Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2010, 1:58   #1241
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Knjige

Danas naleteh na Vrijeme koje nam je pojeo Pac-man od Zorana Zmirica aka Ganda (poznat po svojim kolumnama u raznim hrvatskim casopisima). Knjiga je zbirka njegovih kolumna i ne mora se citati redom. Kome se svidja Quzma i Dudarim, vrlo je verovatno da ce mu se svideti i ovo.
Spoiler za ...:
Uzmite ovu knjigu i otvorite je bilo gdje pa pročitajte pet-šest redaka, makar jednu repliku. Možda nećete odmah shvatiti kamo ste upali, možda nećete ni razumjeti sve o čemu se govori (skrinšotovi? spam? Wolfenstein? RPG? multimedia log?), ali čut ćete glas. Glas koji više ne želi gutati stvari koje mu serviraju, već želi govoriti onako kako vidi. Glas kojemu je dosta! Glas koji uzvraća udarac! Glas s karakterom. Gandov glas.
Gand ne piše da bi bio duhovit. On jest duhovit, pa i kad piše. Gand ne piše da bi nas zabavio ili nam se umilio ili si pribavio neke poene. On piše jer bi puknuo kad ne bi pisao, kad ne bi lanuo o svemu što ga tišti, muči i žiga. (...)
Zoran Žmirić-Gand, pionir je kvalitetnog razmišljanja o suživotu s kompjutorom u Hrvata, vaš Horacije digitalnog pakla, autor ove knjige koja je u svome srcu tužna kao najbolji vic.
I smiješna kao život.

http://www.profil.hr/knjiga/vrijeme-...o-pacman/9926/
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 14:08   #1242
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Knjige

^Zvuči zanimljivo (ako zanemarim deo o Kuzmanoviću ). Ima li je kod nas u knjižarama ili si je dobio "iz treće ruke"?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 14:33   #1243
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Knjige

Naso je na netu, neku OCRuvanu verziju. Ima dosta gresaka ali moze se citati.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Maladikt (12.1.2010)
Stara 12.1.2010, 15:00   #1244
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
^Prvo je bilo "Ten little niggers" pa su crnci preimenovani u indijance ali kako ni to nije bilo dovoljno korektno finalni naslov je glasio "And they where none", citao sam da je to zapravo fora koja sugerise da ne sme da stavi bilo sta drugo u naslov, ono fora ne smeju crnci ne smeju indijanci pa kao nije bilo nikog.
Ne, and then there were none je stih iz pesme koja se pominje u knjizi... Ono ''bilo ih 9, pa je jednog ujela pčela i ostalo je 8'', a kad umre i zadnji ''and then there were none''.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 17:35   #1245
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Znam ja brate za tu pesmu, i znam da je iz nje uzeto, ali ovo sam bas cuo da je Agata to namerno stavila iz protesta zbog cenzure i lazne politicke korektnosti.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2010, 17:06   #1246
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Treba mi pomoc beogradjana Vec neko vrijeme pokusavam da nadjem djelo Tomasa Hobsa Elementi filozofije: O coveku. U originalu djelo se zove Elementa philosophica: De homine, De Cive. Meni je potrebna ova o covjeku(De Homine)... Na internetu postoji scan originala na latinskom i to mi vrlo malo znaci(latinski 2-) ali sam nasao ovo http://www.amazon.com/Man-Citizen-Ho...3813159&sr=1-2 to su dva dijela ove knjige o covjeku i o gradjaninu(mislim da su neki prevodi i o drustvu)... Engleski je vec prihvatljiviji i ovo ce mi biti zadnja opcija... Na netu sam takodje nasao ovaj link http://www.nb.rs/view_file.php?file_id=1996 ovo je nekakav spisak literature i tu se spominje ovo djelo (Hobs, Tomas i dr. Čovek i građanin.) e sad pored toga pise i Hedone,Beograd pa nisam siguran jeli ovo Hedone izdavacka kuca, predstavnistvo ili sta vec... Ako je izdavacka kuca moze li mi iko reci gdje mogu da nabavim njihova izdanja izricito ovo djelo? Ovu knjigu sam trazio na slijepo po BG-u, najvise po najvecim knjizarama na primjer u knjizari Plato kod filozofskog fax-a kao i u 99% knjizara u zemunu i na Zelenom vencu... Ako iko zna gdje bih mogao da kupim ovu knjigu (mozda cak i da je od nekoga odkupim) bio bih veoma zahvalan...

@edit: Nadjoh i ovo http://www.hedone.co.rs/izdanja.htm sad ako bi mogao samo neko da potvrdi ima li igdje da se kupi ova knjigau bg-u da ne idem bez razloga iz podgorice do bg-a...

Poslednja ispravka: Vuckovic Veljko (18.1.2010 u 17:34)
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:20   #1247
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Knjige

http://www.cnn.com/2010/SHOWBIZ/book...ef=igoogle_cnn

Jerome David Salinger
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 20:30   #1248
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Не знам где да поставим ово, па рекох, хајде овде.

Да ли се неко сећа књиге (романа....ваљда), у наставцима који је издавала политика, тамо негде 89-90? Излазило је једном недељно у свескама мало лошијег квалитета. Мислим да се звала Бели Махараџа, и као клинац сам просто гутао сваки број, у ишчекивању наредне недеље и следећег броја. Имао сам све бројеве до пред крај, али се нешто не сећам да ли је уопште и изашло задњих неколико бројева. У међувремену су године појеле те свешчице које сам љубоморно чувао не бих ли сазнао да ли је било хепиенда између Феђе и ....Како ли се звала она принцеза?
Ако неко зна како/где да дођем до Махараџе нека ми јави. Макар и у пдф. Ја сам преорао нет и видео да се и многи други распитују али не и да негде има.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2010, 15:05   #1249
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ako nekog zanima u knjizarama u Beogradu (a verujem i u celoj Srbiji) se pojavila nova knjiga Andrzeja Sapkowskog o Geraltu od Rivije - "Mac Sudbine".
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
M.Silenus (29.3.2010), zone2403 (1.4.2010)
Stara 31.3.2010, 19:54   #1250
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Zaphod Biblbroks kaže: Pregled poruke
... sad si me dotukao sa spiskom sta si procitao u WC-u. Ako bi bio ljubazan da mi kazes kako citas recnike i je l' to iz poslovne potrebe ili ciste znatizelje?
Nisam neko vreme bio tu, pa mi je ovo promaklo. Odgovaram, dakle, sa malim zakašnjenjem (od par godišnjih doba ).

Kako čitam rečnike?
Kao i sve druge knjige: od početka ka kraju i (redove) sleva nadesno i odozgo nadole. Nemam neku specijalnu tehniku.

Rečnike čitam iz dva razloga: 1) zanimljivo mi je ono što tamo piše i 2) odrednice u njima su kratke, pa se čitanje lako prekida i nastavlja kad je to potrebno (rečnici/leksikoni su kao stvoreni za čitanje na klozetskoj šolji ). Ne čitam ih strogo zbog posla (jednostavno volim da čitam i akumuliram svakojaka znanja i iskustva), ali mi ono što pročitam i u njemu pomaže. Da zabavljam i impresioniram sapatnike .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Zaphod Biblbroks (9.4.2010)
Stara 3.4.2010, 2:11   #1251
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Neko je jednom rekao da su najbolje knjige koje je ikada pročitao - kuvari. Probaj, možda ti se svide
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Wolverine (5.4.2010)
Stara 3.4.2010, 11:58   #1252
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Ih, kuvari su (odavno) moje treće omiljeno štivo. Odmah iza rečnika i redova vožnje .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2010, 23:19   #1253
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Toplo preporucujem "Lovac na zmajeve" (Haled Huseini).

Knjiga koja ce Vam drzati paznju do samog kraja.



http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=448
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
steve89 (20.5.2010)
Stara 8.4.2010, 23:36   #1254
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Knjige

Da li neko zna gdje je u Srbiji moguće kupiti knjigu poznatog američkog lingvističara, politikologa i analitičara Noama Čomskog po nazivom Profit iznad ljudi?

Poslednje izdanje na našem jeziku, koliko je meni poznato (a ne mora biti nužno i istinito) objavljeno je 1999. godine u izdanju jedne novosadske kuće. Ne znam o kojoj instituciji je konkretno riječ.

Knjigu sam tražio u Crnoj Gori, u radnjama više državnih i regionalnih izdavača, međutim bezuspješno. Djelo je moguće kupiti preko Amazona (http://www.amazon.com/Profit-Over-Pe.../dp/1888363827), ali meni treba izdanje na srpskom jeziku.

Svaka pomoć je dobrodošla.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2010, 22:35   #1255
kizaPr
Novi član
 
Član od: 23.7.2008.
Poruke: 28
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Da li moze neko da mi preporuci knjige koje su po konceptu slicne knjigama "Put kojim se redje ide" i "Ljudi lazi" od Skot Peka?
Obe ove knjige se baziraju na tome da pisac-psihoterapeut uglavnom pise o svojim pacijentima. Prva knjiga govori uopsteno o ljubavi (ne samo o ljubavi parnera vec uopsteno o ljubavi, o misteriji iste, o primerima lazne ljubavi) a druga o zlu i zlim ljudima. Uglavnom, zajednicka pouka obe knjige je da nam ukaze koliko je BITNO biti DOBAR roditelj.
Preporucujem obe ove knjige svakome!

ps. Samo nemojte da mi preporucujete knjige u kojima je samo susta teorija psihogije bez imalo primera
kizaPr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2010, 4:16   #1256
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
kizaPr kaže: Pregled poruke
...zajednicka pouka obe knjige je da nam ukaze koliko je BITNO biti DOBAR roditelj.
Pokusaj da nadjes "A gde su bili očevi" (italijanski pisac, zaboravih mu ime, napisacu kad pogledam knjigu). To je knjiga sa nekoliko istinitih prica o mladim ljudima koji su postali kriminalci, narkomani, teroristi ili revolucionari i njihovim ocevima.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2010, 23:53   #1257
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Knjige

Imate sreće pošto će da ukinu PDV za knjige. Tako da možete komotno da uzmete metar u ruke pa pravac knjižara.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2010, 0:36   #1258
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
... će da ukinu PDV za knjige.
Ih, sad će ljudi da razgrabe sve što ima po knjižarama . Otišao bih još noćas da lagano zauzmem red... samo da je u Nišu ostala koja prodavnica knjiga.

Dobro, znam, ima ih još par, ali proći će kao biskopi.
Nit se ljudima čita (onima koji imaju pare), nit imaju para (oni koji bi da čitaju).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
zone2403 (17.4.2010)
Stara 16.4.2010, 22:16   #1259
kizaPr
Novi član
 
Član od: 23.7.2008.
Poruke: 28
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Cini mi se da je pisac Orijana Falaci. Procitah na nekom forumu da je to retka knjiga a googlajuci nisam uspeo da nadjem izdavaca (sto je jelte normalno jer je knjiga retka). Hvala u svakom slucaju, pribelezio sam je u tefter pa ako naletim....
A knjige koje sam pitao da mi predlozite ne moraju da se odnose samo na roditeljstvo, moze bilo sta drugo iz psihologije samo da ima kolko tolko primera iz prakse.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Pokusaj da nadjes "A gde su bili očevi" (italijanski pisac, zaboravih mu ime, napisacu kad pogledam knjigu). To je knjiga sa nekoliko istinitih prica o mladim ljudima koji su postali kriminalci, narkomani, teroristi ili revolucionari i njihovim ocevima.
kizaPr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 12:38   #1260
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Не знам где да поставим ово, па рекох, хајде овде.

Да ли се неко сећа књиге (романа....ваљда), у наставцима који је издавала политика, тамо негде 89-90? Излазило је једном недељно у свескама мало лошијег квалитета. Мислим да се звала Бели Махараџа, и као клинац сам просто гутао сваки број, у ишчекивању наредне недеље и следећег броја. Имао сам све бројеве до пред крај, али се нешто не сећам да ли је уопште и изашло задњих неколико бројева. У међувремену су године појеле те свешчице које сам љубоморно чувао не бих ли сазнао да ли је било хепиенда између Феђе и ....Како ли се звала она принцеза?
Ако неко зна како/где да дођем до Махараџе нека ми јави. Макар и у пдф. Ја сам преорао нет и видео да се и многи други распитују али не и да негде има.
I ja sam to tada čitao, a mislim da su prestali sa objavljivanjem prije nego što je serijal završen.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
knjige, literatura


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke barjaktar Opšta kultura 189 14.12.2007 11:59
Kako download-ovati knjige? Beowulf Internet tehnologije 6 10.6.2007 11:59
Knjige, tutorijali za rad sa Vegasom, Premierom, Avid Xpressom i After effectsom Se7en_ Video/TV softver 2 20.4.2007 14:42
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com