Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2017, 16:39   #1
Nemanja Zdravkovic
Novi član
 
Član od: 10.9.2017.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Blokirani portovi

Pozdrav svima, imam problem sa portovima, nisam bas neki koji se razume toliko oko toga ali sam dosta pokusao da sredim i tako naucio a nisam dosao do resenja.

Koristim Kopernikus internet i imam Modem(ruter) CBN CH6541e, pre toga sam imao telekom adsl internet i radilo mi sve, otkad sam se prebacio na Kopernikus tada sam naisao na probleme.

Sto se tice neta on je odlican download speed upload su super sve radi bez problema surfovanje i ostalo, nasao sam problem sa pingovanjem u cmd-u da mi izbacuje konstantno timed out, i svaki port mi je blokiran, test sam uradio na portchecktool.com. No to mi i nije toliko bino jer mi radi net ali veci problem mi je sto ja koristim "Steam" na kome imam 60 igrica placenih, od tih 60, 5 mi ne rade, primer "Playerunknown battlegrounds (PUBG)", prvi put kad upalim igru ono me ubaci i odlicno radi, posle te igre nece uopste da me ubaci i izbacuje mi "Connection timed out", proguglao sam i presao 50 stranica i nigde resenja, onda sam naisao na to da kopernikus koristi te natovane ip adrese, za koje se i ne razumem. Moja pitanja su, da li ima nekakvog resenja u vezi toga, da li menjanje modema moze da pomogne ili ista drugo. Ja sam nasao jedno "resenje" a to je koriscenje programa "cyberghost" koji pali taj VPN i onda mogu da igram, ali imam laga i nije to to, plus ne mogu da koristim nikakav program komunikacije (skype,ts...), molim bilo koga koji se dosta razume i vezi ovoga da mi pomogne, i da mi kaze sta mi je najbolje da uradim, hvala unapred!
Nemanja Zdravkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 17:42   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blokirani portovi

Odeš kod njih, digneš buku i zahtevaš da ti daju normalnu IP adresu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2017, 18:26   #3
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Blokirani portovi

Teško će dobiti javnu IP adresu, pošto skoro svima ponestaje adresa iz IPv4 opsega. Vidim i da je SBB malte ne sve korsnike počeo da stavlja iza CG-NATa. Čak i da je i neka od adresa iz privatnog opsega, Skype i Teamspeak bi morali da rade.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 12:03   #4
Nemanja Zdravkovic
Novi član
 
Član od: 10.9.2017.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Blokirani portovi

Strasno, jos uvek nisam bio kod njih, komp mi je na popravci, cim se vrati povezujem kamere, cak sam citao da i kamere nece da rade, posto mi vec ne rade na drugom kompu tj prva konekcija je ok i radi, cim pokusam da se rekonektujem one ne rade. Imam jedno pitanje, da li ce mozda raditi ukoliko stavim wi fi stick na kompu? Posto na mobu koristim wi fi program za kamere i radi, cisto moja neka pretpostavka ili to nema nikakve veze


Cista napomena za one koje planiraju da uzimaju kopernikus net, sve igrice koje koriste Battle Eye anti cheat, nece raditi
Nemanja Zdravkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 23:54   #5
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Blokirani portovi

Ne može Pes 2018 da se igra online takođe.
Potvrđeno od više ljudi koji su na Kopernikusu. Videćemo šta se dešava dalje od nedelje.

Do sada je sve radilo super..Svaka igra bukvalno. Portovi su svi (preko wi fi rutera) otvoreni.

Ali evo ispada da i PUBG ne radi.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blokirani portovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
YouTube TCP i UDP portovi Aleksandar1987 Internet tehnologije 0 10.5.2015 10:28
USB Portovi gagi323 Ostale komponente 15 2.1.2013 11:35
USB portovi: bejaše 4, ostao nijedan Maladikt Kvarovi 2 3.6.2010 14:41
USB portovi! rade_pg Operativni sistemi 22 26.4.2008 17:42
online internet test, i neki otvoreni portovi bebeys Internet tehnologije 0 28.4.2006 14:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com