Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2008, 12:59   #1
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Viruscina!

Ljudi pa dal je moguce da postoji ovako nesto i da bas mene snadje!?Znaci instalirao sam jedan program za spasavanje izbrisanih podataka i kad se pokrenula instalacija norton je odmah izbacio nekoliko upozorenja tipa virusi bla bla ali kompjuter je zasticen,i ja onda odradim full scan kad ono pokaze 10-ak virusa,ne mogu sada ni da se setim sta je sve bilo,trojan zlob,misslead app downloader itd...
Uglavnom posledice delovanja ovih gamadi su neverovatne a to su:firefox je puko totalno,znaci nece ni da se otvori,probao sam da deinstaliram obrisem firefox folder u appdata i reinstaliram ali nista,cak sam probao i dvojku da reinstaliram ali ista prica,zatim koju god stranicu pokusam da otvorim da probam da skinem neki alat da ocistim ovo kaze the page cant be displayed,znaci combofix,smithfraud fix,spybot s&d,f-secure,bilo koji sajt koji ima specijalizovane alatke ili se uopste bavi uklanjanjem gamadi,znaci zona sumraka.Treci iritirajuci problem je sto nestaje taskbar i desktop ikone onda ukucam explorer i na kratko je ponovo tu,ali to ne traje dugo.
Zatim kada kliknem na neki link u guglu preusmeri me na download za antivirus 2008 pro i ne mogu uopste da napustim tu stranicu.
Sa ovakvom vrstom infekcije sam se vec bio upoznao i ranije,s'tim sto je ovo sada kao mutirano 10 puta gore cudoviste.I najzad ne mogu da apdejtujem definicije,norton izbaci da nisam konektovan na net
Inace kada je norton nasao sve te viruse nije bila moguca nikakva akcija tipa dezinfekcije,samo "review"(e nortone nortone drzo sam te tri meseca ali sada je kraj),a kada sam pokusao rucno da izbrisem fajlove prvo kaze cant delete,used by another proces ,onda ih vajpujem sa aewita wipe and delete(do sada nikad nije omanuo) i on ih izbrise i restartuje komp ali onda se ponovo vrate.Ti fajlovi su bili u c:documents and settings-local settings-temp,evo kako to izgleda
Primetio sam da fajlovi koji sadrze virus skoro uvek imaju ovaj znak ~ ispred!
Dakle eto to je horor prica,ako to nije bio detaljan opis problema onda ne znam sta je,uzdam se u vasu pomoc!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled2.JPG
Viđeno:	98 puta
Veličina:	79,0 KB
ID:	22527  
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 13:11   #2
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Stvarno imas problema. Da sam na tvom mestu ja bih reinstalirao sistem tada bi verovatno sve bilo normalno.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 13:28   #3
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Probaj System Restore iz Safe moda.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 14:05   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Radi svo skeniranje iz safe moda, kao i rucno brisanje (pazi da ne obrises nesto potrebno). System restore moze da ti pomogne, ali moze da napravi jos vecu stetu (ako se virus uvukao unutra, sto bi trebalo da vidis iz scan loga, tj. ako se nesto pojavljuje u System Volume Information). Probaj i jos neki antivirus. A sto se preusmeravanja stranica tice, proveri koji dns server je podesen u mreznoj konekciji (treba da je dns server tvog provajdera, ili recimo open dns), i pogledaj C:\windows\system32\drivers\etc hosts fajl (nema ekstenziju), treba da ima samo jedna linija koja ne pocinje sa # i da izgleda otprilike ovako 127.0.0.1 localhost. Sve ostalo (ako ima) brisi.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 15:14   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Imas i ovaj nacin koji bi mogao da pomogne ako nece iz safe moda:

http://dnl-eu10.kaspersky-labs.com/d...e_2008.001.iso

To je Rescue butabilni disk firme kaspersky. Narezi i boot sistema sa njega, skeniraj komp a da nisi uopste digao sistem. Ovo je i adresa preko koje sam saznao da je Kaspersky uopste i izdao to:

http://www.raymond.cc/blog/archives/...ng-in-windows/

Odmah da se ogradim: nisam probao taj disk, dakle samo prenosim sta sam video na netu. Sad ako pomogne drago mi je, ako ne: nepucaj u glasnika .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 15:27   #6
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

pokusaj vako, u safe modu pokreni HijackThis, oznaci sve sumljivo, ocisti, pa potom pokreni ComboFix.exe (ima negde na netu) i pusti ga da odradi svoje...
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 16:24   #7
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Eh eh eh muke moje!
Ovako,uradjen scan iz safe moda i nista nije nadjeno,system restore ne moze jer je mrcina izbrisala sve tacke oporavka(virus,e jeste virus i to bioloski),combofix otpada jer ne mogu da dodjem do njega,pa ajde ako nekome nije tesko da mi ostavi ovde direktan link sa kog pocinje download,vasiljevicu prvi link ne mogu da otvorim a drugi mogu ali onda ne radi onaj za download,a i da moze tesko preko dial up-a,hijack this mi ne vredi jer ne znam sam da prepoznam sta treba izbrisati.
Za sada je izgleda resen problem sa nestajanjem taskbara i ikona,a i ne preusmerava mi stranicu,s'tim sto i dalje ne mogu da odem na one koje mi trebaju i i dalje ne radi firefox,Znaci jedino da probam preko linka ovde da skinem combofix,znaci u guglu se potrazi how to use combofix i tamo ona tri plava linka su za download(bleepingcomputer.com).Ako ni to ne bude moglo onda sam stvarno s****n!
Jos nesto sam zaboravio,uspeo sam da skinem spybot ali nece da krene instaler,i to ne samo za spybot,postoji sad i neki problem sa windows instalerom(msi).
Nesto mi pade napamet,moze li se combofix.exe poslati na pm ili na moj e-mail(kisr@nadlanu.com)?

Poslednja ispravka: Kisr (2.7.2008 u 16:36) Razlog: Dodatak
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 19:44   #8
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Auuuu, al si ga ti zakucao! Dobro, prethodna rečenica nije od pomoći, i ne mogu ti drugačije pomoći osim da ti kažem da skineš avast! antivirus.To sam juče preporučio jednom članu foruma koji ni sa jednim drugim av programom nije mogao da obriše to đubre.Sa njim je uspeo ( takođe pruža odličnu zaštitu dok si na netu ).Ali s obzirom da si na dial-up konekciji, probaj da ga nabaviš od nekoga.Ako baš nijedan predlog iznad ne upali, šta ćeš, reinstaliraj windows.
Srećno!
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 22:14   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Kod mene radi kako treba, i to oba linka. Mada to sad nije bas ni mnogo bitno, jer tesko da bi na dail-up uspeo za kulturno vreme da skines sta treba . Sto se tice linkova:

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
http://www.forospyware.com/sUBs/ComboFix.exe
http://subs.geekstogo.com/ComboFix.exe

Dakle, sva tri linka sam probao i rade, sad, dali ces uspeti da ga skines ... Nadajmo se.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Kisr (2.7.2008)
Stara 2.7.2008, 23:34   #10
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Hvala na linkovima ali ne mogu da otvorim nijedan,nista,nastavljam borbu uspecu valjda nesto.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 21:24   #11
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Viruscina!

Eh,i uspeo sam konacno sve da ocistim,sve zahvaljujuci ovom odlicnom cistacu gamadi i zahvaljujuci mom starom riknjavajucem maxtoru koji je jos upotrebljiv pa mi dobro dodje ponekad za vadjenje,da ga nisam sacuvao ne bih mogao apsolutno nista da uradim nego da reinstaliram win jer su virusi sve bili uzeli pod kontrolu,nisam mogao nista da skidam,instaliram niti da otvaram potrebne linkove.Znazi povezao sam ga na masinu instalirao novi win i sa njega skinuo malwarebytes,skenirao drugi hard i odma po ciscenju gamadi sve je proradilo normalno

Jedino je i dalje nestajao taskbar i ikone,e onda sam roknuo smitfraudfix iz safe moda,pa onda combofix i to ih je dotuklo!
Smitfraudfix izbrisani fajlovi:
C:\WINDOWS\kgqfweltrmp.dll deleted.
C:\WINDOWS\nqgpedlr.dll deleted.
Combofix karantin:
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\khfGvWQI.d ll.vir
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\IQWvGfhk.i ni.vir
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\IQWvGfhk.i ni2.vir
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\mlJAsQgE.d ll.vir
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\EgQsAJlm.i ni.vir
C:\Qoobox\Quarantine\C\WINDOWS\system32\EgQsAJlm.i ni2.vir
C:\Qoobox\Quarantine\catchme.log

C:\WINDOWS\system32\IQWvGfhk.ini
C:\WINDOWS\system32\IQWvGfhk.ini2
C:\WINDOWS\system32\khfGvWQI.dll
Znaci sada shvatam vaznost kvalitetnog av programa,i naravno nema nista bez sk foruma!
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
zikiz (6.7.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izgleda da mi je uletela viruščina! HypeR Zaštita 33 18.2.2008 20:56
neka gadna viruscina ili stA? BrutaLiS Kvarovi 6 7.1.2008 13:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com