Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2006, 0:58   #61
U-SERB
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Podmornica U-88
Poruke: 220
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku U-SERB
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja imam RUB 1.45 mod ili ti Real Uboat mod, koji mi je sasvim dovoljan, tezak je oko 40-ak mb i ja sam sa modemskom konekcijom 56k tri dana se smarao dok nisam skinuo!!! To je ubedljivo najbolji patch za one kojima je stalo do REALNOSTI, na kojoj ja extremno mnogo zahtevam...
U-SERB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2006, 1:53   #62
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Glupo pitanje

Kako se leci posada? Imam lekara na brodu ali ne znam sta da radim s njim.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2006, 10:27   #63
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

E ajde da sad krenem redom...
1.Original u zemlji Srbiji...Teška posla......možda ali preko Amason.com-a ili slično...Plato nema to sam siguran jer sam obijao prag 20 dana....( i izvisio)

2.RuB mod...odličan mod...ali opet...po meni( i pazi te ovo je moje skromno mišljenje ,dakle nije nikakav jeres reći nešto protiv toga,naprotiv) nema logike da se 50-tak MB moda poredi sa 600MB GW-a jer dobiješ i animacije i poboljšanje grfike,mine,nove rute i luke,radio chat koji iz sata u sat puni atmosferu,istorijski korektne datume za klase i brodove i istorjske kampanje...Tipa u proleće 1940 se zaista dešava bitka oko Norveške....(ne mogu da kažem za ostalo jer sam sad u junu 1940, dakle par nedelja po završetku te kampanje)..Ej bre na kraju krajeva...a da zamolimo Kuzmu(ako me pamćenje služi on je radio opis) da napiše nešto (opet ako mu daju mesta u SK ili bar samo na ovoj našoj temi) o modovima....gde kako koji ,koliko...itd...

3. Posadu odmaraš i lečiš ako imaš podoficira ili oficira sa lekarskom obuko...ali u 97% slučajeva dok ne stigneš u bazu taj povređeni je van službe,dakle možda neće umreti ali od njega slaba vajda!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 0:41   #64
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
BigBadVuk kaže:
Posadu odmaraš i lečiš ako imaš podoficira ili oficira sa lekarskom obuko...ali u 97% slučajeva dok ne stigneš u bazu taj povređeni je van službe,dakle možda neće umreti ali od njega slaba vajda!
Cemu onda lekari?
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 2:04   #65
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Bez njih ti je mnogo teze da lecis posadu a i brze se odmaraju ako su lekari sa njima u istom odeljku za odmo....Na kraju krejeva...ajde realno gledano da te pogodi metak ili se opeches,lupi te neshto po glavi itd...pa tesko da bi ti bilokakav lekar pomogao sa samo jednom kutijom za prvu pomoc koliko ih je bilo na podmornici...u sushtini na podmornici je u 99% sluchajeva situacija da ili ste svi mrtvi ili nikom nije nista osim tu i tamo koje chvoruge ili sitnije modrice
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 14:01   #66
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Off Topic
A jeste li skontali da se oni u opšte nisu kupali tih par meseci koliko su bili na moru. Dobili bi samo malo vate od lekara natopljene alkoholom da se obrišu na pojedinim "mestima" i to je sve. Zamislite koliko je smrdelo u toj podmornici kad bi se vratili iz patrole? Pa to je verovatno bilo padanje u nesvest. Baš sam pre neki dan, po ko zna koji put, pogledao Das Boot i scena kad otvore poklopac a svi mornari se nabiju na otvor da udahnu svežeg vazduha... jezivo.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 14:36   #67
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Propeler kaže:
Off Topic
A jeste li skontali da se oni u opšte nisu kupali tih par meseci koliko su bili na moru. Dobili bi samo malo vate od lekara natopljene alkoholom da se obrišu na pojedinim "mestima" i to je sve. Zamislite koliko je smrdelo u toj podmornici kad bi se vratili iz patrole? Pa to je verovatno bilo padanje u nesvest. Baš sam pre neki dan, po ko zna koji put, pogledao Das Boot i scena kad otvore poklopac a svi mornari se nabiju na otvor da udahnu svežeg vazduha... jezivo.
Imali su sapun za skidanje morske soli sa tela, a za osvezavanje su koristili kolonjsku vodu (Kolibri) tako da je verovatno smrdelo ali ne verujem da su bas padali u nesvest. Sigurno je interesantnije bilo kako su koristili WC, jer je bila samo jedna prostorija na 50 ljudi. I plus nije smela da se koristi kada su u "tihom hodu". Na slici se vidi kako je otprilike izgledalo njihovo kupanje.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	crew_shower.jpg
Viđeno:	280 puta
Veličina:	10,7 KB
ID:	1036  
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 13:52   #68
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Propeler kaže:
Off Topic
Baš sam pre neki dan, po ko zna koji put, pogledao Das Boot i scena kad otvore poklopac a svi mornari se nabiju na otvor da udahnu svežeg vazduha... jezivo.
Nije ti palo u oči da su bili cirka 10 sati na dnu pod teškim fizikalijama i da im je "malko"skočila koncentracija ugljen monoksida/dioksida unutra???....

Pa i ti bi disao na škrge...Uzmi najlon kesu i diši iz nje 3-4 minuta pa ćeš da shvatiš kakav je osećaj(ali nemoj da stavljaš lepak u nju )

bokiar je u pravu...čuli su i za sapun i za alkohol,dakle higijena je bila minimalna ali je ipak bilo!E sad..o "jednoj rupi na pedesetoricu"...he he...pa svako ko je kampovao na nekom malo većem kamp prostoru ima predstavu kako to izgledalo ...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 14:46   #69
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
BigBadVuk kaže:
Nije ti palo u oči da su bili cirka 10 sati na dnu pod teškim fizikalijama i da im je "malko"skočila koncentracija ugljen monoksida/dioksida unutra???....
Misliš da kad su pod vodom 9 sati ili 5, da im onda nije do svežeg vazduha? Bili su 17 sati dole. Početna procena je bila da će im za popravke trebati 8-10 h. Sapun su koristili samo da se operu kad su bili musavi i to uglavnom ruke i lice jer su morali da štede slatku vodu, u glavnom su koristili vatu i alkohol za pod pazuh i genitalije. Ono za padanje u nesvest naravno da nisam ozbiljno mislio samo sam hteo da "dočaram" kako Ja mislim da je bilo sići u tu podmornicu kad se vrati iz patrole. Jel ima neko da je završio kampanju? Čuo sam da je tamo oko 1945 već skoro nemoguće izvući živu glavu oko obale Engleske. Jel ima kasnije, pred kraj rata, podvodnih mina ili je to samo kad se instalira neki patch.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 0:32   #70
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja sam dogurao sa 1.4b bez modova do jeseni 1944 i onda su me potopili isto;no od Scapa Flow-a avioni...Sad igram sa GW modom i dogurao sam do maja 1940,dakle happy times tako da nije problem opstati....Sad sam sebi uveo pravilo koje masa ljudi ima na netu:kad si mrtav mrtav si,dakle nema ponovnog učitavanja pozicije i igranja nego ajmo...1939 1st flotila,Kiel pa ponovo iz početka dokle ću da doguram videćemo jer je teško...mnogo teže i realnije nego čista 1.4b verzija(koja je opet popravljena u odnosu na prethodne)
Što se tiče mina mrzi me da sad gledam u readme da li one dolaze sa 1.4b ili sa GW modom ali znam da ih ima u kanalu kolko ti duša hoće,samo uglavnom nisu opasne ako si na površini...dakle upecaćeš se tek na periskopskoj dubini ili dublje,tako da se kanal posle leta 1940. ne preporučuje...

Poslednja ispravka: BigBadVuk (18.4.2006 u 7:24)
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 1:50   #71
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Baš zato i pitam. Imam Patch 1.4b i piše da, između ostalog, donosi i podvodne mine. Ja sam pri kraju 1942 god. ali još nisam naleteo na njih. Jedinu pretnju u blizini Engleske obale predstavljaju avioni kojih ima sve više i gađaju sve preciznije. Nisu više dvokrilci kao na početku kampanje kad nisam morao ni da zaronim jer nisu gađali ni blizu.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 7:40   #72
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Pa evo.....Ovo je jugoistočno od Dovera polovina 1940.

pa sad ako baš voliš da voziš slalom....he he he
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 0:41   #73
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Najzad sam nabavio original "Silent Hunter 3", instalirao sam Grey Wolves 1.0 i 1.1 mod i zaista je igrivost dovedena do perfekcije, ljudi koji su radili na tom modu su zaista napravili odlican posao. Sve preporuke za Grey Wolves mod.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 1:34   #74
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

@bokiar
Ajd mo pošalji na PM gde si kupio original.

@BigBadVuk
Na priloženoj fotki se vidi unapređenje u grafici koje verovatno dolazi sa onim ogrooomnim PATCH-om od 600 mb. Moram to da nabavim što pre.
Kako to da voziš U-Boat type II? Ona je dosta "short range". Meni je type VII omiljena, sa II-kom sam počeo kampanju ali sam ubrzo prešao na VIIb i sad sam na VIIc, i ako mi je dostupna type IX. Dok ne doguram do XXII-ke neću silaziti sa VII-ce.

Pitanje za sve. Kako da popravim FLAK GUN? Totalno mi je uništen ali ne mogu da ga popravim ni dok sam u bazi između dve misije. Kad kliknem na Flak gun kaži mi "You already have it" ali čim isplovim stoji: "Flak gun destroyed". Jel to neka bug-čina ili ima neki poseban trik.

Poslednja ispravka: Propeler (25.4.2006 u 1:49)
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 10:01   #75
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Pitanje za sve. Kako da popravim FLAK GUN? Totalno mi je uništen ali ne mogu da ga popravim ni dok sam u bazi između dve misije. Kad kliknem na Flak gun kaži mi "You already have it" ali čim isplovim stoji: "Flak gun destroyed". Jel to neka bug-čina ili ima neki poseban trik.
Meni se isto desava sa sonarom cim pocnem misiju(avgust 1943)javlja mi sonar destroyed,kad probam da ga kupim u bazi kaze mi da ga vec imam.
Ima li resenja
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 20:04   #76
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Talking Re: Silent Hunter III RULES

ljudi koja podmornica vam je najbolja,
jos jedno pitanje koja je razlika kod opcije torpeda "pistol I ili M"
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 5:02   #77
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
aleksandar II kaže:
ljudi koja podmornica vam je najbolja,
jos jedno pitanje koja je razlika kod opcije torpeda "pistol I ili M"
I = Impact, M=Magnetic. Kod udarnog tipa detonacija se aktivira direktnim kontaktom sa metom, dok kod magnetog detonaciju izaziva magnetno polje. Kada koristis magnetni tip treba da podesis dubinu torpeda bar 1,5m ispod dubine broda koji gadjas, a u prirucniku ces naci podatke o svakom brodu.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 13:44   #78
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Elem ajd da krenemo redom:

Što se tiče kvarova...99% da vam je pukao save dakel premotaj na jednu pre te katastrofe kad ste ostali bez tih delova i onda bi trebalo ad radi...A da slično može da se desi i ako dodaješ ili oduzimaš modove dok NISI u luci...

@Propeler...pa štekam se za VIIC...on je dostupan samo malko posle VIIB..neću da trošim prestiž sa kantu.....

@Aleksandar II..."Zavisi mlada šta vi volite" ako smem da citiram..

Ako hoćeš da se petljaš oko Halifaksa ili junije u "aleji tankera" onda MORAŠ da uzmeš IX B ili C. U suprotnom posle par dana patrole ima da veslate i jedrite nazad do francuske obale jer neće biti goriva...
Ako voliš da se juriš sa razaračima i (povremeno task grupom) i konvojima onda dakle VII tip..manja,okretnija...može da zaroni sasvim na sasvim pristojnu dubinu...
Naravno kad(i ako ) stigneš da boljih modela..ti onda odmeri sve strane na vagi pa izaberi..meni je lično najbolji VIIC ali samo zato što još nisam u kampanji dobio tip XXI(koja je za 5 klasa ispred svog vremena...Imala je tuš kabinu..šta još reći )

I još jedna sitnica..AKo more nije baš mirno koristite Impact(kontaktni) upaljač,jer pre proleća 1940 švabe nisu mogle da skapiraju kako da naprave pouzdan magnetni upaljač.Onda su ga ćapili iz nasukane britanske podmornice pa su shvatili kako da ga sklope...Kasnije on je bolja solucija jer torpedo namestite na veću dubinu od gaza broda i kad dođe tačno ispod kobilice..BOOOM!..i prepolovite ga!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 15:38   #79
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
BigBadVuk kaže:
I još jedna sitnica..AKo more nije baš mirno koristite Impact(kontaktni) upaljač,jer pre proleća 1940 švabe nisu mogle da skapiraju kako da naprave pouzdan magnetni upaljač.
Ma i sa njim je problem po lošem vremenu. Ako brod koji se gađa ima plići gaz (npr neki destroyer), Impact mora da se podesi na cca 1,5-2m i on pukne na pola puta kad naleti na talas. Što je još gore samim tim me otkrije tako da od lovca postanem lovina. Ja po nevremenu koristim Magnetic jer on uvek ide +1,5m dublje od gaza proda pa su manje šanse da pukne na pola puta.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 16:20   #80
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Propeler kaže:
Ma i sa njim je problem po lošem vremenu. Ako brod koji se gađa ima plići gaz (npr neki destroyer), Impact mora da se podesi na cca 1,5-2m i on pukne na pola puta kad naleti na talas. Što je još gore samim tim me otkrije tako da od lovca postanem lovina. Ja po nevremenu koristim Magnetic jer on uvek ide +1,5m dublje od gaza proda pa su manje šanse da pukne na pola puta.
zato jer su torpeda na vrhu imala rotor tj propeler koji se vrti u vodi kada se torpedo krece pa kada torpedo udari u brod on ga probija i uleti u nutra a onda se propeler na vrhu (upaljac) zaustavi i boom,a po losem vremenu ako gadjas brod sa plicim gazom torpedo ostane na suvom izmedju talasa i propeler se zaustavi i corak !
(nesto slicno kao kumulativna granata jer eksplozija dobija veci efekat u zatvorenom prostoru)
sto se tice podmornica sada imam 9-ku i dobra je!

Poslednja ispravka: aleksandar macedonian II (30.4.2006 u 13:23)
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter V draske73 Simulacije vožnje 336 1.11.2014 19:09
Monster Hunter Portable 3rd _Grotesque_ Konzole 0 5.5.2011 12:42
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gigabyte 8600 GT silent NNikola Overklok 1 29.10.2007 12:55
Silent Hunter djgoran Simulacije vožnje 2 16.1.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com