Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2008, 19:37   #1
andrijaster
Član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom WEG plazma televizor...

Shta mislite o ovom tv-u i da li je istina komponente koje su napisane na ovom sajtu, posto mi je sumnjivo da tv pusta 1080p rezoluciju?

http://www.tehnomanija.rs/katalog/we...r-w-32pdp.html
andrijaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 19:42   #2
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: WEG plazma televizor W 32PDP

On moze da "ocita" 1080p rezoluciju, ali ces videti samo 852x480 piksela, kolika mu je native rezolucija. Nisam imao prilike da vidim ovaj model nikada, ali mi WEG nesto ne deluje kao marka od poverenja.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 19:43   #3
andrijaster
Član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Posto sam laik za televizore, upitao bih josh da li to znachi da ima ili nema hd ready ili full hd ?
andrijaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 19:47   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
andrijaster kaže: Pregled poruke
Posto sam laik za televizore, upitao bih josh da li to znachi da ima ili nema hd ready ili full hd ?
Nije Full HD, ali jeste HD Ready, sto znaci da prima HD signal ali ga "sakati" na rezoluciju 852x480.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 20:01   #5
andrijaster
Član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

da li to znachi da i ovi novi pionirovi telvizori kuro-crn ne mogu da pustaju full hd vec hd ready zato shto imaju rezoluciju 1365 x 768 ?
andrijaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 20:10   #6
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Full HD rezolucija jeste 1920x1080. HD ready televizori mogu da puste ovu rezoluciju, ali u skladu sa rezolucijom panela koji poseduju. Ovaj WEG ce pustiti 1920x1080 u 852x480, a taj Pioneer u 1365x768.
Iz ovoga se moze videti da Pioneer ima vecu rezoluciju te i bolji prikaz.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 20:14   #7
andrijaster
Član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Da li to znachi da 350000 din potrosenih na kuro tv su bezveze bacene pare, kada za manje pare se moze naci lcd tv koji pusta sliku u full hd sa rezolucijom koja je predivdjena za to. Pa u cemu je onda prednost plasme da li su lepse boje i kvalitet slike veci ?
andrijaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 20:22   #8
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Lightbulb Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
andrijaster kaže: Pregled poruke
Da li to znachi da 350000 din potrosenih na kuro tv su bezveze bacene pare, kada za manje pare se moze naci lcd tv koji pusta sliku u full hd sa rezolucijom koja je predivdjena za to. Pa u cemu je onda prednost plasme da li su lepse boje i kvalitet slike veci ?
Cekaj, cekaj...za manje para ne mozes da nadjes televizor koji ima full HD rezoluciju panela, trebace ti barem duplo vise za full HD televizor.
Da ponovim, i WEG i Pioneer su HD ready uredjaji, sto znaci da mogu da prime full HD signal, ali ga smanjuju na rezoluciju panela, tj. rezoluciju koju mogu da prikazu.
Pioneer ima vecu rezoluciju panela te ce i slika biti kvalitetnija. Takodje, Pioneer kao marka je mnogo jaca od WEG-a na svakom polju, ne samo kada su televizori u pitanju.
I LCD i plazma imaju svoje prednosti, ali i mane. Plazma ima veci ugao gledanja (180 stepeni), ali je zato teza od LCD televizora iste dijagonale ekrana, LCD je bolji ako planiras da ga ponekad koristis i kao kompjuterski monitor itd, itd.
Da ja biram izmedju Pioneer-a I WEG-a, uzeo bih Pioneer, naravno.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
andrijaster (17.8.2008)
Stara 17.8.2008, 23:09   #9
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

al za jedan pionir kupis min 3 wega?

Ja bih stvarno u praksi voleo da vidim te monitore pa onda da pricamo samo je to skoro nemoguce jel sve prodavnice imaju neke ugovore pa npr na samsug tv puste hd signal(promotivni) a na ostale signal sa kablovske televizije i sad kao ispadne samsung je bolji a u stavri sve je to isto.

A ako cemo ozbiljno da govorimo po meni je sve to tezak krs jos uvek, bio sam kod nekoliko ortaka svi imaju najnovije bravie i samsunge od po 82-106cm i mogu slobodno da kazem da je ono ocaj, da se na onome svakodnevno prati tv program. Moze al sa 15m udaljenosti. Jedino sto je dobro kad se uzme neki hd ili dvd film onda je slika lepa ali iskreno ako kupujes tv da bi gledao nekoliko filmovaaa.....
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 0:13   #10
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

U pravu si Nikola... SD signal na svim ovim "modernim" televizorima, bilo plasma ili lcd, izgleda upravo tako kao sto si rekao: OCHAJNO...

Poneki od njih jos i moze da bude gledljiv ali jednostavno ni plasme ni LCD nisu pravljeni za to. Ja jesam uzeo Toshibu ali ionako ne gledam mnogo TV tako da mi ne smeta kad je kablovska a vecinu vremena za TV provodim sa xbox360 tako da mi bar to izgleda extra...

U sustini, nema potrebe zuriti sa HD televizorima. Jednostavno kod nas jos uvek nema sta da se gleda. Sem ako nemate satelit i HD kutiju u kom slucaju mozete da gledate strane kanale u HD. To izgleda odlicno...

Sto se tice da li je pametnije kupiti plasmu ili lcd... danas posle evolucije kroz koju je lcd prosao, pametnije je uzeti lcd...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 1:02   #11
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Cekaj, cekaj...za manje para ne mozes da nadjes televizor koji ima full HD rezoluciju panela, trebace ti barem duplo vise za full HD televizor.
.
Јеси ли сигуран за ово? Сад си ме истриповао да ће ми требати 10к еура за ТВ у некој ближој будућности. Или је андријастер погрешио са цифром или ти. Немогуће је да хд реди тв кошта 350 000 дин (посебно не неки вег или тако неки).
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 1:09   #12
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
al za jedan pionir kupis min 3 wega?
Zavisi koji. Ima u Nisu poredjani u jednoj prodavnici WEG (LCD), Sony Bravia (LCD) i Pioneer (plazma), svi modeli su HD ready i na svima je jedan te isti program - MTV.
WEG ima najvecu dijagonalu od njih, ne znam tacno koliku ali je primetno veci, kosta 88.000. Sony i Pioneer su jednakih dimenzija, Sony je ~98.000, a Pioneer znam da je preko 100k, valjda 150k, ne drzite me za rec.
Ono sto je na Sony i Pioneer-u crveno, na WEG-u debelo vuce na jarko narandzasto, jednostavno Sony i Pioneer su poprilicno jednaki u prikazu boja koje deluju sasvim lepo, normalno, dok je WEG totalno izvestacen, kao da je neko stavio neki filtar preko ekrana. Takodje mi i pikseli deluju dosta krupnije, dal' je zbog rezolucije koja je manja, ili sto je ekran veci, il' i jedno i drugo - ne znam!

Ako bi se kupovao TV na metar, WEG je pravi izbor, ali ko hoce da se nagleda prave slike sa prilicno vernim prikazom boja - Sony i Pioneer u ovom slucaju.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 1:12   #13
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Јеси ли сигуран за ово? Сад си ме истриповао да ће ми требати 10к еура за ТВ у некој ближој будућности. Или је андријастер погрешио са цифром или ти. Немогуће је да хд реди тв кошта 350 000 дин (посебно не неки вег или тако неки).
Pa ne HD ready, lepo sam napisao full HD nekog kvalitetnijeg proizvodjaca (Sony, Panasonic, LG...). I gde si video 350.000?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 1:39   #14
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Neko je greskom kucao nulu vise...

Full HD Toshiba od 42" me je kostala pre par meseci 990 evra... Prema tome, moze da se kupi odlican TV i to ne za tako mnogo.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
A M G (18.8.2008)
Stara 18.8.2008, 1:45   #15
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Neko je greskom kucao nulu vise...

Full HD Toshiba od 42" me je kostala pre par meseci 990 evra... Prema tome, moze da se kupi odlican TV i to ne za tako mnogo.
Izgleda da je andrijaster editovao poruku i dodao nulu, mislim da je stajalo 35.000 kada sam mu ja odgovorio, a mozda ni ja nisam dobro video.

Hteo sam da kazem da ce mu trebati barem duplo vise novca od 35k dinara za neki full HD TV, sacuvaj Boze da treba 350k ili 700k!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 12:29   #16
andrijaster
Član
 
Član od: 21.4.2007.
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Izgleda da je andrijaster editovao poruku i dodao nulu, mislim da je stajalo 35.000 kada sam mu ja odgovorio, a mozda ni ja nisam dobro video.

Hteo sam da kazem da ce mu trebati barem duplo vise novca od 35k dinara za neki full HD TV, sacuvaj Boze da treba 350k ili 700k!
ne to nije tacno novi pioneerovi kuro televizori kostaju 350k a imaju rezoluciju koja odgovara hd ready. Kuro televizori su plazma a ne lcd televizori.
andrijaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 14:00   #17
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Pionir ne proizvodi LCD televizore jer tu tehnologiju smatraju inferiornom...
Kuro televizori daju najlepsu sliku (sa adekvatnog izvora) koju danas mozete kupiti u ponudi komercijalnih televizora. Procitajte malo recenzije na net-u.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 14:03   #18
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
andrijaster kaže: Pregled poruke
ne to nije tacno novi pioneerovi kuro televizori kostaju 350k a imaju rezoluciju koja odgovara hd ready. Kuro televizori su plazma a ne lcd televizori.
Naravno da su plazma. Poenta onoga sto sam hteo da kazem jeste da se za manje para moze naci full HD TV, recimo za 1.000 evra. Naravno, dijagonala nije bas k'o bioskopsko platno, ali je i vise nego zadovoljavajuca.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 22:59   #19
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

1.Pioneer Kuro je nesto najbolje sto trenutno mozete kupiti.
Ti televizori su bolji od bilo cega sto Sony, Samsung, Toshiba itd. imaju i vrede svaku dinar, iako su vrlo, vrlo skupi.
NE POSTOJI televizor koji moze prikazati tako dobro crnu boju, i generalno, Pioneer Kuro su po kvalitetu slike klasa za sebe, jer na svakom reviewu razbijaju svu konkurenciju i svakom generacijom potvrdjuju da je u pitanju najbolja serija televizora koja se danas moze kupiti.

2.HD Ready oznacava da TV moze primiti HD signal, a ne da ga moze i prikazati.
Taj TV sa Tehomanijinog linka moze da primi HD signal, ali ga ne moze prikazati ni u jednoj HD rezoluciji (720p, 1080i, 1080p).

3.Standard Definition signal dosta zavisi od rescaling enginea TV-a, kao i post processing efekata.
Situacija je bila ocajna tokom prve masovne pojave HD TV-ova (sredina/kraj 2005. kada je Xbox 360 zapoceo HD eru), mada se sad znacajno popravila, pa tako neki noviji LCD TV-ovi prikazaju SD sliku zadovoljavajuceg kvaliteta.
Naravno, DVD-ovi izgledaju mnogo bolje od kablovske televizije, posebno ako se upscaluju, ali i obicna televizija izgleda ok.
Generalno, ako se HD TV kupuje da se najvise koristi za kablovsku, bolje je uzeti plazmu, jer je koncenzus da one bolje prikazuju sliku sa kablovske.

4.Televizori koji su izlozeni u hiper marketima potrosacke elektronike su vrlo cesto nekalibrisani, sto je posebno izrazeno kod Sony Bravija, koji imaju losu out of the factory kalibraciju.
Dakle, ono sto vidite u marketu vrlo cesto nije maksimum kvalitete slike koju taj TV moze da pokaze.

5.Sto se tice opravdanosti kupovine ovih televizora, to sve zavisi od osobe od osobe.
Slazem se da je glupost kupovina Bravije X serije, pa na njoj gledati RTS i slicne televizijske stanice ciji je PQ na nivou nacionalne azerbejdzanske televizije, ali next gen konzole, upscalovani DVD-ovi, i posebno satelitski HD program/BluRay filmovi definitivno opravdavaju kupovinu ovih televizora.

6.Opravdanost kupovine Full HD TV-a zavisi od velicine istog, i od daljine sa kojeg cete gledati TV program.
Osim ako ne planirate da gledate TV sa udaljenosti od 1.5 metra, Full HD rezolucija kod 32" TV-ova je bacanje para.
Takodje, vecina zemaljskog HD programa se emituje u 720p/1080i rezoluciji, zbog problema sa bandwithom, pa je tako prednost Full HD panela u odnosu na 720p panele vidljiva iskljucivo kod BluRay filmova.

@andrijaster
Do 50k RSD neces nista kvalitetno naci.
Ja, licno, ispod Samsunga A450 nikako ne bih isao.

Poslednja ispravka: donator99 (19.8.2008 u 23:08)
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
A M G (20.8.2008), andrijaster (20.8.2008), oluja (19.8.2008)
Stara 19.8.2008, 23:07   #20
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: WEG plazma televizor W 32PDP

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pionir ne proizvodi LCD televizore jer tu tehnologiju smatraju inferiornom...
Kuro televizori daju najlepsu sliku (sa adekvatnog izvora) koju danas mozete kupiti u ponudi komercijalnih televizora. Procitajte malo recenzije na net-u.
greska,pioneer je poceo proizvodnju lcd kuro tv-a,prva dva modela dijagonale 32 i 37.sta to znaci zakljucite sami.sto se tice teme,weg,vox neo i slicne izbegavajte maksimalno.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
50" Samsung plazma kao monitor... sasha vukelic Grafika 49 9.4.2008 13:12
nVidia 7600GS ne detektuje televizor. vertigo Grafika 6 21.10.2007 13:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com