Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2017, 22:37   #21
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

E pa ovako, menjao sam kuciste i dok sam vracao komponente upalio sam racunar, polako sam hdd premestio sa dna kucista u hdd slot, dakle polako, cuo sam da nesto u kucistu blago pisti i racunar tad zabodez tj mogu mis da pomeram, i da vidim ono sto je ucitano u ram memoriji dakle mogu da kliknem negde jer je chrome otvoren, pokusam da otvorim folder neki zabode skroz, resetujem (hard), krene da ucitava windoss i taman kad treba da me prebaci u welcome screen, resetuje se pc, i zatim mi otvara windows recovery, ili repair sta god, u njemu sve stavke rade, skenirao sam "disk for errors" i nista windows nece da se butuje.
Da se razumemo, molim vas sta god je potrebno da ga vratim u funkcionalno stanje? Ne pitam sta kosta ako moram da ga nosim negde da neko izvuce iz registra sta mi treba za viber. Sta mogu ja da pokusam, viber mi je potreban na racunaru zbog posla prakticno i ovo moram da resim sto pre jer moze da me kosta
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2017, 20:00   #22
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

viber ti je vezan za telefon, a kompjuter verovatno hard disk
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 14:03   #23
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

Imam 2 cda, win 10 pro 32bit i win 10 home, home na pola stane i pise da fale fajlovi na cdu, ili slicno, pro instalira normalno i kada krene da butuje posle restarta pise da win nije kompatibilan sa mojim hardverom, u tom trenutku stisnem shift+f10 i uradim chkdsk, pise 0kb u bad sectorima, ne primecujem nikakav drugi nepravilan rad hard diska, dakle ispravan, imam 2 stika ram memorije probao oba pojedinacno instalirao PRO i ponovo problem sa kompatibilnoscu, evo sad instaliram home, instalacija sa jednim stikom ide normalno, videcemo za koji min sta ce se desiti.
memorije su na 667mhz ovrrklokovane na 850, sve jasno..
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 15:08   #24
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

Instalacija Home verzije isla dobro, do restarta a onda evo vec sat vremena ne radi kako treba. Ucitalo jedva do "Wait a moment" sekcije, cas pise wait a moment cas prikaze desktop koji je nepotpun i kompletno crn, ima start koji ne reaguje na klik, onda se sam od sebe vrati na "wait a moment" sekciju koja iz plave boje predje u neku rozu-ljubicastu. Uradio sam hard reset stiglo do loading screena ucitavalo 5 minuta i ekran pocrneo, sada tako stoji. Lampica od hdda je konstantno upaljena (opterecenje) a ono poznato "krcanje" iz hard diska ne cujem, ili cujem na svake tri sekunde po takt koji se ponavlja, a lampica sija.
Hard disk sam narucio, jbga, ne mogu sad nista, jedino sto mi mozda pravi prob je to da win instalacija ne valja, evo sada se opet pojavilo just a moment sekcija koja nije u plavoj pozadini nego u ljubicastoj.. Cekam za dalje, izvinjavam se na ponavljanju postova
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 15:16   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

A taj RAM ne moze da radi na default clocku a da podignes mnozilac procesora ako bas hoces da overklokujes? Verovatno se i prethodni windows skrljavao zbog toga. Masina koja sluzi za posao se ne overklokuje, bar ja to nikada ne bih radio. Mogao si i da napises da si overklokovao, ljudi se izlomili pisuci kojesta.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 15:17   #26
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

Ko zna šta je tu uopšte ispravno od hardvera, zašto overklokovane memorije na konfiguraciji koja je bitna za posao? Ali kasno sad verovatno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 15:34   #27
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

Ne vidim sta drugo moze da pravi problem? Nikad nikakav bsod nije izasao, u prime 95 bio stabilan nekolika sati u svim vrstama opterecenja. Problem je nastao kada sam pokusao hard disk da ubacim u kuciste dok je racunar bio ukljucen, ali chkdsk kaze da sa hard diskom nema problema, izvukao sam sam jedan stik ram memorije i uspeo da instaliram home verziju, ali da radi nece, stigne do desktopa ali kao da je windows nepotpun, kaonda hdd radi na 1% svoje brzine, cudno se ponasa hdd po zvuku, tesko je objasniti.
Ucita desktop, ali nema ikonica nema nicega, tako stoji 5 minuta i pojavi se recycle bin, koji nema ikonicu, posle jos 5 minuta pojavi se ikonica na recycle bin, nema pozadine nema nista. Evo upravo izbacilo bsod 0x000021a, sad cemo da vidimo sta kaze citap..
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2017, 17:42   #28
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Windows pobrljavio

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20171023_173539.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	100,8 KB
ID:	56382
Toliko o microsoftovom programu za proveru hars diska
@Laksaris, u principu oc nije imao veze sa ovim

Poslednja ispravka: Bujosh (23.10.2017 u 17:53)
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) wog326 Operativni sistemi 1 10.8.2010 13:45
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com