Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Igre za mobilne telefone

Igre za mobilne telefone Igre za obične i pametne mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2016, 3:15   #1
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Domaca igra: World Of Pirate Ships

Predstavljam svoju novu igru po imenu "World Of Pirate Ships"
Trenutno dostupna na android uredjajima (iOS je u izradi)
Link: https://play.google.com/store/apps/d...ateships&hl=en
Igra je klasicni, multiplayer free for all death-match za 10 igraca odnosno brodova po mapi. Brodovi su stari jedrenjaci naoruzani topovima. Da ne duzim previse, pogledajte video iz igre pa ako vam se svidi mozete je i probati.
Igra je izasla pre nesto vise od mesec dana i ima 15000 downloada tako da stalno ima ljudi na serveru i sobe su uglavnom pune.
Bilo bi lepo kad bi ova igra usla u neki od sledecih brojeva SK, naravno ako zadovoljava kriterijume
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Freeman na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (17.2.2016), Apostrof (16.3.2016), NjegovaWisost (16.2.2016), pedjosav (3.3.2016)
Stara 16.2.2016, 22:48   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Kad će za iOS?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2016, 0:11   #3
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Tesko je precizno reci za iOS jer x-code je pun iznenadjenja + review na samom storu. Nadam se u narednih mesec dana.
Inace igra je radjena u Unity.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3Low.jpg
Viđeno:	93 puta
Veličina:	96,8 KB
ID:	53722  
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2016, 0:18   #4
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Izasla je verzija i za iOS.
https://itunes.apple.com/us/app/worl...s/id1084747871

Android i iOS korisnici mogu da igraju u istoj sobi. Takodje postoji Google cloud save pa ako se logujes u igru sa Google accountom mozes igrati na androidu i iOS a svi upgrejdi i zlato ce biti sinhronizovani.
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freeman na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (13.3.2016)
Stara 13.3.2016, 17:57   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

SKinuo, dacu ocjenu svakako, utiske javljam.

Na iPH 6s radi vrhunski. Mislim da igra ima veliki potencijal, ali morate dosta još da radite na njoj.

Možda bi grafički - fina je šejderska voda, ali bi bila ok i da je kao iz 2004. na PC, da je okolina ljepša, probajte barem kakvu takvu vegataciju dodati i ostale stvari, tipa obalske tvrđave i sl, kutije koje plivaju u vodi, nasukane olupine i sl. (ako je moguće)

Meni pri ulasku napravite kao u WoT, npr vaš brod na plaži. Karakteristike broda neka budu u skalama (linija kao loading screen) sa podacima ispod. (ako je isto moguće )

Morate i dugmiće da proljepšate. Pogledajte na WoT kako su providni na taj fazon.

Mapama dajte realna imena - tipea Carriebean fight, Nordic treasure, Adriatic spring i slično.


Itd itd =) Jako simpaticna igra, ali joj treba dorada! Ako to budete uspeli, i Apple store ce vas primetiti.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (13.3.2016 u 18:23)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2016, 13:23   #6
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Super izgleda, svaka cast! nazlost ne mogu trenutno da je probam jer koristim "sjajni" wp.
Imam jedno, mozda skakljivo, pitanje za tebe: jesi li uspeo da monetizujes igru ili neku od prethodnih igara sto si pravio i/ili imas plan kako to da ostvaris? Ako bi hteo to da podelis, stvarno me interesuje jer i sam imam dve, extremno nepopularne, igre (bolje reci igrice) na play storeu, ali sam nesto razmisljao da ponovo pokusam...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2016, 12:17   #7
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
SKinuo, dacu ocjenu svakako, utiske javljam.

Na iPH 6s radi vrhunski. Mislim da igra ima veliki potencijal, ali morate dosta još da radite na njoj.

Možda bi grafički - fina je šejderska voda, ali bi bila ok i da je kao iz 2004. na PC, da je okolina ljepša, probajte barem kakvu takvu vegataciju dodati i ostale stvari, tipa obalske tvrđave i sl, kutije koje plivaju u vodi, nasukane olupine i sl. (ako je moguće)

Meni pri ulasku napravite kao u WoT, npr vaš brod na plaži. Karakteristike broda neka budu u skalama (linija kao loading screen) sa podacima ispod. (ako je isto moguće )

Morate i dugmiće da proljepšate. Pogledajte na WoT kako su providni na taj fazon.

Mapama dajte realna imena - tipea Carriebean fight, Nordic treasure, Adriatic spring i slično.


Itd itd =) Jako simpaticna igra, ali joj treba dorada! Ako to budete uspeli, i Apple store ce vas primetiti.
Hvala za review. Slazem se sa svim sto si napisao. Igru sam bukvalno sam samcat napravio u slobodno vreme (posle posla 2-3 sata). Po zanimanju sam programer pa nisam bas expert za grafiku i dizajn tako da mi je drago sto si samo za to imao primedbi. Ako igra zaradi nesto malko vise, mozda cu angazovati nekog experta u tom polju da malo ulepsa. Mada i ovako mi se cini da je grafika lepsa od 80% igara na marketu. Takodje refleksija vode je malko zahtevna pa se bojim da nece glatko raditi na slabijim telefonima ako dodam jos detalja na samu mapu. Meni licno neuporedivo lepse izgleda voda sa refleksijom nego bez. Vaznije mi je bilo da kamera renderuje celu mapu (sa kraja na kraj) i da u svakom trenutku vidis sve brodove na mapi.
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2016, 13:29   #8
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Citat:
seymourc64 kaže: Pregled poruke
Super izgleda, svaka cast! nazlost ne mogu trenutno da je probam jer koristim "sjajni" wp.
Imam jedno, mozda skakljivo, pitanje za tebe: jesi li uspeo da monetizujes igru ili neku od prethodnih igara sto si pravio i/ili imas plan kako to da ostvaris? Ako bi hteo to da podelis, stvarno me interesuje jer i sam imam dve, extremno nepopularne, igre (bolje reci igrice) na play storeu, ali sam nesto razmisljao da ponovo pokusam...
Naravno treba i zaraditi Posto svi pricaju o nekim avionima kamionima malo cu napisati prostu matematiku zarade. Recimo da si na google playu i da imas inapp purchases kao sto je i kod mene slucaj. Prosecno 0.5% ljudi nesto i kupi u igri. To znaci da na 1 000 000 downloda imas 5000 ljudi koji ce nesto kupiti. Ako to nesto kosta 1$ to ti je 5000$ od togao skines 30% sto uzima google i od onog sto ostane skines jos 20% poreza drzavi i ostane ti cak 2800$ na milion downloada
Kako poboljsati zaradu. Pa jednostavno. Probas da povecas: broj downloada, procenat ljudi koji kupuju, cenu itema koji kupuju i naravno reklame (banere i video reklame al da ne smaras igrace previse stim)

U mom slucaju na ovoj igri je malo bolja statistika. Posecno kupi 0.7% ljudi. Neki kupe vise puta. Kupuju i malo skuplje stvari od 1$ i imam 700 - 1000 downloada dnevno. To je trenutno stanje i nadam se da ce da raste
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2016, 23:15   #9
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Naravno, ali moje je mišljenje slobodno šibaj grafiku što više možeš, danas jako puno ljudi ima apple iphonove i jake galaxy telefone - Apple godišnje proda par stotina miliona uređaja koji mogu da izguraju i 10x grafiku jaču od ovog... Onaj ko ima socijalan telefon, taj dinara neće trošiti...

Kažem ako napraviš malo ljepše, pa onda budeš uspio da napraviš konekciju sa facebookom (npr daješ par novčića ili nekih gluposti za lajk), širiš priču dalje... Srećno =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova Domaca Igra OgnjenM Pravljenje igara 7 6.3.2012 19:06
Last Stand - Nova Domaca Igra OgnjenM otpaTci 15 19.8.2011 13:14
Prva domaća Java igra za mobilne telefone dachans Igre za mobilne telefone 11 19.4.2011 15:47
World of Zoo Stranger2 Upravljačke simulacije 0 4.10.2010 16:40
Mechines: The Art Of War - domaca igra quick O igrama uopšte 0 20.4.2007 13:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com