Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2010, 21:01   #1
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Nekad bilo vrh, a sad?

Pozdrav, ljudi!
Dosta dugo vremena sam u dilemi oko nekih stvari, pa, reko', 'ajd malo da prodiskutujemo na tu temu...
Naime, svedoci smo "smene generacija" hardvera (novi chipsetovi, socketi, memorijski standardi...), dok "stara garda" i dalje egzistira u nasim kucistima i na lagerima malo/veleprodaja. I (keyword) radi posao. Ako, zbog sveprisutnog finansijskog momenta, zanemarimo cinjenicu da je najbolja varijanta uvek imati najnovije komponente, sta nam preostaje? Konkretno, isplati li se ulagati u HW koji je "na zalasku karijere"? Da li, na primer, vredi puniti masinu DDR2 memorijom ili menjati s775 procesore boljim? Vredi li menjati graficku od pre cetiri godine (nV 8xxx, ATI 3xxx) sledecom generacijom (koja se cesto moze dobiti za smesne pare) umesto najnovijim azdajama? Meni ne zvuci logicno da masinu kojoj treba samo malo "zatezanja" saljem u penziju samo zato shto postoji nesto nadr****je?
Shvatite ovo kao jednu opstu SDK temu, zato sam je i stavio ovde, a, ako modovi smatraju da bi bila prikladnija u nekoj drugoj sobi, nek je premeste.
Da pocnem od sebe:
P5K, C2D 6550, 2 GB, 8800 GT. Vecinu novih igara ova konfa vari na med/high, a za svakodnevni rad + Photoshopiranje je vise nego dovoljna. E, sad, just for the record, ima li posla/igre koju ne bih mogao da svarim u narednih godinu-dve ako bih Duo zamenio nekim Quadom, 2*1 sa 2*2 (HyperXa, naravno), to mal'ko klokno, a ovu 8800 zamenio sa GTX260 ili 4870? Takav upgrade bih mogao da radim deo po deo, po sistemu kad se skupi para, kupish.
Eto, napisite neke svoje ideje.
Josh jednom da ponovim, ako modovi smatraju da ova tema treba da ide u neku drugu sobu, molim vas da je premestite.
Pozz!
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 21:09   #2
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

I ja sam u slicnoj situaciji. U oktobru 2007 sam kupio masinu koju trenutno imam, i jos uvek tera sve igre na med/high na 1280*1024, i meni je to dosta. U poslednje vreme ni ne igram igre. Odigram COD MW2 jednom u dve nedelje na pola sata, pa ugasim. Igru sam nabavio negde pocetkom januara, i jos uvek prelazim. :P

Prestao sam da osecam potrebu za gejmingom. A kako sam primetio, otkad se crysis pojavio, ne vidjam neke igre koje su graficki naprednije, i hardverski zahtevnije od iste (ne uzimam u obzir GTA 4 koji je samo bezobrazno lose optimizovan), i ne osecam neku potrebu da menjam hardver u skorije vreme, zato sto potrebe za gamingom vise ne osecam toliko, a za Photoshop, Internet, HD filmove i slicno je ovo sasvim dovoljno. Mozda padne neki quad core procesor, i jos nesto rama, i veci monitor i hard, ali ovako ne osecam neku potrebu za tim.

Rado bih posedovao neki i7 procesor, radeon 5xxx graficku, neki SSD hard disk i slicne perverzije, ne kazem da ne bih, ali jednostavno ja licno ne osecam neku preku potrebu za istim.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 21:24   #3
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Evo vidite ovako, ja sam ovaj komp koji imam kupio kad sam imamo 7 godina i od tad do sad je prošlo još toliko, a jedino što je ostalo d tog kompa je limeni ram i čitač flopy-a. Sve sam menjao po 5 puta, ne zato što mi je trebalo nego kad mi rikne nešto, recimo ram,a ja ga kupim novi pa dodam još malo, pa sad imam odličnu komfiguraciju sem proceora koji nije toliko slab ali je ipak tanak (može da posluži još koju godinu)

U poslednje vreme daš nešto i ne igram igre je i ne izlaze one koje čekam već, činimi se, vekovima, ali čim izađe Mafia 2 jase vraćam u gameing, a do tada ću da visim ođe
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 22:06   #4
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Ma, Crysis je meni g****o neopevano, super grafika, al' posle sat-dva gameplaya je ni ne vidis jer stalno morash da puzish i krijesh se, jerbo te protivnici skidaju sa jednim headshotom BVR... CoD (4,5 i 6) su meni nauka za taj Crytek... Neprestana frka, atmosfera 10+, a grafika k'o podmazana klizi i na masinama od pre 3-4 god.
On topic, zaboravih da dodam i SLI/CFire varijante... Npr, imas jednu 4850 i kupis jos jednu za manje od 100 jura (pod pretpostavkom da ce napajanje izdrzati. Ako ne, zar nije bolja investicija neki kvalitetan Djerdap u kucistu, pa si miran 5+ godina, nego menjati celu konfu zarad "utanjenih" komponenti?). Zar takva konfa ne bi jos barem dve godine varila sve sto postoji (i postojace, posto nove generacije konzola jos nisu u vidokrugu) na max?
CS 4 bo'me lepo iskoriscava C(h)UDA nVidijine kuhinje, imal' smisla ici na 5xxx samo zbog (nepostojecih) dx 11 igara?
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 0:17   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Evo moje iskustvo.

Sest godina sam imao AthlonXP 2600+, koji je krenuo sa ovim komponentama:
512MB rama
120GB HDD Maxtor
9000pro Radeon (AGP)
neko levo napajanje
boks kuler za procesor
uz tada stari samsungov 19" CRT monitor (ostao od prethodnog Celerona na 333MHz)

Na zalasku karijere je imao:
1GB rama (medju prvim stvarima promenjeno)
x1600pro Radeon (najvece podmladjivanje kompa ikad)
2x200GB HDD Maxtor (u kucistu je bilo i 3. disk od 200GB, al crknut)
500W, neki Chieftec (posle ovog upgrejda su prestali da mi crkavaju diskovi nekoliko godina, sve do prosle godine, kad su ponovo crkli, pa je cela konfigurcija otisla u penziju)
neki jaci CoolerMasterov kuler za procesor (jer se sa boks pregrevao leti, a tada jos nisam imao klimu u kuci)
LG 1900J-BF LCD monitor, koji i sad koristim

Od svih oveih upgrejda najvise je otislo na gasenje pozara, tj. menjane crknutih diskova, napajanja da se isto vise ne desava, kao i kuler da se ne pregreva procesor. Pa i promena monitora, jer je na starom CRTu otislo osvetljenje.

Od upgrejda performansi, tu je promena memorije i grafe, sto je realno podmladilo komp nekoliko godina. Masina koje je bila na zalasku karijere, po pitanju video igara, je posle mogla da pokrene sve nove igre, i sve do 2008 nije bilo igara koje ne bi radile na njoj (tada su poceli da se pojavljuju naslovi koji zahtevaju SSE2 set intruskcija, koje ovaj AthlonXP nema, npr. FarCry2). Masina koje je u startu pomalo seckala uz Farcry kec, je na kraju igrala Crysis na low (i bolje optimizovan Warhead sa medium shaderima).


Kao naravoucenije, mogu da kazem da u startu treba ulagati u napajanje, kako valja, i paziti da je racunar dobro hladjen. Bolje nego kasnije krpiti, jeftinije na duze staze. Takodje, ako je procesor jak (kao sto je bio AthlonXP 2003. godine), moze da prezivi dosta vremena bez menjanja, a da nebude glavni krivac za usporenja.

Poslednja ispravka: player1 (22.2.2010 u 3:50)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 1:25   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Mogao bih da ubacim još neki gigabajt rama pošto sam ostao samo na 4, i ovaj gf8600gt bih mogao da zamenim sa ati 5670 i to bi otprilike bilo sasvim dovoljno za još neko vreme, sve u svemu oko 100 evra dogradnja minus 20-30 od prodaje grafičke
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 1:58   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Moje iskustvo - pored ovoga iz profila na kome "varim" sve igre vec 2 god na med/high, svakodnevno koristim "laptop" iz profila na 500MHz sa 256MB SDRAMa za sve zivo osim gaming i srecan sam covek

Razvoj hardvera, po meni, usporava, a mene hvata nostalgija

Ahh.... 8086, 386, 486... Iako imam tek 16 godina, I'm lovin' it Na svima sam radio...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 2:01   #8
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Ja nikad nisam imao najbolje komponente,jednostavno nema se para,recimo kad sam uzeo komp terao sam sve igre(tada su vec pocele da izlaze igre koje nisu svi mogli da teraju,recimo oblivion nije moglo par mojih ortaka).Sve sam to sljakao na med/high uglavnom,a onda je krenula 2007. god(mislim da sam 2006. uzeo komp) pa neka najezda igara,BS nisam mogao da igram,resio sam da je grafa previse krs pa sam uzeo veoma slabu 8400GS,ali s obzirom da su tada 8800GT i 8600GT bile najisplatljivije nije to bilo tako lose,ubio sam se muceci da predjem crysis jer mi je graficka cvilila,kao i athlon 64 3000+ box.Posle nekog vremena graficka riknula pa bilo vreme za novu,ja uzeh 9500GT(koju i sada koristim) to je bilo pre 8 meseci,mogao sam dati samo 1k vise din i uzeti 4670 koja je dosta bolja,ali nisam imao tih bednih 1k din,a lenj me bilo da cekam.Mislim da jurnjava za najjacim komponentama ima smisla samo ako imas para za bacanje,jer komp ne treba da stoji na prvom mestu.Ja kad uzimam delove razmislja,zasto uzimam bas to kad mogu da dodam malo para i uzmem nesto sto necu morati da menjam bar 2-3 god,ali opet uzmem ono za sta u tom trenutku imam para,pa makar to promenio vez za godinu dana.Evo recimo vidis ja imam 9500GT a ti nekoliko godina 8800GT,tvoja grafa je dosta bolja a imas je dosta duze od mene,ja nisam zadovoljan mojom,ali da imam 8800GT ne bih je menjao od danas,bar 2 god.Niti grafika u igricama napreduje nesto brzo niti mi treba nesto bolje za moj monitor
Na kraju krajeva,najbolje je uzeti ono za sta imas para pa iako ga budes menjao za manje od 2 god,osim ako,kao sto rekoh,nisi pun love
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 5:06   #9
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Slazem se da ne treba sve pare davati na komp, ali samo ako ti ne treba, odnosno treba za igre i tako te gluposti. Ali ako te komp hrani i od kompa zaradjujes na njega treba potrositi i poslednju paru
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 5:11   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Tek onda gledaš da kupuješ nešto što se najviše isplati, bez izletanja u high end, jer menjaš komponente jednom godišnje a ne želiš da bankrotiraš, a i staro treba da se rasproda po povoljnoj ceni

A memoriju moram da nabavim još, počinje da koči

Poslednja ispravka: water wizard (22.2.2010 u 5:18)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 10:39   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Ne treba se opterećivati zbog kompa i komponenti jer i najskuplje, može za mesec dana da se prevaziđe. Ako nešto kupuješ treba to odraditi tog momenta. Ajde recite šta su izgubili oni, a prošlo je dosta vremena koji imaju konfiguraciju Intel npr od 3Ghz, i onaj prvi procesor tzv. Quad 6600 koji radi kao dva para duplih procesora i n-vidia 8800 serija grafičkih kartica?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 12:05   #12
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Ja ovu moju konfiguraciju muzem citavih 5 godina i sluzi me fino (da kucnem u drvo)
Nadam se da ce se nesto promjeniti jer planiram da uzmem novi PC da se i ja vise ponovim.
Povremeno treba ulagati komp,nista pretjerano i na kraju covjek postane svjestan da bi ga manje kosto nov azdaja komp nego upgrade starog (generalni upgrade)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 12:27   #13
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Povremeno treba ulagati komp,nista pretjerano i na kraju covjek postane svjestan da bi ga manje kosto nov azdaja komp nego upgrade starog (generalni upgrade)
To budženje starog kompa je, u principu, bacanje para. Gejmerske konfiguracije stare dve godine uvek mogu da se prodaju za fine pare, doda se još malo i eto opet finog kompa za igranje.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 18:45   #14
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Kakva glupost,pa i delovi od kompa se prodaju za fine pare,dodas malo para i uzmes bolje,a niti si pukao 500 evra za nov komp,jos ti se i isplati.....Kupujes nov komp samo ako imas kesa ili ako ti bas omatorio komp,moj komp od 3 i po godine radi sasvim ok jer sam svake godine promenio po nesto.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2010, 20:37   #15
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Ma ovo je cista otimacina para.Sta cemo sad kad smo se navukli na dobre kompjutere
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 3:45   #16
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Zanimljiva tema,zaista.
Trenutno imam intel 6850 3ghz,2gb ddr2 corsair dual channel 800,asus p5b deluxe i ati 2400 pro za svoje potrebe + "servisni" kompjuter sa quad core,3 gb ddr3 i 4770 grafikom,a za posao "prosječan" firmin laptop na kojem nit' se igram nit' šta smijem čačkat' što nema veze s poslom (corporate policy,a pravo da vam kažem nakon ova 2 desktopa slabo čačkam laptop).
Igre na prvoj konfiguraciji ne idu baš najbolje jer grafička je stara k'o Biblija,ipak ponekad uzmem da igram neke malo starije igre kad imam vremena,tipa Max Payne 1 i 2,Settlers,Rise of nations,Driver 3 i slično.

Na "servisnoj" konfiguraciji mogu da vrtim i ove novije igre na pristojnim rezolucijama ali ima tu jedna začkoljica.
Ne znam za vas,ali mene recimo stvarno nervira ovaj novi trend u razvoju igara da naprave nešto što zovu "fotorealističnom" grafikom,koja zapravo nema veze s mozgom.
"Napucani" engini,priče o directx10 i čak 11,napumpavanje system requirements i lijenost pri optimizaciji su stvorile današnji trend da djeca odlaze u "kompjuter-šopove" i roditeljima kažu "kupi novi kompjuter da mogu igrati GTA 4".

Iz ovog jednog primjera vidi se udar na džep,i to zbog jedne,po mom mišljenju,konfuzno napravljene,neoptimizovane i nedovršene igre.
Takav senzacionalizam će vremenom udaljiti prave gamere od PC-a i prebaciti ih na konzole.
Ne kažem da se ljudi trebaju "dijeliti" na kompjuteraše i konzolaše,nego me stvarno nervira ovaj porast hardverske zahtjevnosti za igre koje bi 100% tekle glatko i na mojoj prvoj gore navedenoj konfiguraciji,samo da se developeri potrude oko optimizacije.

Oni koji robuju trendovima će ustati protiv optimizacije i željeti "sve u full detaljima",ali proizvođači igara i hardvera će uprkos svemu nastaviti da zarađuju pare.

Ono što je za nekoga "bilo vrh a sad je odjednom postalo smeće",nekome drugom predstavlja ostvarenje snova.
Imao sam priliku osjetiti istinsko zadovoljstvo kad sam domu za djecu bez roditeljskog staranja u mom gradu poklonio 4 kompjutera koja sam sastavio upravo za tu namjenu,i iako nisu bili nekih posebnih karakteristika (precizno : AMD 3000+,ploče ASUS K8N,2 GB DDR1,ATI 9550,80 GB HDD),toj djeci su izmamili osmjehe na lice i izuzetno zadovoljstvo.

Osjećao sam se divno jer mi je bilo drago što sam uložio trud koji će se isplatiti,jer možda baš među tom djecom čuči neki budući kompjuteraš koji će da se proslavi i uđe u istoriju.

Nemojte bacati ništa za šta mislite da je staro i dotrajalo,nemojte brinuti koliko para možete dobiti za sve stare komponente,probajte ih sastaviti i usrećiti nekog poklonom,jer ono što vi možda smatrate "otpisanim kompjuterom" nekome može značiti mnogo više.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2010, 11:07   #17
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Kakva glupost,pa i delovi od kompa se prodaju za fine pare,dodas malo para i uzmes bolje,a niti si pukao 500 evra za nov komp,jos ti se i isplati.....Kupujes nov komp samo ako imas kesa ili ako ti bas omatorio komp,moj komp od 3 i po godine radi sasvim ok jer sam svake godine promenio po nesto.
Menjati svake godine po nešto i imati solidan (gejmerski) komp ili kompletnu konfiguraciju na dve godine i imate malo više od solidnog? Pritom druga opcija nije nešto skuplja, a i činjenica da je ceo komp lakše prodati od delova (bar meni). Ja sam stari komp upakovo u novo krš kućište (staro, a dobro, ostavio za sebe) i prodao za lepe pare...

Trenutni komp me lepo služi i ne planiram u skorije vreme da išta menjam (eventualno dodavanje harda)...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 0:34   #18
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

зашто би ти давао паре за нови комп када је толико добрих игара изашло које ниси одиграо?...али проблем је у томе што човек неће да се бави нечим што је изван његовог времена, и хоће да игра оно што сви тренутно играју...зашто не би могао да уживаш у нечему у чему је уживао неко пре 10 и више година?...свест човека се мења утицајем "колективне свести" коју нам друштвени токови сервирају...ако ти је баш до тога да играш најновије игре на најбољим могућим подешавањима, најбоље да купиш конзолу и играш се ко човек, без страха да игра неће да ти ради због којекаквих багова, без страха да следећа игра неће моћи да ради по жељеним перформансама...између осталог, није ли мало нелогично да човек даје огромне паре за нешто што ће убрзо да постане "канта", како се у народу каже, а исти ти људи су домалопре дубоко завукли руке у џеп како би поседовали дотично парче хардвера...кад се касније сагледају ствари схвати да смо били овце гигантских материјално-жедних корпорација...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 0:39   #19
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
зашто би ти давао паре за нови комп када је толико добрих игара изашло које ниси одиграо?...али проблем је у томе што човек неће да се бави нечим што је изван његовог времена, и хоће да игра оно што сви тренутно играју...зашто не би могао да уживаш у нечему у чему је уживао неко пре 10 и више година?...свест човека се мења утицајем "колективне свести" коју нам друштвени токови сервирају...ако ти је баш до тога да играш најновије игре на најбољим могућим подешавањима, најбоље да купиш конзолу и играш се ко човек, без страха да игра неће да ти ради због којекаквих багова, без страха да следећа игра неће моћи да ради по жељеним перформансама...између осталог, није ли мало нелогично да човек даје огромне паре за нешто што ће убрзо да постане "канта", како се у народу каже, а исти ти људи су домалопре дубоко завукли руке у џеп како би поседовали дотично парче хардвера...кад се касније сагледају ствари схвати да смо били овце гигантских материјално-жедних корпорација...
Ipak sve eventualno zastari, čak i konzole.
To je cena progresa.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 0:51   #20
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Nekad bilo vrh, a sad?

лично, не бих ни нове конзоле куповао...кажем, у случају ако човек пати за тим да игра игре које су "у тренду", онда је најбоље да купи конзолу, јер рачуница је јасна...укратко речено, то ти је око 5 година играња нових игара на максималним подешавањима, с тим да конзолу платиш као једну целу бесну графичку картицу...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crk'o ADSL modem! Da li može bilo koji da se kupi, zameni? enki Komunikacioni uređaji i umrežavanje 21 9.10.2009 22:11
Hiren's boot ili bilo sta drugo cime mogu da napravim image... next Aplikativni softver 7 19.10.2007 15:16
Locirajte mobilni telefon - bilo gde u svetu dodgeme Cvet kompjutera 15 1.6.2007 18:02
mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...) xw0lf ŠDK - Foto i audio/video 27 12.2.2006 22:15
Problem sa koriscenjem bilo kog p2p... Master Neo Internet tehnologije 11 13.1.2006 6:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com