Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2017, 11:47   #21
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Trece mesto - Mass Effect 2. Gomiletina loyalty misija posle onakve maestralne SF ludnice u prvom delu.

Drugo - Arcania: Gothic 4. Obozavam prva tri dela, a cetvrti je takvo smece da mi i je zao sto mu uopste i ime spominjem.

Prvo - Dragon Age 2. Ubedljivo najvece razocarenje za mene otkada igram igre. Sve, ali bukvalno sve je deset puta bolje bolje u originalu.

Honorable mentions: Crysis 2, Risen 2, The Witcher 2, i Riddick: Assault on Dark Athena.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 12:56   #22
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Carmageddon je bio otkrovenje... a nastavci... uzas... bez te neke hemije
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 14:38   #23
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Dodati jos i Flatout 2. Igra je tezak krs posle fenomenalnog prvog dela.
I Deus Ex 2 je takodje bio krsic posle genijalnog keca. Ipak, mogao je da se odigra.
@Nameless: Gothic 3 i posle svih zakrpa zna na modernom kompjuteru da na trenutak zakoci a "veslanje" je ostalo i igra je generalno nezanimljiva sto patch ne moze da popravi. "Veslanja" je bilo i u prva dva dela, mehanika borbe je losa ali to nije smetalo da ta prva dva nastavka postanu legende.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.2.2017 u 14:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 17:22   #24
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Ne bih rekao da je losa... Vise funkcionalna
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 20:02   #25
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
"Veslanja" je bilo i u prva dva dela, mehanika borbe je losa ali to nije smetalo da ta prva dva nastavka postanu legende.
Nisam siguran da je u prva dva dela bilo ovakvog veslanja. Mislim da bi u 90% slučajeva izginuo da samo spamujes levi klik, pošto je eskiviranje protivnika bilo krucijalno za preživljavanje.

lol
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 20:59   #26
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Zapravo eskiviranje nije bila odlucujuca taktika za prezivljavanje. Bilo je bitno pravovremeno mlatnuti protivnika macem tj drzati ga na odstojanju, eskivaze su u oba prva Gothica pa i trecem lose odradjene. Ceo borbeni sistem je u sustini sr**je (osim maga) ali to ne smeta jer su igre super.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2017, 21:20   #27
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Jeste borbeni sistem u prve dve igre loš, ali da samo spamuješ levi klik i da svi popadaju ispred tebe je gotovo nemoguće.. osim pri kraju igre kada dovoljno naleveluješ lika po on postanje neuništiva mašina. I ovaj osnovni, smehotresni napad (veslanje) nije tako izgledao u prve dve igre, a samo je on dovoljan na repeat da potamaniš čitavo jedno utrvđenje puno orkova. Ma, smejurija..

Ali nisu samo borba i bagovi u pitanju. Kažem, osećao sam na pretek neku generičnost i nedostatak onog osećaja da je sve 'ručno' rađeno kao u prve dve igre, još je glavni kvest delovao isuviše šablonski. Kvantitet ispred kvaliteta.. što nije bio slučaj u G1&2. Muzika je, sa druge strane, fantastična- jedan od najboljih OST-ova ikada, ali šteta što je proćerdan na jedno takvo smeće od igre.

Poslednja ispravka: nameless1 (6.2.2017 u 21:34)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
caine (6.2.2017)
Stara 7.2.2017, 8:35   #28
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

A kad malo krenes da igras i sretnes ponovo Orke nema sanse da ponovis "uspeh" iz sela ni sa jednim od njih tako lako, zapravo skoro nikako na samom pocetku igre. Muzika je fantasticna u trecem delu, slazem se. Osecaj genericnosti je zato sto je igra ogromna pa se obilato koristio sistem copy-paste - nesto slicno se videlo u Obliviionu pa i Skyrimu u manjoj meri. Sam G3 nije katastrofalna igra ali nije dostojan nastavak prve dve.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2017, 19:39   #29
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Mass Effect 3...uzeo opet da prelazim ceo serijal (priprema za Andromedu) i posle pet godina kraj ove triologije me i dalje proganja, neverica kako su uspeli da u 30 minuta totalno poniste poentu gotovo svake odluke koje je igrac doneo u prethodne dve igre...gamingujem vec vise od 10 godina (12-13 tacnije) i ne secam se da me je kraj nekog serijala ostavio u bunaru kao finale ME triologije...rupe u prici i traljavo pisanje pogotovu endinga me proganja evo vec pet godina a proganjace me jos toliko...

Nesto sto je trebalo da bude trijumfalni kraj jednog od najboljih SF serijala ikada....some wounds never heal.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2017, 3:08   #30
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Deus Ex Invisible War (k'o sto neko rece, ovo ne postoji)
Dragon Age II (uzas pojednostavljeni, konzolasko smece)
Carmageddon TDR 2000 (u odnosu na dvojku, poptpuno podbacio, preveliki sarenis i nije imao tu bolesnu atmosferu i zvukove)
Risen 3 (Risen 2 mi je odlican, ovo mu dodje kao Risen 2.5, samo jos gori)
F.E.A.R 3
Splinter Cell Conviction (i za ovo se pravim da ne postoji, osim eto, zbog price)

Ako se setim josm necega, dodacu.

P.S
Mass Effect 3 mi je za eazliku od vecine ovde, odlican. Kao i prva dva dela.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Clayton (8.2.2017), Leonida (8.2.2017)
Stara 8.2.2017, 14:37   #31
Clayton
Član
 
Član od: 26.11.2011.
Lokacija: The Gusarski Zaliv
Poruke: 30
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Risen 3 sadržajno i nije bio tako loš, samo meni je onaj borbeni sistem bio ogavan, ne detektovanje udaraca, trome kontrole, kamera predstavlja lika za sebe jer se kreće poprilično samostalno i nezavisno od vaših pokreta mišem. Mislio sam opet nekada kasnije pružiti šansu ako je dovoljno zakrpe ali eto taj dan još nije došao.

Poslednja ispravka: Clayton (8.2.2017 u 14:49)
Clayton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 3:04   #32
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Mene je razocarala Amnesia: Machine for Pigs. Mnogo losija igra od Dark Descent.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 12:02   #33
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Mass Effect 3 i to ne samo kraj. Generalno mi je cela igra bila razocaravajuca, bilo je mozda nekih zanimljivih delova ali inace totalni fejl.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uros12 na korisnoj poruci:
Bascelik (16.2.2017)
Stara 16.2.2017, 12:38   #34
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Diablo 3 - *****e
ME3 - isto
Supreme Commander 2 - najveci fail od nastavka ikad, bez konkurencije
Gothic 4 - a ovo je vec zlocin protiv covecnosti
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 1:36   #35
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Red Alert 3 - 1 i 2 sam obozavao. Sate sam gubio igrajuci MP po buvarama, a i samo prica je bila odlicna, puna humora i odlicnih momenata. Trojka nema toga ni u korovu. A i prica je bledunjava, a sinematike kao da je radio neko pod pretnjom puskom.
Max Payne 3 - Ne smeta meni Brazil i to okruzenje, vec sto su izbacili stripski, noire stil pripovedanja price iz 1 i 2. Najvise mi smeta PREVISE quick time event-ova i cut scena koje nekada nemaju smisla.
Neverwinter Nights 2 - 1 je bila legendarna igra, remek delo. Dvojka je jako dobra, ali ima nekih bagova koji su zakljucavali igru, ne otvarajuci dalje kvestove tako da sam odustao od igranja. Skoro sam skinuo GOG verziju, sa patch-om zadnjim, i neke bagove nisu otklonili. Isto mi je nekako sve bilo plitko i bezlicno u igri.
Doom 3 - Prva dva dela su odlicna, krljanje do bola. Treci deo kao da je hteo da emulira Survival horror zanr u FPS izvodjenju, ali eksperiment nije uspeo. Igra jedino sto izaziva jeste klasutrofobiju, osecaj teskobe, i to samo ponekada.

I mani komentar. Skoro sam presao Mass Effect serijal ispocetka, sva 3 dela, sa svim stroy DLC-ovima. I moram da kazem da mi je dvojka najbolja, dok su kec i trojka izjednaceni. Kec ima jako dobre glavnu pricu i misije koje je prate, i to je maltene remek delo samo po sebi. Dok me ubijaju u pojam repetativne sporedne misije. Sedni u Mako (koji se ponasa kao buggy), idi do tacke x, pobij sve zivo i vrati se nazad, a da ne pominjem one mini igre koje predstavljaju skeniranje. Ubijanje u pojam. I dvojka je patila od toga. Trojka je nekako tehnicki najispeglanija i najfluidnija, ali prica je od nekog sivila, do odlicnih detalja, ali onaj kraj je zaista za povracanje. Jedino sto vadi koliko-toliko igru su extented cut (diskutabilno) i Citadel DLC. Jedno od najboljih dodatnih sadrzaja koje moze da se odigra. Da je malo duze trajalo, moglo je da bude kao cela ekspanzija za sebe.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 3:47   #36
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nastavci igara koji su vas razocarali.

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Doom 3
Uh, da, definitivno. Sećam se kako sam kao klinac balavio nad SK-om kad sam čitao opis prvih 10 puta () i nisam mogao da igram igru jer sam imao slabašan PC. Pljuvanju po elementima igre u tekstu jednostavno nisam želeo da verujem. Fast forward par godina probao sam igru i smorila me je u prvih sat vremena. Onda sam joj ponovo dao šansu i naterao se da pređem prva 2-3 sata igre i umesto da mi dosadi igra me je isfrustrirala lošim odlukama u game designu.
Relativno skoro, po treći put, sam dogurao još dalje u BFG Editionu i jednostavno nisam mogao da podnesem konsatntno krljanje u malim hodnicima, sobicama sa 40 karakondžula dok se krećem kao ruski tenk i polaaaako reloadujem oružje na svakih par sekundi. Kontam da je nekima to bilo kul i kontali su celu horor tenziju ali jok brate, u Doomu se uvek radilo o kvalitetnom krljanju. Kad sam već spomenuo horor, prvi i drugi Doom su imali tu, za svoje vreme, sjajnu estetiku, monster design i dizajn nivoa koji su sami po sebi nabijali tenziju i nije bilo potrebno veštački nabijati atmosferu igraču na nos.

Igra je kao FPS fejlovala jako. Zato sada imamo Doom 2016 kao i više nego dobar reboot pa trojku mogu da zaboravim Još da se neko u Bethesdi setio da dozvoli developerima da naprave igru koja može da se moduje - sreći nikad kraja. Ali u takvom vremenu živimo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji antivirus koristite? doctor Zaštita 982 16.12.2017 15:59
Najbolje od nezapaženih igara... polarnimeda O igrama uopšte 150 5.7.2017 14:45
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Cene i izbor original igara kod nas Sreten Mladenovic O igrama uopšte 4 17.6.2011 10:30
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com