #17
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Nivo sa drvetom je tutorijal, koliko sam cuo.

Naravno da ce igra biti revolucionarna, zar ti ja izgledam kao neko ko stavlja "kandidat za najbolju igru ikada" u naslov iz zezanja?
err...da?

elem, ono što meni deluje najzanimljivije jeste da je u ovu igru uloženo, u smislu para i radnih sati, ne više sredstava nego u neki shitty shooter ili visokobudžetnu, neoriginalnu igru. mislim, najveći problem je bilo smišaljenje prepreka i načina za njihovo rešavanje. samo realizovanje ideje nije toliko teško, pošto se očigledno nisu maltretirali sa raznim glupostima oko grafike.grafika je zanimljiva i funkcionalna, a za ovaj tip igre i uopšte za igru koja stremi legendarnosti, po mom mišljenju, to je važnije nego da je ne znam ni ja koliko ispeglana, fotorealistična i slično.

ovo će po svemu sudeći biti odlična igra ako je bar 60% stvari iz najave tačno.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 1:19   #18
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Grafiku nisu budzili da bi imali mesta za sto veci fond reci, tesko je sve to strpati na 4 MB RAM-a. Fizika bi, sa druge strane, trebala da bude na nivou...

Sto se radnih sati tice, na ovoj igri radi dvadeset ljudi (mali studio), nekoliko desetina hiljada reci nije mala stvar, a to je samo sto se tice ubacivanja materijala u igru. Cenim da je tu proliveno dosta znoja po coveku, iskreno se nadam da ce im se isplatiti.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2009, 20:01   #19
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

majgad
ovo ima nevidjeni potencijal za igru milenijuma, igracu definitivno na no$gba

osim naravno ukoliko nesto ne budu zeznuli
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 20:18   #20
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Scribblenauts, ozbiljan kandidat za najbolju igru ikada

Stvarno izgleda zanimljivo. Samo se nadam da nivoi nece biti previse laki (s obzirom na veliki fond reci, jednostavnih resenja moze biti mnogo). Ne moze da svrgne Fallout 2 sa trona, ali ce mozda moci malo da ga uzdrma.
Ko je razmisljao o kupovini DS-a, ovaj naslov bi mogao da ga ubedi.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ds emulator, ds igre, nintendo ds, sandbox, scribblenauts


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com