Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2009, 14:01   #1
nameZola
Novi član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Counter Strike na Hamachiju

Ovako imam problem oko ovog igranja CS-a preko hamachija
kad smo ja i ortak instalirali owaj hamachi povezali smo se swe je radilo ok, folder sharing, ping, chat e sad htjeli smo da igramo cs preko hamachija
ja napravi server na new game on ode u LAN pogleda tamo stoji server krene da udje - pise
"LAN restricted to local clients ( class C )

zatim sam malo prckao po google i nasao owo upustvo

Kod:
Posto sam se mnogo mucio oko ovoga,resio sam da vam pomognem kako i vi ne bih prosli kao i ja.


Dakle fora je pravljenje servera za CS preko hamachia.Hamachi je inace tezak oko 960 kB

Skinete hamachi tako sto u google ukucate hamachi DOWNLOAD,FREE hamachi....i zatim download(naravno).

Kad ste ga skinuli,ide naravno install(samo picite next,next,next...Finish).
Zatim startujete hamachi i idete na create or join networks(to je dole levo u sivom praougaoniku),i zatim se otvara meni u kom pise creating new network...i join an existing network...vi idete na ovo prvo(creating new networK) date mu ime npr. Proba i pasvord npr. Probica,pa posle OK,i pojavice vam se u hamachiu jedna "soba" koja ce se zvati Proba.

Kad ste to uradili idete u My computer/c disk(ako ste ga tu snimili)/program files/hamachi i pronadjete text document(folder) aliases.Ako ga nema(mislim na aliases),onda ga vi napravite,desni klik na prazan prostor i na new->Text document i nazovete ga aliases.

Pa onda date drugu ime i pasvord "sobe"(to je ono Proba i Probica),i on kad se pojavi odete na copy address(stisnete desni klik na njegovo ime).Pa odete u aliases,i paste(desni klik pa paste), i onda pritisnete space(razmak) i opet paste.Tako da ste dobili 2 ip adrese,sad pogledate koja je vasa IP(mozete da ga pitate koja vam je(njemu pise pored vaseg imena)ili odete u CS->new game->OK->i kad napravite mapu stisnete ~(levo od broja jedan,ili iznad TAB-a,to se inace zove console)i onda skrolujete skroz do gore i tamo vam pise vasa ip adresa.

Vratite se u aliases, i na drugom IP promenite brojeve izmedju 1. i 2. tacke.EVO primera :

12.123.123.123 12.123.123.123(tako izgleda,ali ga vi promenite i izgleda ovako)
12.123.123.123 12.456.123.123(pod uslovom,da su na vasoj ip adresi na tom mestu ti brojevi,456.)

I tako za svakog igraca koji zeli da igra sa vama.

Sad odete u hamachi,pa u preferences...(to je dole levo u hamachiu),i onda stisnete na window i onda na show "advanced"...Peer menu item.

zatim se vratite u "desktop" hamachia,i stisnete desnim klikoom na ortakovo ime,pa na advanced i otvara vam se nov prozor:
-------------------------------------
Tunnel COnfiguration
-------------------------------------
hamachi ID: 12.123.123.123
Nickname: ortak_MITA

Tunneling domain: default(to promenite da pise hamachi)

Peer vpn address: 12.123.123.123

Peer vpn alias: 12.123.123.123(promenite da vam pise isto kao i u aliases.txt-u,dakle 12.456.123.123)

Local forwarding: disabled(stavite da pise enabled)

Remote forwarding: disabled(stavite da pise enabled)

Encryption: off(stavite da pise on)

Compression: off(stavite da pise on)

i zatim pritisnite na OK.

i to je to !
Spremni ste za igranje.
100% radi ako ste uradili bas kao sto sam i rekao.
kad ovo ja ovo odradim, ne ugasim hamachi dignem server opet isto class C
zatim ugasim hamachi totalno i kad ga upalim on mi prijavi gresku da ne moze da korisi fajl aliases.txt i da ce taj fajl biti ignorisan

Zna li ko sta treba da uradim ??
nameZola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Igranje Counter Strikea preko Hamachija darkom Online susreti 2 21.4.2009 18:05
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com