Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2017, 13:53   #1
Gogo
Novi član
 
Član od: 31.8.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Pozdrav svima.
Kad upalim PC, temperatura procesora bude 25°C sto je po mom misljenju sasvim ok. Medjutim kad PC stoji malo duze u rezimu mirovanja, temperatura zna da ode do nekih 40°C, ne vise od toga. Mogu sasvim pristojno da radim osnovne stvari na internetu (youtube, facebook, itd..), ali kad udjem u igricu, uglavnom u cs 1.6, temperatura se polako penje da bi posle nekih par minuta varirala izmedju 65 i 70°C. Dok sam u igrici, svakih ~45 sekundi dodje do kocenja koje traje nekih 5 sekundi, zbog kojeg mi fps u igrici drasticno opadne. Ovo nije obicno kocenje zbog recimo slabijih performansi odredjenih komponenti nego ovo izgleda kao neko prekidanje, cimanje, ne znam kako da objasnim, nije ni bitno toliko. Takodje se desava da nakon nekih 15-20 minuta igranja igrice, kompjuter skroz zakoci, stane slika, stane zvuk, zablokira mis i tastatura, i jedino sto mogu da ucinim jeste restart.
Mozda je cak i pregrevanje graficke upitanju, ili mozda nesto trece. Zato molim za vasu pomoc. Hvala.
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+, Maticna: MS-7312, Graficka: NVIDIA GeForce 6600, RAM: 2GB.
Gogo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 13:56   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Jeste visoka temperatura, ali nije strasna... Moze da bude i RAM memorija da cekava, da crkava napajanje... A mozda imas i premalo RAM memorije, pa ti ore racunar po hard disku... Sta igras od igara i na kojim podesavanjima?

Ja mislim da bi jos 2gb rama umbogome resilo problem, a da racunar svakako treba ocistitit.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 14:12   #3
Gogo
Novi član
 
Član od: 31.8.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Jeste visoka temperatura, ali nije strasna... Moze da bude i RAM memorija da cekava, da crkava napajanje... A mozda imas i premalo RAM memorije, pa ti ore racunar po hard disku... Sta igras od igara i na kojim podesavanjima?

Ja mislim da bi jos 2gb rama umbogome resilo problem, a da racunar svakako treba ocistitit.
Igramo CS 1.6 svaki dan, i ponekad igram neke jos manje zahtevnije igrice u kojima nemam skoro nikakvo kocenje.
Gogo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 14:26   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Jesi li čistio cooler na procesoru skoro? Ako nisi obavezno otvori i usisaj prašinu koja se nakupila na cooler-u, par sekundi usisivačem sa svih strana je dovoljno. Meni je to umelo da izazazove skokove temperature od 10-15 C, taman da sa već ionako vruć AMD te generacije pregreje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 15:04   #5
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Ovde je u pitanju 90% pregrevanje, mada ne bi bilo lose da skines neki 3D Mark 05/06 i recimo neki program za posmatranje tempertura (MSI Afterburner prati temeperature sistema, graficke i procesora) i vidis koliko ti ide kada je pod opterecenjem. Ako ti bude trokiralo za vreme testa, i vidis visoke temperature odna poslusaj Aiba. Takodje pokreni task menager i vidi zauzece RAM-a koliko je. Da cisto budes siguran.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 16:58   #6
Gogo
Novi član
 
Član od: 31.8.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kocenje PC-a zbog visoke temperature?

Hvala na predlozima. Cistio sam kuler i na grafickoj i na procesoru, hteo sam da idem da kupim termalnu pastu, ali servis ne radi zbog praznika. Takodje je fora sto mi ne radi senzor za temperaturu na grafickoj kartici, sto dodatno komplikuje stvari. Koristim HW monitor za temperature. Sto se tice RAM-a, sve je svedeno na minimum u task mngr, aktivan je samo explorer.exe i soundman.exe.
Gogo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hitno! Pomoć oko temperature GPU! Andrija_22 Overklok 44 1.7.2012 23:34
Da li se isplati uzeti nVidiju preko AMD(Ati) zbog PhysX-a? vunacar Grafika 2 20.10.2011 16:57
BSOD zbog win32k.sys i cdd.dll fajlova Ivance Kvarovi 2 17.12.2010 19:43
Gigabyte 7600GS silent - zamrzava zbog temperature ili...? A M G Kvarovi 29 19.9.2007 23:48
da li je moguce da se komp restartuje zbog hdd-a? miksajlo Nosači podataka 9 11.2.2007 23:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com