Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2008, 22:52   #1
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom LEGO igre

Skidoh i Lego Batman za PSP pre dva dana a kada sam video kako je sjajan, odmah sam skinuo PS2 verziju. Sad čekam PAL verziju za Xbox 360 i PC verziju pa da kompletiram sve, heh heh heh.

Lego Batman je četvrta igra u seriji igara koje radi Traveller's Tales a koje se zasnivaju na svojevrsnoj reinvenciji poznatih filmskih (a sada i stripovskih) franšiza u Lego, hm, svetu. Prve dve igre bile su Lego Star Wars i Lego Star Wars the Original Trilogy (kasnije je izašao i integralni naslov koji spaja obe igre u jednu) a pre par meseci izašao je Lego Indiana Jones.

Lego Star Wars su bile drage igre ne samo zato što su bile jako smešne, prikazujući scene iz Star Wars filmova u Lego svetu, bez dijaloga i sa komičnom glumom Lego modela, nego i zato što su imale vrlo dobro pogođenu i izbalansiranu mehaniku. U osnovi akcione avanture u kojima se kombinuju borba (svetlosnim sabljama i blasterima), israživanje i rešavanje vrlo jednostavnih zagonetki, ove igre su svoj kvalitet dugovale dobrom dizajnu nivoa, ali pre svega mogućnosti da ih ljudi igraju u dvoje na istoj mašini i balansom koji je omogućio da igru mogu da igraju i roditelj i dete zajedno a da se ni jedno ne oseća inferiornim. Dakle, igra ne kažnjava nespretnost ničim drastičnim, možete poginuti koliko god puta hoćete, ali i dalje zahtevnijem igraču postavlja ozbiljan izazov u vidu skupljanja delova Lego kockica, čiji je broj u direktnoj proporciji sa uspešnošću i elegancijom igranja.

Lego Indiana Jones mi je delovao kao neka zbrzanog reskina ovih igara mada je imao svog šarma, ali me je baš zato Lego Batman šokirao svojom maštovitošću. Igra je izuzetno zarazna i naprosto čovek ne može od nje da se odlepi. Vizuelni dizajn je sjajan, a Traveller's Tales su se zaista potrudili oko dizajna nivoa, omogućujući nestrpljivom igraču da projuri kroz njih i prebije i polomi sve na svom putu, dok strpljiviji, istraživanju sklon igrač ima mnogo toga što može da radi, da pronađe, da iskoristi itd. itd. Idealna igra i za igrače od staža ali i za totalne neigrače, koji ovo mogu da igraju i zajedno.

U međuvremenu sam isprobao i verziju za DS i prijatno se iznenadio pošto je igra mehanički ista ali ima drugačije dizajnirane, za nijansu jednostavnije nivoe.

Evo kako to izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=Gt_uAXRdzRw


Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Meho Krljic na korisnoj poruci:
Dio37 (6.10.2008)
Stara 6.10.2008, 23:48   #2
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: LEGO igre

Znaci, da rezimiramo... sta je bolje, SW ili Batman? Meni su dosadasnje LEGO igre bile zabavne, ne mogu reci da nemaju smeka, ali nekako im je uvek falilo nesto.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 9:22   #3
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: LEGO igre

smeka? to imaju
Humor u StarWars i Indi Jones je odličan.

Meni dosadi skupljanje kockica.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 11:46   #4
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: LEGO igre

Meni je Betmen možda najbolji od svih do sada jer je, čini mi se, dizajn nivoa najinteresantniji, plus TT su se dosetili da deo igre bude pričan iz perspektive Betmena i Robina a deo iz perspektive negativaca tako da postoji određena raznolikost u gejmpleju koja je baš dobrodošla. I grafika je, pogotovo na Xbox 360ici, izvrsna.
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Meho Krljic na korisnoj poruci:
Dio37 (7.10.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Yakuza 2 Meho Krljic Konzole 3 17.1.2015 13:10
Obavezne igre sa PS2 The mighty Boo Konzole 38 14.7.2008 18:59
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
Da li ove igre rade na Visti? MiroslavNW Operativni sistemi 5 11.4.2007 17:49
Igre za Amigu kokoko Stare igre 8 18.11.2006 9:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com