Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2010, 16:57   #101
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

u igri mi se definitivno ne svidja ovaj zoom kroz optiku kao... verovatno je na desno dugme i krajnje je smesno... ni malo realan pristup.
a 12.7 mm je fin i zbog zvucne komponente isto , lepo je da ima takvog efekta u igri... pa rasprskavajuca zrna... pa oklopno-probojna sto kazu ameri.... i sto ti kazes explozije pri udaru. milina... kad ce sve to stave u neku igru ,stvarno propustaju puno... prodavalo bi se kao alva... i jos da se zove npr , Barret 50cal , Dark Mission ... ha ha istanjile bi se kreditne kartice na zapadu samo tako
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 19:19   #102
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

@GrubbY:

Onaj Kalaš iz zadnjeg klipa je odsvirao svoje, samo da znaš. Posle ovoga može samo da se baci. Vojni standard za automatske puške kaže da njihova cev izdržava maks rafalno oko 150 metaka, najviše ima zadnji češki model sa 180 metaka (inače to je neki standard za lake puškomitraljeze). Dakle, posle 300 metaka cev je otišla van tačke povratka.

Inače, obe puške su rađene na dva različita pristupa: ameri su hteli automatizovanu preciznu repetirku, dakle, rafal je bio manje bitan, bitnija je preciznost dik su ruje htele automat koji ima veću snagu metka i koji se koristi na daljinama maks od 400metara, nejviše na do 200 metara uz maksimalnu pouzdanost. Oba su dobila šta su htela, ruski koncept se pokazao boljim, šta da se radi, bolje naučili istoriju. Rat nije gađanje na strelištu.

@Levčanin:

Neznam na koje zrno si ti moslio, ali ja na ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Raufoss_Mk_211

Dakle, sve u jednom računajući i eksplozivno punjenje. Kad je bal neka je maskembal. Neka buši, gori, eksplodira. I slažem se, za napaljene amere to bi bila vrlo primamljivo, oni baš vole takve stvari. Plus dodaj neki prigušivač, pa multinamenski dnevno-noćni-pasivni-termalni-laserski.... nišan koji vidi kroz dim,maglu, kišu, zidove, pola planete .... nebi im bilo kraja sreći .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 21:41   #103
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

znam sve te klipove gledao sam i pre odlicni su... u neku ruku americki m16 je puska za igrice... nije ni cudo sto su je vojnici zvali toy gun.i oni sami priznaju da na terenu irak afganistan , koriste jace kalibre za ozbiljniji posao... ma citava amerika je ogromna fabrika oruzja i oni prave sve i svasta i nikad zvanicno ne priznaju da je nesto sto naprave lose ili nepotrebno. jednostavno moze im se...
rusi s druge strane kad nesto naprave to im je za sad i u za na dalje. kad bi birao ipak bi se uvatio za kalas i ako je ak tezi neprecizniji itd... al gde udari, tu busi... ha ha busiiii ha ha busiiiiii
a sto se tice comp.igara to je sve zae*ancija ...
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 12:06   #104
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Kalaš neprecizniji .....

Neznam da li si video ovaj link, ili čitao taj broj ali evo:

http://www.kalibar.rs/code/navigate....&articleId=138

Sve u svemu, pročitaj i videćeš par vrlo interesantnih delova priče, od kojih su najbitniji možda ovi:

Citat:
Na testu, karabin M-4, ni sa jednim zrnom, uključujući i pancirni metak, nije mogao da probije ploču pancirnog čelika sa starog oklopnog transportera, dok to nije bio problem za karabin M-92 sa pancirno zapaljivim metkom PPU. Tako smo utvrdili da modifikovani karabin M-92, sa dimenzijama mini karabina M-4 (sub compact, najkraća verzija), po vatrenoj moći prevazilazi veću, karabinsku verziju sa cevi od 16 inča, koju sada forsiraju korisnici ovog koncepta, nezadovoljni učinkom metka 5,56x45 NATO (.223 Remington), iz kraćih cevi.
Citat:
a karabine M-4, kojima smo raspolagali, ugrađeni su izvanredni refleksni nišani Aim Point, što je omogućavalo da ih pod istim uslovima testiramo u preciznosti, gađanjem u kružnu metu na daljinu od 50 m. Tu se i dogodilo najveće iznenađenje, jer je prerađena i modifikovana verzija karabina M-92, bila vrhunski precizna i mnogo je nadmašila M-4, poznat po preciznosti: sa duplo užom grupom i samo dva metka u krugu devetke, M-92 se izuzetno pokazala (iako su obe podjednako upotrebljive).
Jeste teži, ali neprecizniji nije, nije manje probojan, nije manje upotrebljiv ( čisto da se zna, kraći je od M4 karabina, dakle, lakši za kontrolu, uporediv sa verzijama koja imaju kod M16 verzija dužinu cevi za oko 10cm veću), robusniji sistem .... Pitanje je koliko je u celoj priči o preciznosti to propaganda. Jeste, teoretski slobodna cev je preciznija, u praksi, ima mnog više faktora koji utiču na preciznost od samo nje. Lično, meni jedan ovakav modifikovan Kalaš je više nego dovoljno rešenje za sve što treba .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 13:00   #105
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Нешто ми говори да сте мало залутали са теме.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 15:27   #106
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

odlicno,ali vidi meni je jako interesantna varijanta ak-74 M. to je valjda '91 modernizovana (slovo M u nazivu) verzija ak74. Rusi su valjda u svim jedinicama vojske presli na taj standard. ima vise varijanti te puske , al nigde sem na Wikipediji nisam nasao neki detaljniji podatak o mogucnostima te puske , izdrzljivost , kvalitet materijala, ucinak i sl. kalas se u raznim varijantama pravi u raznim zemljama (ukljucujuci i nasu)ali ruski original je ipak nesto posebno. slicna je i prica sa ruskim tenkovima
( izvinjavam se moderatorima na malo offtopika al ne znam gde ima mesta na ovom forumu za pricu o naoruzanju sem u igrama sa ratnom tematikom
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 16:53   #107
Denmla
Novi član
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: BEOGRAD
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Denmla Slanje poruke preko Skypea korisniku Denmla
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

valjda ce biti dobra
Denmla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 17:02   #108
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@GrubbY:

Onaj Kalaš iz zadnjeg klipa je odsvirao svoje, samo da znaš. Posle ovoga može samo da se baci. Vojni standard za automatske puške kaže da njihova cev izdržava maks rafalno oko 150 metaka, najviše ima zadnji češki model sa 180 metaka (inače to je neki standard za lake puškomitraljeze). Dakle, posle 300 metaka cev je otišla van tačke povratka.
Djeco draga,kalašnjikov iz onog klipa s onim country redneckom uopšte nije originalan nego neko modovano američko smeće.
Pri onolikom opterećenju kakvo je onaj redneck napravio na video snimku vidi se da se ne radi o pravom kalašnjikovu jer oni se prije puštanja u prodaju testiraju pod svim mogućim uslovima,i na sve to ja posjedujem jedan originalan AK47 za koji ti tvrdiš da će "poslije 300 metaka cijev otići van tačke povratka" a iz njega je ispaljen mali milion metaka tako da bih i tebe i ostale kvaziratoborce molio da se okanete pametovanja ako nikad niste pucali iz puške i ako za jedinu referencu koristite nepostojeći "vojni standard".
Zato prvo pa pa potom i tek onda pišite.

Izvinjavam se za offtopic,morao sam skrenuti pažnju na činjenice.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 19:14   #109
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Djeco draga,kalašnjikov iz onog klipa s onim country redneckom uopšte nije originalan nego neko modovano američko smeće.
Pri onolikom opterećenju kakvo je onaj redneck napravio na video snimku vidi se da se ne radi o pravom kalašnjikovu jer oni se prije puštanja u prodaju testiraju pod svim mogućim uslovima,i na sve to ja posjedujem jedan originalan AK47 za koji ti tvrdiš da će "poslije 300 metaka cijev otići van tačke povratka" a iz njega je ispaljen mali milion metaka tako da bih i tebe i ostale kvaziratoborce molio da se okanete pametovanja ako nikad niste pucali iz puške i ako za jedinu referencu koristite nepostojeći "vojni standard".
Zato prvo pa pa potom i tek onda pišite.

Izvinjavam se za offtopic,morao sam skrenuti pažnju na činjenice.
kao prvo Vasiljevic je lepo napisao 'rafalno'... ti to izgleda nisi ni video da pise... 300 rafalno i milioni pojedinacno su 2 razlicita pojma.
drugo , otkud znas sugurno da je 'modovano...' zar mislis da Rusi i bivse zemlje istocnog bloka nisu proizvodili bas onakav okvir i slicno... mnogi i citave puske,s licencom il bez.USA je puna takvog oruzja sada,a da ne pomonjem 'trofejno oruzje' iz njihovih vojnih pohoda od Vijetnama pa na ovamo...
trece. otkud tebi pravo da izvodis zaljucke a drugima da zabranjujes,ovaj forum postoji da bi ljudi samo razmenjivali misljenja.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 20:15   #110
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Za razliku od većine, kako se približava izlazak igre, meni se sve čini da će biti pun pogodak.Čak i više nego što sam se nadao.Kuka se da nema "balistike".A što li je to balistika?
Da nije možda utucaj Saturna u konstalaciji sa Uranom u znaku Vodolije ili šta već, na putanju zrna.
Sama koncepcija igre, koliko sam ja razumeo, je da se u misijama ubacuješ u dubinu neprijateljske teritorije.Sad ne znam koji bi to ludak poneo u takvu misiju snajper od 14 i kusur kila.Ne samo zbog težine.Možda bi opalio samo jedan metak ili dva i za minut-dva bi bio u večnim lovištima.To nije oružje već bi pre rekao oruđe, mada ga opslužuje jedan čovek.Mini top.I baš je onako ogroman i nezgrapan, stvoren za stelt akcije.Naj lakše se sa njim tiho šunjati u đžungli.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 20:56   #111
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
Za razliku od većine, kako se približava izlazak igre, meni se sve čini da će biti pun pogodak.Čak i više nego što sam se nadao.Kuka se da nema "balistike".A što li je to balistika?
Da nije možda utucaj Saturna u konstalaciji sa Uranom u znaku Vodolije ili šta već, na putanju zrna.
Sama koncepcija igre, koliko sam ja razumeo, je da se u misijama ubacuješ u dubinu neprijateljske teritorije.Sad ne znam koji bi to ludak poneo u takvu misiju snajper od 14 i kusur kila.Ne samo zbog težine.Možda bi opalio samo jedan metak ili dva i za minut-dva bi bio u večnim lovištima.To nije oružje već bi pre rekao oruđe, mada ga opslužuje jedan čovek.Mini top.I baš je onako ogroman i nezgrapan, stvoren za stelt akcije.Naj lakše se sa njim tiho šunjati u đžungli.
he , he opsluzuju ga dva coveka... o tome i pricam, jer pogledaj one klipove o igri... videces vise od jednog coveka kao ucesnika u zadatku. i sta mislis da moze u nekoj spec operaciji da se uradi sa manjim kalibrom na vecoj daljini... sad ce americki randzeri u operacije da idu i sa vazdusnom puskom... moze i samostrel...on je kao stealth,cuo sam prica se 5,56 mm je previse jak... a da 12,7 je tezak,ne moze da ga nosi specijalac...
pa nije rat lov na vrapce.
A sad ozbilno, raspitaj se malo sta su nasi sve radili sa 'crnom strelom' '99.
A u vezi igre,ja i dalje mislim da je takva puska u igri savrsena ideja. i marketingski i sadrzajno gledano. naravno ne tvrdim da ce Sniper: Ghost Warrior u bilo kom smislu biti losa igra. Ne znam to,dok ne odigram.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 21:47   #112
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
GrubbY kaže: Pregled poruke
,gde ovo nadje,kakva bruka,pa zamisli da je ovaj sa AR-15 stvarno upao u neprijateljski rov ili neku prostoriju,ala bi ga slatko docekali.Samo rusi prave pravo naoruzanje
@Lone Wolf,Vasiljevic je potpuno u pravu,nebitno ko je napravio onaj kalas,posle onoga ona puska se baca 100%
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 22:08   #113
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

@LoneWolf:

Vojni standard kaže da cev bilo koje puške (misli se na automatske) u svetu je 6000 metaka a kao deo tog standarda kaže se da je vek opstanka cevi 150 metaka u rafalnoj paljbi (dakle kao na snimku, ne kratki rafali ne da pustiš da se ohladi cev, konstantno ispaljeno rafalno). Ovo kaže čovek koji je u vojsci razdužio po tim standardima pušku i poslao je kod puškara na promenu cevi ( ispalio iz dotičnog vojjnog Kalaša u toku vojnog roka skoro 5000 metaka). Dakle, bez daljih ubeđivanja, dobro znam šta napišem i kako napišem oko oružja, imao sam u rukama dovoljno toga, pucao iz toga .... Opet da se kaže, cev često izrdržava i dosta preko pomenute brojke gore, mislim na 6000, ali to zavisi od kvaliteta izrade, da li je cev hromirana ili ne, kako je održavana i sl, a sigurna cena je pad preciznosti oružja. A to znači, posle 6000 metaka, cev više razbacuje od onoga što je prihvatljivo kao preciznost za vojno oružje tog tipa. U ratu prihvatljivo (rat pa se smanjuju standardi), u normalnim uslovima nije.

Dalje, modovano oružje u americi, druga priča. Prvo oni tamo imaju kao kalaše tog tipa dve moguće verzije, ili bolje rečeno najčešće. Prva je naš kalaš dok je mogao da se tamo izvozi, a druga je mnogo češća i to je kineska verzija. Jeste, nije kvalitet ko naš ali opet... Njihovo modovanje je promena cevi koja je po pravilu dosta kvalitetnija, kundaka, obloga na koje se obezbeđuje stavljenje viver šina, i sl, dakle, nije baš đubre. Okvir koji je tamo korišćen je najverovatnije naš koji je rađen za lake puškomitraljeze, kapaciteta 75 metaka, mada isti rade i kinezi, rusi i ostali, prosto i efikasno rešenje, ide na kalaš lako, bilo kratki bilo standardni. Nije baš lepo da ih potcenjujemo, ne prave oni samo đubre.

Mada se moram da složim sa purketom, ovo postaje sve interesantnije kako se pojavi koji prikaz. Dobili smo i balistiku, biće priča o infiltracijama, oružje i taktika prilagođeno tome. I slažem se i sa konstatacijom da je 12.7mm oruđe. Realno, on se retko koristi, samo kad treba da se unište vrlo tvrde mete. Pošto ovde baš i ne vide neke tvrde mete, niije baš potreban previše. Dopada mi se i da ako napraviš glupost odmah te nagaze, dakle, biće interesantno, nema neke juriš taktike (bar se nadam). Moraće malo da se pazi, mala razlika prema CoD serijalu .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 0:08   #114
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
kao prvo Vasiljevic je lepo napisao 'rafalno'... ti to izgleda nisi ni video da pise... 300 rafalno i milioni pojedinacno su 2 razlicita pojma.
drugo , otkud znas sugurno da je 'modovano...' zar mislis da Rusi i bivse zemlje istocnog bloka nisu proizvodili bas onakav okvir i slicno... mnogi i citave puske,s licencom il bez.USA je puna takvog oruzja sada,a da ne pomonjem 'trofejno oruzje' iz njihovih vojnih pohoda od Vijetnama pa na ovamo...
trece. otkud tebi pravo da izvodis zaljucke a drugima da zabranjujes,ovaj forum postoji da bi ljudi samo razmenjivali misljenja.
1. ovako kao na snimku se nikad ne bi pucalo u realnoj životnoj situaciji
2. jeste jer se zapalilo i pokazalo da je fuš,kinez najvjerovatnije,pogledaj na youtube da su sa originalom pucali i pod vodom
3. ne zabranjujem nikom da izvodi zaključke nego sam apelovao,što se vidi u prethodnom postu.

Citat:
zoca kaže: Pregled poruke
@Lone Wolf,Vasiljevic je potpuno u pravu,nebitno ko je napravio onaj kalas,posle onoga ona puska se baca 100%
ona puška DA,ali pravi kalašnjikov bi ono izdržao bez "paljenja".

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@LoneWolf:

Vojni standard kaže da cev bilo koje puške (misli se na automatske) u svetu je 6000 metaka a kao deo tog standarda kaže se da je vek opstanka cevi 150 metaka u rafalnoj paljbi (dakle kao na snimku, ne kratki rafali ne da pustiš da se ohladi cev, konstantno ispaljeno rafalno). Ovo kaže čovek koji je u vojsci razdužio po tim standardima pušku i poslao je kod puškara na promenu cevi ( ispalio iz dotičnog vojjnog Kalaša u toku vojnog roka skoro 5000 metaka). Dakle, bez daljih ubeđivanja, dobro znam šta napišem i kako napišem oko oružja, imao sam u rukama dovoljno toga, pucao iz toga .... Opet da se kaže, cev često izrdržava i dosta preko pomenute brojke gore, mislim na 6000, ali to zavisi od kvaliteta izrade, da li je cev hromirana ili ne, kako je održavana i sl, a sigurna cena je pad preciznosti oružja. A to znači, posle 6000 metaka, cev više razbacuje od onoga što je prihvatljivo kao preciznost za vojno oružje tog tipa. U ratu prihvatljivo (rat pa se smanjuju standardi), u normalnim uslovima nije.

Dalje, modovano oružje u americi, druga priča. Prvo oni tamo imaju kao kalaše tog tipa dve moguće verzije, ili bolje rečeno najčešće. Prva je naš kalaš dok je mogao da se tamo izvozi, a druga je mnogo češća i to je kineska verzija. Jeste, nije kvalitet ko naš ali opet... Njihovo modovanje je promena cevi koja je po pravilu dosta kvalitetnija, kundaka, obloga na koje se obezbeđuje stavljenje viver šina, i sl, dakle, nije baš đubre. Okvir koji je tamo korišćen je najverovatnije naš koji je rađen za lake puškomitraljeze, kapaciteta 75 metaka, mada isti rade i kinezi, rusi i ostali, prosto i efikasno rešenje, ide na kalaš lako, bilo kratki bilo standardni. Nije baš lepo da ih potcenjujemo, ne prave oni samo đubre.
Za vrijeme trajanja moje "karijere" nikad nisam sreo nikog ko je mijenjao bilo šta na cijevi kalašnjikova.
Mijenjani su sklopovi i ležišta za metke ali cijevi ne,tako i ova moja.
Opet ponavljam da odgovorno stojim iza činjenice da se nikad nećete naći u situaciji da pucate 150 i više metaka rafalnom neprekidnom paljbom,bar će se morati napraviti pauza da se promjeni okvir a i to u zavisnosti od umijeća vojnika traje 2-10 sekundi.
Ovako spaliti pravi kalašnjikov ipak je nemoguće,a ovaj prikazani kinez ili neki drugi derivat me ne zanima,isključivo govorim o originalnoj verziji AK 47 koju posjedujem i iz koje sam pucao nebrojeno puta,ali rafalno po 150 ipak NE,jer za tim nikad nisam imao potrebe.
Pozdrav
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 0:18   #115
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Ljudi, dosta o oružju, ovo je tema o igri!
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 12:11   #116
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
Cofi kaže: Pregled poruke
Ljudi, dosta o oružju, ovo je tema o igri!
Pa o čemu da pričamo?O haljinicama i cipelicama za Barbiku?Ili o autima?

Na onom video gde gori "Kalašnjikov", ja ne bih rekakao da je to AK-47(7.62x39mm).Teško da iko može onako sa jednom rukom da ispali 75 metaka u jednom dahu i da ne padne nazad.Probao sam da ispalim ceo okvir (30 komada) u cugu.Sa obe ruke i iskorakom, čvrsto sam držao koliko sam mogao ali me je pomerilo nazad barem pola metra a cev je otišla gore ,naj manje 30%.i u desno ( visok sam 193cm a tada sam imao oko 95kg).Cev je bila vrela a rukohvat se prilično zagrejao. Ko god je pucao sa pravim AK-47 ili našom varijantom, verujem da se slaže sa mnom.Pre svega paljba je prebrza za taj kalibar i pretpotavljam da je u pitanju manji kalibar.I zvuk mi nekako nije za taj kalibar.Naj verovatnije je u pitanju AK-74 koja troši municiju 5.45x39mm (ruski kalibar) ili 5.56x45mm NATO.Po obliku kundaka i prednjeg rukohvata bih rekao da je u pitanju AK-74.
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku purke62 na korisnoj poruci:
matrix_ninja (13.6.2010)
Stara 13.6.2010, 12:34   #117
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
purke62 kaže: Pregled poruke
Pa o čemu da pričamo?O haljinicama i cipelicama za Barbiku?Ili o autima?

Pričajte o igri...
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 13:03   #118
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
Cofi kaže: Pregled poruke

Pričajte o igri...
Pa vidi ovako,sama rasprava o oružju pomaže i da se ljudi upoznaju s time,jer je oružje sastavni i neizostavni dio svake pucačine,stoga je dobro da znate čime pucate kako u igri tako i u realnom životu,jer džaba ti sve racing simulacije ako nisi položio vozački i džaba ti sve pucačine ako nisi bar jednom držao neko oružje u ruci,pucao iz njega,gađao u metu i slično.
Samo kad spojiš istinit i realan doživljaj sa doživljajem iz igre,imaćeš zaokruženu sliku i znaćeš koliko je truda uloženo (ili izbjegnuto da se uloži) u razvoj neke pucačine.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
matrix_ninja (13.6.2010)
Stara 13.6.2010, 13:10   #119
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Ovo će biti *****e kao i sve njuihove igre.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 13:37   #120
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Pa vidi ovako,sama rasprava o oružju pomaže i da se ljudi upoznaju s time,jer je oružje sastavni i neizostavni dio svake pucačine,stoga je dobro da znate čime pucate kako u igri tako i u realnom životu,jer džaba ti sve racing simulacije ako nisi položio vozački i džaba ti sve pucačine ako nisi bar jednom držao neko oružje u ruci,pucao iz njega,gađao u metu i slično.
Samo kad spojiš istinit i realan doživljaj sa doživljajem iz igre,imaćeš zaokruženu sliku i znaćeš koliko je truda uloženo (ili izbjegnuto da se uloži) u razvoj neke pucačine.
Da bih igrao (ovu) igru, ne moram da znam da kalašnjikov ne može da ispali 300 metaka rafalno, niti da je m16 preciznija. 'Ajde da razgovarate o snajperima... Smorili ste. Ja uđem pogledam temu da vidim ima li nekih novih detalja o igri i onda vidim vaše rasprave. Otvori temu o naoružanju u Brbljaonici pa pričaj o istom do mile volje.
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cofi na korisnoj poruci:
Aleksandar1987 (13.6.2010), DMC freak (17.6.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Ghost 64-bit edition jozvan_Kg Operativni sistemi 4 1.12.2008 18:32
norton ghost i net framework problem! jagodanbg Aplikativni softver 5 7.3.2007 11:59
Ghost Shooter 2 Andross Pravljenje igara 139 21.10.2006 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com