Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 21:08   #1
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Puni HD na 22'

Ima li neko BenQ E2200HDA monitor. Vredi li realno veća rezolucija? Komentari me interesuju iz prve ruke, jer se razmišljam o novoj dvadesetdvojci.

Poslednja ispravka: Neoplantius (4.10.2008 u 9:38)
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 14:48   #2
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Puni HD na 22'

Pitanje: dali je potrebna tolika rezolucija kada njena primena koliko ja vidim je samo kod HD filmova, a kod ostalog je cak i problem (veca rezolucija, trazi jacu grafiku za igru...). Tu je kljuc cele price, ako ti treba da gledas HD filmove (kojih bas i nema nesto mnogo kod nas), i bas je zahtev da ne bude nikakvog skaliranja kod prikaza tada je on u prednosti nad sadasnjim standardom. Iskreno, osim u tom slucaju, nevidim bas da ce imati prednost nad standardnim monitorima danas.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 15:18   #3
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Puni HD na 22'

To je presitno,slika ce biti presitna za 19*10 rezoluciju na "22-ci
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 10:13   #4
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Nije tachno, lupash a nisi ni testirao monitor
Evo testa sa Benchmarka
http://www.benchmark.rs/index.php?op...=36&Itemid=170
Odlichan monitor za male pare
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 19:21   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

@ purposemaker:

Prvo, nije nimalo lepo nekome napisati da lupa, vrlo nekulturno u najmanju ruku.

Drugo pitanje oko toga sta je kome sitno ili ne je individualna stvar. Meni sigurno nije sitno, ali je nekome to presitno.

Trece: ako si procitao test, videces da kazu da je dobar monitor, ne odlican, da ima po obicaju dobru cenu (da se razumemo, ja imam Benq FP222Wa monitor, imao sam i njihov CRT i jos ga imam, mnogii su kupovali Benq monitore i svi su prezadovoljni, ozbiljna firma), ali nije nista WOW. I tamo pise i ovo:

Citat:
Za svakodnevnu upotrebu i dosta multimedijalnih sadržaja, BenQ SensEye E2200HDA je praktično savršen monitor.
A to znaci da je njegova upotreba prvenstveno ovo, a ako se uzme u obzir da kod nas jos nema blu ray diskova i filmova (ili nema po povoljnim cenama, pogledaj samo cene rezaca pa ce ti biti jasno, a ja nisam bas nasao ni medije po gradu, iskreno), dolazimo do pitanja dali je bolje ici na standardnu rezoluciju i time smanjiti cenu graficke koja ti treba ili ici na ovu rezoluciju i ici na kompromis da svaka igra ce raditi na manjoj rezoluciji od native, sto po pravilu znaci losija slika. I tu je kljuc cele price: zasta ti treba monitor.

Cetvrto: tema neaktivna vise od dva meseca, da si kupio monitor i da nam ovde prikazes kako izgleda i radi, i sl, razumeli bi svi sto si je digao iz mrtvih. Ovako, nema nikakve logike da se nesto pise. Coveka sto je interesovalo je saznao kada mu je trebalo.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Doomche (23.12.2008)
Stara 29.12.2008, 10:10   #6
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Izvinjavam se na drskosti, imao sam mnogo losh dan kada sam postovao.
Shto se tiche toga da li je to mnogo sitno, velichinu fontova nije problem namestiti, isto kao i korishcenje zooma u raznim aplikacijama. Kada sam rekao da je odlichan za male pare, to sam i mislio jer sam ga malo testirao kod drugara. U pravu si za grafiku, ljudi sa slabijim kartama se nece naigrati na njemu. Jeste da sam digao temu iz mrtvih, ali sam bar postovao neki koristan link kao shto cu i sada za razliku od ostalih. Zashto ne bi bilo logike da se pishe, kad je model prilichno aktuelan?
Evo jednog testa bogatog slikama iz prakse, dodushe HD model je u pitanju

http://www.techenclave.com/reviews-a...ew-123285.html
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 18:41   #7
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Bio sam malo skeptichan kada sam ga uzimao jer sam prelazio sa 740BF Samsunga - odlichne 17" TFT koja ima odziv 2ms i DVI. Nisam bio u pravu shto sam brinuo. Slika koju daje E2200HDA je stvarno odlichna. Far cry 2 leti na mojoj 9600gt u 1080p sve na very high kao i GTR Evo, novi Princ, Assasins creed i Pure. CS 1.6 je na 1680*1050 bez ikakvih zamucenja a duhova apsolutno nema. Igram stalno CS od kako je izashao i stvarno nisam primetio nishta negativno. Kings bounty radi u istoj rezoluciji savrsheno. Ali PES 2009 u 1920*1080p je ljudi totalno ludilo, jedva sam oterao ortake kuci HD filmovi, spotovi ostavljaju onog ko gleda bez teksta. Ako gledate DivX, odmaknite se bar 2-3 metra jer ce vam delovati mutno, ipak je to dosta manja rezolucija, ali je to klasika za skoro sve 22" ne samo za ovaj. Skidajte dobre snimke, malo se odaljite kad gledate DivX i uzivajte jer je vecina filmova i novih serija full screen bez onih crnih traka, milina. Photoshop i ACAD imaju vecu radnu povrshinu nego ikad, a u Wordu i Acrobatu je uzivancija raditi na 2 dokumenta istovremeno Probao sam i emulatore i stare igre i monitor ih sam skalira preko celog ekrana. Izgledaju super, niko nije imao zamerki dok smo se kidali u Mortalu Mrtvih pixela nema naravno a garancija je 3 god. Za 140 Evra je stvarno bang for the bucks. Odoh da peglam CS
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 17:52   #8
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Uzeh i ja pre par dana ovaj Benq.
Zasad sam super zadovoljan,posebno jer me izasao nesto oko 115€ .Tacno je da nema DVI ni HDMI ali za ove novce ... Opet,za slican budget sta ima kvalitetnije pa makar i bio 19"W ...
Mrtvake mislim da nemam.Kazem mislim jer nisam imao priliku da vidim uzivo kako izgleda mrtvak .
Imam od pre neki HD Theatar snimak.Reprodukcija istog je bas extra.Prilicno ostra i verna slika.
Jedini problemcic su mi built in zvucnici ... nisam ocekivao gotovo nista od njih al oni su bash bzvz .Bukvalno jedva da se cuju iako je volume skoro na max .

@purposemaker,kako se cuje kod tebe?
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 22:03   #9
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Iskreno da ti kazem nisam ih ni povezao ali vidim da ljudi kazu da nisu nizashta. Ja imam pioneer 5.1 sistem na Yamahinom risiveru, subwoofer je tezak 20kg, shta da ti kazem vishe
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 0:04   #10
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

OK,krsh su zesci.Ono,strogi Office only,tek da nije gluvo .
Inace,sam ih planirao za kratko,dok se ne smislim sta cu nesto normalnije.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 2:22   #11
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Evo za pochetak nekih skrinova da vidite kako izgleda 1920x1080p. Moram da napomenem je velichina svih win fontova 11pt, tip Arial, i da mi to stoji josh od starog monitora kad sam imao 1280x1024 na 17". Bukvalno mi je trebao 1 min da to namestim kad sam instalirao sistem koji je inache XP SP3. U sledecem postu cu okachiti i neke fotke.
Rezolucija skrinova je 1920*1080p ali je kvalitet smanjen na 40% jer su fajlovi veliki a fotke su sve u 1024*768 i sa kvalitetom 40%. Ako neko bude hteo da vidi original, gde je slika naravno bolja nek se javi. Necu pisati shta je shta, verovatno svi znate o chemu se radi, a ako vas neshto zanima pitajte. Pozz svima
Dakle prvo malo skrinova>


Poslednja ispravka: purposemaker (17.1.2009 u 2:49)
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku purposemaker na korisnoj poruci:
dzonihsv (17.1.2009)
Stara 17.1.2009, 2:23   #12
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA



Dve zadnje fotke su DivX, u pitanju je Sensation zurka, kao shto vidite nema onih crnih traka gore i dole. To za trake vazi i za Assasins creed i Bionic commando-rearmed. Fotoaparat je Cannon a520. Na nekima izgleda kao da je gornja ivica monitora malo mrachnija, ali to je do aparata, u stvarnosti nije tako. Vertikalni uglovi su bolji nego na starom Samsungu 740BF, horizontalni mnoooogo bolji, a probijanja svetlosti ima jako malo. I da , crna je crna

Poslednja ispravka: purposemaker (17.1.2009 u 3:01)
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku purposemaker na korisnoj poruci:
Marshall George (17.1.2009)
Stara 17.1.2009, 2:33   #13
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: BenQ E2200HDA

Da ne bude da samo hvalim monitor citiracu jednog choveka sa benchforuma>
"Mane: Ko uzima ovaj monitor i 50%+ vremena se igra a ostatak sve ostalo onda neka ga zaobidje.
Nije monitor los za igranje, shta vishe slika je odlicna, nego shto za 19x10 igranje treba imati i odgovarajuci hardver, a ne vidim potrebu za kupovinom ovog monitora da bi se u igrama obarala rez. na 16x10 pa skalirala ako vec moze da se kupi ista dijagonala za iste pare kojoj je native 16x10. Ponavljam, to samo ako ste vishe od casual gamera."

I da dodam da imam instaliranu gomilu igara ali sam monitor uzeo prvenstveno zbog visoke rezolucije, filmova/serija i neta i nije da se nisam dvoumio izmedju njega i daleko skupljeg t220. Ali mi je drago da sve shto mi treba shljaka odlichno i shto sam dobar cca 80 evra
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Benq C1050 voodoo ŠDK - Foto i audio/video 1 10.4.2008 0:09
Benq V2400W, najtanji monitor na svetu zdravkelja Vesti 0 21.3.2008 21:50
BENQ T201WA i ASUS Extreme N7300GT Maximilian ŠDK - Grafika 12 26.11.2007 21:40
BENQ DC C1000 za 135 evra.Kupiti : Da ili Ne? LoneWolf ŠDK - Foto i audio/video 22 13.8.2007 19:27
Zvezda je rodjena - BENQ DW1655 Cleric Nosači podataka 58 5.8.2006 13:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com