Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2012, 4:16   #101
Jonny
Član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Citat:
Jorah357 kaže: Pregled poruke
Procitao sam na siteu delta city-ja da je premijera filma otkazana iako su ljudi kupili karte.

Druze, ako si kojim slucajem odgledao film u delti mnogo bi mi znacilo ako bi mi rekao kakva je projekcija bila, utiske i slicno.
o.O

Upravo se vratih iz Delte, gledali smo od 22:30h. Sasvim pristojno, naočare su nenametljive (da tako kažem), ne smetaju uopšte. Doduše, ja već nosim snajpere, pa sam morao preko njih ali ni to čak nije problem (kao što je npr. bio u Koloseju). Platno je srednje veličine i kvalitet je odličan. Zvuk je isto ok, doduše mogli su malo da pojačaju. Pogotovo što je soundtrack fenomenalan i u nekim momentima baš izgleda epski (da ne lažem mnogo, jačina je ok ali bih voleo da me je, što bi klinci rekli, izulo iz cipela). Nebrojeno puta sam se ježio.

Sve u svemu, mnogo bolji užitak nego u Koloseju. E sad, imaju još 5 sala u kojima se daje, za ostale ti ne mogu reći. Ova proekcija je bila u sali 3.
Jonny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2012, 14:14   #102
Jorah357
Novi član
 
Član od: 11.12.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Citat:
Jonny kaže: Pregled poruke
o.O

Upravo se vratih iz Delte, gledali smo od 22:30h. Sasvim pristojno, naočare su nenametljive (da tako kažem), ne smetaju uopšte. Doduše, ja već nosim snajpere, pa sam morao preko njih ali ni to čak nije problem (kao što je npr. bio u Koloseju). Platno je srednje veličine i kvalitet je odličan. Zvuk je isto ok, doduše mogli su malo da pojačaju. Pogotovo što je soundtrack fenomenalan i u nekim momentima baš izgleda epski (da ne lažem mnogo, jačina je ok ali bih voleo da me je, što bi klinci rekli, izulo iz cipela). Nebrojeno puta sam se ježio.

Sve u svemu, mnogo bolji užitak nego u Koloseju. E sad, imaju još 5 sala u kojima se daje, za ostale ti ne mogu reći. Ova proekcija je bila u sali 3.
Hvala druze na odgovoru, ali nazalost bio sam primoran da odem u Kolosej zbog starijeg brata i njegovih ortaka. U svakom slucaju nadam se da je tvoj odgovor nekome pomogao u izboru, i da nisi odgovarao za dzabe.

E sad ako nekog interesuje projekcija u Koloseju, rado bih je prokomentarisao. Za pocetak, sala je bila PREPUNA, iako je bio treci dan prikazivanja filma.
Inace sam laik sto se tice filmova i bioskopa tako da cu samo izneti ono sto je bilo ocigledno meni, koliko i bilo kojem drugom gledaocu verovatno.

Prvo cu krenuti od negativnih strana. Slika je kroz naocare bila tamnija malo vise mozda nego sto sam ocekivao. Da li je to do samog filma ili ne, ne bih znao reci, mada rekao bih vise da je do naocara i XPAND tehnologije iz razloga jer je pri gledanju na platno bez naocara slika bila dosta svetlija. Takodje neke brze akcione scene, i pokreti, uospte brze menjanje kadrova je malo teze za pracenje. Naocare su posle dva i po sata gledanja, cinile kao da imaju jedan kilogram.

Posle ovoliko negativnih strana, mislim da je najsvetliji momenat bio stvarno odusveljavajuc kvalitet slike u odredjenim momentima. Sto umnogome moze da kompenzuje ranije iznete negativnosti.

Na kraju krajeva, kad sam izasao sa projekcije, osecao sam se mnogo srecnijim. Film je neverovatan, stvarno predivno filmsko ostvarenje koje planiram da pogledam bar jos jednom u bioskopu. Kad je u pitanju gledanje ovakvog filma, izbor bioskopa je daleko od presudne vaznosti.
Jorah357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2012, 14:16   #103
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Hobit

Izvinjavam se na upadu (predpostavljam da je negde napisano), ali moze li nas 1 bioskop podrzati taj novi 3D fazon snimanja koji najavise?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2013, 1:27   #104
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Srbi i bioskopi: Koliko idemo i šta gledamo?

LM, kao jedan od organizatora događaja, imao sam pristup tačnim podacima o gledanosti filmova u srpskim bioskopima. Ovo su podaci za Q1->Q3 2013:
Spoiler za bojler:

Pitanja kojima bih ja otvorio diskusiju su:

- Zar zarada bioskopa toliko zavisi od dece koja idu u bioskop da bi gledala sinhronizovane crtane filmove? Zarada jednog proseka kao što su Štrumfovi 2 je u najmanju ruku zapanjujuća.
- Kako komentarišete pad posete od 25% u godini u kojoj se ne pojavi nijedan domaći blockbuster?
- Zašto jedan Django (čija je poseta bioskopima ocenjena kao izuzetna, a opšta euforija koju je izazvao ogromna) lagano gubi trku sa komedijama, pa čak i prosečnim crtaćima?

Poslednja ispravka: Doomche (25.10.2013 u 1:36)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2013, 4:59   #105
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Srbi i bioskopi: Koliko idemo i šta gledamo?

LM, kao jedan od organizatora događaja, imao sam pristup tačnim podacima o gledanosti filmova u srpskim bioskopima. Ovo su podaci za Q1->Q3 2013:
Spoiler za bojler:

Pitanja kojima bih ja otvorio diskusiju su:

- Zar zarada bioskopa toliko zavisi od dece koja idu u bioskop da bi gledala sinhronizovane crtane filmove? Zarada jednog proseka kao što su Štrumfovi 2 je u najmanju ruku zapanjujuća.
- Kako komentarišete pad posete od 25% u godini u kojoj se ne pojavi nijedan domaći blockbuster?
- Zašto jedan Django (čija je poseta bioskopima ocenjena kao izuzetna, a opšta euforija koju je izazvao ogromna) lagano gubi trku sa komedijama, pa čak i prosečnim crtaćima?
Probaću da odgovorim...

Prvo, cijena odlaska u bioskop je prevelika! Jednostavno, ako osoba nije sa djevojkom da negdje izbleji ili sa djecom da odgledaju nešto, ne vrijedi odlaska radi jednog filma. Radije ću skinuti Full HD film da odgledam kod kuće. Ne košta me faktički ništa, a i uvijek može društvo da naleti. Plus, nema cimanja do bioskopa, ljudi u BGD bez automobila ne moraju da razmišljaju o prevozu. Itd.

Drugo, ljudi vole hype oko stvari kada su domaći filmovi u pitanju. Sjećam se (dok su još postojala dva bioskopa u manjem gradu gdje sam bio) da je totalno ludilo bilo za Zonu Zamfirovu. Jednostavno, ljudi ne idu u bioskop bioskopa radi već radi konkretnog filma.

I treće pitanje ima više odgovora... Ljudi vole lake stvari, da ne umaraju mozak. to objašnjava razne rijalitije i gluposti po TV programima. A osim njih, i svi ostali, ne žele stalno da gledaju filmove u kojima spoznaju samoga sebe, nauče veliku pouku i šta ti ja znam. Ljudi traže zabavu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2013, 8:42   #106
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Meni je ta lista potpuno logična. Ljudi novac za bioskop izdvajaju najčešće kada ih na to nateraju deca (Štrumfovi i sl.) ili kada mladi par odlazi u bioskop (često se traži laka zabava, nešto što će podići raspoloženje...). Čak bih rekao da su Django, Gatsby i Karenina još dobro i prošli.

Lično sam uredio odlazak u bioskope jer me odlazak u njih najčešće razočara. Jedni imaju matoru opremu, drugi imaju novu opremu ali neće da zaposle tehničara da je šteluje i održava... Mutna slika, tamna slika, krči levi zvučnik, prejak zvuk (boli me glava posle 2h50min koliko film traje)... A 3D efekti u našim bioskopima su *****e, to ogovorno tvrdim posle gledanja Avatara na Panasonic plazma televizoru. Moja devojka, koja je u Francuskoj, u Lionu, gledala 3D film ovo kod nas zove nagoveštaj 3D-a. A šta sam drugo i očekivao od bioskopa koji ni 2D ne mogu da ubodu kako treba.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2014, 23:50   #107
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E da, odgledah film u novootvorenom Cineplexx-u na Uscu u 3D (jel 2D jelte nema u vecernjim satima ). Jeste da je cena karte malo jaca ali u pitanju je digitalna 3D projekcija i slika je... orgazmicna

Poslednja ispravka: Iris (18.4.2014 u 21:16)
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 11:48   #108
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Jeste da je cena karte malo jaca
I iznosi... koliko?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 12:20   #109
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
I iznosi... koliko?
3D: Studenti, Ponedeljak - Petak - 510 din

3D: Ponedeljak - Petak - 570 din

3D: Subota - Nedelja - 590 din

3D: Grupe (minimalno 20 osoba) - 450 din

3D: Osobe sa invaliditetom - 350 din


Doplata za VIP sedista - 120 din

Cena karte za filmove duze od 150 minuta se uvecava za 50 din
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
ZoNi (13.4.2014)
Stara 13.4.2014, 16:05   #110
The Rifter
Član
 
Član od: 30.1.2013.
Poruke: 122
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

'Su to cene u Njemačku il' u nas? Preskupo!
The Rifter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 16:09   #111
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
The Rifter kaže: Pregled poruke
'Su to cene u Njemačku il' u nas? Preskupo!
Mozda u BG-u, u Nisu cena za 3d projekciju je 350 dinara uz karticu bioskopa 300 bez obzira na duzinu filma, mesto i ostalo....ovo za fimove duze od 150 minuta je cista glupost i bezobrazluk (po meni). I posle sto ljudi ne idu u bioskope (naravno nije samo cena razlog ali ima i toga)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 16:21   #112
The Rifter
Član
 
Član od: 30.1.2013.
Poruke: 122
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ma, za te pare devojku i sebe častim najukusnijom pizzom x2 u gradu.

I kod nas u NS je oko 300-350 dinara, a i to je skupo, ali 'ajde, povremeno može. Po meni je 590 dinara buržujska cena i mene za te pare ne bi videli.
The Rifter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 16:24   #113
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
I posle sto ljudi ne idu u bioskope (naravno nije samo cena razlog ali ima i toga)
Bogami, ovaj sinoc bio pun k'o oko. U BG-u se cene karata za 3D projekcije uglavnom krecu od 450din pa navise, pritom takve projekcije jedino vredi gledati u Tuckwood-u ili Cineplexx-u s tim da je ovaj drugi osetno bolji. Mozda bi ove poruke trebalo smesiti u onu drugu temu za diskusiju o 3D bioskopima.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 18:21   #114
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
3d: Studenti, ponedeljak - petak - 510 din

3d: Ponedeljak - petak - 570 din

3d: Subota - nedelja - 590 din

3d: Grupe (minimalno 20 osoba) - 450 din

3d: Osobe sa invaliditetom - 350 din


doplata za vip sedista - 120 din

cena karte za filmove duze od 150 minuta se uvecava za 50 din
Само за позере и набеђене љубитеље "звука и слике" можда тамо и заиста неко и оде ради филма и доживљаја али са оваквим ценама просто здрав разум намеће бојкот. Док је оваца биће и вуне
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 18:28   #115
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Citao sam to za Agents of Shield i preskocio sam zadnju epizodu. Sa cenama koje je zacepio pomodarski cineplex ne pada mi napamet da odgledam Winter Soldiera u bioskopu, izdrzacu do scenskog releasea, i tako sam dosta para dao marvelu Inace ostali bioskopi su sramota, pogotovo Tuck koji me zesce razocarao...
Tuck i Dom sindikata su bezveze bioskopi, a najbolji su Fontana, Sava centar, DKC, Cineplexx Delta City (u ovom novom u Uscu nisam bio).

S obzirom kakav sam sve tres od superherojskih filmova gledao u poslednje vreme (Man of Steel, na primer), ovaj Winter soldier uopste nije los, cak sasvim solidan film.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 19:42   #116
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Горски_Штаб kaže: Pregled poruke
Само за позере и набеђене љубитеље "звука и слике" можда тамо и заиста неко и оде ради филма и доживљаја али са оваквим ценама просто здрав разум намеће бојкот. Док је оваца биће и вуне
Teške riječi, ali negdje je Cineplexx jedini 3D (i uopšte valjani) bioskop, kao u Crnoj Gori.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2014, 11:22   #117
vlad777
Novi član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Edge of tomorrow?

Edge of tomorrow (Na rubu vremena) film izgleda nece biti prikazivan
u Novom Sadu.

Jel moze neko da mi kaze koji bioskop u Beogradu je pristojan a da
cena ulaznice nije preko 500din?

Hvala.
vlad777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2014, 10:30   #118
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

U usce cineplexu imas 2d projekcije za 440din.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2014, 17:06   #119
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Edge of tomorrow?

Citat:
vlad777 kaže: Pregled poruke
Edge of tomorrow (Na rubu vremena) film izgleda nece biti prikazivan
u Novom Sadu.

Jel moze neko da mi kaze koji bioskop u Beogradu je pristojan a da
cena ulaznice nije preko 500din?

Hvala.
Znam da odgovaram 6 dana kasnije, ali ima ga u NS.

Zna se kako to ide, premijera u Beogradu u sredu, a dan kasnije u svim ostalim gradovima.Koliko ja znam svi filmovi imaju istog distributera.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Vlada prodaje 51 odsto Telekoma Kisr Internet usluge 252 27.1.2012 13:18
Kolumnisti forumaši oluja „Ja, igrač!” 393 30.7.2011 11:50
промена језика у ворду ekvi Aplikativni softver 4 17.4.2010 20:12
Nove lične karte (elektronske)... dzonihsv Brbljaonica 164 9.12.2009 23:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com