Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2016, 20:03   #10441
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Суаде, само да додам да су се верзије 720p/1080p/HD појавиле још пре 2 недеље (само што је мене мрзело да га гледам на компу, већ планирам да га гледам на великом ТВ-у).
Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Nisam još, a i ne verujem da ću (36,48 i 43,04 GB je ipak previše, a ne vidim da je kvalitet mnogo bolji od 1,96 GB verzije),..
Шта ће ти бре то? Гледај бре нормалну верзију до макс. 5 ГБ. И слажем се са свим што је Пентраксил написао.

Да додам да је Лео имао 1 од најбољих глума у The Departed, који је уз то и 1 од најбољих крими филмова које сам икада гледао. Мала шала око Леовог Оскара:...And The Oscar goes to...THE BEAR!!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Лол.jpg
Viđeno:	97 puta
Veličina:	60,6 KB
ID:	54049  
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2016, 21:33   #10442
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mada me je ovde prijatno iznenadio, nema mnogo teksta, ali mu se na licu vidi muka i tezina, fino je odglumio. Tom Hardi takodje. Svakako odlicni glumci.
Pa jeste kad mu se gu*ica mrzla na realnih -25, scene u vodi glumio bez kaskadera i stvarno jeo živu džigericu a vegetarijanac je(za mečku, nemam info).
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2016, 23:46   #10443
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Pa jeste kad mu se gu*ica mrzla na realnih -25, scene u vodi glumio bez kaskadera i stvarno jeo živu džigericu a vegetarijanac je(za mečku, nemam info).
Jes da je imao "pomoc" vremena, ali nije lako ni glumiti u toj muci
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2016, 6:44   #10444
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Leo je zasluzio oskar za Gilbert Grejp po mom misljenju. Mada me je ovde prijatno iznenadio, nema mnogo teksta, ali mu se na licu vidi muka i tezina, fino je odglumio. Tom Hardi takodje. Svakako odlicni glumci.
Slažem se, no bio je premlad, izgleda da kod Oskara težinu ima i "radni staž".
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 0:03   #10445
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

When I Live My Life Over Again



У последње време обожавам ове интеракције између старих мајстора и младих, нових нада. Иако не без мана (неке су и велике), филм просто плени када је у свом елементу. Амбер Херд потпуно убедљива, а Волкен, ех... Таквих више нема. Тако да, на крају је утисак позитиван.


Crouching Tiger, Hidden Dragon.




Ух! Какав филм. Гледао сам га мање-више када је изашао и у принципу запамтио сам само летење кроз грање и ходање по води. Зато је било као да га никада нисам ни гледао. У много бољим условима него пре 15 година, филм се показује у свој својој раскоши, а саундтрак ће вас распаметити. Како сам одрастао на ВХС кунг-фу касетама (овај је мој омиљени и не желите да знате које су муке биле да га пронађем, јер се наравно нисам сећао ни имена, ни године нити ичега) - ово скоро да је био 3D доживљај. Или VR, видећемо.

У сваком случају - ремек-дело.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2016, 21:41   #10446
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hyena Road (2015)
http://www.imdb.com/title/tt4034452/



Svedočanstvo o sramnom istrebljivanju civilizacije koja je moralno i duhovno mnogo iznad belosvetskog ološa koji se nakupio na njenoj teritoriji, a sve kao u borbi protiv terorizma. Nije za one sa slabim stomakom.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Hyena Road (2015).720p.BRRip.x264.AAC-ETRG.zip (35,2 KB, 10 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2016, 0:09   #10447
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I Am Wrath (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3212232/



Reditelj previše impresioniran Travoltom, prati kao njegovo duševno stanje (loše ili Travolta to loše odrađuje), a akcione scene urađene na brzaka i rekao bih čak amaterski. Kamera inače solidna, scenario kao da je miks više već viđenih ideja, uz to nedorečen. A tu su i one verske nebuloze. Možete i pametnije utrošiti 1h 32' umesto da gledate ovaj kičeraj.

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.4.2016 u 16:24)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2016, 4:20   #10448
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Beasts of No Nation




Uf, kakav film. Tezak, depresivan, tmuran. Ali zaista odlican. Ogromna preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2016, 16:13   #10449
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo jedan "kratkometrazni" za Suada, da rastjera lose vibracije.

https://www.youtube.com/watch?v=xyfu8pv5nws

Uvod za Ice Age 5.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 2:26   #10450
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam Batman v Superman. Opsti utisak mi je da je film okej, iako je scenario dosta los. Veliki deo filma odlazi na glupo pitanje da li Batman i Superman treba da postoje. Likovi su povrsni i skroz mi je neuverljivo sto se njih dvojica i ne vole nesto.

Ali, ima i dobrih stvari, prvenstveno namunjena rezija (munje koje sevaju iznad Batmana kad se pojavi u kadru i sl.), isto takva atmosfera i replike (''Do you bleed?") i odlicna muzika (jedan od dva autora, Junkie XL, je pravio i vrlo dobru muziku za Fury Road). Meni je to dovoljno da mi ovaj film bude jedno tri puta bolji od bilo kojeg Marvelovog superherojskog filma.

Takodje, scene borbe su dobre (poslednja cetvrtina je dosta zestok udar na cula), ali je Lux Luthor razocaravajuce plitak. Dzesi Ajzenberg je dovoljno bolestan i zastrasujuc, ali mi njegova motivacija i nije toliko jasna (on je zao i zeli da unisti svet?).

Poslednja ispravka: caine (20.4.2016 u 2:33)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 3:12   #10451
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Maigret Sets a Trap

Kad sam video Atkinsona na posteru, prvi utisak mi je bio da su englezi rešili da se našale na račun lika slavnog Simenonovog detektiva. Međutim, nije šala a glavni glumac me u sat i po uspešno "odvojio" od Mr. Beana u ovom krimi - trileru.

Dobro dođe kao predah od sve sile hi-tech forenzike, natprirodnih moći i sl. koje inače gledamo u filmovima i serijama iz žanra.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 8:34   #10452
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

London Has Fallen

http://www.imdb.com/title/tt3300542/?ref_=nv_sr_1


Klasican akcioni film sa vec dosta puta vidjenom pricom ali film drzi paznju i dobar je za "ubijanje" vremena.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 11:57   #10453
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zapravo, radi se o vrlo dobroj akciji. Ja sam gledao u bioskopu i odlično se proveo. Ono, dok spremaš pravosudni ispit, pristaješ na sve.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2016, 4:07   #10454
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bathory: Countess of Blood (2008)
http://www.imdb.com/title/tt0469640/



Sjajan Mađarski istorijski spektakl, koji bar za koreografiju zaslužuje Oskara. Priča bazirana na stvarnim događajima i ličnostima i još jedno svedočanstvo o surovosti Katoličke crkve.
Pojedinosti o filmu su vam na
https://en.wikipedia.org/wiki/Bathory_%28film%29
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Bathory Countess Of Blood (2008) BRRip.XviD.MP3-RARBG.zip (32,3 KB, 7 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.4.2016 u 10:04)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
gorann (23.4.2016)
Stara 22.4.2016, 14:03   #10455
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kissed

Još kao devojčica Sandara je opsednuta hladnom aurom i mirisom smrti...Romantičan pogled na nekrofiliju.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2016, 15:37   #10456
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Kissed

Još kao devojčica Sandara je opsednuta hladnom aurom i mirisom smrti...Romantičan pogled na nekrofiliju.
Auuu sećam se kad sam slučajno krenuo da gledam ovaj film na TV-u, bila mi mnogo slatka glavna glumica, i onda odjednom u toku filma saznam šta voli... Mnogo nezgodan osećaj sam imao dok sam gledao a i sada kada se toga setim.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2016, 23:08   #10457
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pawn Sacrifice
Невероватан филм, савршен. Фокус је на 2 шаховске легенде (Американац Боби Фишер и Рус Борис Спаски), али се прича више базира на Амера код је Тоби Мегвајер одлично одглумио. Невероватно потцењен филм, једва сам га ишчупао од препорука по нету. Квалитетна драма, напета и епохална, а мене је привукао онај психо елемент (који смо видели у Prisoners и Nightcrawler).
Оцена 9/10.

Point Break (1991) Point Break (2015)
Заиста одличан филм 90-их, адреналински. Сурфовање је екстра, глумачка екипа одлична, прича одлично реализована. Без превише описа, треба га одгледати, а мени је филм пажњу све до задње сцене, која је уистину одлична.
Оцена 9/10.

ОВај из 2015. није римејк, већ узима елементе оригинала и тера неку своју занимљиву причу са акцентом на екстремне спортове, природу и адреналин. Глума је млака, али радња и сцене феноменалне узевши у обзир сва летења, скакања итд. А тек природа у склопу са тим...предивно. Дакле, филм као филм - добар, а о квалитету - не може прићи оригиналу и то не пишем у лошем смислу, већ о постављању јасне границе, ако већ гледамо разлике у оба филма (што је беспотребно).
Оцена 7/10.

500 Days Of Summer
Одлична (не)романтична (квази)комедија. Има неких варница око приче које нису емоције, већ више порука око питања сродне душе или судбине, али јако добар ток радње. Филм је баш у неком свом стилу Џосефа Гордона Левита. Он је овде супротност лика из његовог режисерског дебија Don Jon.
Оцена 8,5/10.

Joy
У првих 20, 30 минута ми се чинило да ће ово бити 1 од доста прецењених филмова, али се десио 1 занимљив ток са одличном глумом Лоренсове и веома инспиративном, па и одређеним моментима, дирљивом причом. Веома мотивациони филм, 1 од квалитетнијих из прошле године и веома га препоручујем.
Оцена 8/10.
Spoiler za Остала 3 филма:
Legends of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Фасцинантан CGI филм, са предивном причом и војс овером. Визуелно је 1 од најлепших CGI филмова које сам икада гледао што и не треба да чуди с обзиром да долази од Зека Снајдера. Он је изгледа имао инспирацију у Господару прстенова, јер је ово јако слично томе (па, бар је мене некако подсетило на Средњи свет), али смештено у свет сова, борба добра и зла из њихове перспективе. Па још и ако сте љубитељ птица, па још сова, онда још боље за вас.
Оцена 8/10.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Пре свега, да бисте сконтали и зготивили филм, потребно је да од самог почетка пажљиво пратите сцене и нарацију главног лика и морам признати, глума Џима Керија је импресивна у овом филму, јер је потпуно другачији од нпр. Ејс Вентуре. Ово је озбиљан филм, са интелектом и не трпи незаинтересованог или пасивног гледаоца, а нажалост, то сам ја био када сам га гледао што ми је умањило утисак који би иначе био много јачи. У сваком случају, ко тражи квалитетну драму са љубавно-загонетно-животним елементима, ово не би требало да пропусти.
Оцена 7,5/10.

The 5th Wave
Неквалитетан тинејџ. филм који предводи Клои Грејс Морец, али се надам да ће јој пасти нека драмска улога у неком квалитетнијем филму да дође до изражаја. Овај филм је доста упростио садржај нечега што ни само није потпуно појашњено, па у неку руку подсећа и као неки спин оф Ходајућих мртваца, али без зомбија...знам, тешко је објаснити, али ако неко тражи квалитет, овде га неће наћи, али ће наћи таман толико да убије време, ако нема што друго да гледа па га у том смислу и оцењујем. Такође, филм нема крај, не буквално, али...ако неко одгледа знаће о чему пишем, па мислим да има изгледа за (квалитетнији) наставак.
Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2016, 5:03   #10458
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Finest Hours

Kopiraću malo Zonijev stil

Citat:
The Coast Guard makes a daring rescue attempt off the coast of Cape Cod after a pair of oil tankers are destroyed during a blizzard in 1952.
Film je zasnovan na istinitom događaju i kao što se da naslutiti iz sinopsisa, drama sa predviljivim krajem. Uprkos tome, vredan gledanja ako ništa, ono bar zbog jednog detalja... par godina sam proveo na moru i u moru pa mi je sve to donekle blisko ali opet trljam oči i ne verujem šta sam video i da se i to može...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2016, 8:32   #10459
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
The Finest Hours

Film je zasnovan na istinitom događaju i kao što se da naslutiti iz sinopsisa, drama sa predviljivim krajem. Uprkos tome, vredan gledanja ako ništa, ono bar zbog jednog detalja... par godina sam proveo na moru i u moru pa mi je sve to donekle blisko ali opet trljam oči i ne verujem šta sam video i da se i to može...
Mali dodatak.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The.Finest.Hours.2016.1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO.zip (27,9 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (24.4.2016 u 13:43)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2016, 12:50   #10460
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
par godina sam proveo na moru i u moru pa mi je sve to donekle blisko ali opet trljam oči i ne verujem šta sam video i da se i to može...
Da li ti stvarno mislis da su efekti i akcione scene u filmu verno preneseni? Ja verujem da je bilo nenormalno gusto i da su momci preziveli svasta, ali pola onih scena (znaci ne sve) je nevidjeno smesna i prakticno nemoguca.

Mislim, ono izigravanje

Spoiler za talas:
podmornice dok talas sa ko zna kolikom silom prelazi preko njih....a brodic od par stotina koligrama ide li ide, kao da je nuklearna podmornica


ma daj.

Film bi bio odlican da nisu preterivali sa tim efektima, slican osecaj sam imao kao i sa "In the Heart of the Sea". Cisto preterivanje sa CGI scenama i kamerama, kao da je The Avengers a ne film po istinitoj prici. Znaci nisam protiv CGI, cak naprotiv, ali kada se ovako razbacuju sa njim......katastrofa
Film kao film je dobar, samo da nema tog preterivanja. Potpuno remeti uverljivost filma, iako je baziran na istinitoj prici.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com