Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2015, 11:25   #5341
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Dota 2

Pogresno si shvatio mmr nema veze sa kda ratio i tim. Mmr je striktno samo koliko pobedjujes/gubis. A to high skill ne znam kako se odredjuje tacno ali siguran sam da gleda ceo tim u celini pa tako moze da vadi neki dobar igrac.

Nije lakse da se napravi novi acc jer treba da bude 13 lvl. A dobar igrac ce za to vreme vec da nabije bar 3.5k. Moze da se izadje i sa support herojima ali bas moras da se trudis i da kidas zivce kad supportas lika koji ne zns ni da klikce a igra ranked xD
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2015, 12:29   #5342
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

MMR je striktno win/loss kad ga već dobiješ, ja pričam za kalibraciju koliko vidim po redditu, cilj je samo KDA ratio, Heroes dmg, GPM, XPM, nema veze koliko ćeš imati pobeda a koliko poraza. Mada sa druge stane, ako i nabudzis mmr tako negde visoko, ako ne znaš da igraš pašćeš brzo kao i oni što kupuju acc.

Pravo da ti kažem jako je teško, a i ja sam budala kad me loše krenulo, nikako da stanem, a imao sam pravilo ako puknem dve zaredom u danu bataljuj, sačekaj dan-dva, pa opet. I padoh na 2.2

A party mi je 2.9, i tu uglavnom igram u 3k bracket-u. Šta znam male su razlike izmedju njih i 2k, vrv tek tamo kraj 3k i 4k su ozbiljniji ljudi. Da ne pričam 5k i 6k, tu već su ovi streamer-i i pro igrači.

A 2k je zanimljiv, retko budu totalna gaženja, češće se gube mečevi na glupost, govoriš nekom B, nemoj ići, on ode opet sam na 4 i pogine. Ginuti jedan po jedan je njihova specijalnost. A ima i dosta tryhard, previše msm kad mi lik uzme brood u 2k ma lol ili kad trilane igraju wtf...Ili imate totalne ward bitch, lik koji samo to radi. Pa čoveče koliko puta sam gledao singa, s4, artz i te njihove high mmr pabove i budu 2 warda na celoj mapi, a ovi likovi u 2k kupuju sve živo
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2015, 13:03   #5343
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Dota 2

Prvi put cujem da se neko zali da ima previse wardova u dota 2 pub partiji. Ne znam meni nikad dosta
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2015, 14:38   #5344
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

haha pa smeta mi kad mi protivnik to radi, a ja volim da kupujem generalno. Al zato najviše mrzim kad me deward, onda opet sve ispočetka troši pare budalo, kad niko neće drugi, to me baš iznervira.

Juče mi jedan Cm non stop deward, ali je lik stalno imao samo boots i wards, ništa više, ja bio Sand king, i wardam, reko samo ti dewardaj videćemo ko će duže izdržati. Sa Sk farm nije problem, love uvek, tako da se mali tryhard raspao posle 20 minute više nije ni pokušavao i ostao na onim boots. Još su imali Nyx pa sam još više morao da wardam.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2015, 20:38   #5345
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Dota 2

Nikako nije mala razlika izmedju 2k i 3k. Problem je sto ljudi igraju ranked a jos nisu spremni ili igraju kao da je pub. Moj buraz poceo samo ranked da igra kako mu se otvorio i evo ga zabo na 2.1k.

Pa sta i CM moze da farma bez problema i to od lvl 1. To sto liku fale osnove to je drugi problem.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 0:32   #5346
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Ja sam od letos kad sam počeo da igram, i kad sam dobio mmr, onako razočaran pomalo počeo da igram samo normal veoma retko ranked, i to sve tako do pre dva, tri meseca kad sam počeo ranked stalno skoro. imam 391 normal meč i onda kao ma šta igram normal ništa mi ne znači, daj da sad probam ranked pa kako bude, bar dobijaš te neke poene itd. za nešto se boriš fazon. I sad imam 158 ranked.

Mada sam zakucao nema šta, imao 4 pobede za redom, sad opet 3 poraza danas, jos jedan normal sam fidao uzeo eartha po prvi put i tako.
A lepo umesto da sam danas imao bar dve pobede, u prvom meču dva lika livaju, eto tako opusteno odu oni, i šta sad sistem nama -25, bez obzira kako igrali. Drugi meč odvale nas neki, i treći ovi moji uzeli 3 kerija, od toga ja reko oflane Timber, car uzme Maginu i dođe mi na lane i tako upropastimo se i iedan i drugi, ostatak feed fest još bejah i najbolji.
Skoro da sam se iznervirao

Uglavnom je dota takva, ako nisi dobar baš, gubis po 3,4 pa opet win 3,4 i stalno te tako drži na 50% u istom kanalu.

Opet kažem pod uslovom da nisi odličan i prevazišao svoj bracket. Kao onaj naš momak što bustuje naloge Lebrondota, taj brate mili gledao sam retko gubi, 3k,4k acc samo šiba ka gore.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2015, 15:27   #5347
masterboy
Član
 
Član od: 28.7.2014.
Poruke: 106
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanjce igrao sam party sa drugom na njegovom novom acc koji želi da navuče što veći mmr, iako mu je uvek mmr oko 3.5k, ali eto. I sada sam ja igrao sa njim odvalili smo ih, a piše meč high skill, na dotabuff, kako je high skill, kad ovi likovi su svi praktično bez mmr, svi su bili low level, dobro možda je neko bio i veći lvl jer sam ja bio u party koji sam 38 lvl. Svejedno, kako sistem zna da je to high skill, a kad ja igram u mom mrtvom 2k nivou, svi su normal skill mečevi...

Zanimljivo mi je da kad igram party sa drugom na njegovom glavnom 3.5k mmr, uvek igram sa 3k igračima i msm da tu pripadam, jer uvek support sa drugom i ide nam. ništa mi nisu teški posebno ti mečevi. A sam solo mmr sad sam hteo da dignem sa 2500 bar na 3k, izgubih 300 mmr i sad sam beda. Al samo support eventualno offlane.

Kad sam pravio acc nisam znao da ceo fazon mmr je KDA ratio i heroes dmg, ja igrao supporte i naravno ginuo poprilično.
Kako sam se asd zainteresovao za temu, videh da ima ljudi koji prave tako acc i prodaju, i kažu da se nekad ne isplati grebati sam da izađeš iz nekog bednog mmr nivoa, nego lepo napravis novi acc i kalibriraš na više spamujući samo neke heroje poput zevsa, invoekra, TA, Sf, samo mid i samo sto vise dmg.
Naravno ja razumem da sam ja dobar igrač, ja bih sam izašao iz 2k, ali to podrazumeva da sam skill kao neki 4k ili jače, a nisam...i da igram mid Storma non stop...

Lik dokazao sa njegovih 7.2k solo mmr, priljatelju ili nekome boostovao account 52pobeda zaredom izbavio priljatelja iz 2k mmr i sad je vec na 3.5k . Ljudi dosta lazu,kako popraviti mmr. Ajd recimo da ides u skolu i neki decak iz skole kaze da skocis u bunar jel ces da skocis? Zasto bi iko rekao kako izaci pravilno iz 2k mmr-a? Ono sto moras i sam videti da kad igras ranked itd. da sam moras igrati nikad i nikad neslusaj ostale kad ti kazu da uradis... Treba ih mutirati ako te nerviraju. I pisi im samo dobre stvare cim ih uvredis ko mala deca nece da se igraju. Treba spammat riki dok nestignes do izabranjog mmr-a. A mozes mozda i neke druge Imba heroje spammat. (neveredi spammat heroje koje su imba ako neznas kako dobiti game).

http://www.twitch.tv/y0nd (i lik ima na main accountu 7.2 mmr) zna engleski ako pitas ga nesto, nije kao onaj drugi ruski booster koji spamma broodmother.

MMR na skill ide
3.4ispod je normalni skill izmedju 3.401 i 4.2 ide High Skill, i sve preko toga je Very High Skill.

Poslednja ispravka: masterboy (3.6.2015 u 16:42)
masterboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2015, 17:44   #5348
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Sad sam bacio pogled pa da yond jbg. za njega je 3k šetnja, 2k vrv komedija. Tako je i ovaj naš, lebrondota, uzeo neki acc 3.6 do 6k tera, sada je negde na 5k.

Šta ćeš umeju ljudi
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2015, 18:42   #5349
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dota 2

Neko ko ima realnih 7.2k sto je enormno veliki mmr ce lagano izaci iz 2k jer je razlika prevelika, da igra solo protiv pet likova na 2k ima da dobije. Neko kome je realan mmr 3.5k a ima 2k ce da propisa krv dok se popne jer jednostavno ne pravi dovoljno veliku razliku u skilu. Kada igram sa drugarom koji ima mmr priblizan mom (tu smo oko 3.2k) vecinu partija dobijamo i gejmovi su normalni. Cim u parti uleti neko ispod 2.8k krece propast.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2015, 15:51   #5350
darkoblade
Novi član
 
Član od: 1.2.2011.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

@Smrtonosna Šorka

Svi igraci imaju MMR (unranked ili ranked), cak i oni koji nikada nisu odigrali nijedan mec. Pocetni MMR ti zavisi od toga koju si od one tri opcije izabrao kada si pravio account. Do lvl 13, taj MMR je sakriven, nakon toga dobijas drugi MMR (ranked) koji postaje potpuno nezavisan od prethodnog (unranked).

Sto se tice skill brackets, odredjeni su kao prosecni MMR svih 10 igraca u jednom mecu. Ako je taj MMR ispod 3.2k, bice ocenjen kao Normal, ako je izmedju 3.2k i 3.7k bice ocenjen kao High, a ako je preko 3.7k bice ocenjen kao Very High.

Spammovanje mid heroja NIJE jedini nacin za povecanje MMR, ali jeste najbolji nacin za boostovanje account-a, ukoliko je igrac daleko bolji od account-a na kome igra (sto je uglavnom redak slucaj). Ako je igrac dovoljno dobar, moze spammovanjem bilo kog (da, bilo kog) heroja, da dogura do 6k MMR, pa makar bio to i hard support koji ceo mec skoro sav gold trosi na wards. Nakon 6k MMR, stvari postaju teze i heroji koji su u stanju da sami dobiju mec imaju veliku prednost (Meepo i slicni).

Pravljenje novog account-a radi povecanja MMR je, uglavnom, gubljenje vremena, jer vecina ljudi zavrsi na istom MMR kao i ranije (ukoliko u medjuvremenu nije ostvaren odredjeni napredak). Naravno, postoje izuzeci i situacije gde novi account moze da ti ustedi vreme koje bi utrosio na "pesacenje" (+-25 MMR) na starom account-u, ali to je uglavnom retkost.

Najbolji savet za MMR grind je jednostavno da igras sa herojima sa kojima si najbolji bez obzira na role. Ako i pored toga tapkas u mestu, sta da se radi . Ionako je citava poenta MMR-a, da ucini igre sto neizvesnijim ubacujuci u igru deset ljudi relativno istog skill-a. Ko zna, mozda ti sa 2k vise uzivas u igri, nego neko sa 5k, a to nije mala stvar.
darkoblade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2015, 17:19   #5351
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

''(..)mozda ti sa 2k vise uzivas u igri, nego neko sa 5k, a to nije mala stvar.''

Ima ovde istine, kad vidim artizija momak 7k, plus vrhunski pro igrač, kad traži meč, a sistem napravi partiju gde je on najveći mmr, a u suprotnom timu najveći je 1k manje od njega, a prosečan u oba tima je 5k+. E onda bukvalno svima je jasno, artz obično ugazi, i pozdraviš se sa -mmr odmah na početku.

To nije fer, ali eto neam mnogo 7k igrača, nema ni 6k u svakom trenutku pa sistem pravi kako može.

http://www.dotabuff.com/matches/1527387870
Evo ovaj moj poslednji meč (Feniks sam), je bio unranked označen kao highskill, sa mnom u party je leshrac, to mu je novi acc pokušava opet da vidi da li će dobiti 3.5k kao i uvek

A ostali kao što vidiš igrači imaju jako malo odigranih partija, na osnovu toga što si rekao možda je moj mmr 3k (ovaj skriveni)? A možda i nije, možda je kao i ranked party 2.9.

Jedno je sigurno a to je da je Andross u pravu gore, ja se neću izvući iz 2k solo, do ko zna kad iz prostog razloga što nisam puno bolji
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2015, 22:20   #5352
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Kabum

http://www.dodaj.rs/f/20/D/1IXly4jq/2015-06-0500007.jpg
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2015, 13:32   #5353
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Najbolji fajt koji sam gledao u zivotu u profesionalnoj Doti,ista situacija ko na TI3 ali nema Rat-dote!
Obratite paznju na Musija(fanatic) i Blacka(mouz sports)
:O


Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2015, 2:30   #5354
SHMEKER
Član
 
Član od: 23.9.2014.
Poruke: 202
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 22 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

http://www.dota2.com/reborn/part1/
SHMEKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2015, 2:23   #5355
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

http://www.dota2.com/reborn/part2
http://www.dota2.com/reborn/part3
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2015, 23:44   #5356
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Jel ste probali reborn, ja sam odigrao jednu sa botovima bezveze i videh da je kamera malo viša nego kod stare dote, nekako mi preglednost bolja bila i svidelo mi se.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 19:06   #5357
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dota 2

https://www.youtube.com/watch?v=72hLZCRN7Lk samo da napomenem da ovo postoji na internetu
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2015), Lazar95 (21.6.2015)
Stara 5.7.2015, 15:35   #5358
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Ovogodišnji Internatioanl premašio 15 miliona $ i još raste O.o

http://www.dota2.com/international/compendium/
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 20:02   #5359
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Najskuplji strip u istoriji >.>
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 22:05   #5360
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Ovaj patch Leshrac i Bloodseeker nenormalno se igraju, ja nzm da li je to jer su super nagruvani ili ovi svi gledaju stream poznatih igrača pa tako pikuju. Ovog BS, gledam strimove ima i u 5k, 6k non stop, a kod mene u scrub nivou da ne pričam. A pri tom treba ti samo TP da odes od njega, ali eto owna ljude...

Leshrac opet ne samo u pubs nego i na pro sceni ga ima non stop, isto tako i QOP, artz je neko vreme spamovao leshraca na svom profilu ko lud.

Takođe vredni pomena su Tusk i Undying, mada je Undy bio jak i pre. A Tusk odjednom oziveo...
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dota2 steam pomoc upitnik


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DotA 2 za linux maxx10 Slobodni softver 29 28.9.2014 1:49
NVIDIA GeForce kup - DOTA 2 takmičenje Kole Dešavanja i događaji 5 25.12.2013 22:46
Dota 2 - Dajem free key-eve Totti otpaTci 1 19.1.2013 0:24
DotA - Ranked gaming platform [4h]Zemunac Mrežne igre 7 18.11.2009 23:29
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com