Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2008, 15:12   #1
DoubleBassD
Novi član
 
Član od: 22.8.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Prelazak sa Windowsa na Linux?

Zelim da predjem sa XP na Fedoru, ali mi se odmah namece jedan problem.
Kako sve fajlove koji se nalaze na particijama koje su u xp formatirane na ntfs, da prebacim tako da budu vidljivi na Fedori gde je fajl sistem neki drugi? Samo da resenje nije besumucno narezivanje na dvd-ove...Takodje taj "drugi fajli sistem"; koji treba da bude: ext2, ext3 ili onaj swap?
P.S. Nemam uopste iskustva sa Linuxom, a verzija koju planiram da instalisem je Fedora 9.
DoubleBassD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 15:34   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Linux bez problema chita i pishe po ntfs particijama. Potrebno je samo instalirati ntfsprogs i ntfs-3g pakete i sve ce da radi dobro. Jedino particiju na kojoj ce biti linux morash da formatirash u ext3fs, raiser ili neki drugi fajl sistem.

Ako ti je disk vec particionisan, uvek mozesh da smanjish neku postojecu particiju i da na novonastalom prostoru instalirash linux.

EDIT swap nije fajl sistem, vec zasebna particija za privremeno smeshtanje podataka koje koristi OS.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
delboy (2.9.2008), DoubleBassD (22.8.2008)
Stara 22.8.2008, 15:35   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Novi fajl sistem ce da ti bude ext3 gdje ces da instaliras Linux, a imaces i jednu swap particiju. Windows koristi pagefile kad mu zafali RAM, a linux koristi posebnu particiju za to, swap particiju.
Najbolje rješenje je da ostaviš se podatke na jednoj od particija, a da kada instaliraš LINUX na drugu da onda instaliraš i NTFS drajvere, drajveri koji će ti omogućiti da čitaš i pišeš po NTFS fajl sistemu. Mislim da je to najbolje rješenje, jer ako odlučiš da se vratiš na Windows, svi podaci ostaju.

Poslednja ispravka: urke (23.8.2008 u 8:04) Razlog: lektura
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
delboy (2.9.2008), DoubleBassD (22.8.2008)
Stara 22.8.2008, 16:07   #4
DoubleBassD
Novi član
 
Član od: 22.8.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Ja usvari hocu da koristim i XP i Fedoru, posto za neke programe tipa Cubase nema kvalitetnog ekvivalenta. Da li Fedora instalise neki program koji se pokrece posle BIOSa gde cu moci da izaberem OS ili treba da instalisem neki dodatan programcic u te svrhe?
DoubleBassD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 16:22   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Citat:
DoubleBassD kaže: Pregled poruke
Ja usvari hocu da koristim i XP i Fedoru, posto za neke programe tipa Cubase nema kvalitetnog ekvivalenta. Da li Fedora instalise neki program koji se pokrece posle BIOSa gde cu moci da izaberem OS ili treba da instalisem neki dodatan programcic u te svrhe?
Ne trebas ti nista dodatno da podesavas i instaliras, sve ce to Fedora sama, videce da postoji jos neka verzija operativnog sistema i dodace je u GRUB (boot meni na Fedori).

Poslednja ispravka: urke (23.8.2008 u 8:06) Razlog: typo i LILO -> GRUB (Fedora default boot menu)
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
DoubleBassD (22.8.2008)
Stara 22.8.2008, 16:50   #6
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Citat:
DoubleBassD kaže: Pregled poruke
Ja usvari hocu da koristim i XP i Fedoru, posto za neke programe tipa Cubase nema kvalitetnog ekvivalenta. Da li Fedora instalise neki program koji se pokrece posle BIOSa gde cu moci da izaberem OS ili treba da instalisem neki dodatan programcic u te svrhe?
Umesto Cubase ima free alternative kao sto je LMMS, imas Rosengarden midi sequncer i probaj Ardour

http://ardour.org/
http://www.rosegardenmusic.com/
http://lmms.sourceforge.net/
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
DoubleBassD (22.8.2008)
Stara 1.9.2008, 23:53   #7
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Kratko pitanje .
Nikako da se malo otkacim od Win-ova a vec 2-3 god unazad samo pakujem razne Lin distroe na policu .Imam 2-3 verzije raznih live OSova(Ubuntu,Knoppix).E sad,sto bih ih i koristio cesce,smor mi sto se pogube sva podesavanjca,naravski,kad zagasim komp.Pade mi napamet ...

Komp iz mog profila je,a ako bih recimo uboo USB flash drive,da li bi mi taj isti flash mogao da posluzi i kao swap za Lin i da na delu istog ostanu podaci tih nekih podesavanja Linuxa i sl. ?Taj flash ne bi' koristio za drugu namenu.Ne bih ga ni vadio iz USBa,ako bi to tako moglo da radi.

Sve to da ne bi' dirao HD na kome je c:XP i d: podatci ...

Hvala unapred .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 8:51   #8
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Većina distribucija danas ima mogućnost da se instalira i koristi sa USB flash diskova. Od mini verzija sa svega 50-ak MB do onih punokrvnih (ukoliko imaš dovoljno velik flash disk). Potrebno je, naravno, da komp podržava butovanje sa usb uređaja. Sve što uradiš u toku sesije možeš da sačuvaš, a lokalni HDD ne moraš ni da koristiš. Što se swap-a tiče, ako imaš 1 ili više GB RAM swap ti neće ni trebati, sa druge strane, ako možeš na HDD-u da napraviš swap particiju onda će je live linux automatski prepoznati i koristiti.

Za dalje informacije koji distro i kako, kreni od http://en.wikipedia.org/wiki/Live_USB

Poslednja ispravka: GoranSTX (2.9.2008 u 9:06)
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Flavio (2.9.2008), PDarko (3.9.2008)
Stara 2.9.2008, 10:14   #9
wipeout
Član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

@FlavioPO

moras da odmah na pocetku razgranicis dve stvari: live i instalirana distribucija

live ti omogucava skoro potpuno koriscenje os-a, snimanje kreiranih, downloadovanih editovanih.... fajlova na mountovan disk (bilo particiju sa harda ili ubs). Ali sistemski promene ne mogu da se zapamte (dodavanje paketa, promena tema, pozadina...)

Kada ponovo bootujes cd ili usb sva podesavanja se izgube. Dakle po defaultu live ti omogucava potpuno funkcionalan OS onakav kakav je, a da ga ne instaliras na hard.

To je uopsteno

Ovo gore napisano naravno NIJE POTPUNO tacno jer sam na nekim distroima video opciju "Save changes". Dakle bez instaliranja koristis LIVE a onda se pamte podesavanja za sledeci boot.

Recimo Nimbex > http://www.nimblex.net/index.php?Ite...tent&task=view

Druga prica je kada instaliras linux (obrati paznju na to da nije potrebno instalirati linux na cvrsti disk - hard disk). Tada se sve promene pamte sasvim normalno

Opet preporuka za sajt na kome mozes pronaci dosta tutorijala za instalaciju na spoljni hard ili na usb > www.pendrivelinux.com

Na kraju moj ti je predlog da skines slax (200MB) i to tar arhivu http://www.slax.org/get_slax.php

Otpakujes taj tar direktno na usb, i u folderu boot samo pokrenes .bat fajl koji napravi bootabilan usb. Time nisi formirao live usb nego si bukvalno instalirao slax na usb i mozes komotno da ga koristis kao potpuno funkcionalni OS

za pocetak dovoljno

Poslednja ispravka: wipeout (2.9.2008 u 10:54)
wipeout je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wipeout na korisnoj poruci:
Flavio (2.9.2008)
Stara 2.9.2008, 10:50   #10
wipeout
Član
 
Član od: 2.9.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

@DoubleBassD

idi na http://news.softpedia.com/news/Insta...ur-85513.shtml

prostije ne moze

OPREZNO kod particionisanja

Obavezno biraj manual. Kada izlista particije prepoznas svoj D koji se tamo zove mozda /dev/hda2 pa odes na edit > resise pa skines koliko hoces giga (preko 10). Sada se formira free space. Oznacis pa odes na new partition > create partition. Biras velicinu, u mount point kucas samo kosu crtu "/" (bez navodnika) a tip file sistema biras ext3

Swap ti i ne treba ako imas preko 1 gb rama. Ako nemas onda recimo odvojis 12.5 giga od D particije. Kada pravis (na gore opisan nacin) ext3 das mu 12 giga. Onda u free on prepoznaje ostatak (500MB). Opet new > create samo sada u fajl sistem biras swap i to je to.

Kada zavrsis particionisanje i pavljenje svih ovih dzidza bidza dobro obrati paznju na to koje su particije stikliranje za formatiranje. Trebalo bi samo ove nove: etx3 i swap.

Tek tada idi Next
wipeout je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:01   #11
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Ja se izvinjavam što oživljavam temu ali bi mi valjala mala pomoć. Naime, dobio sam nešto jači internet tako da mogu da skidam sve i svašta. E sad, želja mi je da isprobam Linux. Uradio sam test na ovoj adresi i dobio sledeće rezultate:

Linspire, OpenSuSE, Freespire, Mandriva, Xandros, Ubuntu

Koji da izaberem? Koristim Windows nekih 6 - 7 godina, Linux sam gledao kod nekih prijatelja i čačkao malo ali može da se kaže kao da ga nisam ni koristio. O Linuxu znam neke osnovne stvari (različite distribucije, ideologija itd). Komp bi mi služio za obradu fotografija (već koristim Gimp na Win-u tako da mi to neće biti problem), slušanje muzike, poneki film, surfovanje internetom. Muzika mi neće biti na kompjuteru gde će biti instaliran Linux nego na drugom gde je instaliran Windows XP SP2 (ima mnogo veći HDD). Da li bi predstavljao problem da sa Linuksa prebacujem fajlove na Win i obratno preko switcha? Konfa mi je sledeća:

Asus A7V333-X
Athlon 2000+ @1.66GHz
2 X 256MB RAM
ATI RADEON 9600 Series
Maxtor 40GB

Windows sam instalirao mnogo puta, samo ne znam da li se koliko razlikuje instalacija Linuxa. Više bih preferirao sistem sa kojim bih mogao odmah da krenem sa surfovanjem internetom i obradom fotografija ali isto tako da u slobodno vreme mogu da se pozabavim sa konzolama i tim stvarčicama koje čine razliku između Linuxa i Windowsa.

Nekako bih od ove liste najpre uzeo Ubuntu (nekako mi najbolje zvuči ) ali bih radije da čujem vaše mišljenje u vezi ovoga. Ne mora čak da bude sistem iz ove liste može i neki drugi ako mislite da bi mi odgovarao (Kubuntu, Fedora, Red Hat... Šta ja znam ).

Pa, vaše mišljenje?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:25   #12
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Moje mišljenje je da skineš ubuntu live cd, pokreneš, klikneš na ikonu INSTALL i vidiš kako je instalacija windowsa još u kamenom dobu. Nećeš imati nikakvih problema da ideš na net, skidaš svašta, surfuješ i deliš muziku sa win kompa, ako si povezan mrežnom kartom na switch...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:45   #13
stesha
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 292
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 69 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

I moja preporuka je Ubuntu/Kubuntu, zbog ogromnog community-ja, gomile svezih programa i veoma lake instalacije... Razlika izmedju Kubuntu-a i Ubuntua je u desktop okruzenjima: Kubuntu koristi KDE a Ubuntu GNOME. Pored ove razlike ova dva sistema su potpuno identicna... Preporuka: skini sa neta po jedan Live CD sa KDE-om, GNOME-om ili nekim drugim okruzenjem pa malo "vozi" bez instalacije, cisto da vidis sta ti vise odgovara...
stesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:57   #14
Danilo Cvjeticanin
Novi član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

A Xubuntu? On je po meni najbolji, najbrzi i najstabilniji. Druze ako se odlucis za Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu neces se pokajati, a ako zelis neku drugu distribuciju javi se pa cemo ti opsirnije objasniti.
Danilo Cvjeticanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 19:07   #15
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Pre svega čestitke kolegi Aci na lepo sročenom i postavljenom pitanju.

Složiću se sa većinom da je neki od distroa iz *buntu familije možda najbolje rešenje. Naravno, ako si u mogućnosti, probaj i druge varijante i sam odluči šta ti najviše "leži". Pogledaj temu kratak Pregled GNU/Linux distribucija i vidi šta bi moglo da ti pasuje. Moji predlozi, pored *buntu-a bi bili i OpenSuSE i Mandriva.
Hardverski gledano tvoja mašina može bez ikakvih problema da gura bilo koji od predloženih distroa pa to ne treba da te brine. Naravno, pre bilo kakve akcije, dobro se upoznaj sa procesom instalacije i osnovne administracije sistema koji planiraš da koristiš (instalacija softvera, podešavanje mreže...), a ako negde zapne imaš G/L sobu na SK forumu.

Dobrodošao u svet otvorenog koda i slobodnog softvera!

Poslednja ispravka: GoranSTX (6.10.2008 u 19:56) Razlog: kod, softver, kao da je bitno, bitno je da je slobodno :D
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Danilo Cvjeticanin (6.10.2008)
Stara 6.10.2008, 19:51   #16
Danilo Cvjeticanin
Novi član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

OpenSuse, Mandriva, Fedora i Mint bi po meni bile sekundarne varjante. OpenSuse prvenstveno i to poslednja verzija 11. Fedora takodje nije losa i Mint naravno. Pisao sam na nekom drugom forumu opsirno o tim distribucijama, pa cu da iskopam ovde, mnogo koristan tekst a tebi ce mnogo znaciti. U svakom slucaju sta god da izaberes bice mnogo bolje od Windows-a.
Danilo Cvjeticanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 19:53   #17
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

^ mora stara cepidlaka da ubaci kosku

Softver je slobodan, a kôd je otvoren

A za kolegu imenjaka, toplo preporučujem Xubuntu koji za radno okruženje koristi XFCE4, lagano i jednostavno okruženje koje nije pretrpano gomilom potrebnog i nepotrebnog softvera kao Gnome ili KDE, a uvek manuelno možeš dodati ono što ti zafali.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 20:52   #18
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Pre svega čestitke kolegi Aci na lepo sročenom i postavljenom pitanju.
Pa ono, ako očekuješ kvalitetne odgovore onda moraš postaviti kvalitetno pitanje, zar ne?

Znači, *buntu je pravi pogodak. E sad, da provalim razliku između ovih radnih okruženja. To ću da pogledam na internetu (Wiki i oficijelne stranice ovih distribucija), nema potrebe za to da vas cimam.

Javiću se kroz par dana da javim šta sam uradio. U slučaju da negde zapnem, znam koga i gde da cimam.

Hvala svima na pomoći!
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 21:12   #19
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Da li bi predstavljao problem da sa Linuksa prebacujem fajlove na Win i obratno preko switcha?
Misliš preko lokalne mreže, LAN-a? Najlakši način da razmenjuješ fajlove u ovom slučaju je da podigneš FTP server na Linux mašini. Nije teško, kod nekih distribucija je FTP server već uključen u standardnim postavkama, kod nekih drugih ćeš dobiti izbor u toku instalacije, kod nekih nakon instalacije, sve zavisi koju distribuciju izabereš. Prebacivanje fajlova onda obavljaš u potpunosti sa Windows mašine, što upload sa Win na Lin što download sa Lin na Win korišćenjem nekog FTP klijenta - Total Commander meni najbolje leži. Druge opcije su ti da podigneš Sambu na Linux-u i namestiš Windows share <- komlikovano, ili da koristiš neki NFS server/klijent za Windows <- takođe komplikovano.

P.S. hacker_aca <- jak si mi ti hacker kad još ni Linux-a nisi vid'o .
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 21:24   #20
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Aha, LAN. Imam dva kompa u sobi koji su umreženi preko rutera (nije switch, greška u kucanju, sry ) preko kojeg je povezan ADSL modem. Treba mi samo da napravim mrežu za ova dva kompjutera, tj. da prebacujem podatke sa jednog na drugi komp.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
P.S. hacker_aca <- jak si mi ti hacker kad još ni Linux-a nisi vid'o .
Ma, nik iz mlađih dana. Duga je to priča.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Vista x86 ili x64 (prednosti i mane) MarkoZ Operativni sistemi 53 19.4.2007 19:10
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com