Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2009, 18:27   #21
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

povela se generalna diskusija o tome da li je mac adresa jednostavno dostupna sajtu koji posetis ili nije. nije vise bilo vezano za konkretan slucaj.

posto naravno da nije dostupna, kad mi neko kaze da jeste necu da cutim i pustim da me pravi budalom samo zato sto je offtopic. ako je offtopic nek se brise sve pocevsi od originalne tvrdnje da moze da te identifikuje po njoj.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 19:25   #22
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Ja stvarno ne znam koji deo izuzetno prostog spoja rechi "u teoriji" nije bio jasan shiroj javnosti. Devojka je pitala da li postoji drugi nachin da se identifikuje sem IP adrese ili cookie-a, maila ili chega vec, ja sam rekao da postoji, shto je homo.doc , ako malo bolje prochitash, i objasnio. Niti sam rekao da to mozhe da se desi bash njoj, jer nemam pojma o kakvom je forumu rech, niti sam joj predlozhio promenu iste adrese, shto je vec glupost.

Nisam upoznat sa strukturom gorepomenutog generatora, uglavnom sa vlasnikom sam bio u dosta dobrom kontaktu, on mi je rekao da vrshi filtriranje preko MAC adrese jer generatoru uglavnom pristupaju ljudi iz istochne Evrope i sa Bliskog istoka koji izbegavaju gorenavedene identifikacije, dok je generator dizajniran da obavlja 5 downloada po korisniku, da ne bi bilo pretrpavanja. Nije bio potreban download nikakvog softvera da bi se isti pokrenuo, a nisam siguran da li je to moglo da se obavi preko javaskripte, to bi vec holodoc morao dodatno da obrazlozhi. Koje tehnike je on koristio da do te adrese dodje, takodje ne znam.

Za identifikaciju preko IP opsega nisam bash siguran koliko bi mu znachila, zavisno od toga koja grupa korisnika posecuje isti sajt. Svakako ne verujem da bi bio toliko uporan da bi trazhio zabranu od provajdera... mene bi mrzelo

Poslednja ispravka: Doomche (13.8.2009 u 19:33)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 20:08   #23
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Ovoliko offa za nista. Jednostavno odgovorite na postavljeno pitanje i bez prepucavanja.

@nevenabg
Imas par opcija za tako nesto, uzevsi u obzir da si vec napravila novu mail adresu bilo bi pozeljno jos da obrises cookies iz web pretrazivaca koji koristis obicno je to za Internet Explorer: Tools > Options > Browsing History > Delete. Za Mozilu Tools > Options > Privacy > Show Cookies > Remove cookies. Posle toga sledi neki od sledecih koraka:

1. Iskljuci pa ukljuci modem, tako ces dobiti novi IP (da bi bila sigurna da se promenio poseti www.ripe.net i desno pri vrhu ces videti svoj IP, probaj ovo pre i posle resetovanja modema - isklj/uklj.). I ostalo je na tebi.
Ili:
2. Skini i Ultra surf , raspakuj, pokreni i ne brini. Ako hoces jos vise da se obezbedis, iz ultra surfa idi na ihide.info pa iz njegovog addres bara unesi link do foruma. Tako da ces imati 2 proxy servera izmedju tebe i foruma na kom se zelis predstaviti drugacije. Anonimnost zagarantovana. (mozda najbolji korak za tebe).
Ili:
3. Koristi neki od javnih proksija (anonymous) radi anonimnosti mada ti ti je to automatizovano u tacki br 2.
Ili:
4. Isuvise komplikovano za prosecnog korisnika tako da cemo je zaobici za sada.

@Pajseri
Pa ne hakuje DoD pa da treba da brine za toliku dozu privatnosti i MAC adresu za koju prvu polovinu odredjuje komisija za standardizaciju (ISO, IETF, IEEE) a drugu polovinu proizvodjac i moze se videti MAC na netu samo ako imate neki thirdparty software (uglavnom FOLD programi i ostale shity klijentske aplikacije). I kao sto rece holodoc dobar admin preko IP utvrdjuje ISP koji daje zagarantovanu anonimnost korisnika a koji o5 ima sve njegove podatke i kada mu se pozali da ovaj vrsi abuse onda korinik biva opomenut, a ako je video nesto sto nije smeo moze da zavrsi u bajbokani.
Čišćenje kolačića će za rezultat imati samo uklanjanje informacija o korisniku i eventualno sesionih hashova na klijentskoj strani ali na serverskoj strani ostaje aktivna sesija bar još par sati ukoliko se ona eksplicitno ne ukloni od strane servera tako da odmah nakon refreshovanja stranice server i dalje vodi evidenciju o klijentu iako ovaj nije logovan.

Što se tiče trika pod rednim brojem jedan da li će funkcionisati ili ne pre svega zavisi od toga kako je podešen provajderski DHCP server i njegov "DHCP lease time" o čemu sam ovde već nekoliko puta pisao. Praktično u zavisnosti od ovog podešavanja zavisi da li će isključivanje i ponovno uključivanje modema imati za posledicu dobijanje nove IP adrese ili ne a u velikom broju slučajeva neće jer je vrednost pomenute "lease time" vrednosti prevelika. Čak i da dobije novu IP adresu ona će biti dodeljena iz polla IP adresa provajdera čime se opet identifikuje poreklo pristupa i gubi svaki smisao da se ovako nešto uopšte radi.

Drugu i treću stavku i pored toga što su poprilično popularne ne preporučujem uopšte zato što podrazumevaju korišćenje anonimnih proksi servera i tako dok su korisnici ubeđeni da će njihovim korišćenjem biti sigurni uz zagarantovanu anonimnost ti isti proksi serveri lepo keširaju sve od korisničkih imena, lozinki pa sve do brojeva kreditnih kartica i sl. Da stvar bude gora neki od tih proksi servera su tako modifikovani da simuliraju tehniku eksploatacije HTTPS protokola pod nazivom "man in the middle" pa su čak moguće i malverzacije u vidu krađe podataka koji idu kroz "sigurne" SSL/TLS konekcije. Specijalni programi koji nude "all in one" uslugu rade na potpuno identičan način a nisu ni retki slučajevi da se zloupotrebi poverenje lakovernih korisnika koji se iskorišćavaju na gore navedeni način.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Oggy (14.8.2009)
Stara 17.8.2009, 18:16   #24
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
... a nisam siguran da li je to moglo da se obavi preko javaskripte, to bi vec holodoc morao dodatno da obrazlozhi. Koje tehnike je on koristio da do te adrese dodje, takodje ne znam.
Mozda moze preko javascripte ali sigurno moze iz PHP-a i to ako u zadovoljeni odredjeni uslovi tj. uspostava veze izmedju klijenta i servera a zatim koriscenje DOS/SHELL komandi (arp -a). To je jedna veoma diskutabilna tema jer ukljucuje remote code execution, a vecina danasnjih servera je tako zakrpljena da to ne dozvoljava. Tako da se kao jedino resenje namece da se kod izvrsi na klijentskoj strani a zatim prosledi serveru...
Btw. evo ja sam modifikovao jednu skriptu za prikaz MAC adrese u lanu (pod XAMPP web serverom za testiranje). Probajte sa virtuelnom masinom.
PHP kod:
<?
$ip = rtrim($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
$mac = rtrim(`arp -a $ip`);
print_r($ip.$mac);
echo "<h3>Vasa MAC adresa je: - ".$mac."</h3>";
?>
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Čišćenje kolačića će za rezultat imati samo uklanjanje informacija o korisniku i eventualno sesionih hashova na klijentskoj strani ali na serverskoj strani ostaje aktivna sesija bar još par sati ukoliko se ona eksplicitno ne ukloni od strane servera tako da odmah nakon refreshovanja stranice server i dalje vodi evidenciju o klijentu iako ovaj nije logovan.
OK to stoji, ali moras uzeti u obzir da posto budu ocisceni cookies na klijentskoj masini server ce pri sledecoj konekciji morati da postavi novi cookie (u njenom slucaju tzv. sesion hash jer se loguje na forum) iako i dalje "cuva" stari cookie koji sadrzi stari info, koliko go dugo to bilo.

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Što se tiče trika pod rednim brojem jedan da li će funkcionisati ili ne pre svega zavisi od toga kako je podešen provajderski DHCP server i njegov "DHCP lease time" o čemu sam ovde već nekoliko puta pisao. Praktično u zavisnosti od ovog podešavanja zavisi da li će isključivanje i ponovno uključivanje modema imati za posledicu dobijanje nove IP adrese ili ne a u velikom broju slučajeva neće jer je vrednost pomenute "lease time" vrednosti prevelika. Čak i da dobije novu IP adresu ona će biti dodeljena iz polla IP adresa provajdera čime se opet identifikuje poreklo pristupa i gubi svaki smisao da se ovako nešto uopšte radi.
Apsolutno tacno. Zato i postoji link do ripe.net-a. Onima malo iskusnijim je dovoljno da provere podesavanja TCP/IP u Network Connections desni klik > status > support ili kucanjem ipconfig/ifconfig u cmd-u ali nekim cudom pojedinim ljudima je lakse da posete whatsmyip ili tamo neki ripe dot com. Zasto? Stvarno ne bih znao. Sto se tice polla IP-a, sta bi rekao za neku laziranu posetu ovom forumu od nekog clana ciji je ISP Telekom Srbija ciji opseg IP adresa u Srbiji i nije bas mali.

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Drugu i treću stavku i pored toga što su poprilično popularne ne preporučujem uopšte zato što podrazumevaju korišćenje anonimnih proksi servera i tako dok su korisnici ubeđeni da će njihovim korišćenjem biti sigurni uz zagarantovanu anonimnost ti isti proksi serveri lepo keširaju sve od korisničkih imena, lozinki pa sve do brojeva kreditnih kartica i sl. Da stvar bude gora neki od tih proksi servera su tako modifikovani da simuliraju tehniku eksploatacije HTTPS protokola pod nazivom "man in the middle" pa su čak moguće i malverzacije u vidu krađe podataka koji idu kroz "sigurne" SSL/TLS konekcije. Specijalni programi koji nude "all in one" uslugu rade na potpuno identičan način a nisu ni retki slučajevi da se zloupotrebi poverenje lakovernih korisnika koji se iskorišćavaju na gore navedeni način.
Takodje se slazem, ali opet to nije prisutno u velikoj meri, sto je bi opet bilo diskutabilno. Ovaj vid servisa apsolutno nije preporuciv za neki vid E-bankinga, ili proveru maila zbog prisutnog rizika, dok bi poseta nekom forumu (sto je namera pokretaca teme) uzrokovala ekponiranje podataka iz profila korisnika samim tim i mail adrese sto bi za posledicu moglo imati primanje odredjene kolocine spama (u slucaju pokretaca teme to i nije bitno jer se koriti fake mail adresa).
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Doomche (17.8.2009)
Stara 31.8.2009, 3:01   #25
svedok
Novi član
 
Član od: 31.8.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Ako sam dobro razumeo, ti bi da te na tom forumu vide kao drugu osobu i eventualno iz neke druge zemlje. E onda lepo instaliraj mozillu i skini program tor, koji inace ima za mozillu dodatak kao plagin, po instalaciji restartuj mozillu i po pokretanju ce ti se u desnom uglu pojaviti crveno Tor disable, jednim klikom na to pisace zelenim Tor enable, kada je zeleno mozes da ides na bilo koji sajt anonimno, znaci nece znati ni ko si ni odakle si, posto sam program koristi nekoliko proxija da bi zavarao tragove. Naravno ovo koristi ako su radnje legalne. Da napomenem da malo usporava surfovanje po netu kad si ukljucio tor. Pozz
svedok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Persiranje na forumu? Deusdies Brbljaonica 33 28.1.2009 23:48
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com