Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2010, 10:03   #21
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

sve to sto ti sad trenutno radis je jako bespotrebno ...balansiranje klasa koliko ce koja magija da "odvali" ili sta da uradi je sasvim sasvim treca stvar od Idejnog koncepta , idejni koncept je Water wall i sta on radi , a to sto nas ti zasipas nekim ciframa ,to nema veze sa vezom , ajde recimo da ima , sta se desava ako neko napravi igru po tvojim ciframa ...nista desi se da je mag UBER jak a Warrior UBER slab ...balansiranje se vrsi kasnije i zavisi od mnogo cega ...a koliko je to slozen proces ...pa ti mozes da upgradujes sta hoces u RPG igrama , i to nije nista NOVO nego je to osnova svakog RPG concepta , nije bitno hoces unaprediti mac, cizme , implant ,magiju , skill ,mounta itd , bitno je to izbalansirati a to se ne postize tako vec se uradi igra pa se balansira, koji cooldown ima , koliko mane trosi , koliko se dugo casta ,moze li se to ubrzati/usporiti, moze li se castati u mestu ili u trku , radi li spell na drugim igracima (buff) ili samo na NPC ijevima ...to je sve STARO kao biblija ....i trebao bi da probas Anarchy online koji ima 14 profesija od toga svaka profesija ima 6 osnovnih atributa i jedno 150 pomocnih ...pa kad probas svih 14 klasa videces sta je balans i sta znace tvoje brojke na papiru a sta znaci to isto ingame.

btw ko je rekoa da KNOCKBACK ubije pa odbaci ....knockback rad ina procipu da odgurnes nekoga od sebe nekoliko metara ,niko nije pomenuo da ga ubijes i odbacis (to nema smisla)

ROM ima ljude i elfove (elfovi su samo doneli 2 nove klase : druid i warden) i to nije nista specijalno ,specijalno je to sto mozes da kombinujes 8 klasa tako da napravis recimo warrior/mage , rogue/knight gde svaka klasa ima desetak osnovnih spellova (sto pasivnih skilova,sto buffova itd) i recimo 30-tak sekundarnih spellova) i onda kad imas dual klasu ,ona klasa koja je primarna koristi svoje osnovne i sekundarne spellove/skillove i + osnovne od sekundarne klase .....to je ranije mislim vidjeno u Guild Wars, a RoM je inace poznat po kopiranju tako da verujem da je to odatle iskopirano ...i znas sta zabole ih uvce sto su iskopirali WoW i GW i jos neke MMO-e ....uzimaju strasnu lovu a nista novo nisu izmislili ,cak je WoW hteo da ih tuzi koliko su ih iskopirali.
siv0nja je offline  
Stara 11.8.2010, 11:33   #22
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
E sada, reci mi molim te naziv te RPG igre u kojoj mozes modularno, u okviru predefinisanih izbora, sam da unapredjujes magiju, neke njene delove, da joj dodajes efekte nesto slicno onome sto sam gore napisao. Molim te samo da bude fRPG. HVALA!
Take stvari je nocna mora balansirati, i testirati.

A ovo vazi i za stone sisteme. Kao na primer epic spellovi iz 3.0 edicije Dungeons & Dragonsa.
player1 je offline  
Stara 11.8.2010, 13:20   #23
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
sve to sto ti sad trenutno radis je jako bespotrebno ...balansiranje klasa koliko ce koja magija da "odvali" ili sta da uradi je sasvim sasvim treca stvar od Idejnog koncepta , idejni koncept je Water wall i sta on radi , a to sto nas ti zasipas nekim ciframa ,to nema veze sa vezom...
Kojim ciframa Ja na jako mnogo mesta vidim samo ??. Kada sam opisno rekao sta bih voleo u nekoj igri da vidim ti si mislio da ne znam sta je fireball, sada kada ti dam detaljan opis magije kazes da zatrpavam ciframa, pa stvarno... Tu gde su ?? nisam niti smislio vrednosti, zato i stoji ??.

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
btw ko je rekoa da KNOCKBACK ubije pa odbaci ....knockback rad ina procipu da odgurnes nekoga od sebe nekoliko metara ,niko nije pomenuo da ga ubijes i odbacis (to nema smisla)
Tacno to ne bi imalo smisla jer je u pitanju efekat koji se zove KNOCBACK, a reci mi molim te gde sam ja to napisao E sada ako si igrao TQ onda znas sta se desava kad ti kao 55LVL dodjes na pocetni svet i mlatnes nekoga sa sekirom il cekicem il buzdovanom.

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
...pa kad probas svih 14 klasa videces sta je balans i sta znace tvoje brojke na papiru a sta znaci to isto ingame.
Da, ali da bi bile ingame prvo moraju da budu na papiru, zar ne. A balansiranje, pa jel neko rekao da to ne bi bio krvav posao.

Poenta nije u tome koliko je tesko napraviti takvu igru, vec u tome da tako necega nema. Naravno da moras da uzmes nekakav sistem kao osnovu, moja prvobitna ideja je bila potpuno modularni sistem koji omogucava igracu da na osnovu magije sam dodaje efekte + kobinuje sa drugim osnovnim magijam (naravno sa odredjenim restrikcijama kogo bi se sprecile nelogicnosti tipa freez efekta i istovremenog burn efekta). Sto se warriora tice tu bi bio sistem vezanih poteza, gde igrac odabira poteze koji ce medjusobno vezivati stvarajuci time svoj stil ili stilove, ne bi bilo ogranicenja u broju stilova ali bi samo mogla biti aktivna dva ili tri (recimo). Pri tome u okviru stila ubacuje specijalke koje se aktiviraju nakon odredjenog poteza... Za ovo mi je receno da je apsolutno nemoguce napravit sa danasnjom tehnologijom (to je bilo pre nekih 2 godine) bez obzira kakav tim bi radio na tome...

Mislim da The Witcher ima magije sa kojima baca protivnike naokolo... I on ima sistem vezanih poteza koji radi na principu click-a u pravo vreme kako bi se potez nastavio... Davno igro pa zaboravio...

Poslednja ispravka: Arcibalde (11.8.2010 u 13:55)
Arcibalde je offline  
Stara 11.8.2010, 14:07   #24
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Eno npr. u Morrowindu si mogao da napravis magiju koja ce raditi sve moguce vrste dmg-a, paralizuje, podize i spusta karakteristike, otezava i olaksava protivnika, smiruje ga i razbesnjava... Sve u isto vreme... Sad sto nije bilo moguce kastovati tako nesto (bez cita naravno) to je druga (i realna) stvar
Andross je offline  
Stara 13.8.2010, 21:37   #25
dusski
Član
 
Član od: 8.8.2009.
Lokacija: Doljevac
Poruke: 120
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusski
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Veoma mi se dopadaju ideje i voleo bih da ucestvujem na ostvarivanju ovih projekata, samo ima jedan mali problem, ja sam "programer u usponu" tek sam poceo da ucim o programskim jezicima (i to Javu), konkretno znam samo "scratch" koji je vise vizulni nacin programiranja. Razmisljam i o prelasku na Action Script 2 i 3 da bih mogao nekako da izbacim koju igru za mob . Naravno tu ima jos nekoliko zanimljivih programa poput Blender-a, Toon Boom Animate-a, WinDev-a itd
dusski je offline  
Stara 13.8.2010, 22:47   #26
LOLWUT
Član
 
Član od: 25.8.2009.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

I ja sam isto kao dusski, samo sto mi programiranje ne ide (probao sam ali nista)
al zato, mogu 2D dizajn, teksture i to nemam neko strasno iskustvo al cu radim za dz
pocecu flash i programiranje uskoro il (php il javu il c++ ili nesto cetvrto)
LOLWUT je offline  
Stara 15.8.2010, 17:15   #27
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

A ha! Eto ima neko ko ce da radi za dzabe . Kjudi od ostvarivanja bilo kog projekta nema nista dokle god se neko ne prihvati da programira i modeluje, ja mogu da pruzim koncept, ideje, pricu itd... sve sto ne spada u programiranje i modelovanje...


E, tolko sam kritikovao igre danjasnjice da se jedna okrenula i ugrizla me za ****** . World of Tanks je ubedjivo nesto najbolje sto sam igrao....Pa jako odavno... obavezno probajte its free2play, samo se prijavite preko www.curse.com dobijete beta key i pocnete sa igranjem. U pitanju je MMO...Caos...


p.s. prijavom preko cure-a dobijate i jedan tenkic za dz koji kasnije mozete da prodate za dobre parice cca 170.000....
Arcibalde je offline  
Stara 16.10.2010, 22:19   #28
boskodrakulovic
Novi član
 
Član od: 16.10.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
AJD DA NE BUDE ZABUNE: NISAM PROGRAMER, GRAFICKI DIZAJNER, IMAM samo IDEJU.



Ovako, interesuje me koliko je teško napravidi 2D space igru.

Koncept bi bio sličan Space Rengers 2 dok bi grafika više ličila na onu iz Gratuitous Space Battles ( http://www.youtube.com/watch?v=SsZGoLmM6Ww - jedan od videa za GSB ) sa bitnom razlikom, brodovi bi bili sastavljeni od sektora. Spolašnjih i unutrašnjih. Sektori bi se mogli uništavati, normalno, ali unutrašnji sektori ne bi mogli biti gađani ukoliko spoljašnji sektor iza koga se nalaze nije uništen (ili ako se ima posebno oružje koje dozvoljava gađanje unutrašnjih sektora). Svaki sektor broda posedovao bi određen broj WEAPON SLOTS i SYSTEM SLOTS. U WS igrač bi stavljao attack weapons ili defensive weapons dok bi u SS stavljao sisteme. Sistemi kao engine, generators bili bi obavezni i ne bi mogli da se uklone sa broda (ali bi mogli da se kupe bolji čime bi stari istovremeno bili zamenjeni).

Postojale bi 4 veličine brodova. Svaka veličina brodova posedovala bi nekoliko podtipova:

1. SMALL:
Ovi brodovi su po strukturi najjednostavniji i sastoje se od najviše 3 sektora.

2. MEDIUM:
Ovi brodovi su veći i sastoje se od najviše 7 sektora.

3. BIG: Ovi brodovi su veći od prethodna dva tipa brodova i sadrže najmanje 8 sektora. Mogu imati unutrašnje sektore iz unutrašnjh sektora.

4. CAPITAL: Ovi brodovi predstavljaju najveće objekte koji mogu krstariti svemirom koje je čovek izgradio. Oni sadrže najmanje 10 sektora i uvek sadrže hangar sa lovcima i bombarderima. Uvek imaju i unutrašnje sektore iza unutrašnjih sektora kao i 2 pomoćna mosta.

Kretanje bi se vršilo putem tastature, nišanjenj i pucanje preko miša.


Igrač bi mogao da istražuje nepoznate delove svemira, tu negde bi se uguralo i potpuno slučajno natrčavanje na ne tako prijateljsku vanzemaljsku rasu ili dve....

Quest-ovi bi posedovali nekoliko završetaka, tipa: Igrač dobija poziv u pomoć i kada dođe vidi da pirat napada trgovački brod, on odluči:
1. Da se pridruži piratu u pljački a onda:
- podeli plen sa piratom
- natera pirata da pobegne/uništi ga pa uzme sav plen
2. Pomogne napadnutom brodu i pobedi pirata a onda

U igri ne bi bilo trgovine u smislu kupovanja određenih produkata negde pa onda njihovo prodavanje po većoj ceni negde drugde. Igrač bi priliv novca dobijao od izvršavanja Q kao i od pljačkanja pirata/trgovaca kao i prodavanjem opreme koja bi ostala iza raznetih protivnika.

Oružje bi bilo u fazonu particle, beam, rockets/torpedo, fighters, bombers sa različitim varijacijama na temu slično kao u GSB.

Recimo da bi postojalo oko 100 sistema koji bi bili mnogo veći od onih u SR2.

Dakle, koliko bi bilo izvodljivo napraviti ovako nešto sa programerskog i art gledišta?

Poz svima
Ja biram pod 4,ja sam pro dizajner i mogu da stavim mnogo dobre zvukove,takodje,dobar sam u programiranju(pro bot)
boskodrakulovic je offline  
Stara 21.10.2010, 12:19   #29
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Cek, cek, cek, znaci do sada se javilo 3 ljudi koji bi radili:

1. 2D modelovanje
2. Programiranje
3. Zvukove i programiranje
-------
4. Koncep i ideja (moj skromni doprinos)

I svi radimo za kikiriki Pa znaci ipak moze Makar teorijski
Arcibalde je offline  
Stara 21.10.2010, 14:54   #30
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Šta je to 2D modelovanje?
Nego, pitaj ove programere da ti prvo pokažu nešto što su do sada radili, bilo šta, da ne bi bilo kuku lele posle.
Highlander je offline  
Stara 21.10.2010, 15:07   #31
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

pokusajte, ko vam brani?
sasha vukelic je offline  
Stara 21.10.2010, 17:03   #32
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Pa eno lolwut je napisao 2d dizajn, to je valjda 2d modelovanj tj. pravljenje modela u 2d, jel tako? Shta mene pitate ne razumem vam se ja u to PA ja sam izlozio na shta bi igra licila valjda su se javili ljudi koji znaju pomenute igre, tj. igrali su ih pa znaju shta mogu da ocekuju + ono shto bih dodao na taj dizajn shto bi dodatno zakomplikovalo stavri ali predpostavljam i da su to uzeli u obzir. Valjda Ja u svakom slucaju ocekujem kuku lele sa + ishodom na kraju...
Arcibalde je offline  
Stara 21.10.2010, 17:05   #33
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Ne postoji "2D model", postoje sprajtovi
doctor je offline  
Stara 21.10.2010, 18:12   #34
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Dobro bre pampurastih mu krastavcica shta ste me spopali sa tom progrmersko/dizajnerskom terminologijom Ja sam pisac/teoreticar/konceptualista shta i na koj nacin ce se neshto napraviti ni ne zelim da znam. Eto i svog ste me zbunili pa sam predlozio prvo da se pravi ona komplikovanija SF Space igra. Mislim da bi mnogo lakse bilo napraviti prvo onu table igru koju imam napravljenu fizicki, sada treba da se prebaci u digitalni oblik... Eto, i ne zbunjujte me vishe, hvala
Arcibalde je offline  
Stara 21.10.2010, 23:23   #35
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Pa, pobogu, samo sam ti dao jedno kratko objašnjenje, čisto da znaš... A sad mi je i krivo jer ispadoh napadna budala.
doctor je offline  
Stara 22.10.2010, 0:12   #36
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
boskodrakulovic kaže: Pregled poruke
Ja biram pod 4,ja sam pro dizajner i mogu da stavim mnogo dobre zvukove,takodje,dobar sam u programiranju(pro bot)
ne trebaju ti 3 coveka Arcibalde , uzmi njega vidis da je multipraktik
siv0nja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
boshkodj (22.10.2010)
Stara 22.10.2010, 0:22   #37
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa, pobogu, samo sam ti dao jedno kratko objašnjenje, čisto da znaš... A sad mi je i krivo jer ispadoh napadna budala.
Aman covece zafrkavao sam se, sada ispada da sam te vredjao a to mi nije bila namera...
Arcibalde je offline  
Stara 22.10.2010, 17:05   #38
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Nije uvreda, niti sam to tako shvatio ali nema potrebe da tako reaguješ.

A kad već imaš toliko ideja pusti mi neku na PM, treba mi
doctor je offline  
Stara 22.10.2010, 23:23   #39
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Evo, ako vam treba neko da zaspamuje ljude mejlovima, sms porukama, da floduje po forumima, društvenim mrežama, sve to u cilju marketinga, tu sam Takodje, poznajem web dizajn ako vam ikada zatreba sajt
JohnnyNT je offline  
Stara 22.10.2010, 23:28   #40
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Oho ho znaci skuplja se kikiriki ekipa . Eto sada josh da se isprogramira i nacrtaju ti sprajtici i gotovo



PA doktore reci shta bi voleo da napravis a ja cu ti od toga razviti koncept Samo da je neka vrsta RPG-a, bilo fantazijski bilo SF

Poslednja ispravka: Arcibalde (22.10.2010 u 23:30) Razlog: nisam se setio na vreme da kazem neshto doci :)
Arcibalde je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Odredjene igre nece da startuju!!! OverCHAOS Kvarovi 16 7.3.2010 23:22
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
LEGO igre Meho Krljic Konzole 3 7.10.2008 11:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com