Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.7.2008, 17:04   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Naslov ove teme sasvim oslikava moje trenutno misljenje o mobilnim telefonima.Da imam para, nemam ih tako da otpadaju oni preskupi telefoni.Planiram da kupim telefon preko nekog od nasih domacih provajdera.Ne pitajte zasto!Jednostavno, nemam kinte da dam odjednom 200 evrica, znam da ce me kasnije telefon kostati duplo vise, ali kada se uzme u obzir koliko cu baciti lovu na kredit (a uzeci u obzir da dosta razgovaram), te ponude i nisu mnogo lose.

U startu mogu da dam najvise 5k dinara, ali morate da uzmete u obzir da mi pretplata preko meseca ne bude veca od 1500 (sa PDV-om).Ja sam nesto razmisljao da dam mozda i vecu kintu u startu (ne znam ni sam odakle mi) pa da kupim Nokiu 5310 ili da kupim SE 2350i.Oba telefona su mi jako simpaticna i mislim da ce mi sluziti onom zasta su namenjeni (a to je muzika i kamera), a opet, mislim da je Nokia mnogo bolji fon zato sto ima 2mpix kameru u odnosu na 1,3mpix na SE, micro SD karticu...Jedino sto ne znam to je kvalitet samog zvuka, pa bih bio zahvalan ako bi mi neko od vlasnika tih telefona rekao kako su uopsteno zadovoljn sa tim telefonima i neke mane/vrline koje su uopcili kod ova dva telefona.

Ajde pomozite mi, ili na kraju necu uzeti nista i ostacu na ovoj cigli (K600)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 17:23   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Evo ja imam 5310. I fon je jednostavno super .Sve radi kako treba. Samo imam zamerki na kameru koja kad padne mrak postaje gotovo neupotrebljiva .Al tokom dana radi super.
Zvuk je super kvaliteta. A tek kad stavis sluske . Zvuk je kristalno cist.Basevi super + sam ja dokupio microSD od 2gb-a i jos je nisam napunio. Sta jos mogu da kazem,baterija traje oko 3 dana , neko razumno koriscenje . Malo zike, malo slika i tako to... Neko kaze da maska "kao" krcka kad se pisu poruke. Meni malo krcka al mislim da je to zato sto mi je ispao jedno 5x.
Lep je ki slika... Zato sam ga i uzeo. U pocetku ce da ti bude malo cudno sto je onoliko tanak al posle kad uzmes neki drugi fon ima da se pitas "jao koliko je ovo veliko"
Eto to ti dodje to... Ako te zanima jos nesto , pitaj
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
PeTkO (19.7.2008)
Stara 19.7.2008, 18:16   #3
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Aj ako ti nije problem, okaci neku sliku sa kamere, ako mozes nekako, da vidim koji je to kvalitet slike u odnosu na moj K600.I jel ta kamera ima 2mpix ili 1,3 posto na nekim sajtovima pise 2 na nekim 1,3?Reci mi jos i koja je razlika u meniju u odnosu na one obicne nokie S40, posto takodje sam nasao negde da je i meni malo drugaciji od normalnog
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 18:44   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Ok , nema frke. Evo nekoliko slikica. Valjda je dovoljno...




Kamera je 2mpx . Nije 1.3mpx , prazne price
Meni je malo drugaciji (mada je i isti) zato sto fon koristi s40 v5 platformu. Samo 5310 i 5610 koriste to , zbog zike valjda. Za razliku od 6280 i sl.telefona koji koriste s40 v3. Ma fon je super ,neces se prevariti
Ako imas jos koje pitanje ....
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
PeTkO (19.7.2008)
Stara 19.7.2008, 19:15   #5
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Hm...izgleda da si me ubedio

Koliko vidim slike su odlicne u odnosu na moj K600, pristuan je dosta manji sum nego na ovoj kameri, rezolucija je zadovoljavajuce.Mozda su mane sto nema autofokus i blic, ali ipak vrsice mi posao.

Mozda malo smaram, ali na kevinoj 5200 klipovi prilikom reprodukcije pomalo seckaju, pa me interesuje da li ima toga i na 5310?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 19:25   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Bilo je na onim prvim 5310-kama.Ne prilikom reprodukcije nego prilikom snimanja. Zato sto je neki buljavi software bio. Sad je noviji , valjda 5.81 je najnoviji. Mene su za*****i i dali mi taj sa tim starim firmware-om. I mamu im , zakinuli mi usb. Tek sam provalio kad sam stigao kuci...Al posto imam citac kartica i nije mi toliko neophodan. Samo sto cu morati da dam 10E na update firmware-a zato sto nemam usb. ccc...

Poslednja ispravka: dzonihsv (19.7.2008 u 20:00)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 19:32   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Pa jesi li uzeo preko MT:S-a ili ovako?Ako si uzimao preko nekog operatera nemoj da se cudis.KEvu bili zakinuli i za sluske i punjac (zamisli molim te) i dok nismo isli da se zalimo nisu hteli da nam daju.Ali aj sluske nego punjac...lol

Ma ok...imam ja mini USB tako da mi nece biti problem da updejtujem firmware.Posto sam definitivno odlucio da kupim ovaj mob, ostaj mi samo da prodam ovu ciglu i da potpisem ugovor na robovlasnickih 2 godine...

Hvala dzoni
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 19:40   #8
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Kupio sam u nekoj radnji na Z.Vencu. Oko 180E sam ga platio. Jos pre 4 meseca, dok cene nisu skocile. Nema na chemu .
PS: Na mob ne ide miniUSB nego microUSB, samo da znas Oko 1000din je , pa gledaj da te na zeznu za USB kao mene. Na greskama se uchi
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:33   #9
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Sta god radio, najbolje gledaj da uzmes Nokiu, bar uzimas provereno.
Najbolji baci pogled ovde, pogotovo jer mozes lepo da uporedis cene, kao i gde da nadjes najjeftinije.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:39   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Sta god radio, najbolje gledaj da uzmes Nokiu, bar uzimas provereno.
Najbolji baci pogled ovde, pogotovo jer mozes lepo da uporedis cene, kao i gde da nadjes najjeftinije.
Uzima preko MTS-a , tako da mu cene bas i ne znace mnogo
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 21:37   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Petko, moram da ti odgovorim javno na ovako sumoran post koji si postavio. Mlad si ti i buducnost je pred tobom, nije ti sad bitno kakav ces telefon imati. Kad dodje vreme imaces onaj koji budes zeleo. Sad treba da shvatis da ne zaradjujes taj famozan novac koji lep zivot znaci,( a i ne bude bas tako). Postavi se u kozi svojih roditelja koji se brinu o tebi i trude se da zavrsis fakultet, ma koliko dugo studirao, a nadam se da nes da se bavis tim sportom tako dugo. Hrabro napred i budi prezadovoljan tim telefonom koji budes uzeo, a u tom rangu i preko provajdera bas ima dobrih modela.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 21:57   #12
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

todose
dečko ima 15 godina.. da mu nije malo rano za fakultet ?
Dalje - otkud sad iskopa ovo za fakultet uopšte ?
I treće.. da ne misliš da si malo (IMHO, malo više) OT ? PeTkO je lepo pitao za savet u vezi sa nabavkom novog mobilnog telefona, a od tebe dobija moralnu pridiku i "životne savete"...
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 22:10   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Petko, moram da ti odgovorim javno na ovako sumoran post koji si postavio. Mlad si ti i buducnost je pred tobom, nije ti sad bitno kakav ces telefon imati. Kad dodje vreme imaces onaj koji budes zeleo. Sad treba da shvatis da ne zaradjujes taj famozan novac koji lep zivot znaci,( a i ne bude bas tako). Postavi se u kozi svojih roditelja koji se brinu o tebi i trude se da zavrsis fakultet, ma koliko dugo studirao, a nadam se da nes da se bavis tim sportom tako dugo. Hrabro napred i budi prezadovoljan tim telefonom koji budes uzeo, a u tom rangu i preko provajdera bas ima dobrih modela.
Sorry , ali WTF ? Jesi li pio nesto ? Salim se... Pitao je za fon a ti mu naprica sve i svasta. Samo si zenu i decu izostavio...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 10:24   #14
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
todose
dečko ima 15 godina.. da mu nije malo rano za fakultet ?
Dalje - otkud sad iskopa ovo za fakultet uopšte ?
I treće.. da ne misliš da si malo (IMHO, malo više) OT ? PeTkO je lepo pitao za savet u vezi sa nabavkom novog mobilnog telefona, a od tebe dobija moralnu pridiku i "životne savete"...
Poznajem coveka video sam ga sa okupljanja u Nisu,zaboravio sam da je mlad. Ali nista nisam pogresio, zasto je toliko razocaran, i posto je tako mlad, kako je uspelo vec da ga smori i zivot. Jednostavno mogao je da postavi klasicno pitanje koje glasi: Treba mi telefon do 5k preko provajdera, molim preporuku, uslov taj i taj i kraj. Petko se naravno nece naljutiti na mene.
p.s. shrafko: video sam tvoj profil i sve mi je jasno.

Poslednja ispravka: todos (20.7.2008 u 10:35)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 11:12   #15
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

5310 je ekstra telefon. Jedino je problem sto se on jos uvjek ne moze odkljucati, bar ne za neku normalnu cijenu. Jedino rjesenje je preko turbo sima, male kartice koja se reprogramira i postavlja ispod tvoje sim kartice da simulira mrezu na koju telefon nije zakljucan. Tako da ako koristis vise kartica, to jest vise provajdera ovo ce biti mali problem. A cim mislim telefon uzimati preko operatera on je onda vjerovatno i zakljucan. Odkljucatanje preko turbo sima je do 20 eura. Ostalo sve sto se tice ovoga telefona, pocev od izgleda, opcija, kamere je super.
Pozz
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 11:29   #16
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Sta da kupim?Ovi telefoni su mi se smucili!

@Todos

Hvala ti na onakvim savetima, znam ja to vec odavno i naravno da se necu naljutiti.I mene zivot uopste nije smorio kako ti kazes, vec me je smorio izbor koji telefon da kupim jer jednostavno ne znam za koji da se odlucim.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
todos (20.7.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
telenor ponuda da li su telefoni kodirani dm@ricn Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 23 12.5.2013 15:23
Lažni mobilni telefoni Haker95 Aparati i oprema 1 14.6.2008 9:58
Postpaid paketi i telefoni Predrag Stankovic Aparati i oprema 17 19.11.2007 12:52
Telefoni iz Telenora Željko Aparati i oprema 34 14.10.2007 14:31
MTS telefoni? Moca Aparati i oprema 1 4.9.2007 23:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com