Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2017, 8:53   #61
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Igra koristi Denuvo (kao sto se i ocekivalo) pa bi bilo dobro da ljudi koji budu igrali od starta napisu koji utisak, da li vredi kesirati sada ili cekati...mada komentare koje sam do sada vidjao na netu ne obecavaju puno.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2017, 19:40   #62
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Igra nije ni izašla, satima prije ima likova na Metacriticsu stavljaju nule i jedinice, od kojih neki otvoreno lažu o prisustvu OP Elita koje se plaćaju novcem. I ova navala na Steamu likova koji nemaju ni sat igranja, pa zatim drugih koji ostavljaju pozitivne utiske da kanteruju ove prve. Proći će neko vrijeme dok se ne stabilizuje situacija.

Sad u punoj verziji popravljen je bag gdje nisam mogao mijenjam rezoluciju ispod 4k. Na 1440p igra klizi, između 50-60fps, na 4k to je 25-30. Imate samo tri osnovne Elite otključane na početku, u startu imate 500 lobanja za kupovinu. Veće Elite poput Knight Paladina su 300 lobanja, manje od toga je 200. Samo prešavši 3 kampanjske misije na hardu zaradio sam dovoljno da otključam još dvije.

Grafika je fina, okoliš i vozila su super, samo mrzim što je kamera i dalje vrlo limitirana. Zvuk je za svaku pohvalu, kao i muzika. Jedini problem koji sam do sada imao je što su cutscene štucave i kasne za zvukom iz nekog razloga. Jedna od Elita koje sam kupio je Da Kommando, i njegov mastery skin izgleda poput Sam Fishera sa naočarama za noćno osmatranje sa 3 okulara, lol.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2017, 12:16   #63
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

TB
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 0:56   #64
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

E, pošto sam konačno priveo kampanju kraju, nakon skoro 20 sati igranja na hard, da sumiram malo utiske. Sama kampanja i priča su ok, ništa više od toga. Jednostavno ne mogu ni prismrditi DoW2 kampanji u koju sam utukao sati onoliko koliko i ne želim da znam. Samo koliko sam puta prešao sa raznoraznim kombinacijama gdje sam Assualt marince pretvarao u ranged odrede, ili Taktičke pretvarao u odrede za blisku borbu, pa onda dođe Chaos Rising gdje su se mogli učitati svi profili iz originala i nastaviti sa odabranim kombinacijama, pa dok sam prešao sa svim verzijama izdajnika,... Brrrr, uglavnom, mnogo sati je tu otišlo, teško da se DoW3 kampanja može s tim takmičiti.

Ono čemu mi je dobro došla kampanja jeste što sam zaradio dovoljno lobanja da kupim sve osim dvije Elite dostupne u igri, em se zaradi na račun težine, em levelovanjem Elita koje upotrebljavate u misijama. Ako Elita pogine i prizove se ponovo u toku misije zarađeni XP se resetuje, a isto se čini slučajem i u MP, pa ih valja što više držati u životu da se zaradi što više. Pored Elita ostaje i kupovina doktrina koje se otključavaju sa levelovanjem Elita, a ima tu raznoraznih kombinacija i komboa za svačiji ukus i taktike.

A MP je prava pravcata ludnica. Imate eskalacione faze svakih deset minuta. Na početku priliv resursa nije neki, čak i dobijate pomalo refunda sa smrću jedinica. Međutim, kako eskalacione faze odmiču, refund je sve manji a priliv resursa sve veći. Do zadnje eskalacione faze se rijetko dolazi, a kad dođe resursi naviru tolikom žestinom da se jedva stižu potrošiti. Na većim mapama zna uzeti poprilično vremena i truda da se slomi otpor, jedinice ginu lijevo i desno, nadogradnjama istih ni Elite nisu neki veliki zalogaj, čak i kad bombardovanjima se sve zbriše ubrzo se sve nadomjesti ako se ima resursa. Partije znaju biti teške ali je osjećaj nakon pobjede dobar, kao kad slomiš otpor na Scheldtu u CoH1 nakon dva sata igre.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 0:57   #65
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Grafika je jako dobra, i moja jedina zamjerka koju imam igri jeste što je kontrola kamere izuzetno ograničena. Od rotacije nema ni R, čak je i zumiranje jako ograničeno, a koliko čujem od poznanika koji se bavi modovima masa stvari je polovično razvijena pa bi valjalo doraditi neke stvari i teksture da bi se ponovo omogućilo rotiranje. Mišljenje o grafici je svakako subjektivne prirode. Same Elite i vozila izgledaju izuzetno, osnovne jedinice nemaju detalje i prljavštinu na sebi kao prije ali opet jako lijepo izgledaju, i bliže su samim stonim figuricama. A same mape i teksture samog terena su bolje i detaljnije nego u bilo kojoj od njihovih prethodnih igara, pogotovo u kasnijim nivoima sa snijegom i ledom, samo je art stil drastično drugačiji:

http://imgur.com/a/teTsO

Sve u svemu, kad se podvuče crta, meni lično je igra super, a tek sam zagrebao, i mislim da ću u njoj provesti dosta vremena. Dobro optimiizovana, relativno dobro ispeglana i izbalansirana, bez prisustva (trenutno) DLC-ova od kojih bi ljudi čupali kosu i igru brendirali sa P2W. Eh, da, i soundtrack je izuzetan:

https://www.youtube.com/watch?v=8J3V...5rtv3vlsjwwg0k

Moj lični favorit i preporuka ide za Arrival of the Blood Ravens.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 12:34   #66
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Odigrao prvu misiju. Misljenje vrlo slicno Rennerovom, iz prethodnog posta. Ono sto me sprecava da igram dalje je cinjenica da moram da odigram misije sa prljavim xenos olosem...

For the Emperor!
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2017, 17:13   #67
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Blagi offtopic, ali vezano je za igru. Završio sam Makin avatar, konačno:



A kad sam počinjao rekoh za dva dana ću to nabrzaka... Ovako je tekao proces izrade:

http://imgur.com/a/7mBa7
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
Lich_king2 (14.5.2017), mvasic (14.5.2017), pentraksil (14.5.2017), shrafko (25.10.2017)
Stara 13.5.2017, 20:53   #68
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Svaka cast!
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2017, 12:24   #69
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Ovog vikenda je free to play na steamu i 50% popusta.
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 21:39   #70
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Aj kad sam započeo da pravo zakucam i finalni ekser u lijesu ovdje... Relic napušta dalji razvoj DoW3 i fokusira se na trenutna dva projekta u toku - AoE4, i još jedan nenajavljeni:

http://www.eurogamer.net/articles/20...o-new-projects
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 19:47   #71
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

Nista neocekivano...igra je ispala teska abominacija, Relic je ostetio svoj ugled sa ovom igrom nije ni cudno sto zele da je sto pre ostave iza sebe. Doduse SEGA je ta koja se pitala oko toga kako ce igra da izgleda.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 20:35   #72
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Warhammer 40k: Dawn of War 3

S obzirom na to koliko SEGA forsira DLCs, kao što je to bio slučaj sa Company of Heroes 2 i svakim Total War-om, očigledno je da SEGA menadžemnt vidi DoW3 kao težak promašaj u koji ne žele ni za DLCs da ulažu.

Ide DoW na dubok led sad.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WarHammer 40k: Dawn of War 2 Isko Strateške igre 435 6.3.2016 20:42
Warhammer Fantasy & 40 000 (opsta tema) Ghost Brbljaonica 26 14.10.2011 12:07
Dawn of War III Isko Strateške igre 1 18.6.2011 15:53
[SG] Warhammer 40k: Dawn of War-Strategy Guide SirDuck Strateške igre 29 27.1.2009 13:07
Warhammer Dawn of War online Nikola95 Online susreti 0 10.5.2008 14:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com