Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2009, 2:42   #141
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Cool BlackWii

Crni Wii + WiiSports+WiiSportsResort+crni wiimote,nunchaka i motionplus.
209,95 evra http://www.amazon.fr/Nintendo-Consol...6343303&sr=8-1

jeftinije nema, samo nadji nekog u FR da ti donese
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 13:06   #142
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: BlackWii

OMG o.O
Koliko kosta cipovanje?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2009, 20:23   #143
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Wii - pitanja

au al su cene pale od kad sam ja kupio... -_-
sta bi ste mi generalno preporucili da odigram na foru mad world odnosno no more heroes...
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 21:42   #144
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Cool Re: Wii - pitanja

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
OMG o.O
Koliko kosta cipovanje?
ne treba ti chip sada se sve moze pomocu softvera


Citat:
hitmanneverdead kaže: Pregled poruke
au al su cene pale od kad sam ja kupio... -_-
sta bi ste mi generalno preporucili da odigram na foru mad world odnosno no more heroes...
Nema bas puno takvih za Wii , jedino sto mi sada pada na pamet je Dead Rising CTYD, mada se meni igra nije nesto dopala.

PS - RE4 si valjda igrao.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2009, 11:37   #145
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Wii - pitanja

jesam ofc
ajde da vidim i to cudo ...
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 20:24   #146
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Isplati li se chipovan Wii za 29k dinara (standardni dodaci)? U cemu je razlika izmedju WiiKey 2 i Argon 2 chipa?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2009, 0:29   #147
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Za argon 2 ne znam, ali wiikey je najpoznatiji. Sada je izašla i nova verzija koja dozvoljava pokretanje igara koje su bekapovane na sd kartu. Inače moj Wii je sada na servisu usled brikovanja nastalog softverskim otključavanjem. Srdačno preporučujem svima da iskeširaju za čip i da ih posle ne boli glava. Čak i ako uspe softversko hakovanje, morate da gasite internet i blokirate sve updatove koji idu uz igre, kako se ne bi slučajno instalirala novija verzija firmvera. Nintendo naravno pri svakom apdejtu blokira rupe koje se koriste za bekapovane igre.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 19:25   #148
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
toology kaže: Pregled poruke
Za argon 2 ne znam, ali wiikey je najpoznatiji. Sada je izašla i nova verzija koja dozvoljava pokretanje igara koje su bekapovane na sd kartu. Inače moj Wii je sada na servisu usled brikovanja nastalog softverskim otključavanjem. Srdačno preporučujem svima da iskeširaju za čip i da ih posle ne boli glava. Čak i ako uspe softversko hakovanje, morate da gasite internet i blokirate sve updatove koji idu uz igre, kako se ne bi slučajno instalirala novija verzija firmvera. Nintendo naravno pri svakom apdejtu blokira rupe koje se koriste za bekapovane igre.
preko pola tvojih izjava apsolutno nije tacno.

ne mora da se gasi internet, nisam ga ugasio ni na trenutak od kako sam kupio wii.

update-ove ne moras da blokiras jer te konzola pita da li zelis da ih instaliras, i ti samo treba da odaberes odgovor "ne", to je sve.

Nintendo pri svakom 5-om update-u zakrpi jednu rupu, a zajednica otkrije 4 nove.

ako se drzis proverenih uputstava i tutoriala, nema teorije da brickujes wii, to sto si ti bio ne maran ces sada i platiti, al to ne znaci da je chip "jedino" resenje.

naprotiv, sve vise postaje dosta losije resenje.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
renegade_of_funk (1.11.2009)
Stara 2.11.2009, 23:12   #149
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
toology kaže: Pregled poruke
Inače moj Wii je sada na servisu usled brikovanja nastalog softverskim otključavanjem.
Ako ne uspeju u servisu, ili bude jako skupo, javi se pa da probamo da ti sredimo Wii.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 14:14   #150
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

irreal: našao sam uputsva sa više mod sajtova i pročitao ih u više navrata... iako je bila moja greška što nisam imao classic kontroler da vratim nand backup preko preloadera, to što sam uopšte došao do te tačke je greška autora tih uputstava. Stavio sam priložene fajlove na sd karticu i menjao iose prema uputstvu. Moguće je da je moj Wii imao drugačiji firmware pošto je ganc nov. Dakle ne kažem da ne može softverski, samo zahteva predustrožnosti. Da, ispao sam idiot što nisam kupio klasik kontroler ili odmah odneo na servis... I nema potrebe da koristiš tako agresivan ton pisanja, samo delim svoja iskustva... Ne pokušavam da reklamiram čipove pošto ih ne prodajem. Ja sam samo genije koji je mislio da to što se dobro snalazi sa računarima automatski znači da ni Wii nije težak i da, pobogu, valjda ne možeš softverom brikovati Wii. Boy was I wrong...

Dakle napomena svima koji prvi put probaju softmod: OBAVEZNO pazite u kom koraku dodajete preloader, može potencijalno da korumpira wii meni. Odatle možete sami da se vadite ako napravite NAND backup, ali da bi ste vratili taj backup morate da imate onaj Gamecube kontroler, pošto morate da pritisnete kombinaciju tastera koji ne postoje na Wiimote.

simakosmos: Hvala na ponudi, ali već je popravljen. Kasno sam ponovo pogledao temu Navodno su mi menjali elektroniku, mada je meni suludo da nemaju neki način da ubace softver u postojeći čip. Nisam ništa spalio, samo se pretpostavljam korumpirao neki ios fajl ili sam wii meni.

E sada imam jedno pitanje za korisnike mod čipova: da li za neke igre mora obavezno da se updateuje firmware i kako se ponašaju čipovi sa firmwareom 4.2?
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 0:46   #151
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
toology kaže: Pregled poruke
...
ne, naravno da nisi kriv sto nisi imao kontroler, kriv si sto si pratio svako uputstvo na koje naletis.

svaka budala moze da uzme i napise uputstvo, a na tebi je da proveris na osnovu sajta na kojem uputstvo citas, i rekacija i komentara na clanak da li tom uputstvu mozes verovati ili ne.

u principu, na tebi je da koristis zdrav razum, i ako to postujes tesko ces soft modovanjem da brickujes wii.

a agresivan ton sam imao zato sto si izneo neke ciste lazi. kao npr da mora da se gasi internet ili da se "blokiraju" update-ovi.

pretpostavljam da nisi bio dovoljno informisan, ne zelim da verujem da je razlog namerna obmana.

sto se tice cipova, svi iole moderniji bez problema rade sa svim novim verzijama firmware-a.

a sto se tice nekih igara, da, neke zahtevaju update. a ti tada to mozes da uradis sa DVD-a (ukoliko je isti region kao i konzola) ili preko neta, ili da instaliras samo neke novije verzije iosa koje ta igra zahteva da bi radila.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 3:45   #152
marko_garfield
Novi član
 
Član od: 12.8.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

ee ljudi meni treba mala pomoc... Ja nekako softmodovao ovaj moj jadni Wii i probao sa par igrica, al neuspesno (skinuo sam new Super mario bros, za koji mi kazu da ne moze da se loaduje preko DVD, za sad samo USB, ok.. onda skinem neke 2 igre (super paper mario i EA playground) i obe mi nesto prave buku u Wiiju i prijavi gresku)

Aj nek mi neko preporuci brz download bilo koje igre, samo da provereno radi.. Koristim neoGamma 7, btw....
marko_garfield je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2009, 12:04   #153
pbogdanovic
Novi član
 
Član od: 20.11.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Momci, da li neko moze da preporuci tutorial za softmod Wii-ja? Uzeo sam u UK crni Wii sa dodacima za 185 eur (neke rasprodaje pred Bozic), pa mi treba jos samo softmod.

Ako je previse komplikovano mozda da mi preporucite na PP nekoga ko to uspesno radi u BGD?
pbogdanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 12:57   #154
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ja sam koristio tutorijal sa Wii hacks kada sam napravio kiks, ne znam koji je dobar... Inače je bitno da pogledaš koja ti je trenutno verzija Wii Firmware, pošto su neka uputsva za verzije 3.x a neka za 4.x.

A inače ono oko updateovanja nije laž, ako imaš hakovan Wii 4.1 i instaliraš 4.2 update, moraš da instaliraš novi bannerbomb da bi ponovo dodao homebrew channel. Sa verzije 4.0 ima bezbedan update na 4.1 preko homebrew chanell.

A da ne bude da izmišljam evo direktnog citata iz homebrew wiki strane koji pokazuje da Nintendo gasi softverske rupe, pogtovo na konzolama novije proizvodnje (koje uglavnom imaju unapred instaliran firmware 4.0):

HackMii Installer will now work on all Wiis, but on some newer Wiis, downgrading an IOS will cause the IOS to become useless. IOS downgrading was a method popularly used by pirates prior to LU64+ unsoftmoddable Wiis, and is VERY dangerous. Do NOT follow a guide involving IOS downgrades. - http://wiibrew.org/wiki/Wii_System_Updates

Naravno da hakeri stalno nađu novu rupu i velika im hvala, ali pre sistemskih updateova itekako mora da se pogleda da li je nova verzija trenutno hakovana i da li je moguće staviti ciose za bekapovane igre.

Dakle nađi nekog ko ima iskustva sa soft modovanjem i ko je u stanju da ti uradi (i naravno povrati) nand backup sistemskog softvera u slučaju kiksa.

Poslednja ispravka: toology (25.11.2009 u 13:27)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2009, 13:26   #155
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

A sada jedno pitanje za Wii hakere i modere ako su voljni da daju mišljenje.

Posle odlaska moje konzole u servis, meni je rečeno da je zamenjena elektronika konzole usled brikovanja i da je sada faktički kao nova. Usput je instaliran i wiikey2. Kada sam probao da igram igre, starije proizvodnje su radile bez problema, dok nove nisu bile ni prepoznate. Konsultovao sam se sa servisom da li mi treba možda noviji firmware za novije naslove i oni su mi rekli da slobodno apdejtujem najnormalnije preko interneta. Kada je Wii završio instalaciju firmwarea 4.2 prijavio je neki error, radio je jedno 2 minuta i opet se zabrikovao. Na svu sreću imao sam garanciju na popravku i onda su ljudi iz servisa (nakon ponovnog servisiranja) promenili priču.

Sada ispada da moram da se držim firmwarea 3.4, pošto sam ja instalirao hombrew channel još pri prvom hakovanju, a 4.2 ga ne voli...

Meni ovo liči malo na foliranje, pošto ako su zamenili komplet elektroniku kako može da ostane homebrew chanell? Posebno što nema ni traga od preloadera koji je isto bio instaliran. Da ne pričam da po svemu što sam čitao na homebrew wiki piše da 4.2 samo obriše homebrew, a ne da brikuje wii ako ga nađe.

Trenutno mi firmware 3.4 radi za sve živo i sve igrice sa updateovima propuštam kroz BrickBlocker pre rezanja. Problem je što planiram da uzimam Guitar Hero sa bubnjevima, a čitao sam da neke verzije (pre svega petica) instaliraju svoje IOS fajlove, pa me brine šta bi se desilo u tom slučaju. Posle toliko servisiranja bukvalno se ne usuđujem ni da priđem apdejtu, pošto mi je Wii više vremena proveo na servisu nego kod mene kući.

Da li je neko imao slično iskustvo i ima li tu leka za update?
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 10:27   #156
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Tebi je najverovatnije preloader kriv za taj kvar pri updateovanju.
A sam si napisao u par koraka ranije da preloader može da korumpira wii meni. Imao si neki stariji preloader i sa updateovanjem dobio nov Wii meni i KRC.

Preloader koristi sa oprezom, iako je odličan alat da povratiš konzolu od brikovanja, isto tako NE ČITAJUĆI uputstvo možeš da napraviš upravo to - da brikuješ. Po meni, ako ne instaliraš sumnjive stvari ili ne testiraš, taj preloader je nepotreban.


Sad uzmi updateuj konzolu, i tek onda instaliraj HBC.


Kad budeš pazario GH, slobodno updateuj (bez obzira čak i ako imaš 4.2 trebao bi da ti ponudi update), ti IOS-i će ti biti potrebni za gitare i bubnjeve.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simakosmos na korisnoj poruci:
toology (28.11.2009)
Stara 27.11.2009, 11:25   #157
speedy323
Banned
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: 0k0lInA xP
Poruke: 220
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Da li ja kuci mogu da namestim na wii da prima igrice skinute sa neta(na cd-u )?
speedy323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 21:42   #158
cvolan
Novi član
 
Član od: 11.8.2009.
Poruke: 23
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Da li postoji ntsc2pal konvertor za Wii?
trebao bih da dobijem konzolu iz amerike a koliko se secam tamo je ntsc,a kod nas pal ako se ne varam?
cvolan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 14:41   #159
speedy323
Banned
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: 0k0lInA xP
Poruke: 220
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ja sam dobio Wii iz amerike dao sam bratu nzm sta je uradio ali radi :P
speedy323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku speedy323 na korisnoj poruci:
cvolan (1.12.2009)
Stara 30.11.2009, 0:38   #160
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Svi televizori od poslednjih desetak godina (koje sam ja video) podržavaju NTSC i PAL. Samo pazi da igre koje nabavljaš budu ntsc i nemoj slučajno da updateuješ firmware sa PAL diska.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku toology na korisnoj poruci:
cvolan (1.12.2009), DarkoPatic (16.5.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, wii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com