Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2016, 11:51   #21
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Patriot Blast radi odlično a ako ga se bojiš imaš i SiliconPower budžetsku liniju ili za nešto više para provjereni Samsung 850 Evo sa kojim nema greške
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2016, 11:55   #22
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Na drugom forumu sam procitao da su nove serije Patriot Blast sporije (mislim na upis van SLC kesa) od prethodnih serija. Mislim da je Kingston UV400 bolji izbor ali za malo vise novca je SanDisk x400 bolji izbor.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2016, 13:33   #23
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Kingston UV400, pošto je 240GB model, ima više onog mesta za brži upis, tako da to nećeš ni osetiti u realnom radu.

Ako nameravaš još dugo vremena da koristiš laptop, možda ipak dati 3k više i uzeti Samsung 850 Evo? Garancija 5 godina, nadživeće laptop, a tada ga lepo premestiš u novi uređaj? Na kupujem prodajem imaš za 85€.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2016, 17:57   #24
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Patriot Blast radi odlično a ako ga se bojiš imaš i SiliconPower budžetsku liniju ili za nešto više para provjereni Samsung 850 Evo sa kojim nema greške
Gledajuci reviews na Newegg-u uglavnom, od SP me je tek strah. Doduse, drug ima verziju od 120 GB nekih godinu i po, i nema problema sa njim, ali opet nekako... sigurnije se covek oseca kad ne vidi po netu da su crkavali ko besni. Maltene nema SSD-a bez 3 god garancije, tako da nije problem ni eventualni kvar, ali bih voleo da ga izbegnem, pogotovo zbog sve bede gubljenja podataka. Patriot Blast mi se uklapa u sve kriterijume, samo vidim da su crkavali, a onda ovaj firmware update, koji je navodno resio problem - verujem, ali sam po prirodi pomalo skeptican.

SanDisk nije neznatno skuplji... Evo 850 takodje, barem u odnosu na Patriot i UV400. Istina, to je pisljive dve i tri hiljade, ali meni je to trenutno prilicna suma. Patriot Blast, ~7.500 ili UV400, ~8.200 su sume koje su mi manje vise vrh.

Dilema izmedju ova dva mi je u tome sto Patriot ima neke fleke u istoriji pouzdanosti, dok ih Kingston nema (ili jedva da ima). Opet, verujem da je problem sa "sporoscu" Kingstona zestoko napucan - sumnjam da su jadni inzenjeri iz Kingstona sisali tarabu, pa nisu mogli da naprave brze cipove vec samo kes, a ovi iz Patriota su objasnili kako se to radi. Ako neko ima neke uporedne podatke o brzini, nek metne ovde, stvarno sam van forme sto se tice racunarskih komponenti.

Nevezano: SSD-ovi su nekad imali za "manu" to sto su navodno celije imale izvestan rok trajanja, tj. ogranicene cikluse, pa su se ljudi plasili da ce to da rikne za godinu dana propisnog mamuzanja. Is that still a thing ?
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 10:41   #25
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Samo diskutujemo, pa evo:

- sva elektronika ima rok trajanja, pa i SSD diskovi

- može da ti se desi da krepa pod gomilom unesenih podataka bez slobodnog prostora, a može da ti se desi i da ne puniš nikakvim fajlovima a da ipak crkne: naravno, ovo treba da te brine samo kod proizvođača koji daju malu ili nikakvu garanciju, jer gdje ima garancije ima i zamjene novim

- argumenti tipa "drugima je crkavalo prije 5 godina" i sl. u razvoju tehnike prosto zastarjevaju, jer u tih godinu-dvije-pet koliko je prošlo od falične serije do uredne serije SSD-ova mnogi (ne svi) su se naučili na greškama

- bolje ti se "isprsiti" još koji dinar i uzeti provjerenu stvar i dobar brend, nego da za 5-10€ uštede čupaš kosu kad vidiš gdje, šta, kako. Ne znam da li sam pomogao, javi šta uzmeš🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2016, 18:40   #26
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Pretpostavio sam. Znam da svaka elektronika, pa i industrijska oprema moze da crkne posle nekog vremena, to je normalno. Medjutim, kada su se pojavili SSD-ovi, nekako su svi ostavljali debelu rezervu ka tome da ti memorijski cipovi imaju odredjen broj ciklusa, te su navodno trajali daleko krace od standardnih HDD-ova. Naravno, sudeci po garancijama, to je danas doterano u vinklu.

5 i 10 e nije problem. Skok sa 7.500 hiljada na 11.000 jeste Moram da uporedim Patriot brzine i UV400. Ako su iste, Kingston ftw.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2016, 1:34   #27
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Update:

Uzeo sam Patriot Blast, dosao je sa revizijom 12.2 firmvera. Lepo radi, ne primecujem neku neverovatnu razliku, ali ruku na srce, i ne bakcem se velikom kolicinom podataka. Boot je neverovatan, instalacija sistema poprilicno brza, prebacivanje sa particije na particiju takodje. Zasad sam zadovoljan kupovinom.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2016, 22:37   #28
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Koji jeftin SSD uzeti za laptop ?

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke
Slazem se.

Inace, Kingston UV400 240GB definitivno koristi prazan prostor za SLC kes.
8GB SLC je 24 GB TLC. Buduci da fabricki ima ostavljeno 16GB TLC sa strane (256-240) to znaci da koristi najmanje 8GB TLC iz slobodnog prostora.
Dakle ako je SSD popunjen bice i manji SLC kes.
Zapravo 8GB SLC je 32GB TLC sto znaci da koristi najmanje 16GB TLC iz slobodnog prostora za SLC kes.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji telefon uzeti od ovih??? cimston Aparati i oprema 16 7.9.2012 6:30
Koji laptop kupiti? nb97 Šta da kupim? 5 8.8.2012 15:42
Stari laptop kao server. Koji distro odabrati? doctor Slobodni softver 17 29.7.2012 23:33
Koji laptop uzeti za 40000 din t741 ŠDK - Prenosni računari 2 17.3.2011 13:39
Ima li kakav jeftin laptop koji podržava RAID1 sasha vukelic Prenosni računari 1 18.10.2008 18:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com