Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2008, 16:14   #1
plazma
Novi član
 
Član od: 23.3.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Program za video montazu?

Treba mi program za izmenu,dodavanje klipova i slika,zvukova???Gde ima,kako se zove??????Hvala

Poslednja ispravka: NenadN (24.3.2008 u 21:17)
plazma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 17:16   #2
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: edit video,ko ima?kako se zove program??

Nemoj da dupliraš teme. To ti neće pomoći da dobiješ odgovor na pitanje.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 17:54   #3
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: edit video,ko ima?kako se zove program??

Nista te ja ne razumem sta tebi treba u stvari, ali najverovatnije si mislio na video montazu sto podrazumeva,spajanje i razdvajanje video i dodavanje i oduzimanje zvuka, pa efekti,pa prelazi itd
Ako mislis da ces to uraditi u 2 klika misem varas se,da bi u potpunosti savladao neki takav program treba ti meseci ucenja i prakse da bi pokupio smisao 1000du opcija koje postoje
A da nepricam o poznavanju osobina pojedinih video formata a spremi i dosta mesta na hardu oko 200gb minimum za par klipova,posto ovi programi rade uglavnom sa nekompresovanim video formatima...
Programi su: Adobe Premiere Pro CS3(oko 800mb kosta 800$) i Sony Vegas Pro 8 ( oko 200mb kosta 600$) pa sad ti vidi koji ti je bolji,probas oba pa odustanes,salim se, probas oba pa se odlucis koji ti je bolji.
Dakle sta tebi u stvari treba?

Poslednja ispravka: daniel83 (23.3.2008 u 18:03)
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
plazma (23.3.2008)
Stara 23.3.2008, 18:12   #4
plazma
Novi član
 
Član od: 23.3.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: edit video,ko ima?kako se zove program??

meni treba nesto slicno kao movie maker al malo nek bude bolji nista posebno,dal tako nesto postoji?????
plazma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2008, 18:33   #5
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: edit video,ko ima?kako se zove program??

Citat:
plazma kaže: Pregled poruke
meni treba nesto slicno kao movie maker al malo nek bude bolji nista posebno,dal tako nesto postoji?????
Nazalost nema malo bolji od njega, nego samo ovi sto sam naveo koji su daleko iznad movie maker po mogucnosti,postoji samo jos nekoliko programa koji su opet po kvalitetu a i ceni kao ova dva.

I meni nekad treba samo program koji bi mi istovremeno omogucio video i audio manipulaciju bez nekih puno efekata ali tako nesto nema pa moram pokretati neki od tih monstruma

Ako si u mogucnosti,skini negde Sony Vegasod 7 pa nadalje, on je najlaksi za ucenje .Njega pravi ista firma koo i Sony-Sound Forge cak ta dva programa saradjuju,tako da kad obradjujes zvuk na tren te prebaci u Soun Forge itd.

Imas ovde jedno kratko uputstvo pa pogledaj kakav je to program i kako se otprilike radi snjim http://www.mycity.co.yu/Audio-Video-...-uputstvo.html
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
plazma (23.3.2008)
Stara 23.3.2008, 22:00   #6
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: edit video,ko ima?kako se zove program??

Citat:
plazma kaže: Pregled poruke
meni treba nesto slicno kao movie maker al malo nek bude bolji nista posebno,dal tako nesto postoji?????
Postoji CyberLink Power Director. Neka lite verzija se dobijala besplatno uz neke TV kartice (ja sam dobio uz Asus). Program uopšte ne bi bio loš da se ne dešava često da pukne.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
plazma (23.3.2008)
Stara 23.3.2008, 22:39   #7
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Wizard on je trazio nesto bolje od Windows Movie Maker o ne nesto sto je u njegovom rangu,mislim na Movie Maker iz SP2 servis paka, program koji si preporucio je za nijansu bolji od tog,ali stvarno za nijansu,cak mu i skin podseca na Movie Maker kad bi bio plave boje.Mada ako coveku odgovara to nek proba,mozda zadovoljava njegove uslove mada sumnjam.
Ja mislim da bi on voleo da ima lepe prelaze prilikom preklapanja video klipova a u Premijeru i Vegasu imas izbor od stotine nacina preklapanja a da nepricam o samoj doradi videa...
Drugi razlog zasto koristiti te programe je neki nepisan STANDART medju video editorima kao sto je fotoshop neki standard medju foto editorima sto dovodi do zakljucka da se pluginovi sa efektima itd izradjuju uglavnom za njih,takodje mnogo je vise korisnika koji koriste te programe pa se lakse razmenjuju informacije..
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
plazma (23.3.2008)
Stara 23.3.2008, 23:33   #8
plazma
Novi član
 
Član od: 23.3.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Program za video editovanje?

Pa hvala ljudi pomogli ste mi malo....pozdrav....
plazma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 21:20   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Mislim da je Nero Vision dobra zamena za Movie Maker u svakom pogledu, po broju opcija i mogucnosti, takodje dosta pojednostavljen.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 10:24   #10
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
daniel83 kaže: Pregled poruke
Wizard on je trazio nesto bolje od Windows Movie Maker o ne nesto sto je u njegovom rangu,mislim na Movie Maker iz SP2 servis paka, program koji si preporucio je za nijansu bolji od tog,ali stvarno za nijansu,cak mu i skin podseca na Movie Maker kad bi bio plave boje.
Meni skin baš i ne liči, al' nije ni bitno... Problem je (negde na nekom forumu sam i pisao o tome) što postoji velika "rupa" između programa tipa Movie Maker i profi programa tipa Vegas, jednostavno između nema skoro ništa.

Ja moram da priznam da Win Movie Maker često koristim. To nije nivo današnje profi produkcije, ali setite se koliko su nekada koštali profi uređaji koji su imali manje efekata od Movie Makera. Osim toga, korišćenje tone efekata danas je znak lošeg ukusa. Nekad, kad su se ta čuda pojavila, televizije su se takmičile u tome ko će više sliku obrtati, mrdati, raspršivati... Danas se stvar iskristalisala i u profi produkciji vi imate da se koristi zaista malo efekata, tek neki najelementarniji. Tako da se kućni DVD video sasvim lepo može uraditi i sa Movie Makerom.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 15:45   #11
KiB0rG3000xII
Banned
 
Član od: 26.5.2007.
Lokacija: Ebon Hawk
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 95 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

http://lsmaker.uw.hu/page.php
evo ti ako ces da pravis 7 deo star wars-a
KiB0rG3000xII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2008, 16:14   #12
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Wizard je lepo rekao da postoji velika rupa medju programima tog tipa i da nepostoji neko resenje izmedju,to sam i ja rekao u samom pocetku al drugim recima Ja slabo koristim efekte jer su u mom slucaju gotovo nepotrebni, mada verujem da ima slucajeva gde su neophodni pa tako za Vegas postoji oko 8000 efekata....a nisam probao ni 50 ko ce povatati sve pluginove
Takodje preporucujem koriscenje Movie Makera ili Nero Vision(nalazi se u nero paketu) ako nisu neophodni specijalni efekti u fazonu otkidanja ruke coveku
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 22:07   #13
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Nije mi bas jasno o kakvim se "monstrumima" govori ovde. Cemu CS3, i slicno ako vec postoji jedan Premiere 6.5 koji je apsolutno "idiot friendly" i sa kojim rade bas svi polupismeni tezgarosi koje znam. "Strelica i zilet" su im sasvim dovoljni da izmontiraju svoje svadbe, a i sve ostalo od alata je lepo nacrtano
i pristupacno. E da, nece bas pod Vistom da se ponasa previse stabilno, al' pod XP radi kao lud.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 2:17   #14
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
Kum Ruzvelt kaže: Pregled poruke
Nije mi bas jasno o kakvim se "monstrumima" govori ovde. Cemu CS3, i slicno ako vec postoji jedan Premiere 6.5 koji je apsolutno "idiot friendly" i sa kojim rade bas svi polupismeni tezgarosi koje znam. "Strelica i zilet" su im sasvim dovoljni da izmontiraju svoje svadbe, a i sve ostalo od alata je lepo nacrtano
i pristupacno. E da, nece bas pod Vistom da se ponasa previse stabilno, al' pod XP radi kao lud.
ja krenuo da radim na televiziji
i koristi se premiere 6.5 u kombinaciji sa photoshopom 7
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 8:50   #15
kligero
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Poruke: 120
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

hehe i ja poceo da radim na TV...
ali mi koristimo Edius,po meni je mnogo bolji od Premiere,a imamo i cannopusovu karticu pa kida ko lood,i naravno photoshop..ali meni najzanimljivij je Adobe After Effect...tu pravimo jinglove i sl....

sa kog programa pustate program?
kligero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 11:11   #16
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
kligero kaže: Pregled poruke
hehe i ja poceo da radim na TV...
ali mi koristimo Edius,po meni je mnogo bolji od Premiere,a imamo i cannopusovu karticu pa kida ko lood,i naravno photoshop..ali meni najzanimljivij je Adobe After Effect...tu pravimo jinglove i sl....

sa kog programa pustate program?
Koja TV?
Kopernikus?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 11:47   #17
kligero
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Poruke: 120
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

ja sam poceo da radim na nekoj novoj lokalnoj TV na Zlatiboru....misllio sam koji program koriste za pravljenje listi za pustanje...postavljanje logo-a,sata,krolova i sl......
kligero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2008, 0:08   #18
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

lokalna TV u Brčko distriktu. Pušta se program, krolovi, logo sa FD300.
Imamo i Edius i cannopusovu karticu ali niko ne zna da radi sa njim pa mi nisu ni pokazali, a ne daju mi da sam probam jer sam tek 4 dana tu
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2008, 10:20   #19
kligero
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Poruke: 120
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

znaci istu opremu i softver imamo....ali samo sto su mene postavili da montiram vec drugi dan(pre toga nikada nisam)...lak je edius....jeste da sam sporiji ali odradim posao kako valja...

nego mi reci znas li sve oko FD300? nama i nisu nesto preterano pokazali tako da sami provaljujemo dosta stvari.....jeste li uspeli da promenite font i boju sata i krola?
kligero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 0:49   #20
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

skrenuli smo sa teme, a i pričaćemo o ovome za neko vrijeme dok mi daju slobodu da "zajordamim" po računarima
svi su nešto paranoični i ne daju mi ništa da eksperimentišem
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Program za snimanje video poziva Predrag Stankovic Programi za mobilne telefone 0 6.2.2008 14:37
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
video obrada-najbolji program flame Video/TV softver 13 16.2.2007 17:51
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com