Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2013, 4:16   #2041
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Anthony de Mello - Put ljubavi

Ne znam da li je ovo bilo, pretraga nije najjača osobina foruma.

Vredi pročitati.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
flamingos (18.1.2013)
Stara 18.1.2013, 6:04   #2042
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Možeš mi poslati u inbox gde si nabavio? Srdačan pozdrav

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 9:45   #2043
Pele023
Član
 
Član od: 5.2.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Anthony de Mello - Put ljubavi

Ne znam da li je ovo bilo, pretraga nije najjača osobina foruma.

Vredi pročitati.
I Budjenje od istog autora
Pele023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 21:42   #2044
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Pozdrav narode,

Da li neko zna gde mogu da kupim/nabavim knjigu od Stivena Pinkera (Steven Pinker) "How the mind works" ("Kako deluje um"). Pretrazio sam stranice svih vecih knjizara za koje znam (Vulkan, Alnari, Delfi, Laguna), nisam uspeo da nadjem

Pozdrav
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 21:57   #2045
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ako ti ne smeta da čitaš na engleskom, možeš da je naručiš sa Book Depository-ja. Makar ću ja odatle da je naručim
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2013, 23:43   #2046
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Knjige

Jel može mala pomoć?
Želim da naručim celu seriju Malazan Book Of The Fallen (vidim da će laguna da završi to negde kad i Martin soiaf ) sa bookdepository.com (ili co.uk, šta je bolje?)
Problem je što ne znam koje izdanje je najbolje? Kako da prepoznam koja ima najbolji odnos cena/kvalitet jer se cene dosta razlikuju a nema baš mnogo informacija o knjigama.

Valjda sam bio jasan

Hvala unapred

edit:
evo recimo ovo:
http://www.bookdepository.com/Garden.../9780765348784
i ovo
http://www.bookdepository.com/Garden.../9780765322883

Ovom drugom je cena skoro duplo veća. Vidim da je veća, teža i ima manje strana. Znači kvalitetnija ali da li za ovoliku razliku?

Poslednja ispravka: Nicklord (30.1.2013 u 23:54)
Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2013, 1:21   #2047
Nikolas_bg
Član
 
Član od: 6.12.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 51
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikolas_bg
Određen forumom Re: Knjige

Verovatno je kvalitetniji papir, kao i sam kvalitet stampe. A to za razliku je na tebi samom da procenis.
Ja licno volim da osetim kvalitetan papir pod prstima kad citam, a ne neko reciklirano djubre ili sta vec; ili jos gore stampu koja je drugacijeg intenziteta na skoro svakoj stranici, ili cak u okviru jedne strane, kao sto se da primetiti na gotovo svakoj Laguninoj knjizi.
Moja preporuka ide za skuplju varijantu.
Nikolas_bg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikolas_bg na korisnoj poruci:
Shumsko_drvece (7.2.2013)
Stara 7.2.2013, 14:29   #2048
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Hyperion Cantos

Prve dve knjige (Hiperion i Pad Hiperiona) prate desavanja u galaktickom drustvu Hegemonije, koje je nastalo zahvaljujuci uspesnom kolonizovanju stotine svetova u galaksiji i postojanju mreze portala (farcasters) koji omogucuju trenutno kretanje ljudi i informacija. Ovu tehnologiju nisu otkrili ljudi vec vestacka inteligencija koja se otrgla od ljudske kontrole i koristi je kako bi parazitirala, i ljudske mozgove zarobljene u transportu koristila kao procesore podataka, sa ciljem kreiranja ultimativne inteligencije (digitalnog Boga).

Radnja druge dve knjige (Endimion i Uzdizanje Endimiona) je smestena 270 godina kasnije od desavanja iz Hiperiona, i prati avanture Anee, devojke koja je odabrana da podigne ljudsku svest i postojanje na visi nivo.

Knjiga je teska za opisivanje u kratkim crtama, ali svakako je zanimljva (druga dva dela su vrlo dinamicna, sa retrospektivnom tehnikom pisanja), pa od mene dobija cistu preporuku.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Miki1987 (9.2.2013), Puritania (24.7.2013)
Stara 7.2.2013, 14:48   #2049
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Hyperion Cantos

Prve dve knjige (Hiperion i Pad Hiperiona) prate desavanja u galaktickom drustvu Hegemonije, koje je nastalo zahvaljujuci uspesnom kolonizovanju stotine svetova u galaksiji i postojanju mreze portala (farcasters) koji omogucuju trenutno kretanje ljudi i informacija. Ovu tehnologiju nisu otkrili ljudi vec vestacka inteligencija koja se otrgla od ljudske kontrole i koristi je kako bi parazitirala, i ljudske mozgove zarobljene u transportu koristila kao procesore podataka, sa ciljem kreiranja ultimativne inteligencije (digitalnog Boga).

Radnja druge dve knjige (Endimion i Uzdizanje Endimiona) je smestena 270 godina kasnije od desavanja iz Hiperiona, i prati avanture Anee, devojke koja je odabrana da podigne ljudsku svest i postojanje na visi nivo.

Knjiga je teska za opisivanje u kratkim crtama, ali svakako je zanimljva (druga dva dela su vrlo dinamicna, sa retrospektivnom tehnikom pisanja), pa od mene dobija cistu preporuku.
Autori Mass Effect serijala su postovaoci rada Dena Simonsa, autora Hyperion-a. (Nabijanje zrtava na metalno drvo, Shrike Nebula...)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2013, 17:10   #2050
Jonny
Član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Malo da oživim temu.

Vidim, niko nije pominjao Branislava Jankovića i njegovu knjigu "O vukovima i senkama". Do sada sam uglavnom čitao epsku fantastiku, naravno mislim na strane pisce... Jes' da sam je još pre godinu i po dana prvi put pročitao, još dvaput sam je od tada prosto progutao. Veoma je zanimljiva i pitka, i uživao sam dok sam bio na odmoru i prekratila mi mukotrpno putovanje od 12 sati.

Grad Tajni, Zorana Lj. Nikolića je isto tako dobra - čitao sam njegove knjige o tajnama i masonskim simbolima u Beogradu, pa rekoh hajde da pročitam i dotični roman, nisam se pokajao. Može se dosta toga naučiti i o istoriji Beograda na zanimljiv način.

U navali kojekakvih "spisateljica", ovakve knjige nažalost ostaju u senci...


Sada sam u fazi čitanja "Ime vetra" od Patrik Rotfusa, za sada sam zadovoljan (već sam kupio nastavke ).
Jonny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jonny na korisnoj poruci:
pedjosav (28.2.2013)
Stara 19.2.2013, 17:43   #2051
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Knjige

"O vukovima i senkama" stoji mi na polici, čeka da dođe na red.
Kao i "Duge noći i crne zastave" Dejan Stojiljković.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 2:09   #2052
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Je li čitao neko "Lord of the Flies" na engleskom? Kakav mu je jezik, da li je mnogo težak? Kakav je Lagunin prevod?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 2:36   #2053
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Nije težak. Za Lagunin prevod ne znam...
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2013, 4:06   #2054
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Procitao Otmice zemunskog klana. Knjigu je napisao nekadasnji sef operacije Poskok.

Knjiga je odlicna za one koji zele da saznaju vise o Zemunskom klanu i onome sto je vodilo do Djindjicevog ubistva. To su bila nenormalna vremena, sa puno spinovanja u medijima tako da je super sa ove distance vratiti se u njih i videti sta se desavalo.

Serijal Jedinica se zavrsava recima "tog 12. marta Zoran Djindjic je jednom zauvek pobedio organizovani krimal". Zvuci paradoksalno jer je 12. marta Djindjic ubijen, ali stvarno je tako, od tog 12. marta mi nemamo otmice poznatih bogatih ljudi, sacekuse na svakih nedelju dana, spregu mafije sa drzavnom bezbednoscu, korumpiranim policajcima, medijima, tuziocima i jedinicama za specijalne akcije.

Knjiga je zanimljiva jer daje uvid u psihu ljudi koji su totalne psihopate. Na primer Legija je sav onako uticajan u to doba nudio svoju pomoc porodicama otetih, planirao sa njima sta dalje, a onda delio plen sa Zemuncima 50:50. Notorni psihopata.

I dok se cita knjiga sve vreme je onaj gorak osecaj u ustima "zar je ovakav ljudski izmet na kraju ubio coveka koji je resio da im stane u kraj". Na zalost bilo je sta je bilo, uteha u svemu je da su "zemunci" unisteni kao bubasvabe.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
goranmax (16.3.2013), N3n0 (15.3.2013)
Stara 15.3.2013, 12:21   #2055
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Slažem se sa tobom u dosta stvari, ali reći da
Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
...mi nemamo...spregu mafije sa drzavnom bezbednoscu, korumpiranim policajcima, medijima, tuziocima i jedinicama za specijalne akcije.
, nije tačno. Dovoljno se prisetiti samo nekoliko afera u poslednje vreme (Banana, Žandarmerija, čuveni ministar "aflatoksin" Knežević koji je bio jedno vreme zatvoren zbog kriminala, ...), pa shvatiti koliko je Srbija nemoćna pred mafijom. Tu je naravno i skoro nadrealna slika na dan obeležavanja desetogodišnjice zločina - tri najmoćnija čoveka u državi su Vučić, Dačić i Nikolić?!
Inače knjiga je odlična.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N3n0 na korisnoj poruci:
ZoNi (16.3.2013)
Stara 15.3.2013, 16:33   #2056
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Nisi u pravu, ali i ja sam se neprecizno izrazio. Nemamo u toj meri definitivno.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2013, 9:31   #2057
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Knjige

Napravio sam veliki zaokret u životu a to je da sam se učlanio u knjižaru koja se zove #$%&/(. I naravno uzeo sam prvu knjigu, e zamislite koju?! Naučna fan tastika naravno, veze sa kompjuterima i svemirom a koja bi druga bila?! Loiz Mekmaster Bižol-The Warrior s Apprentice ili tupavi prevod Plaćenik. Treća knjiga o junaku Majlsu Vorkosiganu. I pade sto strana ladno od četiristo za noć. Prve dve iz triologije neću da čitam jer su dosadne, po onima koje su ih već pročitali. I nisu čvrsto povezane, što je jako bitno.
Eto tek sam sad video gde sam bio zgubidan. Naredna knjiga je već najavljena a to je Brodolomnik. Čak sam razmišljao da ta bude prva. Znam da ću se zadržati na ženske spisateljice, to je sigurno.
Što sam se baš toliko rasprdeo u vezi čitanja. Nisam čitao ozbiljno dosta dugo osim par stvari u zadnje vreme koje su bile svima dostupne ispred nosa. Biblioteku mrzim zbog stranica zamazanih burekom i zbog zaboravljanja vraćanja već pozamljenih knjiga. Tako da, smatram da je lepše ostaviti rudarski zarađene pare u biblioteci a ne u kafani ili kladionici.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Oggy (16.3.2013)
Stara 16.3.2013, 17:10   #2058
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ja iskreno najviše volim da čitam knjige iz biblioteke. Nema ništa lepše od starih kvalitetnih izdanja, starog požutelog papira i njegovog mirisa. Plus, jedan sam od onih likova koji nikada ne čita istu knjigu 2 puta (Orlovi rano lete i Bioskop u kutiji šibica su izuzeci ). Mada, i sam planiram da se opremim nekim e-ink čitačem u budućnosti.

Nego, zanima me da li je neko upućen kako stoje stvari sa našim izdavačima i digitalnim izdanjima? Da li je iko pominjao da imaju to u planu? Zanima me da li bih u nekom relativno bliskom trenutku mogao da kupujem nova srpska izdanja iako nisam u Srbiji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2013, 17:12   #2059
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Knjige

ima par knjiga..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2013, 17:27   #2060
Dusan-DDY
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 274
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 23 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Knjige

ja imam knjigu po kojoj je praven witcher igra ali je nikad nisam procitao
Dusan-DDY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
knjige, literatura

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke barjaktar Opšta kultura 189 14.12.2007 11:59
Kako download-ovati knjige? Beowulf Internet tehnologije 6 10.6.2007 11:59
Knjige, tutorijali za rad sa Vegasom, Premierom, Avid Xpressom i After effectsom Se7en_ Video/TV softver 2 20.4.2007 14:42
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com