Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2015, 22:44   #1
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Pomoc ako moze

Imam ga-z68x ud3-b3 i od juce se patim snjom. Vadio bateriju menjaoo meriju znaci pro bao skoro sve evo u cemu je problem,ploca dodje do gigabajtovog loga i vise ne dalje,ucita logo i lad treba print scrin sledi restart,ne moguda udjem ni u BIOS,jer svaki moj ppkusaj pritiskanja bilo kog dugmeta na tast.odmah restartuje. Izv.na posanju jer pisem sa nekog fona,sta mislite da je u pitanju
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 13:31   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Pomoc ako moze

Može biti svašta.Probaj da očistiš cmos prespajanjem pinova na ploči ili kako već ide na tvojoj ploči, da li ti je dobro napajanje, da li pišti kada ga upališ.....
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 14:15   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pomoc ako moze

Kreni od osnovnog, samo ploca, izbaci graficku kabl bocni u integrusu, jedan stap memorije, raskaci prednje USB i audio konektore, znaci go minimum da se ploca podigne, bez tastature, misa i bilo cega drugog prikljucenog. Ako se prica ponavlja, mozes probati drugo napajanje, mada onda problem vise vuce ka naispravnoj ploci.
Tvoja ploca ima 2 biosa na sebi, pa mozes pokusati sa procedurom za kopiranje rezervnog biosa.
1. Shut off the power supply using the switch on the back of the PSU, wait 10-15 seconds.
2. Press and hold the case Power On swtich, then while still holding turn on the power supply from the switch on the rear.
3. Still holding the case power on switch, the board will start, once it does release the case power on switch and shut off the power supply via the switch on the read of the unit. (Do the latter two parts as quickly as you can once the board starts)
4. The board will shut down.
5. Turn the power supply back on using the switch on the rear of the unit.
6. Turn on the motherboard by pressing the case power on button.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 14:51   #4
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Pomoc ako moze

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Kreni od osnovnog, samo ploca, izbaci graficku kabl bocni u integrusu, jedan stap memorije, raskaci prednje USB i audio konektore, znaci go minimum da se ploca podigne, bez tastature, misa i bilo cega drugog prikljucenog. Ako se prica ponavlja, mozes probati drugo napajanje, mada onda problem vise vuce ka naispravnoj ploci.
Tvoja ploca ima 2 biosa na sebi, pa mozes pokusati sa procedurom za kopiranje rezervnog biosa.
1. Shut off the power supply using the switch on the back of the PSU, wait 10-15 seconds.
2. Press and hold the case Power On swtich, then while still holding turn on the power supply from the switch on the rear.
3. Still holding the case power on switch, the board will start, once it does release the case power on switch and shut off the power supply via the switch on the read of the unit. (Do the latter two parts as quickly as you can once the board starts)
4. The board will shut down.
5. Turn the power supply back on using the switch on the rear of the unit.
6. Turn on the motherboard by pressing the case power on button.
Raskacio sam sve sinoc bio,skinuo grafiku sve usb povadio i fanove ,rasteretio skroyx plocu ali opet isto,jedino nisam radio ovo sto si naveo,odneo sam jutros u servis rekli mi da ce pogledati ali kao mora da dodje taj neki programer otkud ynam pa ceu videti.
Vama svima hvala na objasnjenju i pomoci,obavesticu sta sam uradio ,kao rekli su ya 2 dana da ce srediti to i javiti.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2015, 21:12   #5
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Pomoc ako moze

Zvali me iz servisa i kazu da sumnjaju na 2 stvari..naponsku i na pregrevanje CPU-a,pvo drugo mi je smesno jer taj proc nije video 60C u far cry 4 sve odvrnuto na ultra,ispravite me ako gresim,i kao da ostane jos koji dan na ispotivanju jer nisu 100%sigurni.

Inace dao sam im uz plocu i mem.i CPU,ili sam ja blesav ili ovi neznaju de sunce izlazi.
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2015, 19:44   #6
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: Pomoc ako moze

Kao sto sam i pretpostavio,vratili plocu i nista nisu uradili,pbrazlozenje nemaju drugu plocuda probajuCPU,,xaxaxa,jbt kpni sarlatani a zastupaju win win,jbt vise im ne bih dao dami praznu kutiju sacuvaju,elem....narucip sam ja asus z77 stize mi u utorak a za ovu plocu ako znate nekiservis ili proverenoglika ko radi ostavite mibroj moba ili bilo koji vid kpntakta
Mario
Uradio sam i rezervni kopi BIOS po uputstvu kpje ste ostavili ali opet isto
Stigla mi danas druga ploca i odmah problema,jesam baxuz za sve pare sveta,nece 3-ci i 4-ti slot da rade pa to ti je a covek se kune da mu radilo 3x4gb na ploci,samo ne razumem kako kad sam probao sve permutacije i sa jednom memarom al nece pa ga hebi.
Prvi i Drugi rade bez problema al cim bocnem treci stap nema sistema,ni prebacivanjem u cetvrti niti pa samostalno,odnosno samo 1 modul,bem ti srecu bas sad moram da kupujem 2x8gb memoriju.

Poslednja ispravka: nenad 970 (3.3.2015 u 18:06)
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
1500 € budzet , potrebna pomoc oko konfiguracije LaZaRuS Šta da kupim? 63 10.3.2012 12:21
Ljudi moze li pomoc oko izbora? ? ? rastaman Grafika 2 21.12.2011 14:32
PASTE teksta, pomoc hitno potrebna Kobilic Kvarovi 4 31.10.2011 15:48
HITNA POMOC !!!! Dobro kuciste za ovu konfiguraciju i druga pomoc ? blabla21 Šta da kupim? 12 26.7.2011 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com