Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2013, 0:30   #6261
xandar
Starosedelac

Član od: 20.11.2011.
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 125 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jel taj smajli znaci apsurd ili shock?
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 2:41   #6262
Markonije
Starosedelac

Član od: 14.3.2009.
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka

Trance 2013

Ocekivao sam nesto specijalno od Denija Bojla i Dzejmsa Mekavoja kao glavnog glumca,film bi stvarno bio ok,da nije previse 'uzmi zdravo za gotovo momenata',taj pojam me nervira u vecini modernih filmova.To se tako desilo i nije bitno jel realno nesto slicno da se da se 'odigra' u stvarnom zivotu(tipa dva stranca se slucajno srecu 3 dana za redom u NewYorky na 3 totalno razlicite lokacije).

Moze da se pogleda ali po meni jako tanjushan scenario,ne pije vodu radnja...

5.8/10

Poslednja ispravka: Markonije (12.7.2013 u 2:48)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 10:51   #6263
Rockstar
Deo inventara foruma

Član od: 26.5.2008.
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka

Ако сте гледали мени страшно депресивни "Summer in Genoa", овај филм ће вам деловати помало познато... Вила Холанд одраста, и из трагедије настаје нови почетак.. Да буде још више збуњујуће, сличан је и режисерски приступ, уз гомилу лепих кадрова и знатно споријег темпа од просека у бизнису.. Међутим, тамо где је Ђенова отишла у озбиљност и зрелост, за Tiger Eyes је одабрана другачија варијанта, уз знатно наивније заплете и решења, помало и soapy, али филм вас дефинитивно неће разочарати..

Шта је разлог ниске оцене, не знам, али исто тако не знам ни шта је разлог високе оцене Бетмену, тако да све заједно ипак има неке логике

пс. Можда је књига по којој је снимљен филм неки "бљак", типа "од жене за жене-Рањени Орао-Мирјам", али то мени ништа не значи.. Филм као филм је врло добар.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
mp3lopov (12.7.2013), xandar (13.7.2013)
Stara 12.7.2013, 15:09   #6264
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 1.061
Zahvaljeno 1.672 puta na 1.062 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Jel taj smajli znaci apsurd ili shock?
Vise apsurd nego shock definitivno sto se mene tice.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 17:27   #6265
Boondock Saint
Veteran

Član od: 27.8.2010.
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Meni je FF6 dobar,na nivou sa peticom. Kec je i dalje najbolji i mogu stalno da ga gledam. Ima par scena preterivanja ali ostalo mi je sasvim dobro palo. Zna se da se taj film gleda zbog adrenalina, pogotovo u bioskopu gde sam ga gledao 2X. Zna se sta moze da se ocekuje od ovakvog tipa filma, ne trazim nikakvu realnost. Intro sa Wiz Khalifom me je oduvao.
I meni, sve isto, cak sam ga i dvaput gledao u bioskopu, za sad me leto razocaralo, IM3 i ST2 su bili uzasni , Man of Steel je bio dobar al je moglo bolje a FF6 me je bas zabavio. Sad sl. nedelje idem da gledam Pacific Rim, valjda ce Del Toro da povadi leto.

Poslednja ispravka: Iris (12.7.2013 u 18:46)
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 18:02   #6266
bela lampa
Veteran

Član od: 12.1.2010.
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka

Dead Man Down

Prilicno sam razocaran filmom, ponadao sam se dobroj prici, akciji s obzirom da ga je rezirao Niels Arden Oplev (The Girl With Dragon Tattoo koji mi je jedan od omiljenih). Film je dosta povrsan, predvidiv, na momente dosadan, ni malo mi nije bio zanimljiv.
Slobodno ga zaobidjite necete nista posebno propustiti.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 18:20   #6267
pentraksil
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2007.
Zahvalnice: 4.535
Zahvaljeno 3.858 puta na 2.402 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil

^^ Meni je recimo film bio sasvim OK....nista posebno ali itekako gledljiv.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 1:16   #6268
xandar
Starosedelac

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ако сте гледали мени страшно депресивни "Summer in Genoa", овај филм ће вам деловати помало познато... Вила Холанд одраста, и из трагедије настаје нови почетак.. Да буде још више збуњујуће, сличан је и режисерски приступ, уз гомилу лепих кадрова и знатно споријег темпа од просека у бизнису.. Међутим, тамо где је Ђенова отишла у озбиљност и зрелост, за Tiger Eyes је одабрана другачија варијанта, уз знатно наивније заплете и решења, помало и soapy, али филм вас дефинитивно неће разочарати..

Шта је разлог ниске оцене, не знам, али исто тако не знам ни шта је разлог високе оцене Бетмену, тако да све заједно ипак има неке логике

пс. Можда је књига по којој је снимљен филм неки "бљак", типа "од жене за жене-Рањени Орао-Мирјам", али то мени ништа не значи.. Филм као филм је врло добар.
Hvala na preporuci
Treba nam jos ovakvih filmova koji ne detektuju mainstream radari za razliku od ovih sa masnim marketingomm i budzetom. (SF i sl excluded)
I samo samo se po tome razlikuju- masan budzet.
Stara 13.7.2013, 7:07   #6269
Rockstar
Deo inventara foruma

http://www.imdb.com/title/tt1285309/

Највећа замерка од стране Американаца који гласају и остављају коментаре нас имДБу је да "прича није уверљива". Напросто се забринем за будућност човечанства које није у стању да прихвати ништа више од једне димензије, већ тражи филмове који су "100% реални" али иде у биоскоп само када компаније потроше милијарде на маркетинг на Бетмена, Аватара и сличне глупости, па попусте под налетом маркетиншке кампање..

Са тим у вези.. Што вам мање кажем о овом филму, то боље. Ја га имам већ неко време, али сам га тек синоћ погледао, немајући представе шта ће да се догоди. И пријатно сам се изненадио. Дејвид Духовни је сјајан глумац, Деми Мур је.. је л`, Деми Мур

Одличан, интелигентан филм, рекао бих и помало "хардверски захтеван"
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
pedjosav (17.7.2013)
Stara 13.7.2013, 8:37   #6270
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 996
Zahvaljeno 3.975 puta na 2.395 poruka

Extract (2009)

Glavni lik poseduje svoju fabriku ekstrakta, lepu kuću, auto, ženu... Mada, ima i nesrećan splet okolnosti, "mnogo pametnog" prijatelja i jednu diskutabilnu odluku. On prolazi kroz niz tragikomičnih situacija i prilično je dobro odglumljen od strane glavnog glumca. Ostali likovi su mahom over the top, ali humor je naprotiv vrlo odmeren. To je kombinacija koja mi baš odgovara. Sveukupno sasvim solidan film, rekao bih podcenjen, od mene dobija 8 na 9. Preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2013, 10:15   #6271
Rockstar
Deo inventara foruma

Citat:
aibo kaže: Pregled poruke

Ма да ли ми верујеш да сам га малопре одгледао?! Додуше, из петог пута, али успео сам некако Мени је онако :/
Stara 13.7.2013, 20:25   #6272
goranmax
Veteran

Član od: 4.4.2012.
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Europa Report (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2051879/?ref_=sr_3

I pored malo sporog pocetka ,vrlo vrlo dobar znanstveno shtrumfastican
film sa akcentom za realnoscu.Sto se tice interijera kao i ext. ,sve je na nivou
za sadasnje standarde.Gluma zadovoljavajuca.
Buduci da je tek nedavno objavljen vec sada mozete naci u hd rezoluciji.
Za one koji vole S.F. ,preporuka naravno.

Od mene 8/10(Imdb 6.4).
Hvala za ovu preporuku. Film se sigurno nece dopasti onima koje ova tema ne interesuje ali meni je bio sjajan. Film bez ikakve patetke i maco gluposti i bez pokusaja dodvoravanja average joe-u sto je veoma retko danas. Ako se poredi sa danasnim standardima zasluzuje i vise od 8-ice.

PS.
Spoiler za naravno rasplet:
Nisam mogao da ne prepoznam sudbinu kineskih astronauta sa Tsien-a iz Odiseje 2010, verovatno im je to i bila inspiracija. Ovde bih i naveo glavnu manu za zavrsetak a to je sto nisu iskopirali opis bica iz romana nego ga zavrsili nekakvim svetlecim oktopodom. Onako nesto bi bilo mnogo vise u duhu celog filma.

Poslednja ispravka: goranmax (13.7.2013 u 22:41) Razlog: spoiler
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2013, 0:08   #6273
xandar
Starosedelac

Odgledah sinoc The Lone Ranger

http://www.imdb.com/title/tt1210819/

Sve sto sam znao o filmu svodi se na dve stvari-western mit i 2.5sata trajanja.
I posto se nalazim ovom parcetu zemlje nase planete, gde su me okolnosti unutar nje nacinili prisilnom stipsom, navedena druga stvar isla kao glavni argument za gledanje filma...
Jos samo da je u toj formuli ubacena i zdrava zabava -.-

Tempo filma nalikuje osobi sa srcanim problemima odnosno EKG je neujednacen, skace gore dole po intezitetu rezultujuci da da se u celokupnom utisku izvede neka siva zona po kvalitetu zabave.
Nisam mogao da se otmem utisku da ceo film nije rezirao jedan covek vec tuce njih odnosno delovalo je kao da je 5 drugih western filmova spojeno u ovaj jedan.
Casting je ok, cak glumci nekih sporednih likova su maestraelno odradili svoj deo, ali sto se tice Dzonija, i on je bio ok, ali nista vise od toga, jer jednostavno karakter lika ne dozvoljava neki pseudokomicni pristup ili bilo sta drugo...
Akcija je nezanimljiva i neivetivna, jedino neke scene koje imaju gotovo dokumentarni osecaj...

Sve u svemu, ne bih rekao da je los film, ali nije ni daleko od toga...

5/10
Stara 17.7.2013, 23:39   #6274
pentraksil
Deo inventara foruma

Pacific Rim

Sad se vratih sa projekcije, 3D. Ja sam i vise nego zadovoljan, ono sto sam ocekivao to sam i dobio. Fantasticnu akciju sa dzinovskim robotima i dzinovskim cudovistima. Pravi san za sve anime/mecha fanove. Film sa dosta klisea, sa pricom koja nije nista posebno, ne bas razradjeni likovi, ali bilo je vraski zabavno. 3D super odradjen, mnogo bolje nego sve sto sam do sada gledao u bioskopu. Uzivao sam za razliku od Man of Steel koji mi je bio boza.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Boondock Saint (19.7.2013)
Stara 19.7.2013, 18:45   #6275
cages
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka

Одличан Кинески филм за све који воле магију,акцију,драму,фантастику.... Што се мене тиче могу да предају папцима у Холивуду:

http://www.youtube.com/watch?v=AQcq5APsjsQ
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2013, 20:50   #6276
Boondock Saint
Veteran

Član od: 27.8.2010.
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka

Vratio se i ja sa Pacific Rima. Slazem se u potpunosti sa predhodnim komentarom, ovo je generalno sjajan film(neopterecen vestackim mracenjem i faux-ozbiljnoscu modernih filmova), pravi blokbaster stare skole od pravog majstora(Del Tora ). Dizajn Jeagera i Kaijua za svaku pohvalu. Svaki fan anime/mecha/kaiju zanra ce znati da ceni ovo. Idris Elba i Ron Perlman dominiraju svakom scenom, a glavni glumac je savrseno izabran, da odglumi (mozda malo izkliseiziranog) junaka ali navijate za njega od prve scene do zadnje. Preporucio bi svima da odgledaju ovaj (po meni) najbolji film ovog leta u bioskopu i podrze ga jer kako stvari stoje ovaj fenomenalan film je u opasnosti da ne dobije nastavak(koji je Del Toro vec isplanirao) jer zaradjuje premalo novca. U Americi ga je pobedilo djubre od Grown Ups 2. Bilo bi lepo da kvalitet pobedi jednom.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
JAZO (20.7.2013)
Stara 20.7.2013, 2:34   #6277
Auror
Starosedelac

Član od: 11.12.2005.
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

Razlog sto Grown Ups 2 zaradjuje vise je taj sto ima sise, ******, tejlora lautnera i ostale instant lova momente koji prodaju film napaljenim ljudima.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2013, 3:45   #6278
pentraksil
Deo inventara foruma

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Razlog sto Grown Ups 2 zaradjuje vise je taj sto ima sise, ******, tejlora lautnera i ostale instant lova momente koji prodaju film napaljenim ljudima.
Meni je prvi deo bio tupav, drugi me tek ne interesuje, ne bi dao ni dinar da ga gledam u bioskopu pa makar mi zivot zavisio od toga. Nazalost, znam ljude koji zeljno iscekuju nastavak......
Stara 21.7.2013, 1:45   #6279
Markonije
Starosedelac

Član od: 14.3.2009.
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka

@World War Z

Prvo sto sam primetio je stednja iliti 'kako snimiti film za 50 mil a da izgleda ko da je od 200 mil-a'

Drugo ,ocekivao sam Resident Evil 3 filmski spinioff a dobio Left4Dead multiplejer...

Trece film je krajnje rasisticki,ne mogu da verujem koliko skrivenih rasistickih/shovinistickih poruka ima u tom filmu,katastrofa

Scenario je ovog tipa 'ajmo do tacke A tamo je resenje,ah tacka A je unistena,ajmo do tacke B sa likom C on ce resiti,ah lik C se se okliznuo u kupatilu i poginuo,znaci jednio nam preostaje G tacka '

Ocena 5.5/10
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2013, 11:32   #6280
Dimo
Starośeđelac

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@World War Z
Prvo sto sam primetio je stednja iliti 'kako snimiti film za 50 mil a da izgleda ko da je od 200 mil-a'
Da su uložili milione, ljudi bi rekli: to je komercijalno smeće. Nemam pojma koliko su potrošili, ali film izgleda sjajno. Scene akcije su spektakularne (posebno dio u Izraelu), a maske zombija... pa, ja ne znam šta se bolje od onog može napraviti.
Citat:
Drugo ,ocekivao sam Resident Evil 3 filmski spinioff a dobio Left4Dead multiplejer...
To je subjektivni utisak. Ja sam očekivao još jedan Resident Evil klon, a dobio film koji ima i neku priču pride. Može da ti se sviđa ili ne, ali imaj u vidu da je scenario ograničen literarnim predloškom.
Citat:
Trece film je krajnje rasisticki,ne mogu da verujem koliko skrivenih rasistickih/shovinistickih poruka ima u tom filmu,katastrofa
Ja ovo nisam primjetio, ali mislim da je riječ o stavu: ako kreneš da gledaš film sa predrasudama, onda ćeš naći svakojake aluzije i poruke. Ne kažem da je WWZ remek dijelo, ali je prijatno osvježenje u ovom (u bukvalnom i prenesenom smislu) mrtvom žanru.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:12.