Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2006, 16:08   #1
dachans
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom SPDIF problem

Posedujem laptop sa integrisanom zvucnom karticom (5.1) koja je katastrofa ali ima SPDIF OUT. Problem je sto na zvucnicima (logitech Z-5500) nikako nisam uspeo da dobijem signal (sva moguca podesavanja sam pokusavao).
Pitanje glasi, da li uopste moze da se dobije digitalni audio signal od mp3 ili CD audio zvuka?
Ako i moze da li cu time resiti problem lose zvucne kartice (tj. izbeci njen D/A konvertor)?
Ili mi je jedino resenje neka Creative externa zvucna kartica?
dachans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 12:27   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
dachans kaže:
Pitanje glasi, da li uopste moze da se dobije digitalni audio signal od mp3 ili CD audio zvuka?
Moze ali ne preko Winampa i srodnih mu playera. SPDIF ti je potreban dekoder kao recimo AC3Filter ili FFDSHOW koji ce da usmeri signal kroz SPDIF. Znaci ako oces da cujes nesto muziku ces morati da pustas is recimo BSPlayera. ali pre toga u ova dva gore navedena stavis SPDIF Output. Probaj pa javi
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 13:50   #3
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Pa nije bas tako. Ja preko SP/DIF-a integrisane zvucne karte cujem sve moguce zvukove Windowsa, od Winampa i filmova preko sistemskih zvukova igara itd.

Taj deo posla bi trebalo da odradi drajver, u njemu bi moralo da postoji opcija "enable sp/dif" i od tada sve sto ide na stereo bananice ide i na sp/dif.
U zavisnosti od sadrzaja do risivera/zvucnika tj. njihov spdif ulaz ce stizati stereo ili neki vid surrounda, zavisi sta i iz cega se pusta. Ali zvuk se mora cuti u svakom trenutnku ako ga racunar reprodukuje.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 14:03   #4
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

@Sasa Ja jedino dobijam zvuk preko SP/DIF-a na ovaj gornji nacin i ne znam zasto ne reprodukuje sve iz sistema. Na zadnjoj strani kucista imam ukljucak za koaksialni kabal ali iz upustva ploce na ploci postoji jos jedan prikljucak za SP/DIF koji prvi put u zivotu vidim a takav isti prikljucak umesto koaksijalnog ima ortak nf-4 ploci koju je kupio pre mesec dana. Kad sam otvorio kuciste stvarno konektor ali ne znam kao da ga povezem.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 14:33   #5
dachans
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
Sasa kaže:
Pa nije bas tako. Ja preko SP/DIF-a integrisane zvucne karte cujem sve moguce zvukove Windowsa, od Winampa i filmova preko sistemskih zvukova igara itd.

Taj deo posla bi trebalo da odradi drajver, u njemu bi moralo da postoji opcija "enable sp/dif" i od tada sve sto ide na stereo bananice ide i na sp/dif.
U zavisnosti od sadrzaja do risivera/zvucnika tj. njihov spdif ulaz ce stizati stereo ili neki vid surrounda, zavisi sta i iz cega se pusta. Ali zvuk se mora cuti u svakom trenutnku ako ga racunar reprodukuje.
Drajver ima tu opciju (enable SPDIF analog and digital) medjutim i dalje nista. Probacu cim dodjem kuci sa BSPlayer-om, pa cu da vam javim.
Inace u Control Panel-u ima i neki AC3 Filter, i u njegovim properties-ima sam izabrao SPDIF OUT al dzabe, ne radi.

Hvala obojici na odgovorima

P.S. ostaje pitanje da li ste preko SPDIF-a dobili kvalitetniji zvuk?
dachans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 18:31   #6
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
dachans kaže:
AC3 Filter, i u njegovim properties-ima sam izabrao SPDIF OUT
Pa ako ti ni tako ne radi probaj da reinsaliras drajvere za zvuk.

Citat:
dachans kaže:
P.S. ostaje pitanje da li ste preko SPDIF-a dobili kvalitetniji zvuk?
Pa ako imas neke besne zvucnike da. Medjutim posto je integrisana zvucna kartica neocekuj previse
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 15:38   #7
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
NenadN kaže:

Pa ako imas neke besne zvucnike da. Medjutim posto je integrisana zvucna kartica neocekuj previse
I opet netacno

Fora sa SP/DIF-om jeste da ne zavisi od zvucne kartice, makar ne toliko koliko zavisi kada je u pitanju analogni zvuk.

Da li svira integrusa ili audigy mozes da provalis i na najjeftinijim zvucnicima, medjutim ako ides preko spdifa za to ti treba av risiver od bar 500 evra i jos toliko u zvucnicima (stereo). Opticki spdif kazu bolje prenosi info i samim tim je zvuk kvalitetniji, ne znam, ne provaljujem razliku izmedju cinca i optike, mozda, ali.... spdif sa integrusa radi odlicno!

Kod spdifa nema konverzija, nema suma, nema efekata, zvuk ide pravo iz mp3/wav/dvd-a kako je zapisan, i av risiver posle pravi zvuk, prebacuje ga u talase.

A zasto vama to ne radi, ja ne kapiram. Promenio sam xy ploca i zvucnih sa RCA spdifom (njega koristim) i uvek cujem sve sta se desava na kompu na AV risiveru. Uopste mi deluje komplikovano da namestim da se cuje samo dvd ili kako vec.
Deluje mi da je greska u drajverima, oni su ti koji ukljucuju spdif i tu nesto po svemu sudeci ne stima. Procackajte to.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 17:54   #8
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: SPDIF problem

Citat:
Sasa kaže:
A zasto vama to ne radi, ja ne kapiram.
Pa ne znam ja koristim Railtek 3.80 drajvere posto su to zadnji. Ali ni raniji mi nisu pomogli. DVD mi uredu radi ali Divx moram preko AC3 ili FFDSHOW-a. Za ostalo idem analogno.

Citat:
Sasa kaže:
I opet netacno
Ja bi reko delimicno netacno.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2006, 9:08   #9
dachans
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: SPDIF problem

Ljudi hvala na odgovorima,
medjutim kod mene nece pa nece da proradi. Poludeo sam vise . Nadam se da su odgovori barem nekom drugom pomogli a ja cu u servis da vidim sto nece da radi.

pozdrav svima
dachans je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Zanimljiv problem Paljenja risiko Kvarovi 7 12.2.2007 1:46
Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM overlord Nosači podataka 16 5.2.2006 10:54
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com