Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2012, 16:39   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom ZTE Blade III

Kako se počela približavati praznična sezona tako su provajderi u našoj zemlji napunili korpu sa novim modelima telefona. Ponuda će svakako zadovoljiti i iskusnije korisnike ali i one manje iskusne. U zavisnosti od potreba, cene i kvaliteta u nekom srednjem (budžet) segmentu ističu se nekoliko modela u ponudi. Jedan od njih je ZTE Blade III.

ZTE je kineski proizvođač mobilnih telefona u strahovitoj ekspanziji i trenutno zauzima visoko četvrto mesto po broju prodatih primeraka u svetu. O ambicijama kompanije neću govoriti ovom prilikom ali dovoljno je napomenuti američku rampu koju mnogi vide kao strah Amerike od preplavljivanja tržišta jeftinim telefonima i sličnim uređajima.

Blade polako ali sigurno postaje brend ZTE-a a ovo je već treći aparat sa ovim imenom. Onaj FTV model ne bih svrstao pošto je to u osnovi našminkana jedinica. Trojka izlazi nepunu godinu po izlasku dvojke. Šta nam to ZTE nudi novo kada su toliko požurili?




Da krenemo od specifikacija:

dimenzije 123x63,5x10mm,
težina 130gr,
ekran TFT kapacitativni, 256k boja,
480x800px, dijagonala 4", 233ppi gustina,
memorija 4gb rom, 512mb ram
HSDPA, HSUPA, Wi-Fi, Bluetooth,
kamera 5mpx, 2592x1944px, autofokus, geo-taging,
cpu 1ghz,
gpu Adreno 200,
čipset Qualcomm MSM7227A Snapdragon,
OS Android v4.0 Ice Crem Sandwitch.


Telefon mi je bio na korišćenju veoma kratko i uglavnom u večernjim časovima tako da se izvinjavam unapred za eventualne propuste.




U pitanju je telefon klasičnog izgleda, sa par detalja koji ga izdvajaju iz gomile. ZTE telefoni mi nikada nisu ulivali neko poverenje u čvrstinu pa tako ni ovaj, iako na sebi ima detalja od metala i aluminijuma. Aparat je oivičen sa metalnim ramom koji prati telefon po obodu sve do ispod ekrana i tu prestaje. Ispod tog rama se nalazi aluminijumska lajsna koja prati telefon u krug. Poklopac baterije je od plastike presvučene gumom i telefon lepo i sigurno leži u ruci. Postoji blago ispupčenje za kameru i prorez za zvučnik. Po donjem obodu se našlo mesta za mikro USB ulaz i mikrofon, sa leve strane taster za volume koji ima lufta kol'ko nećeš, i iznad 3,5mm audio izlaz, taster za paljenje/gašenje i malena rupica za mikrofon za video snimanje. Onoliko koliko je taster on/off dobro urađen i ima kratak i precizan hod, toliko taster volume ima lufta u svim pravcima. Svo vreme sam se bojao da ne ispadne. Poklopac baterije se malo teže otvara i neophodno je biti pažljiv, mada je to nešto što se ne otvara svaki dan. Mesto za mikroSD karticu nije blokirano ni sa čim, tako da se može nesmetano vaditi. Predjnom stranom dominira ekran od 4 inča a ispod četiri Android tastera koja su karakteristična za Gingerbread a ne za Ice Cream Sandwitch. Iznad ekrana su zvučnik, led dioda i senzor blizine. Zamerku upućujem kombinaciji više materijala u spoljašnjoj izradi. Uvođenje plastike, aluminijuma i metala (ne previše sjajnog) je isto kao da ima tri različite boje na sebi.

Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 16:40   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Trojka je povećala ekran u odnosu na svog prethodnika ali i zadržala rezoluciju od 480x800px što znači i da se gustina piksela u toliko smanjila, sa 267ppi na dvojci, na 233ppi u ovom aparatu. Ako izuzmemo suve brojke, prikaz na ekranu deluje odlično sa pristojnim uglom vidljivosti i odličnim pozadinskim osvetljenjem. Odziv na dodir je dobar i precizan.

Velike zamerke sam imao na lock screen-ove telefona v2xx Androida pošto su se obično otključavali/zaključavali povlačenjem prsta na gore/dole. Tako su se uglavnom primali/odbijali pozivi. Tako su se nehotice i odbijali pozivi pri izvlačenju telefona iz džepa natopljenog znojem. Ovde to nije slučaj, a koliko vidim svi telefoni koje pokreće ICS i više, imaju slična rešenja. Naime pri "buđenju" telefona pojavljuje se lock screen sa poljem koje treba pritisnuti da bi se nakon kratke animacije telefon otključao. Pored te funkcije, ukoliko se povuče prstom iz polja na neku stranu pojavljuje se šest opcija: poruke, poziv, izbor režima zvona, kalendar, mejl i kamera. Odabirom neke od ponuđenih opcija ide se direktno na nju. Ove prečice se mogu mapirati po želji.



Korisničko okruženje je klasično za ICS. ZTE i nije previše menjao Google Vanila koncept. Postoje određene stvari za podešavanje. Na primer, može se menjati da li će se ikonice pri skrolovanju ekrana levo/desno, kotrljati, uvijati, preklapati, itd. Ima desetak ponuđenih opcija tako da UI (korisničko okruženje) ne može da dosadi. Pod haubom kuca Snapdragon od 1ghz uz pomoć 512mb rama. Ovakav hardver se nalazi i u Blade-u II pa se postavlja pitanje da li se ovaj telefon isplati uzeti kada nudi isto što i prethodnik iz malo veći ali i siromašniji ekran. Tu je i ICS, naravno, ali zar nije bilo bolje da su pružili update na ICS za dvojku? Odgovor se možda krije u najavljenom Blade III PRO koji će imati dvojezgarni procesor.
Ovaj telefon sagledavajući sve najviše liči na prepakovani Blade II. Prisustvo četiri Gingerbread tastera na aparatu koji pokreće ICS to donekle potvrđuju.
Izuzimajući sve ovo, mašina radi k'o sat. U principu, sve što se moglo pokrenuti na dvojci može i ovde. Igre na većem ekranu svakako više dolaze do izražaja, kao i video klipovi.



Šta reći za kameru? Senzor od 5mpx koliko sam video ne daje loše fotke. Ja sam ga, na žalost, probao u uslovima slabog osvetljenja, tako da su fotke još i dobre. Da podsetim, ovaj aparat nema blic. Autofokus radi odlično, naravno, možete fokus promeniti tapkanjem po ekranu na željeni objekt. Ono što donosi razočarenje je nedostatak prednje (sekundarne) kamere. Dakle prednje kamere NEMA. Iako na GSM Areni piše da ima, on NEMA. Fail na kvadrat. Ujedno i korak nazad u odnosu na prethodnika. Blade II je imao i blic, ovaj nema. Evo uporednog testa.

GPS me je prijatno iznenadio. Malo sporije locira za moj ukus, ali je pogodio u dva metra. Što je svakako plus. Reprodukcija video klipova je "šarena". Neki klipovi su radili dobro, neki su štucali. Zvuk je ok, možda malo tiši (recimo budilnik). Na slušalicama mi je bilo malo brundanja kada sam ga odvrnuo do kraja, ali to je ok. Na stepenu glasnoće na kojem inače slušam, sasvim lepo reprodukuje zvuk. Baterija je li-ion od 1600mAh što je sasvim dovoljno i izgura do dva dana maltretiranja. Interesantno da softver update nije u about sekciji, već ima neku svoju zasebnu aplikaciju.

Zašto ZTE nije ubacio Jelie Bean u ovaj uređaj? Verovatno isto zato što ni u prethodnika nije ubacio ICS već Gingerbread. U celini gledano, trojka mi mnogo liči na prepakovanu dvojku. Sa ICS i ekranom od 4" ali bez blica, sekundarne kamere isl. Na netu se mogu naći pritužbe da se telefon puni "sto godina", da ne radi kako treba sa određenim mikroSD karticama, da baguje... Ja nisam imao susret sa ovim problemima.

Ako bismo pravili poređenja ovog telefona po karakteristikama i ceni, pored Blade II, pravo poređenje bi bilo Huawei G300. Blade trojka je možda i bolja od dvojke što zbog ICS-a, što novije generacije CPU(45nm-65nm). Ascend G300 ima IPS ekran i mogućnost nadogradnje na ICS ali slabiju bateriju, tako da je pravi uređaj za poređenje.

Da li uzeti ovaj telefon? Rečenice tipa: to je ZTE, kinez itd. ne piju vodu. Zte je trenutno četvrti proizvođač mobilnih uređaja u svetu i svoje proizvode prodaje povoljno. Hardver koji se krije pod haubom nose i modeli LG-ja, Alkatela itd. ZTE je napravio dobar telefon, telefon koji će naše svakodnevne potrebe da izvrši bez problema, ima dopadljiv dizajn i povoljan je.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
culer (15.5.2013), mp3lopov (29.12.2012), zajchik (29.12.2012)
Stara 29.12.2012, 18:46   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Mislim da blade 3 sasvim minimalno, ali ipak gubi bitku sa g300.
EVO ZASTO:
Probao sam oba,zapravo u isto vreme sam ih testirao.
Kod bladea 3 losa zavrsna izrada,dugmici za ton imaju luft,folija kod 99% modela otpada,lajsna sa strane užasno ne kvalitetna,dok je g300 dosta,dosta kvalitetnije izradjen.
Sto sa tiče softvera tu je već stvar ipak malo bolja,blade 3 ima sta da pokaže, ali ima momenata kada se zaglupi ,po najviše kada se pokrenu vise programa odjednom.Losa optimizacija kod svakog zte modela.
Dakle ovom modelu se u ovom cenovnom rangu ne piše dobro jer sigurno ne spada tu.Jedina nada da se može solidno proći pri kupovini ovog modela je vip gde se može uzeti uz reciklažu za 5k manje,sto u stvari i jeste njegova realna cena.
Detaljno sam ovo testirao jer je blade 3 bio moja prva opcija za sledeći telefon,pa sam zbog svega gore navedenih odustao od njega.

Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 19:20   #4
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade III

Слажем се за све осим за фолију. За мене, то је амбалажа. Скидао сам је одмах са свих телефона које сам купио.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Aibo (30.12.2012), Skenderevo (5.7.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blade & Soul Alexfun MMORPG igre 320 22.6.2016 21:53
Scarlet Blade Online senseo91 MMORPG igre 11 13.5.2013 9:26
Blade of Darkness MULTIPLAYER ktulu Online susreti 3 8.8.2012 17:21
Mount and Blade warband online Mitar94 otpaTci 1 18.11.2011 22:01
Blade Kitten Emix Platformske igre 8 5.10.2010 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com