Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2007, 2:25   #1
redkanji
Član
 
Član od: 20.10.2007.
Lokacija: Subotica
Poruke: 38
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kako da pustim video na Xwave S50?

Da li neko mozda zna nacin da nateram Xwave S50 Pro da mi pusti video? Kaze u specifikacijama da podrzava mpeg4, ali nikako ne mogu da ga pokrenem. Konvertor koji dolazi u paketu ne radi (izbacuje da je pukao program), u Total Video Converter-u sam probao sve mpeg4 formate i ni jedan ne ide. Navodno pusta mpeg4 avi, ali ni mp4 ne ide...

Dal' da ga reklamiram ili ima neko resenje?

Hvala unapred...
redkanji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 6:56   #2
Nebojs@
Član
 
Član od: 17.11.2007.
Lokacija: Leskovac city
Poruke: 73
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Citat:
redkanji kaže: Pregled poruke
Da li neko mozda zna nacin da nateram Xwave S50 Pro da mi pusti video? Kaze u specifikacijama da podrzava mpeg4, ali nikako ne mogu da ga pokrenem. Konvertor koji dolazi u paketu ne radi (izbacuje da je pukao program), u Total Video Converter-u sam probao sve mpeg4 formate i ni jedan ne ide. Navodno pusta mpeg4 avi, ali ni mp4 ne ide...

Dal' da ga reklamiram ili ima neko resenje?

Hvala unapred...
pa potrazi na netu taj video konverter.
Nebojs@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 11:11   #3
redkanji
Član
 
Član od: 20.10.2007.
Lokacija: Subotica
Poruke: 38
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Citat:
Nebojs@ kaže: Pregled poruke
pa potrazi na netu taj video konverter.
potrazio i opet nista... ne bih se ja javljao da sam barem uspeo da izadjem na pravi put...

Probao i Super Converter i MTV Converter i opet nista... Sve oko plejera sam skontao i stvarno je super zvuk (sa Sony sluskama) jedino jos video da poteram...
redkanji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 12:53   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Citat:
redkanji kaže: Pregled poruke
Da li neko mozda zna nacin da nateram Xwave S50 Pro da mi pusti video? Kaze u specifikacijama da podrzava mpeg4, ali nikako ne mogu da ga pokrenem. Konvertor koji dolazi u paketu ne radi (izbacuje da je pukao program), u Total Video Converter-u sam probao sve mpeg4 formate i ni jedan ne ide. Navodno pusta mpeg4 avi, ali ni mp4 ne ide... Dal' da ga reklamiram ili ima neko resenje?
Moraš da koristiš baš njihov program. Isprobaj još kod nekoga da li taj program za konverziju hoće da radi, možda je problem do tvog Windowsa. Ako neće, onda ga reklamiraj, pa ih zamoli da ti pokažu kako da konvertuješ video u format koji plejer podržava. Ako ni oni ne uspeju, onda znaš šta ti je činiti.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 14:59   #5
redkanji
Član
 
Član od: 20.10.2007.
Lokacija: Subotica
Poruke: 38
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

A jel moze procesor da bude u pitanju?
Crko mi komp, pa sad koristim neki stari Duron na 900MHz...

A nacicu jos da kod nekoga pokusam sa programom koji dolazi uz plejer... Ubih se vec dva dana da resim problem... Sad ako je do mene...

EDIT: Do mene je... tj, do moje kante koju bih sad tako sutnuo da mi onaj drugi nije crkao... Kod drugara radi, isti "prozori", samo sto ima nov komp... *$%#)*^$ Duron...

Poslednja ispravka: redkanji (2.12.2007 u 17:05) Razlog: Novo saznanje
redkanji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2007, 9:21   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Citat:
redkanji kaže: Pregled poruke
EDIT: Do mene je... tj, do moje kante koju bih sad tako sutnuo da mi onaj drugi nije crkao... Kod drugara radi, isti "prozori", samo sto ima nov komp... *$%#)*^$ Duron...
Rekoh ti. E sad, ne mora da je do Durona. Iako je isti Windows, nije na njega instalirano baš sve isto, pa moguće da se razlikuju neke sistemske biblioteke. Probaj jednom kad budeš reinstalirao Windows da ga staviš na čist Win, pa da vidiš da li radi.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2007, 21:38   #7
misao
Novi član
 
Član od: 7.12.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?



Aaaaah! Posle duzeg uvrtanja mozga i (uglavnom) bezuspesne pretrage interneta, konacno sam popularnom metodom:
/pretrazi net/skini/instaliraj/konvertuj/prebaci na player/baci sa playera/deinstaliraj sa kompa/skini drugi konverter pa sve ponovo/

uspeo da prebacim film u amv format, koji mogu da gledam na Xwave S-42 playeru!

Al' ajd' od pocetka: to sto se vas player reklamira kao MP4, jednako je istinito kao i sentenca "Kosovo je Srbija" - dakle nije.
Kineska verzija MP4 formata se zove AMV, dakle ispravna oznaka playera bi bila MP3/AMV player.

Xwave je inace, za one koji ne znaju, "brend" izmisljen za nase trziste: NT soft je napravio dil sa nekim kinezima, koji spravu shtancuju i valjaju je NT-u pod imenom Xwave. Sprava se inace vodi kao “S1 Mp3 Player” derivat. Vise detalja pogledajte na http://www.s1mp3.org/en

http://wiki.s1mp3.org/S1mp3_device_database je dobrovoljacka baza uredjaja baziranih na ovoj platformi, i na njoj cete pronaci S-42, ali pod imenom Diel-Roc MP4-1GB.

Sajt (o kome necu previse trositi reci, idite pa pogledajte http://www.myxwave.com ), registrovala je kod GoDaddy-ja kompanija NT. Sajt je blago receno ocajan, spor, cesto se i ne ucita ceo, ali ima nade: na sajtu pise da nova hiper/ultra/mega verzija samo sto nije - ocekuje se u novembru 2006. Znaci dodji juce. Podrska na sajtu - ocekivano nikakva.

Da se vratim na konverziju:
Prvo morate zeljeni film da konvertujete u avi odgovarajuceg formata (za s-42 i slicne playere to je 160x128px). Tool za to nalazi se ovde http://rapidshare.com/files/74970921/AviConverter.zip AviConverter je "portabl", dakle ne zahteva instalaciju, samo ga raspakujte u zeljeni folder. Ovako smanjen film cete uz pomoc AMV konvertera, koji je deo MP3 Player Utilities-a 4.03 (http://rapidshare.com/files/74966774...ities_4.03.zip) lako prebaciti u AMV, uz jedno ogranicenje: film ne moze biti duzi od approx. 45min, dakle "celovecernje" filmove morate u AVIConverteru da "presecete" na dva ili vise delova (opcija "Scope", begin from/time duration).

Konverzija fajla od 93 minuta u dva 160x120 od po 47 i 46 min trajala je oko 25 min, a potom u amv za manje od 15. Cool!

Dakle ako ste kao i ja hteli da ustedite i da sebi nabavite "sirotinjski iPod", sada konacno imate priliku da iskoristite sve sto vam S-42 pruza.

Uzivajte!

Eh, da, da ne bude zabune: procedura je ista i za S-42 i za S-50, a verujem i za sve ostale AMV plejere...

Poslednja ispravka: misao (8.12.2007 u 12:25) Razlog: Ispravljena rezolucija sa 160x128 na 160x120
misao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2007, 0:49   #8
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Mp4 player uopshte nema veze sa mpeg4, iako se tako chini.
Tako su ga nazvali samo zato shto ima naprednije opcije od mp3 playera.
Mpeg4 ti je visoka kompresija, dok AMV MTV i SMV su mnogo mala kompresija, datoteke zauzimaju malo jer je rezolucija izuzetno mala.
Jeste da je to malo glupo, ali sta ches .....
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nika100 na korisnoj poruci:
Chivan (8.12.2007)
Stara 14.12.2007, 0:44   #9
redkanji
Član
 
Član od: 20.10.2007.
Lokacija: Subotica
Poruke: 38
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da pustim video na Xwave S50?

Citat:
misao kaže: Pregled poruke
Eh, da, da ne bude zabune: procedura je ista i za S-42 i za S-50, a verujem i za sve ostale AMV plejere...
Ja ovo i nisam uspeo... Nece plejer da prepozna .amv fajl!!

ako je samo enkodovan sa "proizvodjacevim" konvertorom (aviconverter), pusti ga plejer (S50 Pro), ali kasni zvuk za slikom...

Polako odustajem od pustanja videa na plejeru, jer mp3 je odlican (sa sony-jevim sluskama), slike se super vide, a radio jedva i da slusam... Tetris je dobar, mada malo nezgodan zbog tastera i rasporeda istih.

Ali, bas bi mi dobro dosli neki spotovi... Ali kad ne moze, onda ne moze...
redkanji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da instaliram KDE theme na Fedora-i 8? Deusdies Slobodni softver 2 18.11.2007 21:02
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu? Maverick78 Nosači podataka 13 19.1.2007 5:07
GeForce FX5200 - prebacivanje video materijala na hard... Raspolozen_ Video/TV softver 3 19.4.2006 14:00
kako da posaljem mail na svoj tel? Vorador Aparati i oprema 10 24.1.2006 21:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com