Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2008, 22:08   #1
mickey
Novi član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mickey Slanje poruke preko Yahooa korisniku mickey
Određen forumom Skaliranje slike sa kompa na LCD TV

Imamo BEKO LCD TV (nazalost, ne mogu da nadjem koji je tacno model, otprilike neki entry level, 66 cm dijagonala), na njega preko VGA kabla povremeno povezujemo laptop i tada se rezolucija na laptopu automatski smanji na 1024x768 i slika na TVu bude sasvim ok.
Desktop racunar je povezan sa TVom preko HDMI kabla (na jednom kraju je DVI (za izlaz iz graficke, inace 8800 GTS 640MB) a HDMI prikljucak je na drugom kraju). Kad TV reprodukuje signal sa HDMI ulaza (tj. desktop racunara), opkraja sliku sa svih krajeva jedno centimetar-dva, sto u principu nije mnogo ali strasno nervira (npr. ne vidi se taskbar ili scroll bar).Kvalitet reprodukcije slike na TVu je prilicno dobar, ali dzabe to kad se ne vidi cela slika.
Monitor na desktopu je Samsung SyncMaster 206BW 20'' i rezolucija je 1680x1050. Znam da je ovaj LCD TV samo HD Ready (1280x720) i da on u principu ne moze da izvuce ovu veliku rezoluciju, ali je fora u tome da kad smanjim rezoluciju na racunaru (a smanjivao sam cak do 800x600) TV i dalje na isti nacin opkraja sliku, dok kad signal ide preko VGA kabla sa laptopa sve se lepo skalira i moze normalno da se koristi.
Da li postoji neki nacin da se skalira slika koristeci taj HDMI kabl da bismo mogli normalno da koristimo blagodeti lezanja na kaucu i igranja igara ? Probao sam koriscenje nVidiinog softvera ali nisam pronasao resenje, i trazio sam ovde po forumu i drugde na netu ali nisam pronasao odgovor. Ako slicna tema vec postoji, izvinjavam se na dupliranju.
mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2008, 21:46   #2
mickey
Novi član
 
Član od: 30.9.2006.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mickey Slanje poruke preko Yahooa korisniku mickey
Određen forumom Re: Skaliranje slike sa kompa na LCD TV

35 pregleda i niko nema ideju...
Mora da je nesto gadno.
mickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
8600GT overclock saveti ForceMan Overklok 224 3.2.2011 10:59
Windowsi neće na SATA HDD Obtainer Nosači podataka 19 25.6.2008 0:26
Problem sa prebacivanjem slike sa kompa na tv tool.keenan Grafika 10 15.9.2006 9:54
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com