Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2007, 3:35   #1
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Zbog prevelikih slika i zato sto jos nije gotovo otvaram ovako novu temu

E radim ovo za simplymaya chaleng pa sam pri kraju i rekoh ajde da podelim sa vama (izvinte zog velikih slika. Sve je radjeno bez referenci iz moje glave izmisljeno, sve su poligoni. Sve povrsine sem Glave koja je radjena kao sudiwision pa konvertovana i ostrice po prvi put sam radio tako sto napravim simply extrude low poly model i onda napravim dupli smoth i dohvatim se cuda od alatke (polygone sculpt tool) Uzivajte


http://www.mysharefile.com/v/439258/..._fin1.rar.html









Poslednja ispravka: VojaM (18.1.2007 u 13:23)
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 10:34   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Doista mocan mac (Pretstavljam vam zver koja ne sece ona kida)

Wauuu, goksi imas rep. od mene.Stvarno je dobro.Jos kad bi ubacio i materjale, bilo bi stvarno odlicno.Samo ima i jedna kritika.Sto nisi stavio da glava tog zmaja/krokodila ili sta li je vec, ide na napred i da iz nje izlazi ona ostrica, tj. vrh maca?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 10:43   #3
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Doista mocan mac (Pretstavljam vam zver koja ne sece ona kida)

Odlican model! Ima par gresaka sto se tice smoothing-a,na prednjim nogama krupnije kosti, kao da poligoni ne pripadaju istoj smooth grupi (mozda se to u Mayi zove drugacije) pa se vidi seam. Takodje, prakticnost ovog oruzja je pod znakom pitanja ali koga briga
E sad nemoj da ga upropastis losim teksturama vec i to odradi dobro
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 11:29   #4
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Doista mocan mac (Pretstavljam vam zver koja ne sece ona kida)

Svaka chast Zaista mocan model! A i originalan! Ja sam fanatik fantasy maceva (imam jedan manji u sobi ) , imao sam priliku da vidim mnogo, mnogo tipova ali ovako nesto nikad!!! Jos samo uradi materijale i daj wallpaper rezoluciju pa da ga turim za pozadinu!
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 12:17   #5
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Doista mocan mac (Pretstavljam vam zver koja ne sece ona kida)

Goksi svaka cast! Samo rep (tacnije kraj maca) napravi da neide onlko krivo, mozda sa postoljem da se pozabavis jos malo i mac ce stvarno biti full. Ponavljam svaka ti cast!
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 13:20   #6
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Doista mocan mac (Pretstavljam vam zver koja ne sece ona kida)

Hvala hvala . dosta cu menjati tako da ovo nije finalna verzija i jos nisam zavrsio. Ne bi trebalo da bude materijala i textura ali ja cu bas uraditi da glava i ostrica budu budu metal a sve drugo kost jedino neznam sta cu sa drzacom. Pa doista sam razmisljao o tome da mu obrnem mac tako da mu ostrica izlazi na usta ali neka ovako je fora kao da ga drzi za jezik.
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 17:12   #7
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Sta reci, nego super mac.

Imam par sugestija i kritika:
Slazem se sa Petkom da bi mozda bilo bolje da je zmajeva celjust okrenuta ka ostrici (ili cak da ostrica bude njegov jezik (to bi bilo cool)
Ali i ovako je dobro... ne mari... ionako bi sama ispravka verovatno bila komplikovana.
Ipak, jos uvek mi se drska ne svidja. Nekako je "lack od detail", tj suvise van fazona ostalog dela maca, previse malena, tanka i sa malo detalja (sibni mu tu deder neke tribalske linije, pa smaragde, pa ostala cuda...)
Ako si vec stavljao animaciju maca, trebao si mozda da stavis kako izlazi iz drske (cini mi se da neki ovde nisu ni primetili da je mac u drsci).
Mac je pomalo nesrazmeran, ona zmajeva glava je cini mi se prevelika, a ceo onako ide podosta u sirinu. Mozda bi trebao da bude duguljastiji.
Ovako uopsteno kad razmisljam...drska bi cini mi se trebalo da bude jednako teska kao ostatak ostrice, te da tako tezina ravnomerno lezi u ruci. Ovom zmajevom glavom ti si najvecu tezinu stavio negde u sredinu, te bi bilo jako tesko baratati sa njime. Jednostavno isuvise energije bi se potrosilo u zglobu, zato sto bi glava stalno vukla nanize.

Mislim da imam neke modele slicnih dragon maceva, pa cu da ih okacim da vidis na sta mislim, kad kazem da treba da budu duguljastiji.

Inace, opet ponavljam "great job!"
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 18:46   #8
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

WOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!!!!!!!
Neverovatno mocno!!!!!!Ostao sam bez teksta.

@bobi Aj bre covece ne moras da trazis dlaku u jajetu ."Potroslio bi se mnogo energije u zglobu" .Ma daj brate ko da je to bitno.Model je extra.Imas rep od mene.

Poslednja ispravka: VojaM (18.1.2007 u 19:11)
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 19:12   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
@bobi Aj bre covece ne moras da trazis dlaku u jajetu ."Potroslio bo se mnogo energije u zglobu" .Ma daj brate ko da je to bitno.Model je extra.Imas rep od mene.
Uhvati onda neku sipku koja ima teg na sredini, pa probaj da vitlas, ako ti posle 2 zamaha ne bi "otpao" zglob i misic na podlaktici, onda si Konan.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 19:31   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Bez da ulazim u dublju raspravu oko nekih detalja (a bih nego nemam vremena) ručka (tj. rukohvat) izgleda previše tanak odnosno baš je pretanan za tako "božanski" mač Imam osećaj kao da bi se slomio da ga "dovatim" u ruke ili kao da držim tanji kraj pajsera
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 19:46   #11
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Citat:
bobi kaže:
Uhvati onda neku sipku koja ima teg na sredini, pa probaj da vitlas, ako ti posle 2 zamaha ne bi "otpao" zglob i misic na podlaktici, onda si Konan.
Pa ko je rekao da nisam .Nisam ja rekao da je drska normalna itd.....vec da si ti prevelik bukvalista.Sta ja sad treba da kazem "EJ LJUDI NEMOJTE MODELOVATI KO GOKSIMASTER,JER TO MODELOVANJE NE ODGOVARA FIZICKIM ZAKONIMA I LJUDSKOM ORGANIZMU!!!"?
Jesi ti upravu ali ko da je taj mac stvaran ili ce da se pravi po tom modelu pa da je to sad tako bitno?Pretpostavljam da je goksi ovo radio iz zabave,ne u istoriske svrhe.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 19:49   #12
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Stvarno originalno, barem ja nisam video nešto slično.
Vidiš da ti svi zameramo tu debljinu drške, tako da to ispravljaj što pre.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 19:52   #13
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Nemanja ima poentu . Bobi nemoj da se ljutis znam ja sve to ali pogledaj film final fantasy seven i razumet ces

Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:06   #14
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Citat:
GOKSIMASTER kaže:
Nemanja ima poentu . Bobi nemoj da se ljutis znam ja sve to ali pogledaj film final fantasy seven i razumet ces

Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film
Upravu je covek!Sad on treba da prepravlja ovako mocan model zbog usr**e drske.To mi samo znacilo da mora da popavlja glavu,pa onda i ostricu i to bi povuklo sve ostalo.Ionako ovaj mac pripada svetu magije gde se i kamenje od 70t nosi u jednoj ruci i gde su oruzja od ademantijuma,kvartitujosma i ko zna kakvih jos materija napravljeni.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:17   #15
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Citat:
Lucic Nemanja kaže:
Upravu je covek!Sad on treba da prepravlja ovako mocan model zbog usr**e drske.To mi samo znacilo da mora da popavlja glavu,pa onda i ostricu i to bi povuklo sve ostalo.Ionako ovaj mac pripada svetu magije gde se i kamenje od 70t nosi u jednoj ruci i gde su oruzja od ademantijuma,kvartitujosma i ko zna kakvih jos materija napravljeni.
Ne bih bolje napisao ni sam . Nije da ne cenim vase komentare vecinu cu da promenim kao i drsku da dodam mnogo vise detalja , pored ovog postujem i na vise foruma i ukljucujuci i zonu takoda ima dosta kritika.

A kad smo vec kod zone moram nesto da primetim kada sam danas u 3;30 ujutru postovao ove radove u 5 ujutro sam vec imao 3 odgovora i 28 onih koji su videli mac. A danas zona je zatvorena iz nekog razloga. Ja sam uspeo da se probijem na minut i nisam mogao da nadjem svoj post i onda me izbacio server govoreci da je sajt prezauzet pa vas pitam wtf da li neko zna sta se desava
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:20   #16
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Citat:
GOKSIMASTER kaže:
Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film
Gledali smo svi to, verujem, ali meni se nimalo ne svidja ono preterivanje Japanaca. Gledao sam još jedan anime, neki lik nosi mač veći od njega samog... katastrofa!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:25   #17
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Pa dobro ljudi mac je fantaziski i tako je zamisljen a ako pobedim napravit ce se kao statua i poslat meni

I bobi kako god da okrenes otpast ce ti zglob
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 20:43   #18
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Vauuuuuuuuu, GOKSI razbio si ga koliko je dobro. Doduše nije još završeno pa sam uveren da kad dodaš boju i teksture da će izgledati još bolje.

Inače, gledaj da oštrica mača izlazi iz zmaja, a ne da ulazi.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 17:39   #19
rapsod
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

Trbaju ti mnogo vece kandze na postolju. Ovako izgledaju kao da su od gustera. Ipak je to mac u obliku zmaja.
rapsod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 18:11   #20
GOKSIMASTER
Veteran
 
Član od: 5.7.2006.
Poruke: 718
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)

ZApravo to je nesto izmedju vise vrsta reptila ali planirao sam da stavim neke zadebljale kratke kandje ko u t-rexa
GOKSIMASTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com