Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2009, 12:02   #1
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Arrow Hobit

Kada će da bude premijera filma Hobiti?
Negde sam pročitao da će biti 2010 u decembru, a negde da će biti 2011.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:33   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Hobiti

lol, posle "Gospodari Prestenova" sad imamo i "Hobiti". Mnozina je in ove godine izgleda
Sad sam zamislio crtac tipa Evoksi samo sa Hobitima

Al ozb. , film "Hobbit" je najavljen za 2011, vise informacija ovde
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:38   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobiti

A, da li će biti dva dela, kako se priča po kraju?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:54   #4
Zaphod Biblbroks
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 280
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 71 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Hobiti

Koliko sam ja cuo bice iz 2 dela!
Zaphod Biblbroks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2010, 22:29   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobiti

Na IMDB piše da Hobbit izlazi u Decembru 2011 a pisalo je za Januar 2011. Šta je sada tačno?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 3:09   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobiti

Ono što trenutno piše! Okolnosti se menjaju, posebno kada je velika produkcija u pitanju. Nema potrebe da postavljaš ovde pitanja za koje možeš da pročitaš i sam odgovore na IMDB-u.

I btw. film nije Hobiti nego Hobit. Jednina.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 11:36   #7
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobiti

Znam da može da se pomeri premijera filma za koji mesec (2,3 ili 4) ali da pomere za čitavu godinu, to se nisam nadao.
Da li je počelo snimanje filma, i na kom sajtu mogu da se vide informacije dokle je stiglo sa snimanjem, ako je to moguće da se vidi?

Promeni naziv teme ako te nemrzi
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 11:57   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobiti

Stvar je u tome da nista na IMDBu nije zvanicno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 18:48   #9
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Istina, ali većina informacija se dobija od samog studija te je samim tim vest najčešće tačna. Plus često prenose vesti vezane za film u pitanju, koje su preuzete iz štampanih i online medija.

Zato toplo preporučujem da se informacije potraže baš tamo, na IMDB-ju. Naravno, prvo posetite zvanični sajt filma na Netu, ako ga ima, a ako ne - pogledajte i fan stranice, pošto fanovi često prate vesti na međunarodnom nivou i dosta puta se desi da nađu i prenesu informacije koje ne mogu da se pročitaju nigde drugde...


Ukratko, Google pa udri!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 18:36   #10
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

IMDB sada kaže 2012. godina i to mesec decembar Stalno pomeraju datum završetka snimanja i početak prikazivanja u bioskopima.

Do sada su našli glumce za patuljke.
Richard Armitage i Graham McTavish... i još neki tamo
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 19:16   #11
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Meni se čini da je Hobbit mnogo dobro štivo za film. Čak i kao knjiga, meni je Hobbit bio interesantniji od LOTR. Mogla bi MNOGO dobra stvar da se napravi, recimo dva filma od po 2,5h. Nadam se da neće da ga skrate previše, jer bi to bilo skrnavljenje.

Pored toga, voleo bih da se ne potenciraju previše specijalni efekti, već da prevashodno budu dobri dijalozi i muzika (recimo da budu malo prerađene i obnovljene teme iz samog LOTR-a). To će mnogo više da utiče na kvalitet filma.

U svakom slučaju, pred njima je težak zadatak. Teško je napraviti film koji je u rangu LOTR-a. Male greške mogu skupo da koštaju. Na to i utiče nešto drugačiji koncept samog Hobita, gde je lepota prevashodno u dijalozima i razgovorima, za razliku od LOTR-a gde sve pršti od akcije.


Jedva čekam, a nadam se da neću da se načekam.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 20:00   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Meni se čini da je Hobbit mnogo dobro štivo za film. Čak i kao knjiga, meni je Hobbit bio interesantniji od LOTR. Mogla bi MNOGO dobra stvar da se napravi, recimo dva filma od po 2,5h. Nadam se da neće da ga skrate previše, jer bi to bilo skrnavljenje.
Pa biće dva dela ovog filma. E sad dužina trajanja filmova nije poznata, čak se ne može ni nagađati koliko bi mogao da traje.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 20:12   #13
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Meni se čini da je Hobbit mnogo dobro štivo za film.
Slazem se. U svakom slucaju je Hobbit mnogo zahvalniji za film jer je prica jednostavnija i nece biti potrebe odstupati od knjige kao u LOTR gde je to bilo neizbezno ali i sasvim prihvatljivo uradjeno (osim vece uloge Aruene ali ok..filmicnije je)..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 20:58   #14
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Na to i utiče nešto drugačiji koncept samog Hobita, gde je lepota prevashodno u dijalozima i razgovorima, za razliku od LOTR-a gde sve pršti od akcije.
Nikad ne bi rekla da u LOTR-u sve pršti od akcije, naprotiv! I mislim da je lepota OBE knjige u naraciji - Hobit je samo lakši za probavu, pošto je namenjen prevashodno deci.

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Pored toga, voleo bih da se ne potenciraju previše specijalni efekti, već da prevashodno budu dobri dijalozi i muzika (recimo da budu malo prerađene i obnovljene teme iz samog LOTR-a). To će mnogo više da utiče na kvalitet filma.
Ja bih rado videla Vilijamsa u poziciji kompozitora. Howard Shore nije bio na visini zadatka kad je LOTR u pitanju , muzika je mlaka i neupečatljiva, nijedna tema trilogije nije upamćena, niti je išta u celom skoru epsko. Ni pesme u filmu nisu nešto, vrlo bledo. Sa druge strane, Vilijams ima kapacitet i sposobnost da napravi grandiozan, spektakularan skor, a teme koje je on komponovao za filmove se itekako pamte (Imperijin Marš ili Supermenova tema, npr.).

EDIT: Na žalost, ništa od te ideje.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Slazem se. U svakom slucaju je Hobbit mnogo zahvalniji za film jer je prica jednostavnija i nece biti potrebe odstupati od knjige kao u LOTR gde je to bilo neizbezno ali i sasvim prihvatljivo uradjeno
Uopšte nije bilo neizbežno; Tolkin je napisao legendarnu knjigu gde je sve imalo smisla i teklo kao po loju, i sve što je trebalo uraditi je pratiti priču, ali onda su došli divlji i isterali pitome - iskasapili, ubacili nepostojeće, prekrajali bez kraja i konca, i ništa od toga nije prihvatljivo! Zaista sam se nadala da će del Toro stati na put tom bezumlju, ali avaj, pare vrte gde burgija neće.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 21:16   #15
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ukoliko ne grešim, LOTR je dobio dva oskara za najbolju muziku. Da se ja pitam, H.Shore je itekako na nivou zadatka.

Ne kažem da je Vilijams loš, ali uzevši u obzir da je Shore pravio muziku za LOTR, bilo bi nezahvalno da ovde to radi Williams, jer bi verovatno to bilo prilično drugačije.

Što se tiče komentara za to da LOTR pršti od akcije, možda sam malo preterao. Ali ipak stojim pri tezi da će film morati da bude znatno više orjentisan na dijaloge nego što je to bio LOTR. Ukoliko ne bude tako, prosto je nemoguće da će film odgovarati ljubiteljima knjige.


--

p.s. vidim da si ti baš hard core fan originala. Pretpostavljam da bi bilo suludo da ti se suprotstavim stavom da je ipak uredu što su u filmu vršili izmene izvornog štiva.

Znači ćutim.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 21:29   #16
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Iris, upustas se u diskusiju sa nekim ko je procitao SVA tolkinova dela na srspkom, engleskom i nemackom jeziku Hobit je namenjen deci zato sto je Tolkin zeleo da od decje price (jer prica raste tokom pricanja - kako je sam Tolkin napisao u predgovoru Gospodara prstenova) pocne epsko pripovedanje o jednom svetu koji bi postao deo "kolektivno nesvesnog" anglosaksonske rase jer se zalio kako mitova skoro da vise nema u Engleskoj a zajednicki mitovi i jezik cine korene identiteta nacije (ako te zanima Tolkinovo teoretisanje u vezi sa mitovima i legendama procitaj njegovu knjigu "Drvo i list"). Tolkin se svim silama trudi da njegova prica bude prikazana kao da se sve nekada zaista desilo pa navodi tacne godine, stare jezike, lokacije, imena, genealogije a sve sa namerom da pricu ucini mitom koji bi se preplitao sa prosloscu engleskog naroda tj zemalja Abendlanda uopste.
Sto se filmova tice: traju vec jako dugo i tesko je pratiti radnju svakome ko nije citao knjige pa cak i onima koji su knjige povrsnije citali. Izbaceni su kompletno delovi Semovog i Frodovog (+Veseli i Pipin) dolaska u Frodovu novu kucu na istoku Okruga (prodao je Rupu u Bagremovoj Gramzi-baginsima), pustolovine cetiri hobita u Staroj sumi na ivici Okruga (Starac Vrba), Tom Bombadil i Zlatozrna, doziviljaji na Visoravnima Mogila. Aruena je zauzela mesto Glorfindela u prvom delu filma. Ostatak price je prilicno verno prenet osim sto je kraj tj "Ciscenje Okruga" solidno izostavljeno i u "extended" verziji. Svi koji su knjige temeljno citali (ja sam ih u svojim mladjim danima procitao bar 20 puta) znaju za te propuste ali to nije nesto sto ne moze da se tolerise. Jackson je hteo da snimi i te izostavljene delove i da to bude integralni deo filma koji bi se prodavao kao kolekcionarsko ili izdanje za prave tolkinovce medjutim od toga nista nije bilo..extended edition je najvise sto smo dobili a i to je sasvim ok.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.11.2010 u 22:19)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Marshall George (17.1.2014)
Stara 19.11.2010, 21:33   #17
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Iris, upustas se u diskusiju sa nekim ko je procitao SVA tolkinova dela na srspkom, engleskom i nemackom jeziku Hobit je namenjen deci zato sto je Tolkin zeleo da od decje price (jer prica raste tokom pricanja - kako je sam Tolkin napisao u predgovoru Gospodara prstenova) pocne epsko pripovedanje o jednom svetu koji bi postao deo "kolektivno nesvesnog" anglosaksonske rase jer se zalio kako mitova skoro da vise nema u Engleskoj a zajednicki mitovi i jezik cine korene identiteta nacije (ako te zanima Tolkinovo teoretisanje u vezi sa mitovima i legendama procitaj njegovu knjigu "Drvo i list"). Tolkin se svim silama trudi da njegova prica bude prikazana kao da se sve nekada zaista desilo pa navodi tacne godine, stare jezike, lokacije, imena, geneologije a sve sa namerom da pricu ucini mitom koji bi se preplitao sa prosloscu engleskog naroda tj zemalja Abendlanda uopste.
Sto se filmova tice: traju vec jako dugo i tesko je pratiti radnju svakome ko nije citao knjige pa cak i onima koji su knjige povrsnije citali. Izbaceni su kompletno delovi Semovog i Frodovog (+Veseli i Pipin) dolaska u Frodovu novu kucu na istoku okruga (prodao je Rupu u Bagremovoj Gramzibaginsima), pustolovine cetiri hobita u Staroj sumi na ivici Okruga (Starac Vrba), Tom Bombadil i Zlatozrna, doziviljaji na Visoravnima mogila. Aruena je zauzela mesto Glorfindela u prvom delu filma. Ostatak price je prilicno verno prenet osim sto je kraj tj "Ciscenje okruga" solidno izostavljeno i u "extended" verziji. Svi koji su kjnige temeljno citali (ja sam ih u svojim mladjim danima procitao bar 20 puta) znaju za te propuste ali to nije nesto sto ne moze da se tolerise. Jackson je hteo da snimi i te izostavljene delove i da to bude integralni deo filma koji bi se prodavao kao kolekcionarsko ili izdanje za prave tolkinovce medjutim od toga nista nije bilo..extended edition je najvise sto smo dobili a i to je sasvim ok.

Laskaris,

mislim da si upravo otvorio Pandorinu kutiju.

*očekuj Entove da ti zakucaju na vrata...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 21:37   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Pa neka . Nekada sam zaista bio bas ljubitelj a i sada se posle 20 ak godina svega odlicno secam . Tolkinove knjige su mi bile neki prvi koraci u vezi sa mitologijom uopste i jesu obelezile jedan period mog zivota a mislim da posledice osecam i danas.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 21:56   #19
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Aha. Znači ja po kući idem u trenerkama, a ti oblačiš ratno odelo, ispod prsluk od mitrila, a u rukama Andruil.... Ako si na te posledice mislio


Šalim se, naravno.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 22:10   #20
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

ANDuril -Plamen Zapada nekada Narsil tj "mac sto bese skrsen"

"Ne sjakti sve sto je od zlata zarom
Ni sve lutalice nisu izgubljene
Nema susenja snaznom a starom
Mraz ne doseze duboke korene.
Iz pepela ce se vatra dici jaca
Zasjace svetlosne strune
Obnovice se ostrica skrsenog maca
Bice opet kralj onaj bez krune."

Neki se stihovi nikada ne zaborave..

Mislim da cu se ovoga puta provuci.. i u somotskim papucama

Poslednja ispravka: Laskaris (19.11.2010 u 22:20)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com