Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2008, 0:31   #1
princo
Novi član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Povezati 2 kompjutera. Problem

Pregledao sam forum al nisam uspeo da nadjem resenje.
Pokusao sam da povezem laptop i PC kablom, Prateci uputsva sa ovog i raznih drugih foruma ali sta god da uradim kao da nisam povezao kabal. Oba kompjutera mogu da prikacim na internet (pojedinacno, istim tim kablom) na adsl Huawei hg510, tako da pretpostavljam da mrezne karte rade. Ako je moguce da ih povezem preko adsl routera jos bolje.
Hvala unapred.
princo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 2:05   #2
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Povezati 2 kompjutera. Problem

1. http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...07&postcount=1

2. http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...14&postcount=2

3. http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...10&postcount=6


Hope it works...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 2:08   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Povezati 2 kompjutera. Problem

Citat:
princo kaže: Pregled poruke
Ako je moguce da ih povezem preko adsl routera jos bolje.
Da mogućeje , samo kupi još jedan UTP peč kabli odgovarajuće dužine i poveži ga sa gore navedenim ruterom i to je to oba računara povežeš na gorepomenuti ruter i oba će imati lokalnu mrežu plus internet ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 4:31   #4
princo
Novi član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezati 2 kompjutera. Problem

probao sam gore navedeno da ukacim i laptop i desktop u adsl. laptop (tj. komp koji prikacim na 2,3 ili 4 ulaz) prihvati konekciju i pise da je konektovan al nema sanse da otvorim nijednu stranicu.
i jos jedno pitanje. Kada povezem kablom (tj. po srpski utaknem kabal u laptop i utaknem kabal udesktop) medjusobno oba kompa, da li trebaju da sijaju lampice pored ulaza (koje sijaju inace kada je prikacen net) posto meni nesijaju.
U sustini meni je najvaznije da povezem ova dva racunara, radi razmene fajlova.
Pozdrav

Poslednja ispravka: princo (17.12.2008 u 4:50)
princo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 11:47   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezati 2 kompjutera. Problem

Citat:
princo kaže: Pregled poruke
Probao sam gore navedeno da ukacim i laptop i desktop u adsl. Laptop (tj. komp koji prikacim na 2,3 ili 4 ulaz) prihvati konekciju i pise da je konektovan al nema sanse da otvorim nijednu stranicu.
i jos jedno pitanje. Kada povezem kablom (tj. po srpski utaknem kabal u laptop i utaknem kabal udesktop) medjusobno oba kompa, da li trebaju da sijaju lampice pored ulaza (koje sijaju inace kada je prikacen net) posto meni nesijaju.
U sustini meni je najvaznije da povezem ova dva racunara, radi razmene fajlova.
Pozdrav
Moguće da jedan od ta dva kompjutera, najverovatnije laptop, nema drajvere za mrežu, ili ima neku "foru" da se mrežna kartica uključuje samo po potrebi, ili pak ima nekakav firewall.

S druge strane, moguće je i da, pri direktnoj vezi dva kompa, jedan od njih ili oba traže "ukršteni" kabl, pa da se zato lampice ne pale.

Ako su mrežne kartice uključene (i "enejblovane") i ako su im parametri namešteni na "auto", Internet bi morao da proradi iz cuga (sem ako se nije upleo firewall). Znam da na neke laptope koji se prodaju sa instaliranim Windowsom utrpavaju gomilu svakojakog softvera za kontrolu ovoga i onoga, bitku sam bio sa sestrinim računarom koji se podizao 2 minuta. Zaista je moguće da tu postoji nekakav firewall, u sastavu nekog većeg programa za kontrolu svega i svačega, koji koči stvari i u tom slučaju moraćeš da se pomučiš da nađeš kako se podešava.

Hmmm, sad videh da se laptop može prikačiti na Net sam... To onda komplikuje stvari. Jedan kompjuter ne bi smeo da smeta drugom ako su oba prikačena na ADSL ruter, ali ko bi ga znao. S druge strane, šta ako kod tog Huaweija u stvari ne rade sva četiri porta nego samo jedan i USB? Dešavalo se to i pre - da Telekom nabavi i posle valja osakaćene verzije ADSL rutera i da nigde ne kaže da ne rade svi priključci. U tom slučaju jedno ti ostaje veza laptopa preko drugo kompjutera, s tim da taj drugi ima dve mrežna adaptera (obe ugrađene, ili da dokupiš jednu mrežnu karticu). Ili pak da nabaviš neki jeftini svič i da oba kompa prikačiš preko tog sviča na taj jedan port koji radi. Ili, ako postoji USB, da jedan kompjuter probaš da prikačiš preko njega.

Da li je kod tebe takva nepotpuna verzija rutera najlakše ćeš proveriti ako onaj kompjuter koji ti je prikačen na 1. konektor (i znaš da radi) preseliš redom u ostale konektore pa da vidiš da li se nešto menja. Ako se kod ostalih konektora lampica ne pali, znaćeš u čemu je štos.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 13:33   #6
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Povezati 2 kompjutera. Problem

Tvoj modem ima cetri porta ako se ne varam. Dva porta ti sluze za net jedan je za IP telefoniju a jedan za IP televiziju. Po default-u prvi i cetvrti su za net ako nisi nista dirao u setovanjima modema. Naravno da mozes da umrezis ta dva racuanra preko modema samo moras da ubodes u prvi i cetvrti port. Mozes da koristis kablove koji si dobio uz modem. Naravno ako ti zatreba mozes i drugi i treci port da nasetujes da i na njima radi net.
bofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa deljenjem Internet konekcije Boris Zegarac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 22.4.2008 12:10
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
Problem sa USB-om alien Nosači podataka 5 10.5.2007 2:08
Zanimljiv problem Paljenja risiko Kvarovi 7 12.2.2007 1:46
U cemu je problem??? (boot racunara...) Dovla84 Kvarovi 10 31.3.2006 12:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com