Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2010, 2:15   #1
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation IPTV na PC

Uzeo sam reciver za IPTV, zanima me da li mogu da ga povezem na PC? Imam samsungov TFT od 22'' i na njemu sam do sad gledao kablovsku televiziju, pa me zanima da li i digitalnu mogu zakaciti na njega? Ima 2 DVI ulaza ili izlaza ali ne znam da li moze uz pomoc nekog adaptera da se direktno kaci na monitor ili mora da ide preko kucista? Inace ima skart kabal za kacenje na TV pa me zanima da li moram traziti adapter sa skarta na DVI ili je moguce direktno sa recivera preko S-video ulaza naci kabal koji moze da se na drugom kraju zakaci za DVI? Ili opet sve mora ici preko maticne ili cak TV karte. Pomozite
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 8:57   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: IPTV na PC

Ne postoji nikakvo elegantno resenje, barem ne dok telekom ne promeni STB i korisnicima isporuci neki napredniji koji ima DVI ili HDMI prikljucke. Scart na DVI adapter ovde neces naci, a i u inostranstvu kosta ko bubreg tako da na povezivanje monitora direktno na STB zaboravi. Najpovoljnije resenje je da nabavis neku TV karticu(ili Video capture card, i on bi zavrsio posao bez problema) i STB povezes na nju. Naravno u ovoj varijanti morao bi da ukljucujes racunar kada zelis da gledas tv.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 11:37   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ne postoji nikakvo elegantno resenje,.
Ja bih rekao da ipak postoji relativno elegantno rešenje. A to je neko malo novije A/V pojačalo. Takva pojačala se proizvode od dvehiljadite pa nadalje, i sad nisu preterano ni skupa. Polovna po oglasima/Limundu za četrdesetak eura. A nova se mogu naći već za petnaestak hiljada dinara. Ja sam recimo uzeo ovo. Ima tri A/V ulaza na koje sam zakačio PS2 I eksternu TV Kartu, i to radi baš ekstra. A smatram da nije preskupo što se ulaganja tiče. Po meni vredi svaki uloženi dinar.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 13:57   #4
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy IPTV na PC

A postoji li opcija Scart na analogni ulaz, posto imam i taj? www.dealextreme.com ima brdo nekih adaptera i kablova ali cini mi se da ja ne mogu da pronadjem ono sto je potrebno

Mozda bi ovo ipak bila najbolja opcija?

http://itsvet.com/proizvod/samsung-p...monitor/1/1720


Poslednja ispravka: Freško (6.11.2010 u 14:07) Razlog: spajanje postova
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 14:13   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
A postoji li opcija Scart na analogni ulaz, posto imam i taj? www.dealextreme.com ima brdo nekih adaptera i kablova ali cini mi se da ja ne mogu da pronadjem ono sto je potrebno
Ma nije poroblem ima kold nas tih analogno digitalnih konvertera digitalnih, ima ih i da se kupe al nisu jeftini, od nekih 50 eura pa naviše. To imaš da kupiš u firmama koje se bave prodajom opreme za obezbeđenje objekata. Ja sam to josx pršle godine tražio i našao kada sam se bio nameračio da PS2 priključim na moj monitor i našao sam spravicu ali ko što rekoh bila je oko 50 Eura. I onda sam i rešio da kupim A/V Risiver jer za sličan novac (čak i manje, pojačalo me sa sve transportom izašlo ~4900), a dobio sam i AV svičer i Dolbi pojačalo.

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
Mozda bi ovo ipak bila najbolja opcija?

http://itsvet.com/proizvod/samsung-p...monitor/1/1720

Pih jeste i nije već ~40000 Din imaš vrlo dobre lcd televizore, tako da je vrlo diskutabilna kupovina tog monitora ako oćeš da ga koristiš ko tv.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 17:06   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: IPTV na PC

Najpovoljnije resenje je tv kartica. Naravno AVR je bolje resenje, ali i dosta skuplje.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 18:06   #7
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

S obzirom da imam AGP Asus P4P800 sta bih mogao da uzmem?
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 22:16   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Recimo TV 2000 Expert, ona je ~4000 Dinara, i trebaće ti adapter skart na kompozitne konektore ili skart na S-Video.

Adapter:

U principu ovo ti je najbolji tip adaptera, uz njega će ti samo još trebati i odgovarajući kablovi koje ćeš gurnuti u tv karticu i muzičku karticu.

Video kabli (ide od skart adaptera do ulaza u TV Kartu)
(kompozitni kabli)


ILI

S-Video kabli



U suštini sve je jedno koji tip kabla koristiš za prenos slike (sve je jedno)


Audio kabli (ide od skart adaptera do line in konektora u muzičkoj)


Eto to ti je kompletno rešenje ako ideš na varijantu sa TV Kartom....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 22:42   #9
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Freško :

Taj scart adapter što spominješ je dobar za prebacivanje materijala sa npr.VHS vidojka na komp ali nije za IPTV. Za IPTV treba ovakav adapter


Ne sme se zanemariti ni poseban set koji dolazi uz tv karticu


Ja sam na TV2000XP Expert dobio sliku pomoću kompozitnog kabla u crveni konektor sa gornje slike dok na s-video nije htelo.

Ono što je najbitnije od svega jeste da se u Winfast PVR2 namesti PAL kada se program namesti na kompozitni izvor. Tek pre nekoliko dana sam provalio da sam zaboravio da uradim ovo da bi sve ovo radilo.

Na ovaj način sam dobio malo bolju sliku nego preko antenskog priključivanja dok je zvuk postao daleeeeeeeeeeko bolji.

Poslednja ispravka: ivanza (6.11.2010 u 22:50)
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 22:12   #10
Zvre.co
Novi član
 
Član od: 9.11.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Pozdrav, pošto sam danas uzeo IPTV i aktivirao ga preko Winfast PVR2 (preko antene, coaxial) nisam baš oduševljen.. 70% vremena je "Eror during video start" a 20% "zakucan".. nameravao sam da prijavim kvar, ali su mi rekli da je IPTV namenjen za TV i da ne mogu da prihvate grešku kao njihovu pošto ga "gledam" na PC. Da li je do PC-a ili je to kod njih problem? Da li treba posebno podešavanje TV-kartice za IPTV?


Zvre.co je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 22:33   #11
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
Zvre.co kaže: Pregled poruke
Pozdrav, pošto sam danas uzeo IPTV i aktivirao ga preko Winfast PVR2 (preko antene, coaxial) nisam baš oduševljen.. 70% vremena je "Eror during video start" a 20% "zakucan".. nameravao sam da prijavim kvar, ali su mi rekli da je IPTV namenjen za TV i da ne mogu da prihvate grešku kao njihovu pošto ga "gledam" na PC. Da li je do PC-a ili je to kod njih problem? Da li treba posebno podešavanje TV-kartice za IPTV?


Problem je do njih. Reklamiraj kvar. Ta greška što ti se pojavljuje nema veze sa tim da li je IPTV povezan na kompjuter ili TV.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 15:02   #12
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

1. Imam TV karticu Qleadtek WinFast TV2000 XP Expert...nisam bas razumeo lepo kako da prikljucim IPTV na nju? (IPTV imam u dnevnoj sobi, a hocu da ga dovedem i u moju sobu-jedan STB uredjaj imam koji je udaljen od moje sobe 20m)
Ako uspem da ga povezem i sa TV karticom da li to znaci da kad promenim kanal na TV-u(u dnevnoj sobi je) promenice se i kod mene na monitoru(moja soba)?
2. Imam ovaj stariji video rekorder:





Da li moze nesto da se nakaci preko njega, posto ima ispravan birac kanala, tako da ja mogu nezavisno od TV-a da menjam kanale na monitoru?
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 0:52   #13
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Za početak ti predlažem da u Telekom podneseš zahtev za drugi STB. To će ti na mesečnom nivou podići račun za IPTV za maksimalno 300 dinara.

Taj drugi STB ćeš moći da ubaciš kod tebe u sobu i da ga povežeš sa računarom a STB i ruter ćeš povezati LAN kablom koji ćeš morati da kupiš po meri. On nije mnogo skup. Mene je LAN kabl od 25 metara koštao oko 600 dinara.

Na drugom STB-u ćeš moći da gledaš IPTV kanale nezavisno od onog prvog.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 11:46   #14
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Za početak ti predlažem da u Telekom podneseš zahtev za drugi STB. To će ti na mesečnom nivou podići račun za IPTV za maksimalno 300 dinara.

Taj drugi STB ćeš moći da ubaciš kod tebe u sobu i da ga povežeš sa računarom a STB i ruter ćeš povezati LAN kablom koji ćeš morati da kupiš po meri. On nije mnogo skup. Mene je LAN kabl od 25 metara koštao oko 600 dinara.

Na drugom STB-u ćeš moći da gledaš IPTV kanale nezavisno od onog prvog.
To znam, bila je to rezervna opcija ako ne ide ovako:1 STB na TV-u i monitoru...
1. A moze li nesto da se odradi sigurno je komplikovano iz posta 12, cisto da probam da povezem da vidim kakav ce biti kvalitet slike i zvuka? Jer IPTV necu stalno gledati na monitoru, ponekad neki film, emisiju, utakmicu.
2. Ako narucim drugi STB, kako cu njega prikljuciti da li isto preko tv kartice ili? Posto monitor nema nikakve dodatne prikljucke.
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 10:01   #15
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

@Fresko: Vidim da si ti spojio IPTV preko slicnog uredjaja....moze li se uraditi nesto kod mene?
post 14
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 13:55   #16
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
optimusz600 kaže: Pregled poruke
@Fresko: Vidim da si ti spojio IPTV preko slicnog uredjaja....moze li se uraditi nesto kod mene?
post 14
To možeš da koristiš samo ukoliko uzmeš drugi STB. Koristi se adapter čiju sam sliku ja postavio a i kabl koji ide uz tv karticu.

Ovo sa razloga jer čisto sumnjam da ćeš uspeti da nađeš toliko dugačak video kabl.

Bez drugog STB-a ćeš morati da koristiš antenski kabl.

Nego da li ti je TV priključen na prvi STB preko skart kabla ili preko običnog antenskog kabla ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 17:19   #17
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

[/QUOTE]Ovo sa razloga jer čisto sumnjam da ćeš uspeti da nađeš toliko dugačak video kabl.[/QUOTE]

[/QUOTE]Nego da li ti je TV priključen na prvi STB preko skart kabla ili preko običnog antenskog kabla ?[/QUOTE]

Mislim da je prikljucen sa scart kabel-om....nisam kod kuce, provericu pa cu ispraviti ako sam pogresio.
edit: Nisam razumeo prvu recenicu?
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 17:44   #18
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
optimusz600 kaže: Pregled poruke
Mislim da je prikljucen sa scart kabel-om....nisam kod kuce, provericu pa cu ispraviti ako sam pogresio.
edit: Nisam razumeo prvu recenicu?
Mislio sam na kompozitni i s-video kabl koji se spominje u temi ukoliko se IPTV ne povezuje običnim antenskim kablom sa tv karticom.

Ja nisam video kompozitni kabl duži od 10m.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 23:48   #19
optimus Z600
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Sad razumem....
STB uredjaj je na polici ispod TV,spojen je scart kabel-om, a STB je spojen sa mreznim kabel-om(20m) do moje sobe sa ruterom..
Znaci meni bi trebao kompozitni kabel da bi spojio STB sa monitorom? Ako treba duzi od 10m, valjda moze da se napravi?
optimus Z600 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 23:55   #20
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: IPTV na PC

Citat:
optimusz600 kaže: Pregled poruke
Sad razumem....
STB uredjaj je na polici ispod TV,spojen je scart kabel-om, a STB je spojen sa mreznim kabel-om(20m) do moje sobe sa ruterom..
Znaci meni bi trebao kompozitni kabel da bi spojio STB sa monitorom? Ako treba duzi od 10m, valjda moze da se napravi?
U tom slučaju ti ne treba kompozitni nego običan antenski kabl. To je najprostiji i najjeftiniji način da povežeš STB i tv karticu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
[Playthrough #4] - The Whispered World dijego_ Avanturističke igre 241 2.1.2015 21:37
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com