Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2012, 23:55   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

Verovatno je vec dosta vas culo za ovaj tablet od kad se pre otprilike mesec dana pojavio na nasem trzistu.Gledajuci karakteristike,a pre svega cenu i uslove kupovine preko VIP provajdera,odlucio sam se da se pocastim sa ovim tabletom.
Posto su danas developeri(medju kojima ima i nasih ljudi) uspeli da root-uju tablet,time i omoguce koriscenje meni vrlo korisne screenshot aplikacije,pocecu da vam u nekoliko kratkih crta opisem ovaj uredjaj.
Za pocetak ovo,nastavak sutra.





Specifikacije



Evo jedan ss desktopa:

Poslednja ispravka: Skols (11.2.2012 u 1:00)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
Bokile (24.4.2012), doctor (14.2.2012), flamingos (11.2.2012), talenat (11.2.2012), Vavilon (15.2.2012), vlajo (15.2.2012)
Stara 11.2.2012, 10:47   #2
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom

Pakovanje:
Dolazi u kutiji velicine A4 papira,naravno mnogo deblje :-) U paketu se dobija uredjaj,platnena torbica (ne bas nekog kvaliteta,ali moze da posluzi),usb kabl,adapter za struju i slusalice,koje nisam probao,ali kazu po netu da nisu nekog kvaliteta.

Prvi utisak:
Citajuci nekoliko review-ova pre nego sto sam uzeo uredjaj,govoreci pre svega o debljini tableta,mislio sam da cu nositi ciglu.Medjutim,tablet uopste nije "debeo",nisam drzao galaksi tab i ipad pa ne znam da ih uporedim,ali uredjaj sasvim lepo lezi u ruci i uopste nemate utisak da je debeo.
Sa zadnje strane je gumiran pa ga je teze ispustiti i ne klizi pod rukama.Ekran je oivicen sa crnom mat plastikom,pa otisci prstiju ostaju.
Sto se tezine tice,nema se utisak da nosite nesto tesko u ruci,iako ima oko 700gr.

Softver:
Na tabletu je ubacena Honeycomb 3.2 verzija androida,sa kojom se ja prvi put srecem.Fabricki launcher dolazi sa 5 desktopa i sasvim solidno radi,br meni licno,ali posto sam ja poklonik Adw Ex launchera,stock launcher je ubrzo zamenjen.Od preinstaliranih aplikacija,pored sttandardnih google-ovih tu se nalaze jos i Amazon Kindle aplikacija za citanje knjiga,par igrica(doduse,sve demo verzije) i jos par sitnih vezanih za citanje novina i muziku.
Sam HC je ok softver,ali ima par nedostataka sto se kod nekih korisnika ovog tableta manifestuje restartovanjem taleta (kao npr meni) ili npr aplikacija kamere ne radi uvek (dok npr ja nisam imao tih problema).
Juce su developeri uspeli da root-uju tablet,sto sam i ja uradio,tako da ocekujemo custom romove a mozda i ICS rom.


Poslednja ispravka: Skols (11.2.2012 u 11:24)
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2012, 11:31   #3
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (WIP)

Utisci u radu
Prvo sto sam uradio,kada sam upalio tablet,jeste da pogledam kako radi 3G internet.Mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio.Kod mene u Novoj Pazovi,na centru speedtest daje oko 6-7mbit,dok u kuci,koja je nekih 1.5km od centra je oko 4mbit.Stranice se otvaraju brzo,youtube,radi bez kocenja.
Stock browser je ok,zadovoljava potrebe prosecnog korisnika,ja sam za sebe snimio Firefox i Operu mini.Preko njih gledam sajtove i sve ono sto me zanima,dok na forume idem uglavnom preko Tapatalk aplikacije.

Stock browser:




Opera:




Firefox:




Youtube aplikacija:

Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 13:15   #4
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (WIP)

Prodje vikend,pa da nastavim sa review-om.

Multimedija

Prilikom pustanja YT klipova,zvuk je poprilicno glasan i kvalitetan,verovatno nije dovoljno dobar za prave audiofile,ali za prosecnog korisnika je sasvim ok.
HD filmove pusta bez problema,meni je samo jedan film par puta "secnuo" na stock playeru,ali se to resava instaliranjem mnogobrojnih video plejera sa marketa (bsplayer,mvideo i sl.)
Muziku iskreno i nisam prebacio na njega i pustao,ako nekog zanima,uradicu i to,pa preneti utiske.
Posto dosta radim sa slikama,fabricku Galeriju sam zamenio sa QuickPic-om koji prosto leti na tabletu.




Na marketu mogu da se nadju i mnoge photo-editing aplikacije,medju kojima je i Photoshop express verzija za tablet,uz pomoc koje mozete na brzinu da obradite slike.



Pregled pdf i office dokumenata je vrlo lak i zabavan zahvaljujuci ekranu od 10" i stranice u "page" modu su sasvim citljive i font je dovoljne velicine da moze da vidi bez zumiranja.




Kamera

Kao sto pise u specifikaciji,tablet poseduje 2 kamere,prednju od 2 mpix i zadnju od 5 mpix.Licno misljenje,kamere su tek tu da bi upotpunile specifikaciju.Da se razumemo,mogu one da posluze,pogotovo danju,ali nocu su slike dosta lose,sa puno suma.Prednja je sasvim dovoljna za skajp,ali opet vazi isto pravila kao i za zadnju,nocu je neupotrebljiva.


Napomena:slikano kod mene na poslu gde je dosta mracno

Igrice

Probao sam 2-3 3D igre i rade odlicno,bez seckanja,ali ja sam old-school fan,pa igram 2D bilijar i bubble braker fazon igre





Baterija

Posto ga mucim svakodnevno od kada sam ga uzeo,tablet mi izdrzi citav dan rada na njemu.Sto ukljucuje non stop 3G konekciju,3-4h dnevno je i na wifi konekciji,stalno snimanje i brisanje programcica i igrica,surfovanje i poneki video zapis ili slika.Period potreban da se napuni je 3-4h,ja ga npr napunim od 19-22h dok sam na treningu,kad se vratim koristim ga do 12-01,stavim ga na stand-by (ne gasim ga),ujutro kad krenem na posao,uz kaficu prelistam novine,mejlove,forume,nekih sat-sat i po,i onda do 19h drndanje na poslu sa njim (pokazivanje i hvalisanje drugima sta sve moze on )
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2012, 20:18   #5
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (WIP)

Valjalo bi da napišeš ugao gledanja, odziv i kvalitet ekrana, kao i kvalitet izrade...
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2012, 1:57   #6
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (WIP)

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Valjalo bi da napišeš ugao gledanja, odziv i kvalitet ekrana, kao i kvalitet izrade...
Izvinjavam se na kasnjenju,ovi dani drzavnosti su se iskoristili za punjenje baterija za posao

Sto se tice ugla gledanja,sad ne znam kako bas strucno da objasnim,ali npr. na 45 stepeni se vidi sve super,skoro kao "normalno"
Ako stignem sad za vikend,okacicu video snimak.
Sto se tice ekrana,ja sam zadovoljan.Ono sto je prisutno kao "mana" jesto sto na par mesta (kod mene na 2-3) ima malo probijanja svetlosti,sto se vidi na crnim pozadinama,al` meni je to zanemarljivo.Odziv je meni odlican,bar u odnosu na mnoge touch screen telefone i stari 7" tablet.
Kvalitet izrade je ok,sa obzirom na "cenu" ja sam i prezadovoljan.Ekran je uokviren sa crnom plastim,na kojoj ostaju otisci prstiju,pa je pozeljno ocistiti sa vremena na vreme Zadnji deo tableta je gumiran,tako da tesko moze da iskliza iz ruke i sa stola.

Meni je mozak i dalje na odmoru,pa gledam sta jos mogu da napisem,ako imate pitanja,slobodno postavite ovde.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
vlajo (20.2.2012)
Stara 29.2.2012, 11:16   #7
Matija
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

Da li si probao Skype, kako radi? Takođe, zanima me kakav je GPS. Hvala!
Matija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 11:36   #8
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

Citat:
Matija kaže: Pregled poruke
Da li si probao Skype, kako radi? Takođe, zanima me kakav je GPS. Hvala!
Skype sam probao cim sam ga uzeo,ali posto ga i ne koristim preterano,izbrisao sam.Inace,radi sve,ok,registruje i prednju i zadnju kameru,kod mene je malo stucalo prilikom video poziva,ali to je zato jer mi je slabiji signal kuci,a tad nisam probao preko wifi mreze.

GPS.
Instalirao sam pre neki dan Ndrive sa nasim mapama i radi odlicno,satelit nadje za 10ak sekundi.Trenutno isprobavam iGo,tacnije jedan skin,koji omogucava da se iGo prikaze i za ovu rezoluciju.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
Matija (2.3.2012)
Stara 22.4.2012, 22:54   #9
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

da li mzoe neko u inbox da mi napise koje su prednosti rootovanja tableta i kako je to izvodljivo

interesuje me da li ovaj tablet moze da pusti neke druge video formate osim mp4? tipa mkv,avi ?

hvala unapred
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 19:27   #10
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
da li mzoe neko u inbox da mi napise koje su prednosti rootovanja tableta i kako je to izvodljivo

interesuje me da li ovaj tablet moze da pusti neke druge video formate osim mp4? tipa mkv,avi ?

hvala unapred
Ne znam tacno za ovaj tablet, ali telefon Galaxy S moze da pusta razne formate, ako neki nece mozes da skines sa marketa dodatak za MXplayer
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 20:59   #11
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

e pa to me interesuje znaci moze da se skine neki plugin za druge formate
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2012, 8:18   #12
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

Hvala na review, vec par meseci gledam ove tablete i ne znam šta ću, ima ih ko blata. Planiram i ja da se počastim, al izgleda da će to morati još malo da sačeka jer sam neodlučan...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2012, 16:08   #13
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Vodafone Smart Tab 10 (Vip)

i da hoces,nemaju ih u vipu vise i kazu da ne veruju da ce ikad vise dobiti taj model taman sam trebao da kupim danas,ali nista od toga
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Misone na korisnoj poruci:
Bokile (24.4.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodafone Smart Tab 10,1" obbywan ŠDK - Tableti i e-readeri 15 6.4.2012 20:56
HTC Smart: problem pri povezivanju sa racunarom THX-13 Kvarovi 2 29.9.2010 19:29
Vodafone touch & vodafone tigar. pedjastudio84 Aparati i oprema 3 17.6.2010 19:17
Vodafone data card software JovanK Internet tehnologije 0 4.10.2008 21:25
IDE Smart Guardian mad_skillz Modovi 6 7.8.2008 15:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com